Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Feargeat
Posty: 41
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: Feargeat »

Cześć,
Rozwijając temat szukam gry z figurkami ponieważ nie mam takiej jeszcze w kolekcji. Jeżeli chodzi o gatunek to preferowałbym area control/strategie, ale jestem otwarty na różne propozycje.

Gra powinna:

1) Mieć tematykę fantasy/historyczną (si-fi to nie moje klimaty więc z góry podziękuję za takie gry).

2) Działać dobrze na dwie osoby (obecnie gram najczęściej właśnie w takim układzie), jednak możliwość zaproszenia do stołu dodatkowych graczy traktuję jako plus.

3) Posiadać planszę - bitewniaki odpadają.

4) Kosztować maksymalnie 500 zł, ale im taniej tym lepiej. Nie pogniewam się jeżeli zostanie cos np. na inną grę.

5) Być wydana w języku polskim i dostępna w sklepach (mam obecnie 2 gry po angielsku, więc w ostateczności może być też taka wersja. PL daje mi komfort że zagram z każdym w tym z dziećmi).

6) Być ładnie wydana i posiadać fajne cieszące oko figurki.

7) Charakteryzować się regrywalnoscia - dlatego gry oparte o scenariusze raczej odpadają.

Na samym początku myślałem nad Rising Sun, ale dość późno się zorientowałem, że wymaga minimum 3 osób. W Blood Rage nie podoba mi się plansza. Rozważam też Wojnę o Pierścień, ale muszę przyjrzeć się jak tutaj z jakością figurek + ogólnie wizualiami. Mam trochę "brzydkich gier" to teraz chcę coś ładnego. Przelotnie patrzyłem też na Wielki Mur, ale nie wiem jeszcze czy to dobra gra.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: Dako »

Wydaje mi się, że Ankh: Bogowie Egiptu + dodatki warto brać pod uwagę.
https://boardgamegeek.com/boardgame/285 ... gods-egypt
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: Yuri »

"Tytani" p. Woźniaka pasują jak ulał.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: Rafal1970 »

Może mniej popularny Conan od Monolith?
Feargeat
Posty: 41
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: Feargeat »

Dzięki za odpowiedzi. Dopisałem sobie Tytanów do sprawdzenia, kiedyś już się nad nimi zastanawiałem. Dostępność jest trochę ograniczona.

Jeżeli chodzi o Ankh to niestety, ale klimaty Egiptu mi nie podchodzą, w ogóle tego nie czuję. Dlatego myślałem nad Rising Sun, ale we 2 w to nie pogramy.

Age of Conan wygląda ciekawie i nawet mój planszówkowy guru dał bardzo dobra ocenę, niestety w sklepach jej nie widzę :)
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: Irka »

Cześć Feargeat,
Ja miałam takie same założenia i kupiłam Katedrę Koszmarów.
Zbiera różne opinie, głównie chyba dlatego, że jest trochę niedopracowana, ale jednak ma dobre oceny i sporo osób tutaj mówi, że nie jest zła :)
Jeszcze nie graliśmy, ale figurki są moim zdaniem świetne (choć o jakość w stosunku do innych trzeba pytać znawców) i różnorodne, idealne do nauki malowania. I ten klimat bardzo nam się podoba.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: arian »

Feargeat pisze: 09 gru 2023, 13:32 Dzięki za odpowiedzi. Dopisałem sobie Tytanów do sprawdzenia, kiedyś już się nad nimi zastanawiałem. Dostępność jest trochę ograniczona.

Jeżeli chodzi o Ankh to niestety, ale klimaty Egiptu mi nie podchodzą, w ogóle tego nie czuję. Dlatego myślałem nad Rising Sun, ale we 2 w to nie pogramy.

Age of Conan wygląda ciekawie i nawet mój planszówkowy guru dał bardzo dobra ocenę, niestety w sklepach jej nie widzę :)
Jeśli chcesz coś taniego z area majority, to na rynku za grosze można dostać teraz Mezo, a ta gra na dwie osoby działa bardzo fajnie (baty zbiera głównie za długi czas rozgrywki na więcej osób). Moim zdaniem jest też ciekawsza niż Blood Rage w takim składzie, ale też jest w niej więcej z euro niż z ameri i sporo przeciągania liny i przeliczania, co nie każdemu może pasować i pewnie stąd też niższe oceny. Nie jest może bardzo piękna (Blood Rage też jakoś wybitnie nie wygląda moim zdaniem), ale na stole prezentuje się całkiem fajnie.
Feargeat
Posty: 41
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra planszowa z figurkami do kolekcji

Post autor: Feargeat »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Mezo jest już w kolekcji kolegi więc nie będę dublował, a z kolei katedra koszmarów zupełnie nie trafia w mój gust.
Ostatecznie nie udało mi się znaleźć takiej gry jaka chciałem, ale w to miejsce kupiłem 3 inne i jeszcze coś zostało z budżetu :wink: Do kolekcji trafił między innymi Northgard mimo że oczywiście figurkom do poziomu CMON czy AR baaaaardzo daleko, nie mniej nie miałem do tej pory gry 4x.

W przyszłym roku przyjrzę się bliżej Lords of Ragnarok, chociaż widziałem już kilka zagranicznych materiałów z dość chłodną ocena. Sam gameplay też mnie nie porwał
ODPOWIEDZ