Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

psia.kostka pisze: 15 gru 2023, 00:41
Spoiler:
Najs, gratulacje! Ale kupiles kupiles, czy kupiles we wlasnej drewutni?
(szewc bez butow, nie nos drewna do lasu itd)
Kupiłem, kupiłem. Zastanawiałem się czy robić drugi customowy i stricte planszówkowy z podwójnym dnem, ale doszedłem do wniosku, że o ile w domu-domu ma on prawo bytu, bo stół pełni różne funkcje to w domku-domku jak ktoś przyjedzie sobie pograć w weekend i rozłoży "Twilight Imperium" to mu drugie dno niepotrzebne zupełnie, a jedynie przestrzeń stołowa. Więc nie wyważałem otwartych drzwi i sobie zakupiłem gotowy produkt.
psia.kostka pisze: 15 gru 2023, 00:41 A co ten SotB ( :mrgreen: ) taki podluzny? Myslalem, ze tylko pudelko-trumienka podluzne ;)
SoB co to? Taki fillerek :) A stół musi być podłużny, bo jak wiemy lochy w dungeon crawlerach ciągną się i ciągną:)
psia.kostka pisze: 15 gru 2023, 00:41 PS czy swietowanie nowego stolu, to juz jest ten poziom boomerstwa, jak radosc z wymiany gąbki do zmywania na nowa?
Tam powodów to mam więcej, ale powody typu lodówka, rura do pieca, meble kuchenne to nie tutaj, więc jedynie radość ze stołu mi pozostała :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: samuraj1369 »

Trzy nowe pozycje:
Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - Znowu złapała mnie zajawka na Lotra po ograniu karcianej wojny o Pierścień. A to chyba fajna i lekka przygodowka, akurat na pogranie z dziewczyną. No i trafiła się dobra oferta od użytkownika forum - dzięki Tomson!

Wojna o Pierścień: Przeciwko Cieniowi - Będzie grany tryb solo/koop. Akurat zmieściła się w limit cenowy na prezent pod choinkę, to sobie zażyczylem. Do gry dwuosobowej w koopie, też super!

Warhammer Underworlds - Starter 2023, Deathgore, Wyrdhollow - na konwencie w moim mieście spróbowałem i wsiąkłem. Dziś pierwsze poważne rozgrywki. Decki zbudowane, figurki poskładane, będzie rzeź!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Yuri pisze: 15 gru 2023, 10:22
psia.kostka pisze: 15 gru 2023, 00:41 A co ten SotB ( :mrgreen: ) taki podluzny? Myslalem, ze tylko pudelko-trumienka podluzne ;)
SoB co to? Taki fillerek :) A stół musi być podłużny, bo jak wiemy lochy w dungeon crawlerach ciągną się i ciągną:)
Znamy znamy, Yuri :mrgreen:
Spoiler:
Z tym podluznym tunelem, to ciekawe (powinni ostrzegac na pudelku), ale znajac zycie, to mi poszedlby "w bok".

Jeszcze kupilem Corrosion, bo "ktos" rozpetal hajp na promocje :P
a gry <100pln to nieczesty widok dzis.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Dhel »

Kurde No, a mialem już nic nie kupować…

Umatched opowieści - ten najnowszy co jest też coop, recenzje mnie zachęciły. A jak to to dobrałem też bruk i mgła, to pudełko idealnie wpisuje się w ten dziwny klimat. No bo kto nie chciałby Draculą spuścić manto panu ćmie.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Yuri pisze: 15 gru 2023, 10:22 Tam powodów to mam więcej, ale powody typu lodówka, rura do pieca, meble kuchenne to nie tutaj, więc jedynie radość ze stołu mi pozostała :)
Nie żałuj sobie i wrzuć fotki jak Twoja magiczna chatka aktualnie wygląda, chętnie popatrzymy :wink:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

eveni pisze: 15 gru 2023, 17:42 Nie żałuj sobie i wrzuć fotki jak Twoja magiczna chatka aktualnie wygląda, chętnie popatrzymy :wink:
Cały szkopuł w tym, że ja jestem perfekcjonistą i ciągle czegoś mi brakuje, na coś trzeba poczekać, coś trzeba zrobić :) No wiesz, by się to godnie prezentowało itd :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: miker »

Aby przywrócić temat na tory konsumpcjonizmu, ostatnio wleciały prezenty ;)

Dixit: Disney - bo trzeba było wybrać prezent dla dziecka z kafeterii w pewnym Banku i nawet mimo, że nie przepadam za Dixitem, był to najlepszy prezent ;) Znaczniki graczy, to postacie z bajek Disneya. Ładne jak zawsze. I jak zawsze mam problem z tą grą. Ciężko mi się w nią gra z dziećmi i żoną. Mógłbym dawać wskazówki, które tylko żona by odgadła i muszę bardzo się pilnować, aby dzieci miały jakąkolwiek szansę w tej grze. Wydaje mi się, że przez to jest męcząca.

Wild Space - bo za 50 zł to spoko zakup. Poza tym ktoś znajdzie ją pod choinką. Nie wiem jeszcze kto, ale ktoś dostanie :D

Dorfromantik - bo lubię gry typu legacy, które zmieniają się w trakcie rozgrywki. Nie wiem jak to zadziała na 4 osoby, w tym 2 dzieci, ale jestem pozytywnie nastawiony. Po Świętach odezwę się pewnie w temacie gry.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

Tajniacy duet - bo zagrałem dwa razy w bibliotece i jako zapodawacz hasła główkowanie wybitnie mi nie szło. Tymi torami impulsy w sieci neuronowej jeszcze nie jeździły :lol:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: K@mil »

Irka pisze: 18 lis 2023, 18:26 Moja wyspa, bo Moje miasto sprawdziło się świetnie jako pierwsze legacy. W tym abstrakcie jest klimat :) Czuć, jak z kolejnymi grami zmieniają się warunki środowiska, w którym budujemy i trzeba odpowiednio zmieniać strategię. A Moja wyspa może być nawet lepsza; w każdym razie ma ładniejsze (kolorowe ;)) komponenty i są tam heksy zamiast tetrisa.
Ja też nabyłem Moją Wyspę z uwagi na tematykę (lubimy wyspiarskie klimaty budowy), lecz rozpakowana zostanie dopiero 25 grudnia. Jednak ciekawi mnie na czym ma polegać ów tryb legacy - czy tam są naklejki? Bo ze zdjęć wynika, że łatwo by było ją "zresetować" i grac różne warianty. Dokonuje się trwałych zmian na planszy?
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

K@mil pisze: 17 gru 2023, 14:56
Też jeszcze nie grałam, ale wujek google podpowiada:
"Otwieraj koperty, naklejaj naklejki i dodawaj kolejne zasady rozwijające rozgrywkę" :)
https://dicelandblog.pl/recenzja-832-moja-wyspa/

PS. Czyli tak jak w Moim mieście, zmiany są trwałe. I prawdopodobnie jeśli grają tylko dwie osoby, to potem zostanie materiału do przejscia gry dla kolejnych dwóch osób.
PS2. Tak czy owak, po przejsciu epizodów mozna dalej grać w zwykłym trybie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

miker pisze: 08 gru 2023, 16:12 K2: Big Box [...] Połowa SCD to chyba uczciwa cena, choć pewnie Psia.Kostka powie, że przepłaciłem :D
To zalezy czy nowa, czy uzywana ;) zart :P

Tez swego czasu kupilem w dobrej cenie na forum K2 + BP + Lawina
(Teraz pytanie czy jest sens dokupic Lhotse za 50-60zl, skoro BigBox juz za 150. Tu w sumie plus dla wydawcy, ze nie zrobil jakiegos odswiezenia gry, ktora by "zmuszala" weteranow do upgradu.)

I z tej Lawiny sie najbardziej cieszylem, bo lubie takie smaczki niedostepne. A potem przy kodzie w planszostrefie ostro przebuszowalem katalog gier w sklepie i natrafilem na rozniaste promki do kupienia, w tym Lawina.

Wiec taka moja polecajka dla wszystkich, wrzuccie dzial dodatkow w ulubionym sklepie, sortowanie cen rosnace i moze wypatrzycie jakis fajny fant do lubianej gry za 5zl, o ktorym nie mieliscie pojecia ze istnieje, ani ze musicie go miec :mrgreen: np ostatnio kupilem zetony potworow do Zony, (ktora to ma niby tez doczekac sie dodatku pudelkowego).

Pro tip: planszostrefa moze byc dobrym punktem startowym, bo jednak jest tam mniejszy ruch, wiec moga miec rozne skarby niewykupione jeszcze 8) (do K20 dostawa gratis)

W meplu mam otwarte zamowienie, wiec mozna dzis dorzucic jakies male promki, aby bezkosztowo importowac do wawy.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Atk »

Klub utracjuszy bo mnie takich 2 gości z forum, co nie znają się na planszówkach namówiło
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: K@mil »

Irka pisze: 17 gru 2023, 15:30 Też jeszcze nie grałam, ale wujek google podpowiada:
"Otwieraj koperty, naklejaj naklejki i dodawaj kolejne zasady rozwijające rozgrywkę" :)
https://dicelandblog.pl/recenzja-832-moja-wyspa/

PS. Czyli tak jak w Moim mieście, zmiany są trwałe. I prawdopodobnie jeśli grają tylko dwie osoby, to potem zostanie materiału do przejscia gry dla kolejnych dwóch osób.
PS2. Tak czy owak, po przejsciu epizodów mozna dalej grać w zwykłym trybie.
A więc jednak się coś nakleja na planszy. Szkoda, że we wszystkich filmikach z przebiegu rozgrywki na yt nie pokazano chociaż jednego przykładu takiego naklejania na planszę. Cóż, otworzy się w święta, to się zobaczy, jak to wygląda i czy da się to jakoś obejść.
Moje miasto mam w wersji kościanej i bardzo sobie chwalę, bo notes gruby i można przetestować różne warianty.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

K@mil pisze: 19 gru 2023, 13:34 Cóż, otworzy się w święta, to się zobaczy, jak to wygląda i czy da się to jakoś obejść.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego chcesz to obejść.
Naklejanie to część zabawy. A drugi raz już nie ma się raczej chęci przechodzić, bo odpadają te niespodzianki, które właśnie dają frajdę.
Czy chcesz jakoś kombinować, aby potem sprzedać? Hm...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Irka pisze: 19 gru 2023, 13:40 Naklejanie to część zabawy.
Kombinowanie to tez czesc zabawy (jesli jest sie kombinatorem).
Ja przechodze Exity bezzniszczeniowo 8) to podnosi level niektorych lamiglowek :lol:
A drugi raz już nie ma się raczej chęci przechodzić, bo odpadają te niespodzianki, które właśnie dają frajdę.
Czy chcesz jakoś kombinować, aby potem sprzedać? Hm...
Mozna zachowac, aby ktos inny z otoczenia mogl tez przezyc te frajde. Nie trzeba sprzedawac, mozna podarowac, pozyczyc. Taki Exit mozna kupic 1 i wymieniac sie w koleczku ze znajomymi, jesli tez sa swirami nietnącymi/niemażącymi gier ;)

Juz wiele prysznicow spedzilem na rozkminach jak przycebulowac/przyjanuszowac gry legacy :mrgreen:

Ostatnio, na fali mody, kupilem niemieckie Welcome to the Moon. Takie male to, jak na piniondz jaki sobie zycza :? Pozdro dla Twilight Inscription :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: K@mil »

Irka pisze: 19 gru 2023, 13:40 Czy chcesz jakoś kombinować, aby potem sprzedać? Hm...
Ależ nie. Gra zostanie u mnie na stałe (no może ją kiedyś komuś dam, podobnie jak daję różne gry, w które z czasem przestajemy grać).
Chodzi mi o coś innego, a mianowicie o sprawdzanie różnych wariantów, opcji.
Skoro się coś nakleja na planszę w danym miejscu, to traci się możliwość wyboru innego miejsca, być może korzystniejszego.
Wytycza się określoną "ścieżkę", której potem nie sposób już zmienić. To do mnie nie przemawia, bo w "tradycyjnej" grze jest możliwość zaczynania "od nowa", będąc bogatszym o poprzednie doświadczenia.
psia.kostka pisze: 19 gru 2023, 13:57
Ja przechodze Exity bezzniszczeniowo 8) to podnosi level niektorych lamiglowek :lol:
He, he, dobre :mrgreen:
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Zakupy mniej lub bardziej impulsowe:

Star Wars - The Deckbuilding Game. Bo Star Wars i deck building :) Widziałem na Targach Fantastyki i wygląda obiecująco.

Terraformacja Marsa - gra kościana. Zbiera dobre recenzje, może w kategorii turlaczy wniesie trochę świeżości.

Poza tym mają być krótkie i nieskomplikowane, więc jest szansa, że w końcu będę miał możliwość zagrać.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Uncle_Grga »

Barrage, Podziemne Imperium 2x - na prezenty..

El Grande, Wyprawę Darwina, Tiletum, Encyklopedię i Libertalię - "na siebie"..
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

K@mil pisze: 19 gru 2023, 14:13
Irka pisze: 19 gru 2023, 13:40 Czy chcesz jakoś kombinować, aby potem sprzedać? Hm...
Ależ nie. Gra zostanie u mnie na stałe (no może ją kiedyś komuś dam, podobnie jak daję różne gry, w które z czasem przestajemy grać).
Chodzi mi o coś innego, a mianowicie o sprawdzanie różnych wariantów, opcji.
Skoro się coś nakleja na planszę w danym miejscu, to traci się możliwość wyboru innego miejsca, być może korzystniejszego.
Wytycza się określoną "ścieżkę", której potem nie sposób już zmienić. To do mnie nie przemawia, bo w "tradycyjnej" grze jest możliwość zaczynania "od nowa", będąc bogatszym o poprzednie doświadczenia.
Wydaje mi się, że nawet gdyby dało się przywrócić stan poprzedni, to nie zrealizujesz swojego celu.
A to dlatego, że ta gra w pewnych etapach dodaje zaskakujące reguły. Przykład z kosmosu - otwierasz drugą kopertę i dopiero tam czytasz: "Kto w pierwszym etapie zrobił X, ten w drugim etapie dostaje jakieś utrudnienie".
Przechodząc grę ponownie, będziesz choćby podświadomie unikać robienia tego X (edit: choć byłoby niezłą strategią w pierwszym etapie).

Innymi słowy - najtrudniej tu zresetować siebie :)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2023, 10:29 przez Irka, łącznie zmieniany 2 razy.
Marokin21
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 61 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Marokin21 »

Hegemony bo nie mam jeszcze nic tak ciężkiego na półce, poza tym dosyć nie spotykana tematyka która wydaje się nieźle zazębiać
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: K@mil »

Irka pisze: 20 gru 2023, 09:35 Wydaje mi się, że nawet gdyby dało się przywrócić stan poprzedni, to nie zrealizujesz swojego celu.
A to dlatego, że ta gra w pewnych etapach dodaje zaskakujące reguły. Przykład z kosmosu - otwierasz drugą kopertę i dopiero tam czytasz: "Kto w pierwszym etapie zrobił X, ten w drugim etapie dostaje jakieś utrudnienie".
Przechodząc grę ponownie, będziesz choćby podświadomie unikać robienia tego X (edit: choć byłoby niezłą strategią w pierwszym etapie).

Innymi słowy - najtrudniej tu zresetować siebie :)
Powinien zostać stworzony wątek poświęcony tej grze, bo tu się tworzy Off top.
Oczywiście, że cel zrealizuję, dlatego, że przechodząc grę ponownie będę mógł porównać wyniki i wskazać konkretne wybory jakie miały na nie wpływ. Mnie do tej gry zachęciło nazwisko autora - kilka miesięcy temu wpadła mi w ręce gra Laguna, która wizualnie jest podobna. Tak więc to był zakup POMIMO trybu legacy, a nie dla niego, zatem kombinuję jak tu się go pozbyć, chcociaż oczywiście może się okazać, że nie warto. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

K@mil pisze: 20 gru 2023, 17:26 Powinien zostać stworzony wątek poświęcony tej grze, bo tu się tworzy Off top.
Oczywiście, że cel zrealizuję, dlatego, że przechodząc grę ponownie będę mógł porównać wyniki i wskazać konkretne wybory jakie miały na nie wpływ.
Jesteś pewien, że to możliwe, jeśli gra ma spory element losowości?
Możesz stworzyć wątek poświęcony grze, jeśli widzisz potrzebę. Ale ta dyskusja dotyczy raczej zasadności ponownego rozgrywania legacy i byłaby tam też offtopem :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

K@mil pisze: 20 gru 2023, 17:26 Powinien zostać stworzony wątek poświęcony tej grze, bo tu się tworzy Off top.
Po prostu do kazdego postu tutaj o Mojej Wyspie musicie dopisywac co nowego kupiliscie i bedzie prawilnie 8)
Jak nie macie co wymieniac, tzn ze za malo kupujecie, pomyslcie o gospodarce.
Jak chcecie kupic, ale nie wiecie co, to moze hipstersko undergroundową Diore od Bollo? ;)

Ostatnio kupilem Pandemic Iberia, po wlosku...
psia.kostka pisze: 19 gru 2023, 13:57 Ostatnio, na fali mody, kupilem niemieckie Welcome to the Moon
bo... rok 2024 oglaszam rokiem multi-lingo :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 20 gru 2023, 17:50 Jak chcecie kupic, ale nie wiecie co, to moze hipstersko undergroundową Diore od Bollo? ;)
Proszę nie zawężać targetu :P Można już kupić w DragonEye.
Diora jest super do grania z rodzicami (bo pamiętają) i do grania z dzieciakami (bo chcą poczuć, jak to było).
To stosunkowo proste i szybkie euro, może być dobra jako gateway.
Ostatnio koleżanka postanowiła kupić. Nie namawiałam jej na to, tylko jej kiedyś dla żartu wysłałam fotkę Diory na regale, a potem jeszcze byłyśmy razem w antykwariacie oglądać monety i z właścicielką wywiązała się dyskusja o grach :)

Ostatnio niby nic nie kupiłam, ale w końcu znalazłam w piwnicy u rodziców Kolejkę - spróbujemy zagrać, jak zbierzemy więcej osób. Pierwsze podejście (12 lat temu) było niezbyt udane, bo chyba tylko w dwie osoby (teraz każdego dnia dziękuję Latającemu Potworowi Spaghetti za BGG :))
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: K@mil »

Irka pisze: 20 gru 2023, 17:48
Jesteś pewien, że to możliwe, jeśli gra ma spory element losowości?
Nie jestem pewien, bo gry jeszcze na oczy nie widziałem. Mikołaj zarekwirował cały zakupiony towar (w tym dodatek do Andor Junior).
ODPOWIEDZ