Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Inserty

Post autor: khuba »

Zmodyfikowałem część insertu do Trove Chesta (Too Many Bones) - pudełka na tyrantów.
Oryginalne opakowania kiepsko się sprawdzały - były zdecydowanie za szerokie (nie można było ich ułożyć w 1 rzędzie) + ich uniwersalność się nie sprawdzała w niektórych przypadkach(Goblin Queen która ma sporo kart)

widok szufladek na tyrantów:
Spoiler:
Przykładowe 2 pudełka na tyrantów:
Spoiler:
przykład pudełka z większą ilością żetonów:
Spoiler:
Generalnie każdy tyrant dostał dedykowane pudełko z dostosowaną głębokościąna karty, żetony i kości

Musze jeszcze coś wymyślić na karty których też się sporo zrobiło.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Inserty

Post autor: khuba »

Kolejny inserto-organizer zrobiony pod zakapslowane Coffee Roaster :
Spoiler:
Każdy rodzaj kapsli ma swoją własną sekcję. W sumie drukowało się trochę ponad 20 godzin (a sam projekt zjadł co najmniej 3 godziny).

W pudełku jest trochę luzu ale szkoda mi było plastiku na pełne wypełnienie.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
sferoida
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2021, 13:13
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 30 times
Been thanked: 50 times

Re: Inserty

Post autor: sferoida »

Musiałem opanować jakoś zawartość gry MOSAIC Historia Cywilizacji.
Łatwo nie było, jest mocno ciasno, żetony muszę układać w moich pudełeczkach, ale działa :)
Spoiler:
pozdrawiam Radek
inny_89
Posty: 158
Rejestracja: 03 cze 2022, 21:35
Has thanked: 214 times
Been thanked: 89 times

Re: Horseless Carriage (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: inny_89 »

Panowie i Panie,
Jaki insert jest najlepszy do HC?

Zależy mi na lepszej organizacji wszystkiego na stole i koniecznie pudło ze wszystkim musi się domykać bo inaczej to mnie szlag będzie strzelal :P

Doradzicie coś?
Myślałem nad tym:
https://insertme.pl/inserty-do-gier/20- ... automotive
____________________________________
Z wyrazami największego szacunku,
Miłosz
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

Opowiedzcie mi o waszych insertach do Barrage.
Kupiłem o dużo za dużo dodatków do tej gry i mam zagwozdkę, który insert najlepiej pomieści:
Podstawkę
Projekt Leeghwatera
Aferę na nilu
Mapę dla 2
Nową mapę dla 4
dodatkowych dyrektorów
faktor geologiczny.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: miker »

ave.crux pisze: 03 paź 2023, 08:32 Opowiedzcie mi o waszych insertach do Barrage.
Kupiłem o dużo za dużo dodatków do tej gry i mam zagwozdkę, który insert najlepiej pomieści:
Podstawkę
Projekt Leeghwatera
Aferę na nilu
Mapę dla 2
Nową mapę dla 4
dodatkowych dyrektorów
faktor geologiczny.
Nie jestem fanem insertów, bo często nie są projektowane pod przyszłem dodatki. A w dzisiejszym świecie DLC nie można być pewnym, że ten dodatki jest już ostatni…
Zatem - pudełko od podstawki, woreczki strunowe, umiejętne ułożenie od największych (mapy, etc.) do najmniejszych i działa. Co prawda New Lands i XO E jeszcze nie przyszli i trochę się obawiam, czy się zmieszczą, ale mam nadzieję, że tak i na tym poprzestane dodatki do Barrage. Aha, nie mam dodatku dla 5-go gracza ani fanowskich map.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: sortirus »

ave.crux pisze: 03 paź 2023, 08:32 Opowiedzcie mi o waszych insertach do Barrage.
Kupiłem o dużo za dużo dodatków do tej gry i mam zagwozdkę, który insert najlepiej pomieści:
Podstawkę
Projekt Leeghwatera
Aferę na nilu
Mapę dla 2
Nową mapę dla 4
dodatkowych dyrektorów
faktor geologiczny.
Za kilka tygodni będę projektować insert do wydruku na drukarce 3d i szczerze mówiąc może być ciężko by to wszystko pomieścić w 1 pudle, na thingiverse (stronka dla ludzi z drukarkami 3d, którzy projektują i udostępniają różne rzeczy m.in. inserty) są inserty które ledwo mieszczą Projekt Leeghwatera i Aferę na nilu, a i tak pudełko się nie domyka (1,5cm lid liftu, ale dalej głupio wierzę że mi się uda zmieścić bez :D).
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: ave.crux »

sortirus pisze: 03 paź 2023, 08:52 na thingiverse (stronka dla ludzi z drukarkami 3d, którzy projektują i udostępniają różne rzeczy m.in. inserty) są inserty które ledwo mieszczą Projekt Leeghwatera i Aferę na nilu, a i tak pudełko się nie domyka (1,5cm lid liftu, ale dalej głupio wierzę że mi się uda zmieścić bez :D).
To słabi ci projektanci bo redrewno ma insert który mieści 5 gracza i leeghwatera. Przytulilbym w sumie jakiegoś bigboxa żeby nie musieć się męczyć
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
sortirus
Posty: 138
Rejestracja: 30 cze 2022, 00:17
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 44 times

Re: Barrage (Simone Luciani)

Post autor: sortirus »

ave.crux pisze: 03 paź 2023, 09:03
sortirus pisze: 03 paź 2023, 08:52 na thingiverse (stronka dla ludzi z drukarkami 3d, którzy projektują i udostępniają różne rzeczy m.in. inserty) są inserty które ledwo mieszczą Projekt Leeghwatera i Aferę na nilu, a i tak pudełko się nie domyka (1,5cm lid liftu, ale dalej głupio wierzę że mi się uda zmieścić bez :D).
To słabi ci projektanci bo redrewno ma insert który mieści 5 gracza i leeghwatera. Przytulilbym w sumie jakiegoś bigboxa żeby nie musieć się męczyć
5 gracza trochę łatwiej pomieścić niż aferę na nilu, co nie zmienia faktu że możliwe że wszystko da radę pomieścić. Też bym przytulił big boxa :P
Moja kolekcja
Moje projekty 3d do plaszówek:
Printables Thingiverse
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Inserty

Post autor: khuba »

Kolejny insert - Fantastyczne Fabryki z dodatkiem+:

Widok na otworzone pudełko :
- po lewej wszystkie karty w koszulkach + okrągłe żetony (fioletowy pojemnik)
- środek - góra stack pudełek na kości, dół: frakcje
- prawo - 5 pudełek na zasoby: witaminy, metal, energia, towar(1), towar(2). Pod spodem siedziby główne
Spoiler:
Otwarte pudełka na zasoby (mają spadki po obu stronach dla łatwiejszego wyciągania żetonów):
Spoiler:
3 pudełka na kości + wieko - wszystko na magnesach:
Spoiler:
Dno pudełka z widocznym pojemnikiem na siedziby główne:
Spoiler:
Nie jest idealnie ale główne cele osiągnięte:
- mieści wszystko z podstawki + dodatek + miejsce na ewentualny 2gi dodatek
- nic nie lata
- żetony w oddzielnych pojemnikach dla szybszego setupu
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Inserty

Post autor: Kurzynsky »

Drodzy,
Kupiłem z e-raptora insert do ark nova i wydaje mi się, że został źle nadrukowany lub wycięty..
1) czy nadruk ma być wewnątrz pudełka ?? (Nie można odwrócić elementu bo nie pasuje)
Obrazek

2) czy ten skośny element nie powinien być w środku błyszczący (jakis laminat) podobny do tego większego (na spodzie pojemnika) ? Bo tutaj także mam wrażenie, że odwrotnie nadrukowany bo od spodu jest błyszczący :/


Obrazek

Być może tak, ma być ale nie chce poskładać nieprawidłowo, gdy został źle przygotowany ..
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2087
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Inserty

Post autor: tomp »

ad 1) może podstawę położyłeś odwrotnie? czarne na spód?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Inserty

Post autor: Dako »

Wygląda na to, że na dłuższej ścianie nadruk jest od środka pudełka z papugami (film 3:28).
Rzuć okiem na obrazki na stronie producenta https://www.e-raptor.pl/en_US/p/e-Rapto ... Print/1982
albo na ten filmik

Może znajdziesz tam rozwiązanie?
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Inserty

Post autor: Kurzynsky »

tomp pisze: 19 lis 2023, 11:42 ad 1) może podstawę położyłeś odwrotnie? czarne na spód?
Nie :) nie da się inaczej bo nie pasują otwory..
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Inserty

Post autor: Kurzynsky »

Dako pisze: 19 lis 2023, 11:47 Wygląda na to, że na dłuższej ścianie nadruk jest od środka pudełka z papugami (film 3:28).
Rzuć okiem na obrazki na stronie producenta https://www.e-raptor.pl/en_US/p/e-Rapto ... Print/1982

Może znajdziesz tam rozwiązanie?
Dzięki! Wygląda na to, że dobrze składałem jedynie tak parszywie jest zaprojektowany ..
Lukers
Posty: 67
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: Lukers »

cześć. Czy firmy również mogą chwalić się tutaj swoimi insertami? :)
Kurzynsky
Posty: 138
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 51 times
Been thanked: 26 times

Re: Inserty

Post autor: Kurzynsky »

Drodzy,
Macie jakąś alternatywę dla pseudo insertu czy raczej wypraski do marvel zombies ? Ten oryginalny przyszedł połamany po za tym karty w koszulkach już się nie zmieszczą ;/ Widziałem jakiś piankowy za 50euro, ale on wymienia także karton wewnętrzny z wypraskami na figurki, który wg mnie jest ok - chciałbym go zostawić..
Będę wdzięczny za podpowiedzi..

Pozdrawiam
Lukers
Posty: 67
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: Lukers »

Kurzynsky pisze: 28 gru 2023, 12:40 Drodzy,
Macie jakąś alternatywę dla pseudo insertu czy raczej wypraski do marvel zombies ? Ten oryginalny przyszedł połamany po za tym karty w koszulkach już się nie zmieszczą ;/ Widziałem jakiś piankowy za 50euro, ale on wymienia także karton wewnętrzny z wypraskami na figurki, który wg mnie jest ok - chciałbym go zostawić..
Będę wdzięczny za podpowiedzi..

Pozdrawiam
cześć, podeślij wszelkie niezbędne informacje (wymiary pudełka, kart itp.) a postaram się pomóc.
Odezwij się na PW albo najlepiej na fb https://www.facebook.com/luckygraw4
Lukers
Posty: 67
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: Lukers »

Jeden z klientów poprosił o wykonanie insertu do gry Ark Nova wraz z dodatkiem Wodny Świat.
I oto on:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Więcej insertów oraz informacji na naszej stronie --> https://www.luckygraw.pl
Rekober
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2020, 08:05
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Inserty

Post autor: Rekober »

Panowie insertowcy, panie insertowczynie, nie mam dużego doświadczenia z insertami, bo są mi zbędne, ale pojawił się jeden na ostatnie święta. Otóż e-raptor z drukiem UV do Na skrzydłach. No ładny, wydaje się i przemyślany, tylko ma jedną wadę po wyjęciu z opakowania mocno cuchnął i spalenizną, i farbą, i był trochę lepki. No świeżynka pomyślałem. Żłozyłem. Potem na dzień wynosiłem na balkon, później grzałem suszarką, w końcu wyniosłem do ciepłego składziku. Zaglądam co parę dni, ale sąsiedzi mogą podejrzewać, że zająłem się wędzonkami. Gry w taki insert nie zapakuję i między inne pudła nie położę. I tu pytanie, czy coś mu pomoże, czy na śmieci tylko się nadaje? Może znacie jakieś eksperckie metody? Z woreczkami strunowym czy organizatorami z Casto czy Liroya takich akcji nie uświadczyłem.
Lukers
Posty: 67
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: Lukers »

Spoiler:
zadzwoń do sprzedawcy niech podpowie co robić
Ostatnio zmieniony 10 sty 2024, 23:41 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Inserty

Post autor: anonim »

Jeśli chodzi o spaleniznę to każdy drewniany insert będzie tak pachniał, to normalne w końcu drewno jest wypalane. Kiedyś wywietrzeje.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
MalichaMalicha
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2021, 18:31
Been thanked: 1 time

Re: Inserty

Post autor: MalichaMalicha »

Cześć,
Może ktoś tu jest z Warszawy i poleci sklep z płytami, klejem etc?
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Inserty

Post autor: CrossSleet »

Hej, zabieram się powoli za zrobienie własnego insertu/organizera do Massive Darkness 2. Może macie jakieś rady? Będę też wdzięczny za namiary na sklep z pianką w dobrej cenie 😁

Spód planuję zrobić z kartonu lub papieru 300g. Ścianki i inne elementy właśnie z foamboard.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Inserty

Post autor: eveni »

Mi się marzy drewniana skrzynia z insertem na Massive Darkness i dodatki, taka jaka została zrobiona do Talizmana. Teraz trzymam komponenty w kartonowym pudle, karty mam w drewnianych podajnikach, figurki w plastikowych oryginalnych wypraskach. Zakapslowałam żetony więc dedykowany insert od reDrewno niestety już nie dla mnie.
ODPOWIEDZ