Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
freakypz
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2023, 09:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: freakypz »

Hejka,
Zamierzam swojemu chłopu kupić grę na święta. Z racji że gramy najczęściej we dwójkę poszukuję gier planszowych które spełniłyby następujące wymagania:

- gra dla 2 osób ( jeśli będzie do 4 to też dobrze, jednak preferujemy dla 2)
- wymaga sporego myślenia oraz sprytu
- dużo, bardzo dużo negatywnej interakcji
- po polsku
- nie znudzi się po kilku partiach, fajnie by było jakby miała dodatki w celu urozmaicenia

Jeśli był już taki temat to przepraszam, i liczę na waszą pomoc, z góry dziękuję i Wesołych Świąt
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: arturmarek »

Podobnych tematów jest sporo, ale kazdego sytuacja jest unikalna, więc nie ma problemu otworzyć kolejnego.

Jednak chyba trochę za mało informacji podałaś. Szczególnie w jakie gry już grywanie. Czy są jakieś gry, które szczególnie lubicie, albo czy są takie, które Wam się nie spodobały (dlaczego?). Jeżeli są też jakieś ramy budżetowe, to podaj, żeby ograniczyć rekomendacje poza budżetem.

No, ale żeby coś w temacie napisać, to sam jestem w podobnej sytuacji, gram bardzo dużo z żoną 2-osobowo. Z gier z dużą interacją:

Cywiizacja poprzez wieki: moja ulubiona gra. Minusami są długość (szczególnie w pierwszych rozgrywkach) i skomplikowanie reguł. Pierwsze 2 rozgrywki mogą być "bolesne", szczególnie jeśli nie grywacie w bardzo złożone gry.
Wojna o Pierścień: epicka 2-osobowa gra, gdzie odtwarzamy konfrontację z Władcy Pierścieni. Ewentualnie mniejsza i mniej skomplikowana siostra: Bitwa Pięciu Armii.
Star Wars Rebelia: kolejna epicka 2-osobówka. Tym razem w świecie oryginalnej trylogii SW.
Zimna Wojna: trzecia epicka 2-osobówka. Tutaj temat polityczny i gra oparta na kartach.

Oczywiście, jeśli szukasz czegoś lżejszego, to zaraz pomożemy :)
freakypz
Posty: 7
Rejestracja: 18 gru 2023, 09:32
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: freakypz »

Już uzupełniam wypowiedź :)

Ogrywamy zarówno lżejsze jak i trochę cięższe gry, najlepiej nam się gra w Elekt, we wspomnianą Wojnę o Pierścień, 7 cudów świata: pojedynek, w Bór graliśmy też chwile, u znajomych przyjemnie się grało w Bloodborne, super śmiesznie ogrywamy Munchkina z dodatkami, Odjechane jednorożce, Cytadela na więcej osób równiez bardzo przyjemna. Nie przypadły nam do gustu takie gry jak Robinson Crusoe, Great Western Trail, Diuna tez została zwrócona po kilku partiach.

Budżet celuje tak w granicach 250zł, jak coś super będzie to i do 300 :)

Nie mamy nic przeciwko temu żeby to był deck building, również z gra z główną planszą może być. Mam na oku pare pozycji ale opinie na temat tych gier są różne: Root, Everdell, Hero Realms, Dominion II, Gra o Tron.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: grabol »

Innowacje z dodatkiem Echa przyszłości.

Jak już napisałem to sprawdziłem dostępność i o ile dodatek jest, to podstawka niestety trudno dostępna.

Cóż, życzę żebyś znalazła, bo jest to doskonała gra pod Twoje kryteria.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: arturmarek »

freakypz pisze: 18 gru 2023, 10:21 Już uzupełniam wypowiedź :)

Ogrywamy zarówno lżejsze jak i trochę cięższe gry, najlepiej nam się gra w Elekt, we wspomnianą Wojnę o Pierścień, 7 cudów świata: pojedynek, w Bór graliśmy też chwile, u znajomych przyjemnie się grało w Bloodborne, super śmiesznie ogrywamy Munchkina z dodatkami, Odjechane jednorożce, Cytadela na więcej osób równiez bardzo przyjemna. Nie przypadły nam do gustu takie gry jak Robinson Crusoe, Great Western Trail, Diuna tez została zwrócona po kilku partiach.

Budżet celuje tak w granicach 250zł, jak coś super będzie to i do 300 :)

Nie mamy nic przeciwko temu żeby to był deck building, również z gra z główną planszą może być. Mam na oku pare pozycji ale opinie na temat tych gier są różne: Root, Everdell, Hero Realms, Dominion II, Gra o Tron.
Z tego co kojarzę, to Root na 2 osoby ni jest idealny. W podstawce chyba tylko jedna para frakcji nadaje sie do takiej rozgrywki. Jeśli szukaie interakcji i to dużo, to raczej Everdell nie jest najlepszy. Nie mówię, że to pasjans, trzeba patrzeć co robi przeciwnik, ale poza podbieraniem kart i zajmowaniem pól akcji, jest tylko jedna karta (w paru egzemplarzach), która w bezpośredni sposób ingeruje w tableau przeciwnika. Hero Realms jest bardzo proste, bez dodatków nudnawe. Nie wiem jaką Grę o Tron masz na myśli, bo jeśli tę dużą, to ona się nie nadaje do grania 2-osobowego.

Przy okazji Gry o Tron pomyślałem o rywalizacyjnych LCG. Ja grałem w Android:etrunnera i, właśnie, w Grę o Tron. Obie te gry, a szczególnie A:N spełniają wszystkie wymagania. Niestety ich dostępność jest ograniczona i pewnie ciężko będzie to ogarnąć przed świętami.
Beerior
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 136 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: Beerior »

Moja ulubiona gra w tych ramach to będzie Tyrants of the underdark, czasem zdarza nam się zupełnie zignorować nabijanie punktów i gramy na wyniszczenie. :)
Ankh Bogowie Egiptu, też przyjemnie na 2 osoby śmigają. Koszty widzę, że obecnie najniższa cena 306 więc delikatnie za budżetem.
Radlands - mała dwuosobowa karciana, ale trzeba się nagłowić, no i zniszczyć oponenta.
Watergate - bardzo fajne przeciąganie liny.
Sabotażysta pojedynek - zawsze jest wesoło, kiedy bardziej się skupiamy na blokowaniu się nawzajem niż na zbieraniu złota.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: miker »

Tak jak napisał kolega powyżej tylko i wyłącznie Tyrants of the underdark.
Zawiera to wszystko co potrzebujesz, a do tego świetnie działa w każdej grupie od 2 do 4 osób.
Bierz i zamykaj temat ;)
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: Apos »

+1 do Tyrants.

To połaczenie area control z cały czas robienie sobie brzydkich rzeczy na podstawie sprawnej i przemyślanej mechaniki budowania talii. Na plus klimat i tematyka (Podmrok z Forgotten Realms).
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: Pompex »

Megic The Gatgering
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 2 graczy, dobra do wkurzenia drugiego

Post autor: Fujis »

Ja od siebie polecam tak jak wyżej
Tyrants of the Underdark - na pierwszy rzut oka wygląda średnio, ale sama rozgrywka mmmmioodzio :D area control plus deck building 🤗
Ankh Bogowie Egiptu - Świetna Arecontrol, piękne figurki, zero losowości, takie nowoczesne szachy w klimacie Egiptu l
Radlands - niby prosta karcianka ale po rozegraniu kilku partii jak dla mnie top z karcianek na 2 osoby, sporo kombinowania :D
ODPOWIEDZ