Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Tringa »

Jak masz zestaw konwertujący to że facto wystarczą Ci tylko kafle. Figurki mogą być inne, a staty potworów masz w zestawie konwertującym :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Syberian007
Posty: 16
Rejestracja: 28 wrz 2020, 09:03
Lokalizacja: Trzcianne
Been thanked: 2 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Syberian007 »

cycu pisze: 07 gru 2023, 13:36
Syberian007 pisze: 07 gru 2023, 12:39 Witam.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z PS. Tak trafiło że kupiłem edycje z zestawem konwertującym. I mam pytanie. Czy jest sens kupna pierwszej edycji gry aby skorzystać z nich w nowej edycji.
Jako osoba która ma wszystko co się pojawiło do posiadłości. Według mnie nie warto. Ceny pierwszej edycji są kosmiczne (swoją kupiłem za +400zł) a potrzebujesz z niej jedynie figurek i kafli terenu. Taniej wychodzi proxowanie - samodzielny wydruk. Jakość nie ta, ale sporo pieniędzy da się oszczędzić.
Pytanko. A jeśli mam możliwość kupna angielskiej wersji pierwszej edycji PS za 210zł. Opłaca się to?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: gogovsky »

Bardzo się opłaca.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: finallyh »

Obniżka świąteczna na płatne dodatki, wychodzi dycha z hakiem za scenariusz.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Golfang »

finallyh pisze: 22 gru 2023, 21:02 Obniżka świąteczna na płatne dodatki, wychodzi dycha z hakiem za scenariusz.
ale gdzie?
----------------
10% flamberg.com.pl
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: venomik »

Golfang pisze: 22 gru 2023, 21:16ale gdzie?
A da się je kupić jakoś inaczej niż w aplikacji gry?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 179 times
Been thanked: 144 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: aduko »

Albo w apce i masz podpięte pod konto googa i na różnych urządzeniach możesz odpalić.

Albo steam i na lapku.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: finallyh »

Na pewno jest na Steam i w sklepie Google, sam zakupiłem przez aplikację, dodając finanse do sklepu Play, gdzie dorzucili bonus 10zł.
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bleble630 »

Cześć. Zainstalowałem Valkyrie 2.6 na Tablecie z Androidem 10. Wersja Posiadłości Szaleństwa w tablecie - najnowsza. Aplikacja (Valkyrie) normalnie się włącza, ściągam scenariusz, wchodzę w niego, wybieram startowe przedmioty, czytam treść fabularną scenariusza i kiedy ma pojawić się plansza, aplikacja się zamyka i tak w kółko. Czy jest może ktoś, kto mógłby pomóc z tym problemem? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: _Ukasz »

Spoiler:
Osobiście nie doświadczyłem takiego kłopotu, ale wejdź na ten kanał.Powinieneś szybko uzyskać odpowiedź.

https://discord.gg/bb9v39gq
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bleble630 »

_Ukasz pisze: 06 mar 2024, 21:05
Spoiler:
Osobiście nie doświadczyłem takiego kłopotu, ale wejdź na ten kanał.Powinieneś szybko uzyskać odpowiedź.

https://discord.gg/bb9v39gq
Dzięki za pomoc. Napisałem już jakiś czas temu na tym discodzie i zero odpowiedzi, napisałem też na priv do kilku osób z niego i też nic. Myślę, że ta aplikacja jest już martwa. Zgłaszałem ten problem też u nich na stronie, zero odpowiedzi. Pomyślałem, że może ktoś tutaj się znajdzie, kto będzie wiedział jak rozwiązać ten problem. No trudno. Dzięki za odpowiedź, raczej nie zagram na tablecie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: psia.kostka »

bleble630 pisze: 10 mar 2024, 18:55 No trudno. Dzięki za odpowiedź, raczej nie zagram na tablecie.
Moze to kwestia nie zgrania wersji androida, appki i valkirii. Czasem takie najnowsze wersje jada jako "beta" ;) jesli masz mozliwosc sciagnac starsza wersje appki (jednej czy drugiej), to moze warto potestowac. Szczegolowo nie pomoge, bo nic z tego nie uzywam :roll: Nie trac wiary! :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: chrislion73 »

bleble630 pisze: 10 mar 2024, 18:55 No trudno. Dzięki za odpowiedź, raczej nie zagram na tablecie.
Miałem podobny problem.
Zainstalowałem Valkirię 2.5.8 - https://github.com/NPBruce/valkyrie/releases i po problemie.
Podobno Valkiria 2.6 ma jakąś wadę...
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bleble630 »

chrislion73 pisze: 10 mar 2024, 20:05
bleble630 pisze: 10 mar 2024, 18:55 No trudno. Dzięki za odpowiedź, raczej nie zagram na tablecie.
Miałem podobny problem.
Zainstalowałem Valkirię 2.5.8 - https://github.com/NPBruce/valkyrie/releases i po problemie.
Podobno Valkiria 2.6 ma jakąś wadę...
Czy wersja 2.5.8 działa z najnowszą wersją aplikacji posiadłość Szaleństwa 1.9.3? Czy masz jakąś inną wersję niż najnowsza wersja Posiadłości Szaleństwa? I jaką masz wersję Androida?
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bleble630 »

chrislion73 pisze: 10 mar 2024, 20:05
bleble630 pisze: 10 mar 2024, 18:55 No trudno. Dzięki za odpowiedź, raczej nie zagram na tablecie.
Miałem podobny problem.
Zainstalowałem Valkirię 2.5.8 - https://github.com/NPBruce/valkyrie/releases i po problemie.
Podobno Valkiria 2.6 ma jakąś wadę...
Zainstalowałem Valkirię 2.5.8, ale nie wykrywa mi zainstalowanej Aplikacji Posiadłość Szaleństwa. :(
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: chrislion73 »

Sprawdziłem na innym smartphone z A10. Zainstalowałem Posiadłość 1.9.3 a później Valkirie 2.6.0, postępowałem zgodnie z https://npbruce.github.io/valkyrie/index-pl.html. I działa. Jedna rzecz to nie zmieniałem języka. Nadal mam angielski.
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bleble630 »

Poradziłem sobie i wyjaśniłem sytuację. Dzisiaj sprawdziłem na drugim Tablecie z Androidem 11 i okazało się, że działa! wersja 2.6.0 nie importuje prawidłowo plików z aplikacji Posiadłość Szaleństwa 1.9.3 i Valkyrie nigdy nie włączy scenariusza. Problem jest o tyle większy, że inna wersja, niż 2.6.0 nie działa z najnowszą aplikacją Posiadłości Szaleństwa, więc ostatecznie posiadacze Androida 10 nie mogą praktycznie w tej chwili skorzystać z Valkyrie, dopóki jej nie naprawią. Na Androidzie 11 działa bez problemu. Zostawiam ten komentarz dla ludzi, którzy będą szukać tego problemu w Internecie, ułatwi im to rozwiązanie go. Dziękuje tym co się wypowiedzieli i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ