Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

K@mil pisze: 20 gru 2023, 18:26
Irka pisze: 20 gru 2023, 17:48
Jesteś pewien, że to możliwe, jeśli gra ma spory element losowości?
Nie jestem pewien, bo gry jeszcze na oczy nie widziałem. Mikołaj zarekwirował cały zakupiony towar (w tym dodatek do Andor Junior).
Pytam ogólnie, skoro ogólnie stwierdziłeś "Oczywiście, że cel zrealizuję".
Tak czy owak - powodzenia w zabawie i daj znać, jak poszło i jakie wnioski! :D

Wysłałam prośbę do moderacji o wydzielenie tego offtopa.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: mordajeza »

...bo na forum zrobił się mini hajp na Tytusa, Romka i A'Tomka, a na olx był do dostania za 30 zł (na razie po jednej partii rodzinnej - nie żałuję).
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3379
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Irka pisze: 20 gru 2023, 18:31 Wysłałam prośbę do moderacji o wydzielenie tego offtopa.
To ja tu staram sie uratowac wam skore, wplatajac z bolem portfela kolejne szopoholizmy, a tu taka krecia robota...

Ostatnio kupilem Frostpunk, bo... bylo w promocji :roll:
Mam tez troche sentyment do klimatu zimowego, swego czasu nawet popelnilem o tym temat na forum.

Alez to wielkie i ciezkie pudlo, chyba bije Nemesisa. W zwiazku z tym nie polecam kupowac przez Amazon :P
Znajomek cos heheszkowal, ze ta gra ma wiecej dodatkow niz brazylijski tasiemiec odcinkow, ale pobieznie sprawdzilem, ze sporo to tylko figuresy i inne nie gameplayowe wodotryski. Dobrze mysle? Sama podstawka ze swoja niebagatelna masą i rozmiarem juz daje rade? Czy sa "must have" expansiony juz wytypowane przez weteranow gry?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: K@mil »

psia.kostka pisze: 20 gru 2023, 18:46 Mam tez troche sentyment do klimatu zimowego, swego czasu nawet popelnilem o tym temat na forum.
Zimą to u mnie akurat czas na klimat wyspowy.
Dlatego przy zamówieniu wpadły PuzzLegendy Robinson, bo temat mi się podobał i pomyślałem, że fajnie będzie pokombinować. Bardzo małe opakowanie też jest atutem. Więcej zalet wymienię po 25 grudnia :wink:
Kiblonur
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2023, 17:17
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kiblonur »

Spirit Island Branch & Claw - w końcu zdecydowałem się do zakupu dodatku do mojej ulubionej gry solo. Wprawdzie mam teraz mix polsko-angielski, ale nie jest źle. Mechanika wydarzeń bardzo ciekawa, czuć że wyspa teraz żyje
Voidfall - to za mną chodziło ponad miesiąc. Zwlekałem bo zastanawiałem się czy warto tylko pod solo, czy nie za ciężkie, za długie. Ostatecznie otrzymałem w prezencie tego bydlaka, i tak - jest długo, ciężko, i uważam że warto pod solo. Rozgrywkę póki co rozbijam na 2 wieczory bo przy jednym posiedzeniu byłoby to 3h palenia zwojów, gdzie na wieczór po pracy umysłowej to katorga 😃
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

psia.kostka pisze: 20 gru 2023, 18:46
Irka pisze: 20 gru 2023, 18:31 Wysłałam prośbę do moderacji o wydzielenie tego offtopa.
To ja tu staram sie uratowac wam skore, wplatajac z bolem portfela kolejne szopoholizmy, a tu taka krecia robota...

Ostatnio kupilem Frostpunk, bo... bylo w promocji :roll:
Mam tez troche sentyment do klimatu zimowego, swego czasu nawet popelnilem o tym temat na forum.

Alez to wielkie i ciezkie pudlo, chyba bije Nemesisa. W zwiazku z tym nie polecam kupowac przez Amazon :P
Znajomek cos heheszkowal, ze ta gra ma wiecej dodatkow niz brazylijski tasiemiec odcinkow, ale pobieznie sprawdzilem, ze sporo to tylko figuresy i inne nie gameplayowe wodotryski. Dobrze mysle? Sama podstawka ze swoja niebagatelna masą i rozmiarem juz daje rade? Czy sa "must have" expansiony juz wytypowane przez weteranow gry?
Jedyny dodatek jaki wprowadza jakikolwiek gameplay content to Pionierzy. Malutkie pudeło z kilkudziesięcioma kartami. Reszta to albo figurki/drewienka budynków(dla mnie kretynizm kwadrat, bo i tak trzeba używać wciąż kafelków z podstawki, bo na plastiku nie ma określenia ogrzewania ani co to robi) albo upiększacze surowców(plastik) lub mapy(mata). Mam w sumie podstawkę + pionierzy(nawet nie otworzyłem) + te ulepszone surowce. Gram w samą podstawkę jak na razie i dla mnie jej zawartość jak najbardziej pasuje, więc sumarycznie możesz co najwyżej rozejrzeć się za Pionierami, by mieć cały gameplay.
Biedroneczka0
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2017, 16:44
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 38 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Biedroneczka0 »

Ostatnio jedna pozycja do kolekcji własnej:

Shogun - ponieważ znalazłem w niezłej cenie a od dawna miałem na radarze. Dodatkowo od jakiegoś czasu częściej udaje nam się spotkać w 5 osób nad planszą.

I jedna na prezent:

Moje miasto dla brata i bratowej, gdyż słyszałem dużo dobrego o tej grze a ostatnio strasznie wkręcili się w hobby i trzeba podtrzymywać dobrą passę.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

Ostatnio wprawdzie nic nie kupiłam, ale... dostałam od najlepszej przyjaciółki śliczną, "azulową", torbę na planszówki :D
Spoiler:
---------------------
psia.kostka pisze: 20 gru 2023, 18:46
Irka pisze: 20 gru 2023, 18:31 Wysłałam prośbę do moderacji o wydzielenie tego offtopa.
To ja tu staram sie uratowac wam skore, wplatajac z bolem portfela kolejne szopoholizmy, a tu taka krecia robota...
...to się nazywa priorytety :P Staram się uchronić twórczość przed niebytem. Ale dostałam odpowiedź, że w takim wątku taki offtop jest jeszcze OK.

Więc jeszcze tak sobie głośno myślę - podczas gdy jedni kombinują, jak się pozbyć legacy z legacy, to drudzy czekają, kiedy ktoś wykombinuje więcej legacy w rywalizacyjnych euro... To podobno trudna sztuka (w razie czego piszcie tutaj: viewtopic.php?p=1586476#p1586476).
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Wątek który założyłem ma już 100stron!!!!

Dziękuję wszystkim którzy tak chętnie dzielą się swoimi zakupami i tym co ostatnio wpadło Wam do kolekcji. Oby regały były dla Was z gumy!!

Epickie Galaktyki-no cóż nie zanosi się na to abym w najbliższej przyszłości zagrał w Twilight Imperium, więc pomyślałem że może w takiego małego 4X będzie mi łatwiej zasiąść. A poza tym lubię gry pokroju Tiny Epic a wiec i to małe pudełko chętnie sprawdzę.
Anachrony- Sporo słyszałem dobrego a tło fabularne przyszłości bardzo mi odpowiada, do tego dosyć względna cena jak na proponowaną zawartość oraz mechanikę a więc się skusiłem.
Android Mainframe- szukałem szybkiej i dosyć łatwej gry pojedynkowej na wieczory z żoną. Za 25pln warto przetestować tę Netrunnerową łamigłówkę.
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

Ostatnio niewiele w sumie, ale chyba pierwszy raz w historii mam więcej gier na półce wstydu niż w obiegu.

Orbital - autor i cena. Poza tym uwielbiam meple a tutaj ci kolesie w skafandrach mnie zauroczyli. Pierwsza rozgrywka bez szału ale bez rozczarowań.

Tiny Epic Mechs - śmieszny temat ale tytuł już kiedyś miałem, ograłem do absolutnego bólu i pchnąłem dalej. Ostatnio mam deficyt na prosty, szybki skirmish w trybie solo. No i taka jest prawda że nie ma NIC ........ na rynku
Więc ponownie wróciłem do mepelków które możemy ubrać w pancerz i dołożyć miotacz 😁

EXIT - Chata w lesie i Grobowiec Faraona. Kupione w prezencie pod choinkę dla dorosłych panien po cichej poradzie ich mamy.

Pentago czytaj jak powyżej.

Ekosystem 2 - kupiony dla córki. Lubimy karcianki, lubimy zwierzątka, lubimy kombinować. 3xTAK. Klina dobiła cena gdyż wahałem się pomiędzy tym a Leśne rozdanie

edit. Mityczny wiatr wraz z dodatkiem Powiew Magii - zakupiony dzisiaj w DragonEye i liczę na dobrą passę, iż w święta bedę mógł już w ciszy i spokoju zatopić się w baśniowej wioseczce :-)
skoscisty
Posty: 9
Rejestracja: 15 mar 2021, 12:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: skoscisty »

Ostatnio kupiłem sporo gier choć mówiłem sobie, żebym tego nie robił. Przyszedł jednak czas przecen i muszę przyznać, że w tym roku zostałem miło zaskoczony. Nie przedłużając:

High Frontier 4 All, bo... na WojennikTV pojawiła się rozgrywka, która przekonała mnie, że gra wcale nie jest taka straszna.
Tiletum, bo... kolega uznał, że jest interesująca.
Posłani, bo... chciałem wesprzeć polską produkcję, a poza tym była to dobra okazja by zrobić komuś prezent.
Tiny Epic: MECHS, bo... zagrałem i uznałem, że gra jest rewelacyjna. Mechanika planowania i wykonywania działań sprawia mnóstwo frajdy. Poza tym gra była w promocji.

Pozycji było znacznie więcej, ale powyższe gry najbardziej przypadły mi do gustu.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Veridiana »

This War of Mine, bo na grupie solo na FB zachwalali i zachwalali i w końcu się skusiłam :)
51 Stan (stara edycja) + Nowa Era + Ruiny + Zima, bo to zawsze była moja najukochańsza gra, a nigdy... jej nie miałam :roll:
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Muad'Dib »

To i ja się wypowiem, po raz pierwszy w tym temacie.

Niezbadana Planeta
Warfighter Fantasy
Phantom League
Colonial: Europe's Empires Overseas

bo leżę w domu po operacji i mi się nudzi :P
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
adm1004a
Posty: 18
Rejestracja: 27 lis 2022, 22:01
Lokalizacja: Gorzów WLkp.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: adm1004a »

i ja tez pierwszy raz
Wojna Narodów - kupowałem podstawkę, okazało się że w pudełku był dodatek i karty promo i jeszcze cena była b. atrakcyjna !!! rewelacyjna gra. bardzo leży mi to Euro
Messina - bo zawsze chciałem walczyć z Dżumą, gra mi nawet przypasowała
Turbo - bardzo mi pasuje, ściganie się z synem to to co lubimy.
Arnak - rewelacja, długo nie kupowałem bo myślałem że to przereklamowany tytuł, a okazał się strzałem w 10!, aż się zdziwiłem że to tak fajnie chodzi
Alitplano z dodatkiem bo zagrałem i mi się spodobało, a gierki z takim mechanizmem nie mam, mimo że to euro, ale b. przyjemnie się pyka

tylko czasu nie mam żeby w to grać. mam może z 12-15 gier i wiele czeka na mój i syna czas
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: eveni »

Kilka tytułów wpadło pod koniec roku:
- dodatki do Everdell - zakupu dokonałam w lipcu 2021r., teraz tylko opłaciłam,
- Dorfromantik - do rodzinnego grania, po kilku pierwszych partiach spełniło oczekiwania,
- Obsesje - po obejrzeniu gameplay-ia wydawało mi się, że nie dla mnie ale jednak chcę się upewnić,
- Carcassonne big box - gra od której zaczęła się moja przygoda w hobby prawie 5 lat temu, ten big box chodził za mną cały czas a w 3Trollach była promka,
- Księga cudów - rownież na promce w 3T, już ograliśmy 2/3 gry z 8 letnią córką, ale z ostateczną oceną czekam do końca.
targa
Posty: 53
Rejestracja: 05 lip 2020, 23:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: targa »

Ja nareszcie znalazłem swojego Świętego Graala, czyli drugą edycję Descenta z wszystkimi dodatkami (poplecznicy, monster packi, przygody kooperacyjne itd.). Wprawdzie już miałem wszystkie duże pudełka, RAOV, wydruk fanowski prawie wszystkich popleczników, ale jak pojawiła się okazja, żeby kupić kompletny zestaw, długo się nie zastanawiałem. Dotychczasowy pójdzie na sprzedaż po Nowym Roku. Uwielbiam tę grę, absolutna, totalna rewelacja.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

Shogun-bo zagrałem raz i strasznie mi się spodobała. Gra leciwa a mimo to bije na głowę nie jedną nowość. Klimat, prostota zasad, planowanie, oraz ciekawa mechanika wieży powoduję że gra się naprawdę dobrze. Nawet setup czyli wybór swoich prowincji i rozmieszczenie swoich wojsk to już ciekawa gra kiedy się patrzy jak plansza się zapełnia.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Grudzień się powoli kończy a ja już budżet na tyle nadszarpnąłem, że trzeba się zatrzymać i zachować kasę na flaszkę na Sylwestra.

- Tanares Adventures Ultimate Edition Super Box Pledge - finalnie się złamałem i wszedłem w te dwa wielkie pudła. Zainteresował mnie nie tyle system, wielkość i rozmach co różnorodność misji i zadań do wykonania o jakich się dowiedziałem(od ogrywających już ludzi). Rozmyślałem nad wyższym zestawem z dodatkowymi figurkami, ale to wyłącznie figurki, więc jak podejdzie to pewnie się jeszcze spokojnie dorwie.

- inserty reDrewno - poszło zamówienie na inserty do Spartacusa(gra ma swoje lata i należało jej się upiększenie, do tego figurki są w trakcie malowania), Potworów w Tokyo(posiadam wszystkie dodatki i burdel zrobił się niesamowity) i GWT:NZ(bardzo mi odpowiadał w GWT 1ED, a tutaj niestety po zakoszulkowaniu nic się nie mieściło). Już sklejone i wrzucone w pudła.

- Shadows of Brimstone: City of the Ancients (revised edition) - miałem zakupioną w Amazonie tą podstawkę, ale w 1ED(co na szczęście zauważyłem zanim minął czas na odesłanie). Wyczekałem wrzutę w Mepel i od razu zakupiłem. Gierka posortowana, zakoszulkowana i czeka na ogranie. Żaby niesamowicie mi weszły przez AToE i wypróbowuje ich kolejne tytuły. Tutaj ogromny plus za ogrom światów do ogrania i w sumie proste zasady(mała liczba stron w porównaniu do wielu innych DC).

UPRISING | TITANS OF THE FIRST AGE - Veteran Pledge - podstawka w domu jak i w jednej grupie siadła i jak podczas kampanii się nie zdecydowałem(za mało była ograna) tak doszedłem do punktu by stwierdzić, że chcę mieć swój komplet. Jest to bardzo ciekawa gra 4X full coop, w której walczymy z dwoma frakcjami, które mają również kosę ze sobą. Ciekawa opcje, wysoki poziom trudności i w miarę do opanowania losowość(większa armia zwykle wygrywa, a moce druidów pozwalają nam wygrać cięższe starcia). Polecam sprawdzić, bo jest to mało znana perełka.

KELP - Shark vs Octopus - z wszystkimi dodatkami gampleyowymi. Nie jestem fanem wody ani wodnych stworzeń, ale do gry przyciągnęła mnie unikalność/asymetryczność stron oraz styl graficzny. Jedyną grą asymetryczną w kolekcji jaką posiadam jest MIND MGMT, więc chciałem poszerzyć kolekcję o ten jeden twór. Tym bardziej, że rozgrywka powinna zamykać się poniżej 60min. Brak mi wciąż w kolekcji SW Rebelia, która by zajęła miejsce asymetrycznej gry na długie posiedzenie(MGMT trwa pod 1.5h max), ale żona jest nieprzekonana(trzeba czekać na dzieciaka :D)

PitchCar + dodatki - jak już w wielu miejscach pisałem. Wersja mini się spodobała rodzinie, więc na gwiazdkę pod choinkę Mikołaj przyniósł nam zestawik. Mam już 5 partii nabite w podstawkę + jeden dodatek z wyskoczniami. Szybko się rozkłada, jeszcze szybciej gra a emocje potrafią sięgać wysoko. Zamówiłem zestaw finalnie u producenta, bo choć ceny ma zwykle wyższe od sklepów, to jednak w jednym miejscu mogłem nabyć prawie wszystkie dodatki(brakuje mi 2), a w sklepach musiałbym robić osobne zamówienia i płacić dodatkowo za wysyłkę. Wyszłoby na zero, gdyby nie wydawca, który dorzucił mi wielki płócienny worek do trzymania małych dodatków oraz zestaw dodatkowych samochodów, więc jestem zadowolony z wyboru.

Paladins - koszulek nigdy mało, ale musiałem uzupełnić zapasy pod nowe gry, które zmierzają lub wpadły do kolekcji, tym bardziej, że przed nami ostatnia kampania i pozostanie zakup w wyższych cenach w sklepach(lisek wygrywa o kilka długości z planszostrefą w wielu rozmiarach koszulek).

AToE - promki - zakupiłem na BF zestaw wszystkich uzupełnień wraz z dodatkiem dodającym ulepszanie postaci. Obecnie po zakoszulkowaniu wszystkiego w pudle na 10 rocznicę nic więcej się nie zmieści, a kurde jeszcze brakuje mi 2 dodatków(hero packa 2 i something wicked). Nie wiem co za barany to projektowały, ale będę zmuszony pokombinować...

Uff, tyle zakupów. Byłem bliski do wrzucenia do koszyka Legends of Void z drugiej ręki z dodatkami promo do Wyprawy Darwina, ale ktoś mnie ubiegł o kilka długości. Biłem się z myślami by wrzucić też Pax Hispanica, ale patrząc na kolejne Paxy jakie Galakta wydaje to chyba się doczekam. Rozmyślałem też o Interstellar, ale zanim ogram High Frontiera by móc odpalić kampanię to sporo minie, a jednak wydawca robi całkiem często dodruki. Chyba tyle gier mnie kusiło, więcej nie pamiętam xD Od nowego roku zaciskanie pasa, ale o tym w innym wątku :)

EDIT: wskoczyła jeszcze Pax Hispanica xD
EDIT2: Rzutem na taśmę, bo w sylwka zakupiłem pakiet Clinic wraz z kompletem większych dodatków.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2024, 21:55 przez Ardel12, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 523 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Harun »

1. W 2023 r. dla siebie (a więc pomijam prezenty, choć tu też nie było dużo planszówek) nie kupiłem żadnej podstawki. Pierwszy raz w historii. Mam dużą kolekcję, lubię ją, w tym roku szczególnie ogrywałem pudełka z liczbą gier poniżej 10 i efekty przerosły moje założenia.

Do kolekcji trafiły natomiast 3 podstawki z Mathandlu - Turbo, Kaskadia i Woodcraft - wszystkie bardzo dobrze oceniam. Liczba podstawek w kolekcji się nie zmieniła.

2. W 2023 r. kupiłem 2 dodatki:
- na wiosnę - El dorado - Mokradła i smoki - bardzo udany zakup. Zostaje w kolekcji.
- na Gwiazdkę - II dodatek do Arnak - jestem po 1 partii - będzie ogrywany,

- doszedł też do domowej kolekcji dodatek - prezent, który dostał syn - planszetki do Terraformacji Marsa i plansze Hellas & E... - jesteśmy po 1 partii i zostanie w kolekcji.

3. Ku własnej pamięci plany zakupowe na dziś:
- Legendary: A James Bond Deck Building Game – No Time to Die - kupię na 100%
- Brazil Automato - 100%
- I dodatek do Turbo - 50%
- The Search for Lost Species - wersja EN 50%, wersja PL jeśli będzie 75%,
- Welcome to the moon - wersja EN, DE - 33%, wersja PL jeśli będzie 50%,
- dodatek Plaga do Orlean - 33%
- Santorini: Riddle of the Sphinx - jeśli będzie wersja PL retail - 99% (chyba, że cena zabije)

reszta - życie pokaże.

Życzę udanych zakupów w 2024 r.!
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Torquemada666 »

Hegemony, tyle dobrego o tym czytam, że złamało :) mnie wgniecione pudełko w outlecie Gry Bez Prądu za 234,9.
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZygfrydDeLowe »

Jeszcze na koniec roku zrobiłem sobie spóźniony prezent na święta i kupiłem Wojnę o Pierścień.
Od dłuższego czasu chciałem zagrać, ale nie chciałem też kupować już więcej nowych gier. Ostatecznie los mnie przekonał, bo znalazłem 1k PLN schowane nie wiadomo czemu i nie wiadomo kiedy w pudełku Iron Claysów.
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: wajwa »

ZygfrydDeLowe pisze: 30 gru 2023, 08:03 Ostatecznie los mnie przekonał, bo znalazłem 1k PLN schowane nie wiadomo czemu i nie wiadomo kiedy w pudełku Iron Claysów.
Poważnie ? Qrde, posmarkałem się :lol:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 491
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 936 times
Been thanked: 211 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZygfrydDeLowe »

wajwa pisze: 30 gru 2023, 08:57
ZygfrydDeLowe pisze: 30 gru 2023, 08:03 Ostatecznie los mnie przekonał, bo znalazłem 1k PLN schowane nie wiadomo czemu i nie wiadomo kiedy w pudełku Iron Claysów.
Poważnie ? Qrde, posmarkałem się :lol:
Absolutnie i na 100% poważnie. Dawno nie grałem we własny egzemplarz Brassa, ani inną grę, gdzie te żetony uroku dodają, więc nawet nie pamiętam kiedy mogły zostać tam włożone, a tym bardziej jaki zamysł tym kierował bo gramy co najwyżej na rodzynki, a że wokół WoPa krążę i tak już jakiś czas, to postanowiłem uśmiech losu spożytkować w zbożnym celu.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3379
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

ZygfrydDeLowe pisze: 30 gru 2023, 08:03 znalazłem 1k PLN schowane nie wiadomo czemu i nie wiadomo kiedy
Moze to wlozyly jakies skrzaty, ktore poznaly sie na Tobie, ze jestes w porzadku. Np zostawiasz im lyzke kaszy na progu itp

Co do WoP, to polecam sie jako chlopiec do bicia na poczatkowe sparingi i inne wielogodzinne wertowanie instrukcji nad plansza 8)
Moge tez przyniesc fanowska mate ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

ZygfrydDeLowe pisze: 30 gru 2023, 08:03 Ostatecznie los mnie przekonał, bo znalazłem 1k PLN schowane nie wiadomo czemu i nie wiadomo kiedy w pudełku Iron Claysów.
Jeśli mieszkasz z kobietą to lepiej dopytaj czy to nie jej skarb. Moja żona takie „boki boków” ma pochowane w różnych miejscach :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ