Bruxelles 1893: Belle Epoque

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Bruxelles 1893: Belle Epoque

Post autor: trance-atlantic »

Jako że "młodsza siostra" Brukselki nie ma swojego tematu, to pozwalam sobie wrzucić ten materiał tutaj.

https://www.youtube.com/watch?v=SaGv7a-UwBI - przykładowa rozgrywka w Bruxelles 1897 (karciana wersja gry tytułowej).

Może komuś rozbudzi apetyt na Bruxelles 1893: Belle Epoque, zapowiadane na 2022. :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Bruxelles 1893

Post autor: Marcosii »

nowa edycja wraz z dodatkiem KS 2022 - https://boardgamegeek.com/boardgame/345 ... lle-epoque
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Bruxelles 1893: Belle Epoque

Post autor: warlock »

Swego czasu popełniłem recenzję Bruxelles 1893: https://kawanaplansze.znadplanszy.pl/20 ... t-nouveau/

Po dzisiejszej partyjce w reedycję (czyli #Bruxelles1893BelleEpoque) mogę spokojnie stwierdzić, że naprawia ona wszystkie drobne mankamenty, jakie widziałem w poprzedniczce (losowość kafli dzieł sztuki i mocno ułomny tor punktacji) ;). Jeśli ktoś nie lubił pierwszej wersji to edycja Belle Epoque raczej tego nie zmieni, ale fanom "jedynki" naprawdę polecam przesiadkę - z gry wypadł frustrujący element losowego dociągu, a dodatkowo w pudle jest jeszcze masa zawartości związanej z wbudowanym dodatkiem (do którego jeszcze nawet nie siadłem).

Moja opinia sprzed kilku ładnych lat absolutnie się nie zmieniła - Bruksela pozostaje jednym z moich ulubionych worker placementów ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Bruxelles 1893: Belle Epoque

Post autor: Furan »

Po pierwszej partii w nowe wydanie, również mam wrażenie, że wszystkie dziwne mankamenty starej edycji zostały naprawione. Szczególnie sympatyczny jest nowy myk z mechaniką keczupowania pierwszego pasującego gracza. Z drugiej strony, o ile zmiana stylu graficznego nie jest szczególnie bolesna (chociaż dziwna pani obok toru punktacji jest... dziwnym wyborem), to wszechobecny brąz nieco psuje całościowy odbiór (no i pudło mogłoby być normalnej wysokości).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ