Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Grzess0 »

CrossSleet pisze: 14 cze 2022, 18:26
EsperanzaDMV pisze: 13 cze 2022, 23:10 +1 do zdania, że tłumacz chyba nigdy nie grał w deckbuildery skoro uznał, że "Otrzymaj obrażenia [rywalowi]" ma sens... Dla mnie też takie tłumaczenie to idiotyzm. Coś jak podlaskie "ukradłem rower dla Ciebie" :lol: Niby też napisane po polsku, ale jednak to ktoś Ci właśnie ukradł rower :>
No ale Czacha uważa, że to jest dobrze przetłumaczone :roll: No niby jest, gain=otrzymaj, ale co z tego, skoro nie ma to sensu i przeczy intuicji i temu, do czego latami przywykli już gracze...
Czacha w ogóle chyba ma ogromne problemy z tłumaczeniem i sprawdzeniem czegokolwiek w swoich grach. Mi się już od dłuższego czasu przez powszechne błędy odechciewa polskich wersji. Twisted Fables chcialem w polskiej wersji (wiadomo, podobno warto wspierać lokalne firmy), ale ostatecznie zdecyduję się na angielską i tyle.
Wydaje mi się, że trochę przesadacie, z tym tragicznym tłumaczeniem. Nie jest zbyt eleganckie, ale jest dość zrozumiałe.

"Obrażenia + x" to słowo kluczowe - jakiś efekt.
Otrzymaj obrażenia + x <=> Otrzymaj efekt.
Otrzymałeś efekt. Sprawdź co robi. Efekt mówi, że obrażenia, które zadajesz przeciwnikowi są zwiększane o x.
Wydaje mi się, że na logikę, to najlepiej by było, napisać poprostu "obrażenia + x za każdą nieodkrytą kartę", ale dodanie słowa otrzymaj, nie sprawia, że można to zinterpretować na odwrót.

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, by ktoś zagrał mniej więcej tak:
Gracz1: *Zagrywa kartę mówiąc:* Musisz odkryć 5 kart. Jeśli tego nie zrobisz, za każdą nieodkrytą kartę, dostanę 3 obrażenia. Proszę odkryj te karty. Nie chcę otrzymać tych 15 obrażeń.
Gracz2: Nie odkrywam
Gracz1: *zmniejsza swoje pż o 15*

Ktoś tak zagrał? :lol:
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: CrossSleet »

Grzess0 pisze: 14 cze 2022, 19:14 Wydaje mi się, że trochę przesadacie, z tym tragicznym tłumaczeniem. Nie jest zbyt eleganckie, ale jest dość zrozumiałe.
Jak najbardziej bardzo prawdopodobne, że ktoś przesadza. Mi się wydaje, że ludzie w końcu widzą te wszystkie błędy i nadużycia na tym polu wielu wydawców i teraz każda kolejna "drobnostka" może przelać czarę goryczy. Po prostu w końcu człowiek ma dość, bo ile można :)
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Torquemada666 »

@Grzess0 nie zgadzam się :)
- strona z ważnymi terminami, skoro "otrzymaj" to słowo kluczowe, czemu go tam nie ma?
- za to jako pierwszy ważny termin jest "zadaj x obrażeń" oraz jest termin "obrażenia x" co na logikę sugeruje, że one są bezpośrednio związane z zadawaniem obrażeń. Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu "Otrzymaj obrażenia", jest jednoznaczne, że powinieneś otrzymać obrażenia, a nie że otrzymujesz je, żeby móc zadać.
-fajnie, że przeprowadziłeś wyliczenia, tylko wiesz że na karcie jest mowa o 3, a nie o 5, chyba że ktoś dostał skorygowane karty
-są karty, które mają w opisie zadaj x obrażeń przeciwnikowi, więc nie jest takie oczywiste, że otrzymaj x obrażeń, oznacza że tak naprawdę je zadajesz :)

Może przesadzam, ale dla mnie pierwsza gra to była męczarnia z tekstami na kartach, nie sprzedałem dlatego że są jeszcze osoby, które chcą dać szansę tej grze.
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Grzess0 »

Torquemada666 pisze: 15 cze 2022, 00:11 @Grzess0 nie zgadzam się :)
- strona z ważnymi terminami, skoro "otrzymaj" to słowo kluczowe, czemu go tam nie ma?
- za to jako pierwszy ważny termin jest "zadaj x obrażeń" oraz jest termin "obrażenia x" co na logikę sugeruje, że one są bezpośrednio związane z zadawaniem obrażeń. Pierwsze skojarzenie po przeczytaniu "Otrzymaj obrażenia", jest jednoznaczne, że powinieneś otrzymać obrażenia, a nie że otrzymujesz je, żeby móc zadać.
-fajnie, że przeprowadziłeś wyliczenia, tylko wiesz że na karcie jest mowa o 3, a nie o 5, chyba że ktoś dostał skorygowane karty
-są karty, które mają w opisie zadaj x obrażeń przeciwnikowi, więc nie jest takie oczywiste, że otrzymaj x obrażeń, oznacza że tak naprawdę je zadajesz :)

Może przesadzam, ale dla mnie pierwsza gra to była męczarnia z tekstami na kartach, nie sprzedałem dlatego że są jeszcze osoby, które chcą dać szansę tej grze.
Słowo otrzymaj nie jest słowem kluczem - według mnie jest nawrt zbędne. Można to jednak intetepretować jako otrzymaj efekt. Słów kluczowych nie można traktować jak zwykłych słów, aczkolwiek powinny być tak dobrane, by intuicyjnie sugerować swoje znaczenie.

Zgadzam się, że to akurat jest bez sensu, aby robić drugie słowo kluczowe i zdefiniować je, jako to samo, co pierwsze.

Na poprawionych kartach jest 4 (niebieska) i 5 (czerwona)

Nadal jest to słowo kluczowe które ma swoją definicję, ale to prawda, że dodawanie zbędnych słów nie ma sensu

Według mnie warto tej grze dać szanse. Zwłaszcza w trybie reliktów, który dodaje sporo możliwości i zmniejsza skutki losowości. A jak pojawiają się jakieś wątpliwości co do słów kluczy (chyba wszystkie są pisane wytłuszczonym tekstem), to warto na ich miejsce wstawić ich definicje.
Np. Otrzymaj obrażenia x <=> Otrzymaj (efekt) "Zadajesz przeciwnikowi X Obrażeń".

Mam nadzieje że to chociaż trochę ułatwi grę :)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: EsperanzaDMV »

Tak zupełnie serio, to tak, pierwsze dwie partie graliśmy tak, że jak było napisane "Otrzymaj" to zadawaliśmy je sobie - no bo przecież jest napisane w innym miejscu "Zadaj", więc skoro tam jest 'zadaj', a tutaj 'otrzymaj', to zadajemy sobie, logiczne. Ale to się kupy nie trzymało i musiałem poszperać na BGG i forach by dotrzeć do informacji, że to nie tak działa. Nie miałbym problemu przyznać się i napisać "graliśmy źle", ale właśnie w tym problem - graliśmy dobrze, to słowa kluczowe są nieintuicyjne i przeczą zdrowemu rozsądkowi i logice wypowiedzi... "Otrzymujesz obrażenia" mogło być chociażby zamienione na "Zyskaj obrażenia", i już by było po kłopocie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Leviathan »

Recenzja Twisted Fables z impetem wpadła na Wojennik TV:

Ostatnio zmieniony 04 lut 2023, 13:26 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: kolosm »

Czy ktoś z grających pokusiłby się o porównanie TF do BattleCon'a?
zajudzony
Posty: 103
Rejestracja: 12 maja 2020, 18:46
Has thanked: 50 times
Been thanked: 3 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: zajudzony »

Czołem!
Mam wielką prośbę, jakby ktoś mógł mi podać jakie dwie karty są walnięte i jak powinny brzmieć prawidłowo. Pytam bo dostałem grę w prezencie i nie wiem czy to dodruk z poprawnymi czy też nie.

Z góry dziękuję i pozdro
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: polwac »

Tu masz porównanie. Chodzi o liczbę kart, którą ma odkryć przeciwnik.
Spoiler:
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Komimasa
Posty: 151
Rejestracja: 26 lis 2012, 11:09
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Komimasa »

Gra jak na razie bardzo mi się podoba, kupiłem drożej bo już za 300 All in, ale jak na razie nie żałuję ani złotówki. W kategorii bijatyk wypada od niej lepiej tylko Yomi, które jest dosłownym przełożeniem bijatyki na karciankę. Niemniej jako fan Tekkenow, Streetów Fighterów, Virtua, Blaz blue itd itd, jestem zachwycony.

Wielką dla mnie zaletą jest oddanie postaci. Jeśli grasz jakąś postacią, to się to czuje i podkreślają to różne umiejętności. Np. Śnieżka truje przeciwnika, ale nie tylko jedną umiejętnością, a każdą, ale na różne sposoby. Dla mnie to jest mega ważne, bo czuję, że mam trucicielkę zapychającą dek przeciwnika, a nie że jedna czy dwie karty tak robią i w konsekwencji raz na jakis czas bym zatruł.

Jeśli chodzi o strategie, wydaje mi się, że tak jak w każdej bijatyce, przede wszystkim dostosowujemy się do ruchów przeciwnika i im lepiej znamy jego możliwości, tym dla nas też lepiej. To pokazuje wyraźnie, że postaci można się uczuć, co dla mnie jest dużą wartością dodatnią. Aczkolwiek nie znając postaci też grało mi się dobrze, po prostu fun będzie większy, jak się już pozna możliwości postaci. Czyli też jak w każdej bijatyce. Przedziesz comand list, podstawowe combo, zorientujesz się co gdzie można posadzić i od razu jest jeszcze fajniej - takie uczucia jak najbardziej występują w tej grze, a warto zauważyć, niełatwo je oddać w karciance.

Można też robić combosy. Oczywiście musi to ładnie siąść, ale odpowiednie zakupy i strategia jak najbardziej pozwalają na przeprowadzenie ciekawych, widowiskowych akcji, a jak siądzie, to jest to bardzo satysfakcjonujące.

Jeśli chodzi o polskie tłumaczenie. Nie chcę nikogo obrażać, naprawdę, ale ja tam od razu "otrzymaj obrażenia" zinterpretowałem jako "mam obrażenia, które zadaję przeciwnikowi". Semantycznie się to kłoci, wiem, ale ja zawsze gram zgodnie z logiką gier planszowych. Trudno, żeby moja karta służąca do ataku, na coraz lepszych wersjach miała mi zabierać jako osobie zagrywającej taką kartę coraz większe obrażenia. No to jest tak bez sensu, że aż trudno mi uwierz, że ktoś mógłby tak grać.
Druga sprawa to karta Alicji. Owszem, tekst może wprowadzać w błąd, ale znowu, sens to ma wtedy, gdy możemy zadać więcej obrażeń za każdą kartę, której przeciwnik zdecyduje się nie odkryć przed nami i innej interpretacji sobie po prostu nie wyobrażam, bo każda inna jest pozbawiona sensu. A gry są tak robione i ich mechaniki, żeby to miało ręce i nogi.

Także wydaje mi się, że ta dyskusja o tłumaczeniach, to robienie z igły widły i nic poza tym, a już na pewno czepianie się tego słowa "otrzymujesz" zamiast "Zadaj" nie ma to nic wspólnego z grą a już na pewno nie stanowi dla niej wartości ujemnej.


Jestem bardzo ciekaw kolejnych partii:)
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: NeXuS AlphA »

Komimasa pisze: 03 sie 2022, 16:14 Jeśli chodzi o polskie tłumaczenie. Nie chcę nikogo obrażać, naprawdę, ale ja tam od razu "otrzymaj obrażenia" zinterpretowałem jako "mam obrażenia, które zadaję przeciwnikowi". Semantycznie się to kłoci, wiem (...)

Także wydaje mi się, że ta dyskusja o tłumaczeniach, to robienie z igły widły i nic poza tym, a już na pewno czepianie się tego słowa "otrzymujesz" zamiast "Zadaj" nie ma to nic wspólnego z grą a już na pewno nie stanowi dla niej wartości ujemnej.
Ja przyznam jestem niestety z tych, którym użyta semantyka powinna zgadzać się z sensem logicznym. Nie sztuka by domyślać sie czasem co autor oryginału mógł mieć na myśli. (ileż to razy podczas grania w różne karcianki, wszelkie wątpliwości rozwiewały nie po wertowaniu forum czy BGG, a po prostu po przeczytaniu treści źródłowej)
Otrzymaj a Zadaj to nie to samo co Ziemniak i Kartofel. Cała sztuka tłumaczeń tkwi w tym by zachować sens i spójność; przy okazji pamiętać o kolorycie czy też lokalnych smaczkach przy idiomach.

Na kartach po angielsku też jest chocby wyrażenie Gain a nie Get, co jasno też wskazuje bliżej np. na zdobądź, osiągnij etc.

Jasne dla gry, sensu stricto nie ma to żadnego znaczenia, tak samo zresztą gdyby tylko połowa tekstu była przetłumaczona, albo były literówki czy inne błędy edytorskie. Jednak dla jej odbioru, czy też wprost, przyjemności obcowania z nią już może. Dodatkowo nie jest to bowiem poziom ten sam co przykładowo: "łee a dlaczego znaczniki są fioletowe, a nie ma zielonych".

Fajnie, że gra Ci się podoba itd. Jednak sam zauważasz, że treść semantycznie się kłoci. Dlatego tak jak w przypadku Blood Rage tak i tu ludzie mogą mieć swoją opinię. Jedni powiedzą czepianie się, inni że chodzi o dbałość o język, a jeszcze inni że treść karty ma być na tyle jasna by nie trzeba było budować specjalnego faq by wyjaśniać o co w niej samej chodzi :)
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Torquemada666 »

Obrazek
bourbon
Posty: 108
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: bourbon »

jak sobie radzi gra po tych kilku miesiacach? laduje dalej na Waszych stolach czy raczej zakurzona?
sasquach
Posty: 1830
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: sasquach »

Wraca od czasu do czasu jak jest okazja zagrać w dwie osoby (co nie jest zbyt częste). I wygląda na to, że będzie wracać nadal.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: EsperanzaDMV »

U mnie zdecydowanie wraca - liczba postaci do ogrania i fakt, że każda ma co innego do odkrycia, trzeba grać inaczej sprawia, że wyparła całkiem Unmatched. Czasem na stół trafi Dice Throne, ale to tylko jak jest mniej czasu. Jak mamy go więcej, to z takich pojedynkowych gier TF wygrywają za każdym razem.
W przyszłym roku jak ogarnę miejsce na to w domu, to oczywiście zabieram się za pomalowanie figurek :)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: RUNner »

Zagrałem 2 razy póki co i jestem zachwycony. Długo gra przeleżała w szafie, stanowczo za długo. Zagrałem Czerwonym Kapturkiem, a moja córka Śnieżką czyli para zalecana na początek. Nie spodziewałem się, że w płaszczyźnie ruchu 2D będzie tyle mięcha. Ta gra to ciągła analiza w którym miejscu się ustawić, jakie karty kupować. Śmiałem się z córki (9l), że kupuje głównie tylko karty ataku i w ostatniej akcji zabrakło jej ruchu żeby do mnie doskoczyć, a miała na ręku potężnego kombosa. Wygrałem 1 punktem życia. Fajna zabawa i z tego co widziałem na kartach innych postaci, sporo tutaj różnic między nimi. Unmatched u mnie nie przetrwał, ale TF ma szansę. Zamówiłem już nawet insert żeby wszystko ładnie i funkcjonalnie pomieścić.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: sajlenthill »

Hej, mam jedno pytanie odnośnie podstawki - czy wypraska mieści wszystkie karty po zakoszulkowaniu koszulkami premium?

Z góry dziękuję za odpowiedź 👍
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Grzess0 »

sajlenthill pisze: 26 gru 2023, 18:04 Hej, mam jedno pytanie odnośnie podstawki - czy wypraska mieści wszystkie karty po zakoszulkowaniu koszulkami premium?

Z góry dziękuję za odpowiedź 👍
Mam wszystko (z dodatkami) w sloyca standard i się mieści, więc sama podstawka powinna się zmieścić bez problemu
hoody
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2021, 18:07
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: hoody »

Jestem po 3 rozgrywkach (2x Czerwony Kapturek vs Śnieżka, 1x Mulan vs Kagyua) i jak na razie wrażenia są bardzo na plus. Mam jedynie obawy o balans postaci - w rozgrywce Mulan vs Kaguya, Mulan wydawała się bardzo niedowartościowana, podczas gdy Kaguya w pewnym momencie była w stanie generować 8 Obrony co rundę i stała się de facto nie do ruszenia (nie wspominając o innych korzyściach, które ta postać ma z wysokiej obrony, a ma ich dużo).

Mam jednak pytanie co do błędów na kartach. Rozumiem, że były 2 problemy:
- karty Alicji i błąd polegający na niewłaściwej liczbie kart do odkrycia - stałe 3, a powinno być 3, 4, 5 zależnie od poziomu karty,
- karty Śpiącej Królewny i błąd polegający na dodawaniu obrażeń zamiast mnożenia.

Tak? Sprawdzałem mój egzemplarz i wydaje się, że karty Alicji mam okej, ale są dalej "+" na kartach Śpiącej Królewny. Wynikałoby z tego, że mam kopię z drugiego, poprawionego druku, a błąd z kartami Śpiącej wyszedł później? Chyba, że tam mają być "+"...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Bart Henry »

Ja miałem z drugiego druku grę. Jedna rzecz była poprawiona, do drugiej dostałem poprawioną kartę pocztą, z tego co pamiętam.
Kowal04
Posty: 59
Rejestracja: 01 kwie 2020, 15:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Kowal04 »

Musisz napisać do Czachy po poprawione karty
hoody
Posty: 16
Rejestracja: 08 lip 2021, 18:07
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: hoody »

Bart Henry pisze: 30 sty 2024, 13:46 Ja miałem z drugiego druku grę. Jedna rzecz była poprawiona, do drugiej dostałem poprawioną kartę pocztą, z tego co pamiętam.
Hmm ciekawe. Dostałem odpowiedź z działu reklamacji Czachy: "Te karty nie były przedrukowywane.". Mowa o kartach Śpiącej Królewny.
Trochę to zagmatwane, ale wygląda na to, że jest tak jak początkowo myślałem. Karty Alicji były poprawione w drugim druku + pewnie wysyłane do zainteresowanych. A błąd w kartach Śpiącej Królewny wyszedł później i są jedynie pliki do samodzielnego druku: https://drive.google.com/drive/folders/ ... lA9wz2clI_
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Bart Henry »

Jakiś czas temu grę sprzedałem, więc już nie sprawdzę, ale możliwe, że źle to pamiętałem i musieliśmy uwzględniać tę zmianę "w locie". Zapewne pomyliło mi się z dosyłaniem tych poprawionych kart dot. błędu wyłapanego przed drugim drukiem. Czacha ma najbardziej godne zaufania info.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 64 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Kajdi »

Ale te "poprawione" karty do samodzielnego wydruku dalej są błędne - na początku karty jest mnożnik obrażeń, a w polu tekstowym plus zamiast mnożenia. To w końcu, która wersja jest poprawna?
Torquemada666
Posty: 788
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Twisted Fables (Gang Wang, Xiang Gao)

Post autor: Torquemada666 »

Kajdi pisze: 05 lut 2024, 11:09 Ale te "poprawione" karty do samodzielnego wydruku dalej są błędne - na początku karty jest mnożnik obrażeń, a w polu tekstowym plus zamiast mnożenia. To w końcu, która wersja jest poprawna?
Tak jest w angielskiej wersji, jak na poprawionej polskiej. Czy to nie działa tak, że to co jest w opisie poniżej jest ustalaniem wartości do mnożnika w pierwszym wierszu karty?
ODPOWIEDZ