Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Secvent
Posty: 46
Rejestracja: 21 lis 2015, 01:03
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)

Post autor: Secvent »

szarik pisze: 14 mar 2023, 11:20 Hmm... Musieli usunąć z jakiegoś powodu.
Odnotowane zostało tutaj: https://premiery.znadplanszy.pl/index.php.
A tu wycinek z newslettera, który dostałem na maila: https://www.dropbox.com/s/pyuaqdimlk2fp ... s.PNG?dl=0
No i niestety.
Odpowiedź z firmy:

"No the game is not being released in Polish.
However we are working with the Polish distributor to try and make this happen."
[/quote]

Mimo wszystko, przetłumaczona instrukcja na Polski już jest, więc może nie wszystko jest stracone.

https://www.gf9games.com/aliens/wp-cont ... ok-WEB.pdf
Chrostek84
Posty: 74
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)

Post autor: Chrostek84 »

Polska wersja Queen's Dilema właśnie została anulowana.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10924
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)

Post autor: japanczyk »

Chrostek84 pisze: 19 lip 2023, 18:51 Polska wersja Queen's Dilema właśnie została anulowana.
:|
Iberic
Posty: 1
Rejestracja: 09 sie 2023, 19:44

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)

Post autor: Iberic »

Czy jest szansa na wydanie Pandemic Iberia po Polsku? Czekam już dosyć długo, ale jak na złość wydawane są wszystkie wersje Pandemii oprócz tej jednej.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)

Post autor: dawciu »

Tak patrzę że Egmont nie ma swojego wątku w tym dziale z zapowiedziami. Ktoś wie jak ich plany? Wiem że u nich to oprócz Concordi to gry dla dzieci ale mnie interesuje tylko i wyłącznie DC deckbuilding, a jakby to powiedzieć chyba olali temat...
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)

Post autor: sydonia »

dawciu pisze: 03 paź 2023, 08:24 Tak patrzę że Egmont nie ma swojego wątku w tym dziale z zapowiedziami. Ktoś wie jak ich plany? Wiem że u nich to oprócz Concordi to gry dla dzieci ale mnie interesuje tylko i wyłącznie DC deckbuilding, a jakby to powiedzieć chyba olali temat...
Nie tylko dla dzieci, bo wydają na dniach Kniziowe Strozzi (choć ze zmienioną szatą graficzną). W tym roku w Egmoncie zaszły zmiany personalne jeśli chodzi o dział gier. Temat rozwoju DC Deckbuilding jest nadal aktualny, tylko został przesunięty na 2024 r. Zachęcam do zerknięcia na wywiad z Beatą z Egmontu (jest zrobiona czasówka o poszczególnych grach/seriach) - klik
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)

Post autor: dawciu »

sydonia pisze: 03 paź 2023, 11:34
dawciu pisze: 03 paź 2023, 08:24 Tak patrzę że Egmont nie ma swojego wątku w tym dziale z zapowiedziami. Ktoś wie jak ich plany? Wiem że u nich to oprócz Concordi to gry dla dzieci ale mnie interesuje tylko i wyłącznie DC deckbuilding, a jakby to powiedzieć chyba olali temat...
Nie tylko dla dzieci, bo wydają na dniach Kniziowe Strozzi (choć ze zmienioną szatą graficzną). W tym roku w Egmoncie zaszły zmiany personalne jeśli chodzi o dział gier. Temat rozwoju DC Deckbuilding jest nadal aktualny, tylko został przesunięty na 2024 r. Zachęcam do zerknięcia na wywiad z Beatą z Egmontu (jest zrobiona czasówka o poszczególnych grach/seriach) - klik
co nie zmienia faku że przespali w tym roku z tematem bo Cryptozoic na 10-lecie robił dodruk wszystkiego + kampania na KS, łatwo było sie podczepić chociażby pod jakieś Crisis expansion czy paczke Rivals
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 (by Planszowe Newsy)

Post autor: sydonia »

Rzadko 'podbijam' ten wątek, ale rok chyli się ku końcowi, więc mały update :) Nie wiem ile osób korzysta z tej listy, ale w 2024 r. będę nadal ją prowadzić i aktualizować zapowiedzi z podziałem na "najbliższe premiery" i pozostałe premiery wypisane według wydawców. Zachęcam zatem do śledzenia, bo w zasadzie codziennie zerkam, sprawdzam i dopisuję jak najszybciej mogę :)

Pierwszy post wątku już zawiera spis gier zapowiedzianych na 2024 rok (jeśli coś mi umknęło proszę o info na priva). Jest tego całkiem sporo, a przecież przed nami jeszcze hurtowe styczniowo-lutowe ogłoszenia Portalu, Lucky Duck i Galakty + inni wydawcy, którzy ogłaszają gry w ciągu roku. Lista gier wydanych w latach 2022-23 zarchiwizowana jest w drugim poście tego wątku.
Awatar użytkownika
Lomik
Posty: 96
Rejestracja: 21 sie 2017, 21:35
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 18 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 (by Planszowe Newsy)

Post autor: Lomik »

U Galakty PAX Renesans 2ed na 2024 też spadł
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: sydonia »

Szybka AKTUALIZACJA

- zapowiedzi Portalu uzupełnione (gry podstawowe + dodatki)
- wprowadziłam linkowanie do strony danej gry na BGG (trochę to więcej roboty dla mnie ;P, ale mam nadzieję, że większa wygoda dla Was :))
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: szymuss »

Hej jak nazywa się ta gra ,co jest Podobna do Everdell tego samego autora? Wiecie czy będzie wydana w PL?:) dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 636 times
Been thanked: 550 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: eveni »

Farshore?
https://boardgamegeek.com/boardgame/394 ... l-farshore

Chyba nie razie nie ma potwierdzenia z Wydawnictwa Rebel.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: flissak »

Szykujcie się na Wroth od Portalu. Gra tworzona przez CTG i twórcę DiceThron trafi na Gamefound za 2 tygodnie, więc biorąc pod uwagę, że gra jest w późnym developmencie chyba jest szansa, że wyjdzie jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: Warrtain »

flissak pisze: 29 lut 2024, 20:25 Szykujcie się na Wroth od Portalu. Gra tworzona przez CTG i twórcę DiceThron trafi na Gamefound za 2 tygodnie, więc biorąc pod uwagę, że gra jest w późnym developmencie chyba jest szansa, że wyjdzie jeszcze w tym roku.
No nie wiem czy w tym samym momencie chcieliby wydawac Wroth i TESa
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: flissak »

flissak pisze: 29 lut 2024, 20:25 Szykujcie się na Wroth od Portalu. Gra tworzona przez CTG i twórcę DiceThron trafi na Gamefound za 2 tygodnie, więc biorąc pod uwagę, że gra jest w późnym developmencie chyba jest szansa, że wyjdzie jeszcze w tym roku.
Nie wiem, czy potrafię pomyśleć o dwóch bardziej różnych grach, niż te dwie lol Jednak możesz mieć rację, że nie wyjdzie w tym roku. BTW SCD Wrotha poza kampanią ma wynosić bodaj 60$(w kampanii 50$)
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: Furan »

Hm... a dlaczego wśród tematów nie ma tego, dotyczącego Muduko? Nie jestem fanem antropomorfizacji źwirzątek na każdym kroku (a w szczególności tego pokrzywionego w ich wydaniu), ale bardzo doceniam wydawanie kolejnych gier Knizii. I nadchodzą Smoki z głębin w ich wydaniu.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: sydonia »

Furan pisze: 02 mar 2024, 16:12 Hm... a dlaczego wśród tematów nie ma tego, dotyczącego Muduko? Nie jestem fanem antropomorfizacji źwirzątek na każdym kroku (a w szczególności tego pokrzywionego w ich wydaniu), ale bardzo doceniam wydawanie kolejnych gier Knizii. I nadchodzą Smoki z głębin w ich wydaniu.
@Furan, wśród jakich tematów? Przecież w spisie zapowiedzi są też gry od Muduko.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: Furan »

sydonia pisze: 02 mar 2024, 16:16
Furan pisze: 02 mar 2024, 16:12 Hm... a dlaczego wśród tematów nie ma tego, dotyczącego Muduko? Nie jestem fanem antropomorfizacji źwirzątek na każdym kroku (a w szczególności tego pokrzywionego w ich wydaniu), ale bardzo doceniam wydawanie kolejnych gier Knizii. I nadchodzą Smoki z głębin w ich wydaniu.
@Furan, wśród jakich tematów? Przecież w spisie zapowiedzi są też gry od Muduko.
Jako osobny wątek.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. (by Planszowe Newsy)

Post autor: sydonia »

Furan pisze: 02 mar 2024, 16:36
sydonia pisze: 02 mar 2024, 16:16
Furan pisze: 02 mar 2024, 16:12 Hm... a dlaczego wśród tematów nie ma tego, dotyczącego Muduko? Nie jestem fanem antropomorfizacji źwirzątek na każdym kroku (a w szczególności tego pokrzywionego w ich wydaniu), ale bardzo doceniam wydawanie kolejnych gier Knizii. I nadchodzą Smoki z głębin w ich wydaniu.
@Furan, wśród jakich tematów? Przecież w spisie zapowiedzi są też gry od Muduko.
Jako osobny wątek.
Nie wiem, ja żadnych wątków wydawniczych nie zakładałam do tej pory, wystarczy mi prowadzenie tego :) Masz chęć to załóż :)
ODPOWIEDZ