Czy wszystkie gry z serii LE są tylko reskinami?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Czy wszystkie gry z serii LE są tylko reskinami?

Post autor: samuraj1369 »

Czy wszystkie gry z serii LE są tylko reskinami? Czy się różnią? Sam myślę nad Matrixem, bo nie wiem czy czekać na Wiedźmina. Stąd pytanie o podobieństwo.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8741
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Czy wszystkie gry z serii LE są tylko reskinami?

Post autor: Curiosity »

Różnią się, chociaż jedne bardziej a inne mniej. Najbardziej podobne do siebie są Alien i Predator. Tzn. różnią się, ale takimi drobiazgami, że nie warto wspominać.

W Firefly dochodzi Ci tytułowy statek kosmiczny, który jest narażony na ataki ale także można go rozbudować o karty pomagające w grze. W Firefly doszły też dodatkowe karty jednorazowych questów, tzw. "Side Jobs".

W X-flies masz zakryte karty, które można kupić. Skanujesz je żeby je odsłonić i wtedy możesz podjąć decyzję o kupnie (osobno płatne). A jak już kupisz, to zwalnia się pole na którym leżą i odpala dodatkowe umiejki (silne).

Aha, i w Firefly i w X-flies masz dodatkowo karty "wad i zalet" (różnie się nazywają), które odpalają dodatkowe bonusy albo karzą...

W Matrixa jeszcze nie grałem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Czy wszystkie gry z serii LE są tylko reskinami?

Post autor: samuraj1369 »

Curiosity pisze: 05 sty 2024, 14:14 Różnią się, chociaż jedne bardziej a inne mniej. Najbardziej podobne do siebie są Alien i Predator. Tzn. różnią się, ale takimi drobiazgami, że nie warto wspominać.

W Firefly dochodzi Ci tytułowy statek kosmiczny, który jest narażony na ataki ale także można go rozbudować o karty pomagające w grze. W Firefly doszły też dodatkowe karty jednorazowych questów, tzw. "Side Jobs".

W X-flies masz zakryte karty, które można kupić. Skanujesz je żeby je odsłonić i wtedy możesz podjąć decyzję o kupnie (osobno płatne). A jak już kupisz, to zwalnia się pole na którym leżą i odpala dodatkowe umiejki (silne).

Aha, i w Firefly i w X-flies masz dodatkowo karty "wad i zalet" (różnie się nazywają), które odpalają dodatkowe bonusy albo karzą...

W Matrixa jeszcze nie grałem.
Dzięki za wytłumaczenie, poczekam na tego Wiedźminowego.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Czy wszystkie gry z serii LE są tylko reskinami?

Post autor: Jiloo »

samuraj1369 pisze: 05 sty 2024, 14:37 Dzięki za wytłumaczenie, poczekam na tego Wiedźminowego.
Tutaj viewtopic.php?p=1613983#p1613983 masz wrażenia z Matrixa, są też z grubsza wymienione różnice.
Natomiast Wiedźmin to jest reskin Aliena, więc wiadomo czego się spodziewać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ