Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

Przetestowałem wariant solowy ze strony Phalanxów -> https://phalanxgames.pl/wp-content/uplo ... t-Solo.pdf
Zagrałem raz, więc to wstępna opinia. Całkiem nieźle mi się grało, ale to pewnie dlatego, że mało mam okazji do grania. Przegrałem z „Szelmą” 17:21. Niestety, nie wszystkie akcje są dostępne, a przynajmniej sensowne, np. wzmocnienie sektora. Czasem można zagrać, ale raczej dla odświeżenia sobie zasad niż do regularnych partii solo. Na plus banalna obsługa automy, na minus, wydaje mi się, że szybko będzie można złapać zwycięski schemat.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: RUNner »

Kupiłem sobie insert od Warboxa i jestem mega zadowolony. Oryginalna wkładka nie jest zła, do tej pory używałem i nie marudziłem, ale teraz jest dużo lepiej. Setup skrócony do minimum, tak samo jak czas sprzątania po grze. Wcześniej żetony miałem w woreczkach foliowych, a to zawsze trochę jednak mnie męczyło. Wiem, wiem, trochę wydziwiam, ale dla moich ulubionych gier zrobię wiele!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Gromb »

RUNner pisze: 19 kwie 2023, 17:30
Tak bardzo skupiłem się na redrewno, że zapomniałem o warboxie i ich Insertach, a kiedyś byli moim nr i wśród producentów. Rzeczywiście, ładnie im wyszedł ten Insert. Dzięki za przypomnienie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Tortuga 2199 - karta polowania Kraken

Post autor: Bart »

Hej,

Ma ktoś może pod ręką kopię tej gry i mógłby mi zrobić ładną fotkę albo skan karty i podesłać lub wrzucić tu na forum? Phalanx nie ma już na stanie tej gry a co za tym idzie nie są mi w stanie wysłać brakującej karty.

Pozdrawiam,
Bart
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Tortuga 2199 - karta polowania Kraken

Post autor: Baltig »

Bart pisze: 05 sty 2024, 09:27 Hej,

Ma ktoś może pod ręką kopię tej gry i mógłby mi zrobić ładną fotkę albo skan karty i podesłać lub wrzucić tu na forum? Phalanx nie ma już na stanie tej gry a co za tym idzie nie są mi w stanie wysłać brakującej karty.

Pozdrawiam,
Bart
Pewnie, która karta Cię interesuje ? W pon mogę Ci skan machnąć i na maila przesłać.

Tak z innej beczki - czy ktoś w to jeszcze gra ? U nas leżalo i się kurzyło - zagraliśmy we dwie osoby wczoraj i cóż.. no nie urwało niczego, nie porwało, tyrants of underdark więcej frajdy jednak sprawiają mimo wszystko ;P
adm1004a
Posty: 18
Rejestracja: 27 lis 2022, 22:01
Lokalizacja: Gorzów WLkp.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: adm1004a »

to pierwsza gra jaką kupiłem, graliśmy z synem może z 4 razy, leży na półce z sentymentu. młody coś wspominał żeby pyknął, ale mamy innych ciekawszych tytułów już więcej. Może w ferie zagramy? Gierka jest ładna, ale jakoś tak....
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: JollyRoger90 »

adm1004a pisze: 05 sty 2024, 12:27 to pierwsza gra jaką kupiłem, graliśmy z synem może z 4 razy, leży na półce z sentymentu. młody coś wspominał żeby pyknął, ale mamy innych ciekawszych tytułów już więcej. Może w ferie zagramy? Gierka jest ładna, ale jakoś tak....
My graliśmy raz, na 4 osoby, ale chcemy wiecej :) zasady proste, sporo interakcji i spodobalo mi sie, że mozna za walute w grze usuwać zbędne karty z talii, co pozwala nam ja fajnie odchudzić, jak na deckbulidera przystało :)

offtop: znacie jeszcze jakies inne gry z takim zabiegiem? Nie chodzi mi o karty, które pozwalają wywalić inne, tylko typowo za walutę usunac karte.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: mordajeza »

Gra wciąż jest w kolekcji. Od czerwca 2021 r. zagrałem 14 razy, ostatnio w maju 2023 r. (co jest stosunkowo spoko wynikiem). Rzeczywiście Tyrantsi są chyba lepsi, ale Tortuga za to ładniejsza ;)
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Tortuga 2199 - karta polowania Kraken

Post autor: Bart »

Baltig pisze: 05 sty 2024, 11:13 Pewnie, która karta Cię interesuje ? W pon mogę Ci skan machnąć i na maila przesłać.

Tak z innej beczki - czy ktoś w to jeszcze gra ? U nas leżalo i się kurzyło - zagraliśmy we dwie osoby wczoraj i cóż.. no nie urwało niczego, nie porwało, tyrants of underdark więcej frajdy jednak sprawiają mimo wszystko ;P
Super, bardzo dziękuję. To karta polowania "Kraken" 3 poziomu.

Mnie osobiście gra się całkiem podobała, jak już ktoś wspomniał jest ładniejsza od Tyrants of Underdark ale dla mnie też klimat jakoś tych kosmicznych piratów bliższy sercu, poza tym grać opłaca się tylko w tym alternatywnym wariancie agresywnym, zwiększa interakcję.
Awatar użytkownika
Bart
Posty: 76
Rejestracja: 23 lip 2018, 12:47
Has thanked: 38 times
Been thanked: 10 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: Bart »

adm1004a pisze: 05 sty 2024, 12:27 to pierwsza gra jaką kupiłem, graliśmy z synem może z 4 razy, leży na półce z sentymentu. młody coś wspominał żeby pyknął, ale mamy innych ciekawszych tytułów już więcej. Może w ferie zagramy? Gierka jest ładna, ale jakoś tak....
Jak pomalujecie statki to stanie się jeszcze ładniejsza, ja mam jakiś mini dodatek z kartami postaci, może pozwoli się bardziej wkręcić w klimat, ale najlepiej do niej usiąść w 3-4 osoby.
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Tortuga 2199 (Michael Loyko, Denis Plastinin)

Post autor: xilk »

U mnie gra głównie leży. W zeszłym roku usiadłem w końcu do instrukcji i zagrałem kilka razy w tryb solo.

Może w tym roku uda się spotkać ze znajomymi i usiąść do normalnej rozgrywki. Jednak nie jest to priorytet.
ODPOWIEDZ