Opinie o terenach od Battle Systems

Forum przeznaczone do dyskutowania o grach bitewnych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Opinie o terenach od Battle Systems

Post autor: Mr_Fisq »

Ktoś ma doświadczenia z terenami SF albo Fantasy od Battle Systems i mógłby podzielić się wrażeniami?
Interesuje mnie głównie:
- żywotność
- stabilność/solidność po złożeniu ("ojej trąciłem ten budynek - rozpadł się")
- jak wam się użytkowo sprawdziły
- ew. wrażenia estetyczne na żywo też mile widziane ;)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Opinie o terenach od Battle Systems

Post autor: feniks_ciapek »

Mogę tylko SF ocenić.

Estetycznie wyglądają bardzo spoko.

Są bardzo stabilne/solidne. Przy pierwszym składaniu czasem trzeba naciąć, żeby nie zniszczyć połączeń, czasami coś wygiąć pod linijką albo pensetą przy bardziej złożonych kształtach, ale ogólnie są to przemyślane konstrukcje, które się nie rozwalają przy potrąceniu.

Łączenia elementów typu ściany są plastikowe, dobre, trwałe.

ALE - jest to karton. Jak przypadkiem go przygnieciesz, próbując opierać się np. ręką o stół, to zniszczysz. Jak jest wilgotno przez dłuższy czas, to też mogą się popsuć. Zużywalności w trakcie rozgrywek nie ocenię, bo nie grałem aż tak dużo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Opinie o terenach od Battle Systems

Post autor: Mr_Fisq »

feniks_ciapek pisze: 10 sty 2024, 10:02 ALE - jest to karton. Jak przypadkiem go przygnieciesz, próbując opierać się np. ręką o stół, to zniszczysz. Jak jest wilgotno przez dłuższy czas, to też mogą się popsuć. Zużywalności w trakcie rozgrywek nie ocenię, bo nie grałem aż tak dużo.
O figurki też się lepiej nie opierać, więc tego bym się umiarkowanie obawiał. natomiast bardzo wartościową uwagą jest ta o wilgotności - o tym nie pomyślałem; może trzeba będzie rozważyć zabezpieczenie krawędzi jakimś klejem do figurek, żeby ograniczyć absorpcję wilgoci (obstawiam, że krawędzie najbardziej chłoną).
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1596 times
Been thanked: 931 times

Re: Opinie o terenach od Battle Systems

Post autor: feniks_ciapek »

Można spryskać jakimś utrwalaczem.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Opinie o terenach od Battle Systems

Post autor: strid3rr »

O ile nie gracie w tropikalnym klimacie przy wilgotności rzędu 80% to raczej bym się tym nie przejmował ;) No chyba, że mówimy o rozlaniu czegoś na stół.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1419 times

Re: Opinie o terenach od Battle Systems

Post autor: Mr_Fisq »

Mi się jakiś element lekko rozwarstwił przy składaniu, będę pewnie w weekend go poprawiał jakimś klejem.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 484
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 61 times
Been thanked: 167 times

Re: Opinie o terenach od Battle Systems

Post autor: strid3rr »

Spoiler:
Wciąż jest to tektura, a nie plastik. Niemniej jednak jakość jest bardzo dobra, tektura jest zwarta, więc nie powinna się rozwarstwiać sama z siebie. Oczywiście wymaga to przy składaniu pewnej wprawy i mimo wszystko ostrożności, ale prezentuje się całkiem nieźle na stole.
Największym minusem jest to, że już złożonych konstrukcji lepiej nie rozkładać, bo tutaj jest największe ryzyko, że jakieś elementy w końcu osłabną i się poddadzą.

Jest to jakiś zamiennik dla plastiku, bo cena jest sporo niższa, a jakość zadowalająca, ale oddajemy coś za coś, trzeba o to dbać. bo wieczne na pewno nie będzie.
ODPOWIEDZ