Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: arian »

Ja bym chciał żeby powstał jeszcze jakiś dodatek, nawet mniejszy, z dodatkowymi celami, misjami, "brakującymi" kartami w talii misji. Szkoda że szanse na to ciągle maleją, bo gra z Niedokończonymi sprawami to jest naprawdę świetna i klimatyczna przygodówka, w której mamy spory wpływ na to co się dzieje, a fabułę opowiada gameplay. Ale na szczęście nawet teraz nie ma jakiegoś poczucia braku kompletności, a o dodatkowe cele zadbali gracze.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: DaaV »

arian pisze: 21 lis 2023, 19:26 Ale na szczęście nawet teraz nie ma jakiegoś poczucia braku kompletności, a o dodatkowe cele zadbali gracze.
Sa jakieś polecane fan made dodatki?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: miker »

O kurcze. Nawet miałem to w koszyku parę razy wraz z dodatkiem. Jako wielki fan, który w tym roku zaczął kompletować Imperium Atakuje (tak wiem, rychło w czas), zastanawiałem się, ale ostatecznie odpuściłem, bo dzieci nadal za małe do Zewnętrznych Rubieży…

Teraz widać nie będzie dane mi zagrać. No może kiedyś w przyszłości jak zmobinguję kogoś z Wawy… Smutek.
Gratki dla DaaVa za zakup :)
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: arian »

DaaV pisze: 21 lis 2023, 19:28
arian pisze: 21 lis 2023, 19:26 Ale na szczęście nawet teraz nie ma jakiegoś poczucia braku kompletności, a o dodatkowe cele zadbali gracze.
Sa jakieś polecane fan made dodatki?
Czy polecane nie wiem, ale jest tego sporo na BGG. Jakieś nowe postaci, nowe statki, tryb kampanii. Jak już gra się znudzi, to będzie w czym wybierać. 😉
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: szczudel »

DaaV pisze: 21 lis 2023, 19:28
arian pisze: 21 lis 2023, 19:26 Ale na szczęście nawet teraz nie ma jakiegoś poczucia braku kompletności, a o dodatkowe cele zadbali gracze.
Sa jakieś polecane fan made dodatki?
Jest jeden naprawdę duży. Ktoś tu na forum szukał ekipy, która pomogłaby to spolścić a on zająłby się potem drukiem.

Sam w dziale rozszsrzenia wrzuciłem print and olay dla statków i Mando. Dla mnie nic więcej tej grze ie trzeba.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Tringa »

To może się wypowiem w sprawie dodatków fanowskich. Jesteśmy w trakcie pracy nad nimi, bo niestety, ale żaden nie jest kompatybilny z grą z dodatkiem. Mamy już przetłumaczone postacie i statki, wraz z plikami przygotowanymi do druku. Testujemy pozostałe moduły i sprawdzamy jak chodzą z grą z dodatkiem.

Zbiórka ruszy w przyszłym roku. Poza dodatkami będzie też m.in. zestaw monetek naszego projektu ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Pomnik »

Tringa pisze: 21 lis 2023, 23:55 To może się wypowiem w sprawie dodatków fanowskich. Jesteśmy w trakcie pracy nad nimi, bo niestety, ale żaden nie jest kompatybilny z grą z dodatkiem. Mamy już przetłumaczone postacie i statki, wraz z plikami przygotowanymi do druku. Testujemy pozostałe moduły i sprawdzamy jak chodzą z grą z dodatkiem.

Zbiórka ruszy w przyszłym roku. Poza dodatkami będzie też m.in. zestaw monetek naszego projektu ;)
Na BGG widziałem spolszczony moduł Mandaloriana (postać i statek) - będzie na zbiórce? :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Tringa »

Oczywiście :D
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Andrzejzbrowaru
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Andrzejzbrowaru »

Są jakieś info o dodruku dodatku?
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Pomnik »

Andrzejzbrowaru pisze: 10 sty 2024, 03:33 Są jakieś info o dodruku dodatku?
Yep, nie jest planowany.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: BOLLO »

Tringa pisze: 21 lis 2023, 23:55 To może się wypowiem w sprawie dodatków fanowskich. Jesteśmy w trakcie pracy nad nimi, bo niestety, ale żaden nie jest kompatybilny z grą z dodatkiem. Mamy już przetłumaczone postacie i statki, wraz z plikami przygotowanymi do druku. Testujemy pozostałe moduły i sprawdzamy jak chodzą z grą z dodatkiem.

Zbiórka ruszy w przyszłym roku. Poza dodatkami będzie też m.in. zestaw monetek naszego projektu ;)
tutaj też się o tym druku pojawi info czy trzeba grzebać po forum?
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Tringa »

Pojawi się wątek w Zamówieniach grupowych, tutaj też wrzucę info. Na razie wszystkie siły są zaangażowane w wysyłki Tyrantsow.

Wstępnie start szacujemy na kwiecień/maj
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: waadimch »

DaaV pisze: 21 lis 2023, 15:12
Mr_Fisq pisze: 21 lis 2023, 13:59 Rebel nie przesądza, że dodruk w ogóle będzie miał miejsce.
O kurde, tego się nie spodziewałem! Skąd taka wiadomość?
wojc pisze: 21 lis 2023, 13:30 wg planszeo jeszcze do znalezienia w cenach zbliżonych do SCD. Nie sprawdzałem dalej, ale w sklepach ma status, że dostępne.
W jednym ze sklepów ponoć nawet z bonusem.
Niestety większość tych wyników (mimo pokazywania, że jest dostępne) to jednak nie ma, lub po przedzwonieniu okazuje się, że stan magazynowy na stronie jest nie aktualny...

Na szczęście, dzięki pomocy @psia.kostka oraz @Yappen udało się dorwać w jedynym chyba sklepie, który jeszcze miał egzemplarz. Cena trochę większa, ale przynajmniej jest ;)

Szkoda, że nie zamówiłem kilka miesięcy temu jak dostałem podstawkę, wtedy było wszędzie i to nawet za 150 i free wysyłka, ale stwierdziłem kupię sobię na święta, może jeszcze cena spadnie skoro jest wszędzie dostępne... :roll: I tu bardzo się myliłem.
Hej szukam i ja. Czy jest gdzieś dostępne (Niedokończone sprawy)?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: BOLLO »

Już nigdzie nie ma....bardzo szybko się rozeszło. To jest przykład tego aby brać nawet jak nie potrzebujesz w danym momencie.
nawet tutaj ceny totalnie z czapy:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/star- ... sprawy-nqk
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: DaaV »

BOLLO pisze: 11 sty 2024, 11:33 Już nigdzie nie ma....bardzo szybko się rozeszło. To jest przykład tego aby brać nawet jak nie potrzebujesz w danym momencie.
nawet tutaj ceny totalnie z czapy:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/star- ... sprawy-nqk
WOW. No to faktycznie szał.
waadimch pisze: 11 sty 2024, 10:44 Hej szukam i ja. Czy jest gdzieś dostępne (Niedokończone sprawy)?
Niestety ja brałem ostatnią sztukę z Bydgoszczy i to było jedyne, co wtedy znalazłem. Aczkolwiek, widziałem kilka opcji na zakup podstawki z dodatkiem za sensowne pieniądze <400 zł. Może to jest rozwiązanie, by kupić komplet i próbować potem sprzedać podstawkę?
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Pomnik »

DaaV pisze: 11 sty 2024, 13:02 Niestety ja brałem ostatnią sztukę z Bydgoszczy i to było jedyne, co wtedy znalazłem.
Nie taka ostatnia, po Tobie wziąłem jeszcze ja i widziałem że jedna chyba została xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: DaaV »

Pomnik pisze: 11 sty 2024, 13:05
DaaV pisze: 11 sty 2024, 13:02 Niestety ja brałem ostatnią sztukę z Bydgoszczy i to było jedyne, co wtedy znalazłem.
Nie taka ostatnia, po Tobie wziąłem jeszcze ja i widziałem że jedna chyba została xD
A Pani coś wspominała o ostatniej... Możliwe, że ja miałem ostatnią z bonusem. 8)
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: waadimch »

Spoiler:
Gdzie widziałeś zestaw <400 zł?
Ostatnio zmieniony 11 sty 2024, 13:39 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: DaaV »

Spoiler:
olx, ale teraz najtaniej widzę +500, niestety. Komplety za 700 :shock: Co to się porobiło...
Ostatnio zmieniony 11 sty 2024, 13:52 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Pomnik »

Tringa napędziła w ludziach fomo i się rozeszły xD
Co do bonusów - ja 2 dostałem xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: BOLLO »

Nigdy bym nie powiedział że gra tego typu będzie miała takie ceny. Osobiście bardzo lubię i mi podeszła nawet do solo ale 500-700pln za komplet to serio rozbój. Bo ani to stare ani to biały kruk ani jakieś uber odkrywcze....dobra jest ale nie warta zdecydowanie tak chorych pieniędzy. Jednak na tym przykładzie widać że brak gry na rynku winduje ceny. I posiadacze mają do tego prawo aby korzystać ze sposobności sprzedaży po tyle ile rynek kupi.
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Pomnik »

BOLLO pisze: 11 sty 2024, 14:27 Nigdy bym nie powiedział że gra tego typu będzie miała takie ceny. Osobiście bardzo lubię i mi podeszła nawet do solo ale 500-700pln za komplet to serio rozbój. Bo ani to stare ani to biały kruk ani jakieś uber odkrywcze....dobra jest ale nie warta zdecydowanie tak chorych pieniędzy. Jednak na tym przykładzie widać że brak gry na rynku winduje ceny. I posiadacze mają do tego prawo aby korzystać ze sposobności sprzedaży po tyle ile rynek kupi.
Bez przesady, to że za tyle wystawiają nie znaczy że ktoś to kupuje.
Wiedźmin z figurkami jest wystawiany po 800 zł aktualnie bo nakład się skończył.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: arian »

A padło jakieś wyjaśnienie dlaczego dodruku nie będzie? Kończąca się licencja? Kiepska sprzedaż? Dotyczy to tylko Polski, czy gra w ogóle już umarła?

Dziwne, bo po otrzymaniu dodatku to jest bardzo mocna pozycja i jedna z niewielu tego typu "przygodówek" na rynku, a porównując do Firefly, które się funduje, to i cena za komplet jest rozsądna, biorac pod uwagę regrywalność. Disney wypuszcza seriale, a FFG ledwo wypchnęło jeden dodatek. Szkoda. Chyba tylko w Podróżach przez Śródziemie trafili w zloty środek z rozszerzeniami. Wcześniej wydawali za dużo, a teraz z kolei za mało i za rzadko. Liczyłem na jeszcze jedno rozszerzenie, ale zdaje się że w tym przypadku nawet to pierwsze nie było uwzględnione w trakcie projektowania gry i wypuszczone jako "zestaw naprawczy".
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Tringa »

Pomnik pisze: 11 sty 2024, 14:07 Tringa napędziła w ludziach fomo i się rozeszły xD
Co do bonusów - ja 2 dostałem xD
Od razu na mnie... I weź tu człowiek coś zdradź! Następnym razem o przyszłym projektach dowiecie się jak już ruszy zbiórka ;p
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Star Wars: Outer Rim / Zewnętrzne Rubieże (Corey Konieczka, Tony Fanchi)

Post autor: Pomnik »

Tringa pisze: 11 sty 2024, 14:34
Pomnik pisze: 11 sty 2024, 14:07 Tringa napędziła w ludziach fomo i się rozeszły xD
Co do bonusów - ja 2 dostałem xD
Od razu na mnie... I weź tu człowiek coś zdradź! Następnym razem o przyszłym projektach dowiecie się jak już ruszy zbiórka ;p
Zaraz na Ciebie, jakbyś nic nie powiedziała to bym kompletnie przespał ten dodatek bo cały czas był na liście "na potem" :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
ODPOWIEDZ