Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Pomnik
Posty: 307
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Pomnik »

Irka pisze: 07 sty 2024, 16:00
Z Tlamy kupiłam też komponenty 3D:
- do Na skrzydłach budki dla ptaków - bo dużo lepiej się gra z takimi większymi pracownikami, ciekawe wzory i dobre kolory
Mam nadzieję że się mylę i się z autorem dogadali ale wygląda to tak jakby Tlama niespecjalnie zwracała uwagę na licencję projektu - https://www.thingiverse.com/thing:3557101
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Irka »

Pomnik pisze: 07 sty 2024, 16:52
Tutaj chyba nikt nie jest w stanie Cię uspokoić w tej kwestii - napisz może do autora projektu.
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Zawaterniok »

Miałem się wstrzymać z kupowaniem, ale z drugiej ręki wpadł Tikal za bardzo okazyjną cenę :twisted:
LukaszLozz
Posty: 190
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: LukaszLozz »

Kilka tytułów poszło na bazar, to trzeba było pułki dociążyć i wpadły:

Dosłaownie dzisiaj
Carnegie z dodatkiem - zaczęła się przedsprzedaż, a od ponad roku kwitł na wish liście 8)
razem z powyższym (ostatnia sztuka z aleplanszówek) Kronika Big Box - 250kg planszówek namawia, to sie człowiek łamie. Dodatkowo Panda przewidział obniżki ceny...

Trochę wcześniej w styczniu i pod koniec grudnia
Maracaibo z dodatkiem Uprising - bo to mega tytuł. Pfister w najwyższej formie. Więcej w grze miesiąca.
Dodatki do Orleans - Plaga oraz Inwazja. Bo to już w sumie system, który wokól losowania żetonów z woreczka buduje tyle genialnego fun'u... zawsze i wszędzie.
Załoga w wersji podwodnej - dopełnienie koszyka i nie miałem do tej pory nic wziątkowego. Pora Młodego troche i w to wdrożyć :wink:
Tiletum - wzyscy chwalą a Włosi w gry potrafią. Czemu nie...
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Po bardzo dłuuuugim czasie pierwsze zakupy:

- wjechała Terraformacja kościana - zagrałem i usiadło. Nie miałem w kolejcji takiej radosnej turlanki/dice placement - luka wypełniona :)

- kupiłem dodatek do Arnaka - Poszukiwania ekspedycji - dużo dobra do dobrej gry. Bardzo łatwy dla mnie to był zakup.

- 5 mini dodatków do Hero Realms - dodatkowe karty dobrze zrobią ograną do bólu podstawkę. W zasadzie chciałbym jeszcze papierowe wersje kart z dodatków elektronicznych.
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 25 times
Been thanked: 53 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: gryzli83 »

Rayos pisze: 02 sty 2024, 13:27 Gdzieś na BGG mi mignęło że Rebel wyda deluxe wersję welcome to the miasteczko marzeń, to może pokuszą się jednak o to the moon :D
Też to widziałem, ale na wczorajszym live powiedzieli, że nie będą już wspierać linii Welcome to.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Poochacz »

Do ostatnich zakupów doszły jeszcze:

Tainted Grail z dodatkami - bo trafił się w świetnej cenie a w dodatki nie grałem. Odświeżę sobie też główną kampanię bo to u mnie TOP 2 zaraz za AH LCG.

Clash of Cultures - zagrałem u znajomego i stwierdziłem że muszę mieć zwłaszcza że z gier cywilizacyjnych miałem tylko takie sobie Brazil.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: feniks_ciapek »

Legendary Encounters: Matrix - bo promocja na Amazonie, a ja w dobrym miejscu się znalazłem w dobrym czasie :D
Awatar użytkownika
_Ukasz
Posty: 197
Rejestracja: 24 wrz 2020, 08:37
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 40 times
Been thanked: 70 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: _Ukasz »

Z racji styczniowej wyprzedaży na ale planszówki:

Czas Cthulhu - bo nie grałem w pandemica, a lubię gwiezdne pomioty więc w tej cenie warto spróbować :)

Kilka paragrafówek również ze styczniowej wyprzedaży, bo kilka ostatnio wpadło mi w ręce i podoba mi się ta forma gier:

- Magiczny Rytuał
- Zombie
- To jest napad!
Ostatnio zmieniony 12 sty 2024, 10:40 przez _Ukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kal-El83 »

8) Pax renesans - bo wyczekiwane
Pandemic sezon 0 - bo jeszcze nie grałem legacy a akurat dzis promka był :lol:
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Diserve »

City of the great machine - gra jakoś mnie ominęła, w ogóle o niej nie słyszałem. Do dziś. Po przesłuchaniu gierkowa KPiB i @VivoBrezo mówiącego o grze mocno mnie zafrapowała. Kilka recenzji później i wycieczkę do sklepu gra już na półce.

Klimat dishonored/bioshock infinite na planszy? Super. Mam nadzieje, że siądzie
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: czarny kapelusz »

Azazelek pisze: 12 sty 2024, 10:36 8) Pax renesans - bo wyczekiwane
Pax renesans - bo co najmniej równie wyczekiwane :wink:
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bulva »

Grand Austria Hotel - co prawda w niemeickij wersji językowej, ale "nówka" ze sklepu w promocji za 215zł.
Głównie do pogrania solo. ;-)
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Elo »

Pax Renaissance, podobnie jak przedmówcy czekałem więc zakup zaplanowany. W przeciwieństwie do zupełnie nieplanowanej Wiedźmiej Skały, ale że była na wyprzedaży, a opinie pozytywne to sprawdzę.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: VivoBrezo »

Diserve pisze: 12 sty 2024, 18:52 City of the great machine - gra jakoś mnie ominęła, w ogóle o niej nie słyszałem. Do dziś. Po przesłuchaniu gierkowa KPiB i @VivoBrezo mówiącego o grze mocno mnie zafrapowała. Kilka recenzji później i wycieczkę do sklepu gra już na półce.

Klimat dishonored/bioshock infinite na planszy? Super. Mam nadzieje, że siądzie
Ojoj. Mam nadzieje, że podejdzie. Jak coś, to pretensje do Piszczel Games :P
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mark442 »

Bulva pisze: 12 sty 2024, 20:54 Grand Austria Hotel - co prawda w niemeickij wersji językowej, ale "nówka" ze sklepu w promocji za 215zł.
Głównie do pogrania solo. ;-)
Do grania solo konieczny jest zakup dodatku do GAH (Let`s Waltz)...
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Forbidden Psalm PDF - na promocji za ~kilkanaście złotych. Żal było nie przetestować przed zakupem nowego wydania. Dobrze, że się skusiłem, bo ten PDF pewnie uchroni mnie przed dużo większymi wydatkami.
Meh/10. 20 albo 30 lat temu w czasach gdy nie miałem w co grać pewnie by się sprawdziło. Obecnie jednak konkurencja jest zbyt duża - szkoda życia.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Bulva
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2018, 01:11
Has thanked: 87 times
Been thanked: 41 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Bulva »

Mark442 pisze: 14 sty 2024, 10:56
Bulva pisze: 12 sty 2024, 20:54 Grand Austria Hotel - co prawda w niemeickij wersji językowej, ale "nówka" ze sklepu w promocji za 215zł.
Głównie do pogrania solo. ;-)
Do grania solo konieczny jest zakup dodatku do GAH (Let`s Waltz)...
Nie jest konieczny. Jest na bgg oraz na stronie mautoma.com jest do pobrania i wydrukowania tryb solo autorstwa
Mauro Gibertoniego - czyli tego samego pana, który jest autorem automy w Let's Waltz.
Jest to niemal identyczne (bo jest to pierwowzór), a są głosy, że jest lepszy niż też zawarty w pudełku Let's Waltz, gdyż ten drugi ma więcej uproszczeń. Ale, jak pisałem jest to w 99% identyczny tryb.
Poza tym jest też, dla osób które nie chcą się bawić w drukowanie, aplikacja która losuje karty...

https://planszsolo.pl/automy/grand-austria-hotel/

;-)

Ze swojej strony polecaam ten tytuł do grania w solo w 101% - jest bardzo wymagający, prosty w obsłudze i dający możliwość pogrania na różnych poziomach trudności ...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Core Space - Gra chodziła za mną od kilku lat, a doświadczenia z Forbidden Psalm pokazały mi, że do gier niezależnych figurkowo bardzo przydadzą mi się maty i tereny. Mam nadzieję, że gra obroni się sama w sobie, a z drugiej strony zostanie dawcą terenów i figurek do Stargrave.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Terraformacja Marsa gra kościana. Bo małżonka lubi dużą Terraformację, a ja mogę zagrać, ale generalnie dla mnie ta gra trwa trochę zbyt długo. Wersja kościana to godzinka dla wprawnego duetu, a doznania podobno zbliżone do dużej TM. Sprawdzimy.

Twierdza oblężenie Runedar. Knizia nie jest moim ulubionym autorem, ale kilka gier się przewinęło u mnie. Do tej pory mam Yellow&Yangtze i Władcę Pierścieni Konfrontacja. Doceniam jednak tego projektanta za prostotę mechaniczną jego gier. W większości przypadków to co robi Knizia, po prostu dobrze działa. Tutaj wygląda na to, że mechanika będzie nieźle współgrać z tematem, co nie jest takie oczywiste.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: BOLLO »

RUNner pisze: 18 sty 2024, 09:12 Terraformacja Marsa gra kościana. Bo małżonka lubi dużą Terraformację, a ja mogę zagrać, ale generalnie dla mnie ta gra trwa trochę zbyt długo. Wersja kościana to godzinka dla wprawnego duetu, a doznania podobno zbliżone do dużej TM. Sprawdzimy.
Heh....u mnie ten sam argument z TM :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mrukar »

Nieustraszeni: Afryka Północna - chciałem dwuosobową grę konfrontacyjną, a do tego jest to deckbuilding. Wczoraj zagrane pierwszy raz i od razu kilka razy z rzędu pierwszy scenariusz. Szybkie i satysfakcjonujące, w przypadku porażki mam chęć na szybkie odegranie się i spróbowanie innego podejścia do scenariusza. Samo to już dobrze świadczy o grze.

Destinies: Mity i Folklor, głównie do grania z żoną, ale przez czas rozgrywki póki co tylko powoli kompletuję kolejne dodatki. Seria ma swoje wady, ale ostatecznie lubimy ten system i klimat. Jest to też bardziej regrywalne niż się wydaje, ale to zależy od podejścia i rozłożenia gry w czasie.

Skompletowałem też cykle Dunwich i Na Krawędzi Ziemi (kampanie + badacze) do Horroru w Arkham i tam jest tyle grania, że nie powinienem przez dłuższy czas zerkać na nic innego z tej serii, ale zobaczymy.
Kiblonur
Posty: 5
Rejestracja: 17 paź 2023, 17:17
Has thanked: 23 times
Been thanked: 1 time

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Kiblonur »

Terraformacja Marsa Ekspedycja Ares - zakup pod grę na 2 osoby, zachęcony tym że można niby ją ograć w godzinę, ale po 2 rozgrywkach mam mieszane uczucia. Trochę nie siadło i raczej nie pozostanie w kolekcji. Rozważałem też wersję kościaną zamiast tej i tak się zastanawiam czy nie byłby to lepszy wybór...

Imperium: Antyk - pod solo, bo wysoko też w rankingu solo na BGG i skusiła mnie niska cena. Rozegrałem solo practice mode (12 rund bez obsługi automy) i czas mi fajnie przy niej upłynął. Obawiam się trochę automy z którą trzeba grać mając otwartą instrukcję i sama jej obsługa nie jest jakaś szybka i prosta. Spróbuję, ale może to zauważyć na tym czy gra zostanie w kolekcji czy nie.

Grand Austria Hotel EN - pod dwie osoby, a zakupiłem bo naczytałem się i naoglądałem samych dobrych rzeczy, ale dłuższy czas wahałem się ze względu na cenę. W dodatku brakowało nam euro które można zamknąć w godzinie (Arnaki, Zamki Burgundii, Paladyni, GWT - to wszystko jest jednak długie). Zagraliśmy i bardzo się spodobało. Czuję że często będzie lądować na stole.
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 157
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mrukar »

Kiblonur pisze: 20 sty 2024, 08:23 Imperium: Antyk - Obawiam się trochę automy z którą trzeba grać mając otwartą instrukcję i sama jej obsługa nie jest jakaś szybka i prosta. Spróbuję, ale może to zauważyć na tym czy gra zostanie w kolekcji czy nie.
Polecam wydrukować sobie oddzielnie każdą nację (można skserować albo wydrukować z pdfa instrukcji i powycinać :P https://lucrumgames.pl/wp-content/uploa ... a-solo.pdf) od razu jest wygodniej. Automa może się wydawać na początku bardziej absorbujaca, ale z tokiem gry jej obsluga przyspiesza, bo zaczynasz kojarzyć co robi dany efekt.
Warto też skorzystać z aplikacji, żeby po dość długiej rozgrywce, nie bawić się w kolejną grę w liczenie punktow. https://imperiumscorer.surge.sh/
Nie ukrywam, dla mnie to był gamechanger w przypadku Imperium i duzo chętniej siadam do rozgrywki, gdy wiem, że nie będę musiał jeszcze na koniec rozkminiać punktacji. Prze kilkanaście rozgrywek przechodziłem od milości do nienawiści i z powrotem, więc nie zniechęcaj się, dla mnie to jest numer jeden solo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Pandemic Legacy: Sezon 0 - dograliśmy z żoną sezon 1. Mimo mieszanych odczuć na temat grudnia, gra przypadła nam do gustu na tyle, by kupić kolejną część. Sezon 2 jest dalej niedostępny, więc mimo początkowej niechęci przyjrzałem się sezonowi zero. Recenzje Gradania i Gambita przekonały mnie by się nie zniechęcać.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ