Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Wroobel
Posty: 370
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Wroobel »

Witajcie mam pytanie.
Zastanawiam się nad kupnem DT do pokulania z 8-latkiem. Czy lepiej kupić sezon 1 czy np. poczekać na edycję Marvel? Pytam głównie o trudność i złożoność rozgrywki bo wiadomix, że Marvel będzie wizualnie dla syna atrakcyjniejszy.
W sezonie 1 są łatwiejsze i trudniejsze postacie więc trudność można jakoś regulować. A jak jest w Marvelu?
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: podejrzany »

Każda wersja czy to sezon 1 czy 2 czy Marvel ma różne poziomy skomplikowania. Myślę że postacie Marvelowe nie są zbyt skomplikowane i da się spokojnie nimi grać z 8-latkiem. Najłatwiejsze natomiast matchupy z S1 i S2 to Barbarzyńca vs Elfka czy Rewolwerowczyni vs Samuraj. Jeśli i tak planujesz kupić kilka i mix różnych postaci ci nie przeszkadza to podejrzewam że dzieciak łatwo ogarnie Ninje, Piratke, Mnicha. Z Marvela słyszałem że najlepiej gra się Spidermanem i że dzieciaki uwielbiają nim grać (często jakiś rodzic wrzuca fotkę z gameplay'u ze swoimi pociechami i nader często właśnie tą postać widzę). Podobno też Czarna Wdowa i Czarna Pantera są proste do grania. Także sporo opcji masz :P
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Wookasch »

Ja gram z sześciolatkiem w S1.
Marvel nas nie kreci wcale, mamy póki co Drzewca, Ninja, Piromanke i Mrocznego złodzieja.
Mlody ogarnia Ninja i Piromanke naprawdę spoko (wiadomo ze taktyki i użycie kart nieoptymalne, ale bawimy się świetnie i nie raz mnie już pokonał).

S2 battle chest czeka na rozpakowanie.
Naprawdę polecam zakup dedykowanych koszulek, jeszcze bardziej upiększają grę.
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: maciejos91 »

Season One wydaje się trochę bardziej zbalansowany niż 2 ale obie wersje są świetne :!
Always Whyduck
ODPOWIEDZ