Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana ( Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

warlock pisze: 23 paź 2023, 22:29 Mówiąc zupełnie szczerze ta gra przemyca na tyle dużo odczuć z dużej Terraformacji Marsa przy 1/3 czasu rozgrywki że nie czuję potrzeby powrotu do oryginału. Właśnie tyle powinna trwać Terraformacja ;). Bardzo udany sequel, o wiele lepszy od Ekspedycji Ares (którą uważam za bieda-Race for the Galaxy) ;).

Obrazek
Oryginał też tyle trwa. Tylko nikt już nie pamięta grania w waniliową wersję TM. Mam takie skojarzenia z całą serią, że generalnie siada bardzo. Jak siada to jedziemy z koksem. Dodatek, dodatek, dodatek, promki, a jeszcze jeden dodatek. Stała się za długa rozgrywka? To polećmy w karty. Będzie podobnie, tylko połowę krócej ;) po czym... dodatek, dodatek, promki -> ups znowu gra się długo? To może kości? W oczekiwaniu na dodatki ;)

W mojej opinii kolejność jest na ten moment TM>TM kości>TM Ares. Karciana wersja podeszła najmniej nawet odpuściłem sobie zakup. Natomiast po zagraniu pierwszej partii w kości od razu poszedł zakup. Są tam rzeczy, które mnie lekko irytują i bym próbował jako projektant coś z tym zrobić. Pierwsza to ilość dostępnych kości w zależności od ilości graczy. Gdyby była zawsze "kusa" byłaby większa presja na kombinowanie i interakcję z przeciwnikiem. Druga rzecz, która mnie denerwuje to praktycznie brak premii za wyrzucanie tych rzadkich symboli. W zasadzie i tak w 90% przypadków trzeba kość przewrócić w górę, lub w dół za taką samą akcję. Można by próbować dodać akcję pomocniczą na zasadzie odrzuć kość z rzadkim symbolem, aby przekręcić dwie kości. W przeciwnym przypadku 1 za 1. Przy takiej akcji na pewno miałbym poczucie, że wyrzucenie rzadkiego symbolu na prawdę daje odrobinę więcej niż wszystko inne. Paradoks był taki, że często wolałem symbole niższe rangą i i tak przekręcałem te symbole.

Zapomniałbym o największej wadzie tej gry... pieruny siarczyste ogniste - kto wymyślił ten wymiar kart? Obciąć mu paznokcie w połowie palca ;)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana ( Jacob Fryxelius)

Post autor: Muad'Dib »

hipcio_stg pisze: 08 sty 2024, 23:37 Zapomniałbym o największej wadzie tej gry... pieruny siarczyste ogniste - kto wymyślił ten wymiar kart? Obciąć mu paznokcie w połowie palca ;)
Bo podobno chcą mieć swoje koszulki do swoich gier i wymyślają takie rozmiary, żeby nie było ich na rynku. Takie info mi podano w jednym sklepie, nie weryfikowałem tylko bezmyślnie powtarzam.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana ( Jacob Fryxelius)

Post autor: vincentblack »

kurdzio pisze: 07 paź 2023, 20:58 ... rozmiar kart oczywiście z lasu - udało je się wcisnąć w Sloyca 54x80 ale wchodzą na styk a koszulki są trochę za długie (co akurat nie przeszkadza). ...
Ja potwierdzę to co napisał wcześniej kurdzio, Sloyca Special Sizes 54x80 pasują na szerokość dość pasownie, mnie osobiście te 3 mm namiaru od góry nie przeszkadza, ale gdyby ktoś chciał się zabawić w małe ZPT to linijka + nożyk do tapet lub jakaś gilotyna powinni zdać egzamin. Na wszystkie 176 kart tylko ok 5 koszulek było na tyle ciasnych, że musiałem je odrzucić (więc 2 paczki po 100 szt. wystarczą z zapasem).
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana ( Jacob Fryxelius)

Post autor: hipcio_stg »

vincentblack pisze: 09 sty 2024, 12:33
kurdzio pisze: 07 paź 2023, 20:58 ... rozmiar kart oczywiście z lasu - udało je się wcisnąć w Sloyca 54x80 ale wchodzą na styk a koszulki są trochę za długie (co akurat nie przeszkadza). ...
Ja potwierdzę to co napisał wcześniej kurdzio, Sloyca Special Sizes 54x80 pasują na szerokość dość pasownie, mnie osobiście te 3 mm namiaru od góry nie przeszkadza, ale gdyby ktoś chciał się zabawić w małe ZPT to linijka + nożyk do tapet lub jakaś gilotyna powinni zdać egzamin. Na wszystkie 176 kart tylko ok 5 koszulek było na tyle ciasnych, że musiałem je odrzucić (więc 2 paczki po 100 szt. wystarczą z zapasem).
Kurka namówiliście mnie na te sloyci i powiem szczerze, że są koszmarne. Może z 10% tak na prawdę pasuje. reszta jest za ciasna. karty wchodzą, ale większość banany łapie. Zobaczymy jak w przyszłości będzie się to zachowywać. Pewnie jak pojawią się jakieś pasujące koszulki to wymienię.

PS. Rozstrzał rozmiarowy w ramach jednej paczki to zwyczajnie dramat. Poziom zwykłych UP :(
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: scraber »

Cieszę się że nie tylko ja mam przykre doświadczenia ze Sloyca i rozsztrzałem rozmiaru koszulek w obrębie jednej paczki.

Co do samej Terrki to są juz dedykowane Sleeve kings - rozmiar 55x77. Widziałem że mają w planszomani/planszostrefie
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: RUNner »

Po pierwszej partii wrażenia jak najbardziej pozytywne. Godzina gry? Dla mnie bomba. I faktycznie, DNA oryginalnej Terraformacji zachowane.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: keldorn »

Czy ktos wie czy sa dostępne maty do tej gry? wiem ze w kampanii były - pytanie czy mozna gdzies je zakupic?
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: Pomnik »

keldorn pisze: 28 sty 2024, 19:44 Czy ktos wie czy sa dostępne maty do tej gry? wiem ze w kampanii były - pytanie czy mozna gdzies je zakupic?
W sklepie wydawcy.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: Wookasch »

Tez chciałem kupić, ale z wysyłka prawie 40€ wychodzi to podziękuję.
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: Langus »

Wookasch pisze: 30 sty 2024, 00:41 Tez chciałem kupić, ale z wysyłka prawie 40€ wychodzi to podziękuję.

Kupowałem w sklepie wydawcy 2 paczki, czyli 200 szt koszulek i wyszło mi łącznie z przesyłką do Polski niecałe 90 zł (70kr za koszulki + 156kr za wysyłkę).
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: Wookasch »

Langus pisze: 30 sty 2024, 07:30 Kupowałem w sklepie wydawcy 2 paczki, czyli 200 szt koszulek i wyszło mi łącznie z przesyłką do Polski niecałe 90 zł (70kr za koszulki + 156kr za wysyłkę).

Ale kolega pytał o matę do gry neoprenowa :wink:
Langus
Posty: 90
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 86 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: Langus »

Wookasch pisze: 30 sty 2024, 10:42 Ale kolega pytał o matę do gry neoprenowa :wink:
O (: Kofeina rano jeszcze nie weszła (; Ale za to dowiedziałem się że jest mata neoprenowa do tej gry (: Dzięki za sprostowanie i doedukowanie (:
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Terraformacja Marsa: Gra Kościana / Terraforming Mars: The Dice Game (Jacob Fryxelius)

Post autor: keldorn »

moze jakby zebrało sie wiecej osob to transport podzielil by sie na pare osob, jednak cena takiej maty i tak jest wysoka jak na taka wielkość. Tez myslalem o wersji powiekszonej, jednak nie posiadam podstawowej gry wiec nic mi to nie da...
ODPOWIEDZ