Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Elo »

Planuję koszulkować karty do PAX Renesans, również te kwadratowe. Wg BGG jest to rozmiar 57x57, nie udało mi się dotychczas znaleźć takich w żadnym sklepie, poza tym potrzebuję tylko 14 sztuk a w paczce jest 160 o ile znajdę. Czy ma ktoś może zbędne kilkanaście sztuk takich? Oczywiście odpłatnie, najlepiej w Poznaniu.
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 69 times
Been thanked: 51 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Zerthin »

Elo pisze: 16 sty 2024, 16:24 Planuję koszulkować karty do PAX Renesans, również te kwadratowe. Wg BGG jest to rozmiar 57x57, nie udało mi się dotychczas znaleźć takich w żadnym sklepie, poza tym potrzebuję tylko 14 sztuk a w paczce jest 160 o ile znajdę. Czy ma ktoś może zbędne kilkanaście sztuk takich? Oczywiście odpłatnie, najlepiej w Poznaniu.
Robisz inaczej. Kupujesz więcej koszulek na duże karty do Renesansu (57x87?), matę do cięcia, metalową linijkę i nożyk (nie kuchenny tylko jakiś bardziej skalpel).

Kładziesz kartę na macie do cięcia, a na niej drugą, obróconą o 90 stopni - w ten sposób uzyskujesz kwadrat.
Przykładasz linijkę i robisz ziuuuuu nożykiem (lepiej przejechać delikatniej kilka razy niż raz mocno).

Viola! Masz koszulę kwadratową.

I nie bój się że nie wyjdzie. Najwyzej zamordujesz z 10 zanim się nauczysz. ;)
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: niwlak »

Polecam zrobić to co opisał @Zerthin. Sam tak przyciąłem(Efekt tutaj viewtopic.php?p=1374582#p1374582). Kwadratowe karty w porównaniu do zwykłych są cały czas jawne więc nawet nierówno przycięte koszulki nie powinny wpłynąć w żaden sposób na grę.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Elo »

Brałem pod uwagę taki scenariusz, ale najpierw chciałem po bożemu spróbować :wink: Pewnie tak zrobię.
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 92
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 61 times
Been thanked: 23 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: shahiye »

hej,

istnieje jakas strona - ktora po podaniu rozmiaru koszulki, poda w jakich grach mozna ich uzyc?
lisek2000
Posty: 2751
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

shahiye pisze: 18 sty 2024, 20:44 hej,

istnieje jakas strona - ktora po podaniu rozmiaru koszulki, poda w jakich grach mozna ich uzyc?
https://www.sleeveyourgames.com/
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Diserve »

miker pisze: 05 gru 2023, 16:59
Przechodzę ze Sloyca Premium, bo tego się nie da używać. Koszulki Sloyca nie trzymają rozmiaru nawet w jednej paczce. Ostatnio zdarza się, że parę koszulek muszę wywalić, bo karty się nie mieszczą. Nie polecam Sloyci, choć mam ich dobre 2000 koszulek, ale ostatnio to dramat.
Mam dokładnie to samo spostrzeżenie. Abstrahujac od koszulek uszkodzonych tj. poszarpanych z jednej strony albo powyginanych jakby przeszły przez jakieś zębatki. To własnie różne grubości w ramach jednej paczki to już zart. Ostatnio koszulkowałem tyrants of the underdark i w ramach jednej paczki 1/5 koszulek była zdecydowanie cieńsza niż pozostałe.

Jakieś polecane alternatywy?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: nidhog »

Diserve pisze: 21 sty 2024, 09:37
miker pisze: 05 gru 2023, 16:59
Przechodzę ze Sloyca Premium, bo tego się nie da używać. Koszulki Sloyca nie trzymają rozmiaru nawet w jednej paczce. Ostatnio zdarza się, że parę koszulek muszę wywalić, bo karty się nie mieszczą. Nie polecam Sloyci, choć mam ich dobre 2000 koszulek, ale ostatnio to dramat.
Mam dokładnie to samo spostrzeżenie. Abstrahujac od koszulek uszkodzonych tj. poszarpanych z jednej strony albo powyginanych jakby przeszły przez jakieś zębatki. To własnie różne grubości w ramach jednej paczki to już zart. Ostatnio koszulkowałem tyrants of the underdark i w ramach jednej paczki 1/5 koszulek była zdecydowanie cieńsza niż pozostałe.

Jakieś polecane alternatywy?
Paladin. Najlepsza jakosc/cena. Szczególnie że trwa kampanii i zbiórka liska viewtopic.php?t=80953
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Sikoreczka92
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:27
Has thanked: 40 times
Been thanked: 2 times

The Great Wall

Post autor: Sikoreczka92 »

Mam pytanie o koszulki na karty do Wielkiego Muru. Chodzi mi o te największe karty, które wg bgg mają wymiar 81x120. Nie znalazłam niestety nigdzie takich koszulek. Czy ktoś koszulkował i może coś podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: The Great Wall

Post autor: Jiloo »

Sikoreczka92 pisze: 25 sty 2024, 19:42 Mam pytanie o koszulki na karty do Wielkiego Muru. Chodzi mi o te największe karty, które wg bgg mają wymiar 81x120. Nie znalazłam niestety nigdzie takich koszulek. Czy ktoś koszulkował i może coś podpowiedzieć?
Jedyne koszulki jakie wskazuję BGG mają w nazwie Dixit, warto y więc sprawdzić czy nie wejdą w jakieś inne koszulki 80x120.
Niby fajne, że teraz można sobie sprawdzić szybko pasujące koszulki na BGG, ale geeklista miała te zaletę, że można było komentować i te opinie były pomocne przy jakichś nietypowych kartach.

-EDIT-
Gra wyszła jeszcze w czasach kiedy geeklista funkcjonowała i wg informacji bazują 80x120. Jest też przypis, że Gamegenic są zbyt wąskie.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... 81#7950481
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Sikoreczka92
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2023, 16:27
Has thanked: 40 times
Been thanked: 2 times

Re: The Great Wall

Post autor: Sikoreczka92 »

Jiloo pisze: 25 sty 2024, 20:09
Sikoreczka92 pisze: 25 sty 2024, 19:42 Mam pytanie o koszulki na karty do Wielkiego Muru. Chodzi mi o te największe karty, które wg bgg mają wymiar 81x120. Nie znalazłam niestety nigdzie takich koszulek. Czy ktoś koszulkował i może coś podpowiedzieć?
Jedyne koszulki jakie wskazuję BGG mają w nazwie Dixit, warto y więc sprawdzić czy nie wejdą w jakieś inne koszulki 80x120.
Niby fajne, że teraz można sobie sprawdzić szybko pasujące koszulki na BGG, ale geeklista miała te zaletę, że można było komentować i te opinie były pomocne przy jakichś nietypowych kartach.

-EDIT-
Gra wyszła jeszcze w czasach kiedy geeklista funkcjonowała i wg informacji bazują 80x120. Jest też przypis, że Gamegenic są zbyt wąskie.
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... 81#7950481
Ok, dzięki za info :) w takim razie będę próbować z 80x120
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Nie wie ktoś może, czy Rebel będzie miał jeszcze swoje kolorowe koszulki? Chciałem dokupić fioletowe do Tyrants of the Underdark i wszędzie pustki... :evil:
Jest w ogóle jakiś sensowny zamiennik, który nie kosztuje połowę gry?
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Yappen »

ScorpZero pisze: 01 lut 2024, 16:08 Nie wie ktoś może, czy Rebel będzie miał jeszcze swoje kolorowe koszulki? Chciałem dokupić fioletowe do Tyrants of the Underdark i wszędzie pustki... :evil:
Jest w ogóle jakiś sensowny zamiennik, który nie kosztuje połowę gry?
Fioletowe chyba w większości się skończyły, ale można pytać bezpośrednio sklep@rebel.pl o dostępność.

Jakieś resztki są np. tu https://www.warbox.pl/pl/p/Koszulki-na- ... letowe/192

Inne kolory są jeszcze dostępne nawet na allegro - różowe, zielone, czerwone, niebieskie
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Redor
Posty: 25
Rejestracja: 10 wrz 2016, 21:34
Lokalizacja: Ruda Śląska
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Redor »

ScorpZero pisze: 01 lut 2024, 16:08 Nie wie ktoś może, czy Rebel będzie miał jeszcze swoje kolorowe koszulki? Chciałem dokupić fioletowe do Tyrants of the Underdark i wszędzie pustki... :evil:
Jest w ogóle jakiś sensowny zamiennik, który nie kosztuje połowę gry?
Ja na początku lipca zeszłego roku pytałem o czarne i dostałem taką odpowiedź :?
Dziękujemy za wiadomość. Informujemy, że nie planujemy dodruku wspomnianych koszulek na karty. Tym samym prawdopodobnie nie powrócą one do naszej oferty.
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: ScorpZero »

Spoiler:
No co za... wydadzą coś, człowiek zakoszulkuje i potem chce dokupić to nagle nie będą dodrukowywać...

Chrzanić ich, nie kupuję więcej rebelowych koszulek. Obraziłem się. :P
PiEtA_Trucker
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2024, 18:11

Re: Koszulki na karty

Post autor: PiEtA_Trucker »

Witam serdecznie.

Starałem się przejrzeć internety za informacją jakie koszulki byłyby dobre pod karty do Gwinta. Stety albo i niestety są one w dość niestandardowym rozmiarze, gdyż zakupiłem je na ebayu i jest to talia "stworzona przez miłośników dla miłośników" tej gry.

Wymiary kart (wg opisu - jeszcze nie dotarła paczka do mnie, więc nie mierzyłem) wynoszą 60mm x 95,5mm
Kart jest dość sporo bo niemal 500 sztuk (5 talii), ale chciałem je jakoś zabezpieczyć, aby się nie poniszczyły.
Co jest dla mnie istotne, to aby karty w koszulkach się nie kleiły do siebie przy tasowaniu itp.

Myślałem nawet, aby je samemu zalaminować, ale to chyba mija się z celem (ryzyko zniszczenia, koszta, czas)..

Znalazłem TUTAJ ofertę koszulek o wymiarach 61mm x 103mm od Rebela, nie wiem jednak, jak będą się sprawdzać..

Znalazłaby się tutaj Dobra Duszyczka, która coś podpowie/doradzi amatorowi?

Będę bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc,
Pozdrawiam
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Yappen »

PiEtA_Trucker pisze: 02 lut 2024, 18:41 Witam serdecznie.

Starałem się przejrzeć internety za informacją jakie koszulki byłyby dobre pod karty do Gwinta. Stety albo i niestety są one w dość niestandardowym rozmiarze, gdyż zakupiłem je na ebayu i jest to talia "stworzona przez miłośników dla miłośników" tej gry.

Wymiary kart (wg opisu - jeszcze nie dotarła paczka do mnie, więc nie mierzyłem) wynoszą 60mm x 95,5mm
Kart jest dość sporo bo niemal 500 sztuk (5 talii), ale chciałem je jakoś zabezpieczyć, aby się nie poniszczyły.
Co jest dla mnie istotne, to aby karty w koszulkach się nie kleiły do siebie przy tasowaniu itp.

Myślałem nawet, aby je samemu zalaminować, ale to chyba mija się z celem (ryzyko zniszczenia, koszta, czas)..

Znalazłem TUTAJ ofertę koszulek o wymiarach 61mm x 103mm od Rebela, nie wiem jednak, jak będą się sprawdzać..

Znalazłaby się tutaj Dobra Duszyczka, która coś podpowie/doradzi amatorowi?

Będę bardzo wdzięczny za wszelaką pomoc,
Pozdrawiam
Google nie gryzie. Wyszukiwarka na forum też coś znajdzie. :wink: Raczej karty są w trochę innym rozmiarze:

https://boardgamegeek.com/boardgame/178 ... el/sleeves
viewtopic.php?p=695209&hilit=gwint+koszulki#p695209

Rebelowe są dość cieńkie:
https://www.rebel.pl/akcesoria/koszulki ... 06589.html
Grubsze będą choćby te:
https://dragoneye.pl/koszulki-na-karty- ... -4478.html
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
PiEtA_Trucker
Posty: 2
Rejestracja: 02 lut 2024, 18:11

Re: Koszulki na karty

Post autor: PiEtA_Trucker »

Wybacz, następnym razem podam wszystko krok po kroku zamiast po prostu pisać że szukałem w internecie, ale jak wspomniałem wyżej, szukałem troszkę i generalnie rozmiarówki pod tarota (61x112) mnie nie interesują, dlatego podałem linka i zapytanie do koszulek bardziej zbliżonych rozmiarowo ;)

Dziękuję jednak za linka pod grubsze koszulki, 112 nie będą jednak zbyt długie? Ewentualnie będzie się dało je sprawnie przyciąć, czy grubość może lekko to utrudnić?

Jak wspomniałem jestem w tym zielony, proszę o nitkę wyrozumiałości ;)
P.S Link który podesłałem wcześniej zawiera koszulki o tej samej grubości co te Paladin Gudron, więc no... ;)
Yappen
Posty: 187
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 81 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Yappen »

PiEtA_Trucker pisze: 02 lut 2024, 20:03 Wybacz, następnym razem podam wszystko krok po kroku zamiast po prostu pisać że szukałem w internecie, ale jak wspomniałem wyżej, szukałem troszkę i generalnie rozmiarówki pod tarota (61x112) mnie nie interesują, dlatego podałem linka i zapytanie do koszulek bardziej zbliżonych rozmiarowo ;)

Dziękuję jednak za linka pod grubsze koszulki, 112 nie będą jednak zbyt długie? Ewentualnie będzie się dało je sprawnie przyciąć, czy grubość może lekko to utrudnić?

Jak wspomniałem jestem w tym zielony, proszę o nitkę wyrozumiałości ;)
P.S Link który podesłałem wcześniej zawiera koszulki o tej samej grubości co te Paladin Gudron, więc no... ;)
Nie mam co prawda tej gry, ale zdziwiłbym się, gdyby była aż taka różnica w rozmiarze. Zarówno BGG, jak i opis koszulek French Tarot Rebela (61x112), sugerują, że to idealny rozmiar pod Gwint. Natomiast z tego co piszesz, to w opisie był zupełnie inny wymiar kart, co trochę dziwi. Najlepiej zaczekać i samemu zmierzyć karty, jak już gra przyjdzie do Ciebie i wtedy dobrać koszulki. Przy takiej ilości kart ja bym się nie bawił w żadne przycinanie. Tak Rebel Premium i Paladin to chyba ta sama grubość, ale French Tarot Rebel nie ma w wersji premium, więc są zauważalnie cieńsze.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Patrict12
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2024, 22:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Patrict12 »

Hej jestem właśnie po pierwszym w moim pierwszym w życiu koszulkowaniu kart. Zamówiłem na allegro koszulki Rebel classic oraz Sillar. Wszystko w standardowym rozmiarze SCG. Sillar w wersji premium 90 mikronów jest najtańszymi koszulkami jakie znalazłem w necie. Nie mogę znaleźć na forum żadnych wzmianek na ich temat jak i w pozostałej części internetu, jest z nimi coś nie tak?
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 233
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DaaV »

Hej, ja z pytaniem o jakość - używam Sloyca (zwykłe i premium) i Rebel Premium so far, ale wszyscy mocno polecają Paladiny. Są dużo droższe, czy serio są ekstremalnie lepszej jakości? Warto dopłacać?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

DaaV pisze: 03 lut 2024, 16:41 Hej, ja z pytaniem o jakość - używam Sloyca (zwykłe i premium) i Rebel Premium so far, ale wszyscy mocno polecają Paladiny. Są dużo droższe, czy serio są ekstremalnie lepszej jakości? Warto dopłacać?
To naprawdę mocno kwestia Twoich preferencji. Najlepiej kup paczkę albo dwie na jakąś grę z małą liczbą kart i sprawdź.

Dla mnie Sloyca są zbyt sztywne, mają ostre narożniki i często nierówne krawędzie. Łatwo się rysują. Do tego ostatnio były głosy o nie trzymaniu rozmiaru.
Rebel to inna bajka, to były całkiem spoko koszulki jak na swoją cenę – ale po kilku wpadkach z początku ich istnienia (3 pierwsze produkcje) zrezygnowałem, bo taka losowość produktu mi nie odpowiada. Pisałem o tym w tym wątku wcześniej, więc nie będę się powtarzać.

Mam bardzo dużo gier karcianych, mam zakoszulkowane jakieś 35 tys kart, chce wiedzieć że jak wyjdzie dodatek to koszulki będą pasować. Obecnie używam głównie Paladin i Ultra Pro i jestem zadowolony. Jakbym miał brać opcję budżetową to pewnie bym wrócił do Arcane Tinmen – są ciut za duże, co nie wszystkim opowiada, ale poza tym trzymają poziom.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Barbarzyńca
Posty: 542
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 326 times
Been thanked: 172 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Barbarzyńca »

Czy Paladiny są konfekcjonowane jakoś inaczej niż po 55 sztuk?
lisek2000
Posty: 2751
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

Barbarzyńca pisze: 03 lut 2024, 20:37 Czy Paladiny są konfekcjonowane jakoś inaczej niż po 55 sztuk?
każda paczka ma 55 sztuki, nie mają innych
DaaV pisze: 03 lut 2024, 16:41 Hej, ja z pytaniem o jakość - używam Sloyca (zwykłe i premium) i Rebel Premium so far, ale wszyscy mocno polecają Paladiny. Są dużo droższe, czy serio są ekstremalnie lepszej jakości? Warto dopłacać?
Jak chcesz, to nadal mam zbiórkę otwartą - zawsze to taniej niż w sklepach dla większości rozmiarów :)
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Barbarzyńca
Posty: 542
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 326 times
Been thanked: 172 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Barbarzyńca »

Koszulkuję sporadycznie, nie trzeba mi dużo. Szkoda się bawić dla kilku dukatów. Ale dzięki za propozycję.
ODPOWIEDZ