(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Wojtek - to może zabierz tą Pragę :) chyba, że chcecie z Czarkiem coś innego - Brass, ....
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Wojtek ma wziąć Pragę.
To ja się pewnie dołączę do tego Odyna...
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Oczywiście Hansa Teutonica też jest w grze!
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Powstały dwa stoliki. Na jednym była Praga na drugim Uczta dla Odyna.
W Uczcie wygrała Ania a potem tuż za Paweł a ja radośnie rzucając kośćmi i zakopawszy się po pachy w Wyspach Owczych zająłem ostatnie miejsce z wynikiem chyba najgorszym w mojej historii tej gry. Miałem nawet minusy na planszy głównej.
Praga została rozegrana nawet dwa razy, z czego za drugim razem w tempie ekspresowym. Chyba obydwie gry wygrał Wojtek?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze: 18 sty 2024, 09:25 W Uczcie wygrała Ania a potem tuż za Paweł a ja radośnie rzucając kośćmi i zakopawszy się po pachy w Wyspach Owczych zająłem ostatnie miejsce z wynikiem chyba najgorszym w mojej historii tej gry. Miałem nawet minusy na planszy głównej.
Albo gra Cię kościanie karała lub coś Ci w którymś momencie nie pykło, albo jednak nie do końca to taki pasjans i że każdy sobie łodzie skrobie, ale jest tam jakieś granie, tak dobrze, jak zaprawieni w tetrisa przeciwnicy pozwalają.

Aniu, gratuluję (wygranej oraz nowej ulubionej gry, jak sądzę).

Dzięki, Czarku, za relacyjkę.

Za tydzień, tak jak pisałem, też ze mną może być różnie. W kontakcie.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Cześć, Tak jak pisałem, jutro może być ze mną problem, a jeśli będę to mocniej spóźniony. Dam jeszcze znać.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy, standardowo k 17:30, weźmiemy Terrę (bo jest na 5)
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Mam nowe Age of Innovation też na 5 osób. Może spróbujemy? Miał być Projekt Gaja, a to jest podobne i do niego i do Terry.
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Będę również. Zarówno w Terrę jak i Erę już miałem okazję zagrać to mogę powtórzyć, erę nawet chętniej bo mam wrażenie że jest lepsza. Jeśli będzie więcej niż 5 osób to na wszelki wypadek też coś wezmę awaryjnie.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja bede. Wojtek też.
Wojtek z tego co wiem ma zamiar wziac PG. Wiec zrobilibysmy 2 stoliki.
Ja w Ere gralem raz.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Sorki. Nie będzie mnie dziś. Nawet z innego powodu niż myślałem.

Do następnego i miłego granka.
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Do wiadomości dla potomnych - obecnych 7 osób. Ania, Czarek i Karol usiedli do nowej starej Terry Mystici czyli Ery Innowacji. Pozostali czyli Teresa, Marcin, Wojtek i ja do kolejnej Terry czyli Projekt Gaia.

Miałem to szczęście że w ostatnim miesiącu grałem w każdą z odsłon tej samej gry - za wyjątkiem uproszczonej Terry Novy. Stanowczo Projekt Gaia jest najbardziej rozbudowanym z tej trójki (Mystica, Era Innowacji, Gaia) i przez to najbardziej mi podszedł. Bardzo dobra gra, dużo zależności, ciekawe tory nauki, kombinowanie na wielu poziomach. Co nie zmienia faktu że to dalej ta sama mechanicznie gra w swoim rdzeniu co pozostałe. Znając już każda najchętniej usiądę do Gai. Nie wiem jak odczucia drugiego stolika, ale myślę że można powiedzieć że rozgrywki bardzo zbliżone bo nawet o podobnym czasie skończyliśmy - Gaia dłużej była tłumaczone bo kilka akapitów zasad więcej i jeden gracz u nas więcej.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Kto i w co jutro ????

my będziemy ok 17:30 :D
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Powinienem być. A w co, to zależnie od współstolikotowarzystwa...
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Powinniśmy być z Wojtkiem.
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Również planuję być.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

bede! nareszcie!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jeśli zamierzacie przytargać coś cięższego niż Zplędor, to dajcie może znać co to by miało być, bym se chociaż zdążył zajawić zasady.
Ardagast
Posty: 59
Rejestracja: 19 sty 2021, 16:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Ardagast »

Jeśli o mnie chodzi to nie nastawiałem się na nic konkretnego. Jak ktoś ma jakieś życzenia to mogę 15 minut przed spotkaniem coś wytargać z regału. Wiem że Wojtek chciał powtórzyć Eclipse kiedyś tam, jak Staszek chętny to jakaś Diuna albo Anachrony zawsze i wszędzie, ja ze swojej strony chętnie mogę przynieść Dwellings do powtórki, albo z nowości Revive lub Black Rose Wars. Wszystko inne z mojej kolekcji jeśli mialbym tłumaczyć to bez problemu znam zasady na luzie, może komuś coś innego wpadnie na radar.
A może Jacku Twoje Proxima Centauri? Zawsze ciekawiło mnie to ustrojstwo. O ile nie jest za długie na polibudę.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ardagast pisze: 30 sty 2024, 22:00 A może Jacku Twoje Proxima Centauri? Zawsze ciekawiło mnie to ustrojstwo. O ile nie jest za długie na polibudę.
No właśnie jest, i to na początek dość mocno, z tłumaczeniem i setupem. Dwa razy próbowaliśmy i, nie pamiętam, chyba nawet do połowy nie dotarliśmy. Możemy się kiedyś zgadać i nawet mocno nie dokończyć, ja nie miałbym z tym problemu; tak, żeby Ci tylko zaprezentować, ale nie jutro, bo musiałbym sobie szczegółowo powtórzyć zasady, a późno już. No i mam jeszcze 1-szy dodatek - asymetryczność i ciut więcej - to też ewentualnie do ogarnięcia, bo jeszcze nie grany.
Awatar użytkownika
Barbarzyciel
Posty: 268
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:08
Has thanked: 51 times
Been thanked: 46 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Barbarzyciel »

Dzień dobry. Nie będzie mnie dziś
FB: Staadtthegame
Instagram: staadtthegame
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ardagast pisze: 30 sty 2024, 22:00 Jeśli o mnie chodzi to nie nastawiałem się na nic konkretnego. Jak ktoś ma jakieś życzenia to mogę 15 minut przed spotkaniem coś wytargać z regału. Wiem że Wojtek chciał powtórzyć Eclipse kiedyś tam, jak Staszek chętny to jakaś Diuna albo Anachrony zawsze i wszędzie, ja ze swojej strony chętnie mogę przynieść Dwellings do powtórki, albo z nowości Revive lub Black Rose Wars. Wszystko inne z mojej kolekcji jeśli mialbym tłumaczyć to bez problemu znam zasady na luzie, może komuś coś innego wpadnie na radar.
A może Jacku Twoje Proxima Centauri? Zawsze ciekawiło mnie to ustrojstwo. O ile nie jest za długie na polibudę.
Przytargaj tego Revive. Z chęcią to sprawdzimy. Widziałem raczej dobre opinie.
Będziemy około 17:30.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Wczoraj Tereska, Marcin i Wojtek pogajowali, a pozostała czwórka riwajwowała. Wielkie dzięki, Pawle, za przytarganie i profesjonalne wytłumaczenie, klasa sama w sobie.

Mi się podobało. Satysfakcjonujący stopień złożoności. Nie zbyt zawiłe i zbyt zakręcone, a jest też i pole do raczej przyjemnego komb(in)owania. Zupełnie nie wiem jak wyglądałaby moja gra, gdybym dobrze zinterpretował jeden ze swoich celów końcowych. Ten jeden, okołojeziorowy, wyglądał tak kusząco i w niego poszedłem; wydawał się w miarę korzystny i oczywisty w realizacji. Przy końcu okazało się, że jednak nie tak łatwo o te PZty (PZty za jeziora przy domkach, a nie za domki przy jeziorach) i przyszła refleksja, że w sumie nie widziałbym w co iść i jak grać, gdybym wcześniej wiedział, że te jeziora to nie taki znowu rarytas. Koncepcyjnie trochę partyjka w błoto. Wygrał oczywiście nasz czilecombomaestro, Staszek, ale Paweł mu nie ustępował. Ja z Czarkiem (który chyba zbyt odważnie przed partyjką napisał, że "z chęcią sprawdzi"), obstawiałem tyły.

Dzięki za wczoraj. Jak zwykle miło.

Pozdrowienia dla Państwa na nadchodzące dni.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Ja z chęcią sprawdziłem. Na forum dobre opinie raczej.
Spodziewałem się jednak czegoś trochę innego a to suchar straszliwy :-)
Ja też źle zacząłem. Po drafcie nie miałem żadnej karty , która by mi dawała żywność. A bez żywności nie da się eksplorować, a bez eksploracji nie ma nowych kart i tak się kisiłem...
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

cezner pisze: 02 lut 2024, 08:56 Ja też źle zacząłem.
Czyli musimy partyjkę z chęcią powtórzyć i z odrobiną doświadczenia, które mamy, postarać się nie wpaść znowu w maliny... choć ja raczej, do czasu ewentualnej powtórki, zapomnę zasady.
ODPOWIEDZ