Septima (Robin Hegedűs)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: Malibu »

I to w jakimś tam stopieniu poprawia grę tak? W szczególności te elementy losowe?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: japanczyk »

Malibu pisze: 21 sty 2024, 05:56 I to w jakimś tam stopieniu poprawia grę tak? W szczególności te elementy losowe?
Tak, ogolnie to wariant dostawiania do trailer chamber jest spoko (chociaz troche clunky) I sprawia, że ogolnie siądę do gry
Po normalnej wersji sprzedalem gre po pierwszej rozgrywce, z tym wariantem zagralem jeszcze dwa razy i zastanawiam się czy trzymać czy puścić bo gra jest ok
Kurzweber1990
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2022, 23:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: Kurzweber1990 »

Malibu pisze: 21 sty 2024, 05:56 I to w jakimś tam stopieniu poprawia grę tak? W szczególności te elementy losowe?
Grałem już dwa razy bez losowości i powiem że bardzo poprawia to grę :D
Wiadomo różne są gusta, ale Septima dobrze mi siadła i tak samo Perseverance, gdzie w Polsce średnio się przyjął :D
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: Deem »

Dzięki, tym linkiem uratowałeś dla mnie tę grę, bo na podstawowych zasadach chyba bym do niej nie wrócił.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: detrytusek »

Pytam całkiem serio...czemu Portal to wydaje? Na BGG czytam opinie i powtarza się coś w stylu...wspaniałe wydanie i jakość, unikalny temat, i (od) gra taka sobie (do) więcej nie zagram.
W tym wątku bardzo ładnie ktoś opisał jej problemy, a jest ich nie mało. Ratują ją ponoć jakieś warianty.
Czy Portal liczy, że się sprzeda bo lud kupi oczami? Wątpię. To cięższy tytuł więc i odbiorca nie everdellowy. No to po co?
Spoiler:
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: XLR8 »

detrytusek pisze: 22 sty 2024, 00:04 Pytam całkiem serio...czemu Portal to wydaje? Na BGG czytam opinie i powtarza się coś w stylu...wspaniałe wydanie i jakość, unikalny temat, i (od) gra taka sobie (do) więcej nie zagram.
W tym wątku bardzo ładnie ktoś opisał jej problemy, a jest ich nie mało. Ratują ją ponoć jakieś warianty.
Czy Portal liczy, że się sprzeda bo lud kupi oczami? Wątpię. To cięższy tytuł więc i odbiorca nie everdellowy. No to po co?
Spoiler:
A to nie jest tak, że jak wydawnictwo podpisuje umowę to na np kilka gier i nie mogę sobie po prostu wydać tylko wybranych i najlepszych?
Patrz rebel i B&D. Wydali terrakotowa armię i origins, które już przed premierą były pewnymi klapami.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: japanczyk »

detrytusek pisze: 22 sty 2024, 00:04 To cięższy tytuł więc i odbiorca nie everdellowy. No to po co?
To nie jest ciezszy tytul
To jest euro sredniej ciezkosci, a jego najwiekszy problem to wlasnie losowosc rozpatrywania "Trial Chamber (dociaganie z wora losu losu)
Tutaj udostepniony wariant, ktory ma byc w portalowej instrukcji sprawia, ze de facto naprawia to ten element gry i sprawia, ze rywalizacja przy lekkiej ciasnocie nie sprowadza sie do absurdalnej losowosci
XLR8 pisze: 22 sty 2024, 07:11 A to nie jest tak, że jak wydawnictwo podpisuje umowę to na np kilka gier i nie mogę sobie po prostu wydać tylko wybranych i najlepszych?
Patrz rebel i B&D. Wydali terrakotowa armię i origins, które już przed premierą były pewnymi klapami.
Nie zawsze - aczkolwiek na pewno Terrakotowa nie byla skazana na klape, opinie po essen byly pozytywne
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: sasquach »

detrytusek pisze: 22 sty 2024, 00:04 Pytam całkiem serio...czemu Portal to wydaje? Na BGG czytam opinie i powtarza się coś w stylu...wspaniałe wydanie i jakość, unikalny temat, i (od) gra taka sobie (do) więcej nie zagram.
Po pierwsze poczytaj też pozytywne opinie. Mnóstwo ludzi chwali grę, a większość ocen to jednak 8 czyli "Very good game. I like to play. Probably I'll suggest it and will never turn down a game".

Po drugie opinie graczy na bgg to jedno, rynek lokalny to drugie, a sprzedaż to w sumie trzecie :)
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: Vester »

Pewnie dostali atrakcyjną ofertę wiązaną z Voidfall.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: detrytusek »

japanczyk pisze: 22 sty 2024, 09:18 To nie jest ciezszy tytul
Nie no tytuł wygląda na cięższy i liczby to potwierdzają. 2,81 vs 3,58 to jest duża różnica.
Jeśli będzie wariant w instrukcji to fajnie, że to tak załatwili.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: sasquach »

detrytusek pisze: 22 sty 2024, 12:23 Nie no tytuł wygląda na cięższy i liczby to potwierdzają. 2,81 vs 3,58 to jest duża różnica.
Septima to jest poziom Terraformacji, Diuny Imperium czy Scythe. Jak dla mnie to nie są ciężkie tytuły, tylko średnie.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: detrytusek »

sasquach pisze: 22 sty 2024, 13:30
detrytusek pisze: 22 sty 2024, 12:23 Nie no tytuł wygląda na cięższy i liczby to potwierdzają. 2,81 vs 3,58 to jest duża różnica.
Septima to jest poziom Terraformacji, Diuny Imperium czy Scythe. Jak dla mnie to nie są ciężkie tytuły, tylko średnie.
A ja nie twierdzę, że to ciężki tytuł tylko zauważalnie cięższy. Everdell jak dla mnie jest to średni minus max.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
sasquach
Posty: 1829
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 586 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: sasquach »

detrytusek pisze: 22 sty 2024, 13:53 A ja nie twierdzę, że to ciężki tytuł tylko zauważalnie cięższy. Everdell jak dla mnie jest to średni minus max.
To się trochę pogubiłem. Czyli co? To tytuł o średniej ciężkości, które ma głównie dobre opinie na bgg. Dlaczego Portal miałby tego nie wydać? Jasne, fanom cięższych tytułów może nie podjeść, ale to nie do nich jest skierowany.

Zombicide Czarna Plaga ma podobną średnią ocen co Septima, a był już wielokrotnie dodrukowywany.

Albo spójrz na Wieczną Zimę, podobna średnia ocen, podobnie dużo krytyczny opinii w sieci, a Galakta musiała robić dodruki.

Albo dla odmiany spójrzmy na Aeons End. Pierwsza podstawka ukazała się w 11 wersjach językowych, a New Age z 2019 tylko w trzech. Czyli to, że coś nie źle przyjęło na jednym rynku (np. Czechy, Włochy, Hiszpania dostały tylko pierwszą podstawkę) nie znaczy, że nie będzie hitem na drugim (Polska, gdzie Portal otwarcie mówi, że będą wydawać wszystko).

Trzeba pamiętać też o tym, że geeki piszące na naszym forum czy bgg to tylko fragment rynku i to wcale nie największy :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: detrytusek »

Nie umiem porównać stopnia krytyki danego tytułu 😉. Po prostu odniosłem wrażenie po rzuceniu okiem tu i tam, że większość osób marudzi, a rodzaj problemów jest dość istotny dla graczy lubiących średnio ciężkie tytuły. Obym się mylił.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: Malibu »

Większość tutaj marudziła bo chyba grała w prototyp
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Septima (Robin Hegedűs)

Post autor: crazygandalf »

Nagraliśmy rozgrywkę w Septimę wraz z naszą opinią. Może kogoś zainteresuje.
Septima
ODPOWIEDZ