Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Dziki samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: Mr_Fisq »

Pierwsze wrażenie/rzut okiem od Gradania:
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Dziki samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: bulczan »

Zastanawiam się nad kupnem tej gry pod granie solo. Może ktoś opisać swoje wrażenia z takiej rozgrywki? Oczywiście chodzi o solo na dwie postacie.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Dziki samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: pcyzm »

bulczan pisze: 26 sty 2023, 18:05 Zastanawiam się nad kupnem tej gry pod granie solo. Może ktoś opisać swoje wrażenia z takiej rozgrywki? Oczywiście chodzi o solo na dwie postacie.
Raczej bez rewelacji, można się tak nauczyć mechaniki, poznać karty i chyba tyle.

W nowej podstawce do gry zapowiedzianej w Portalowym katalogu będą... Bardaki ;)
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 92
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: Vallarr »

Mnie bardzo cieszy info o dodatku, chociaż nie zagrałem jeszcze w podstawkę... :mrgreen: Głównie dlatego, że chwilę później zdecydowałem się na marvel champions i żonie podeszło, a Jakuba nie zna.

Mam nieśmiałe wrażenie, że "Samogon" to takie 3/4 podstawki Marvel Champions za 1/5 ceny - i traktuję to jako komplement w stronę gry, ale też sam model wydawniczy marvel champions pokazuje, że takie gry potrzebują dodatków, różnorodności, ciekawostek w których się można na nowo zakochać, jak nowa mechanika postaci, jakiś twist scenariuszowy, mały efekt wow.
Czy Jakubowi starczy na to pary? Po cichu na to liczę, a chociażby neuroshima hex pokazała, że ten model wydawniczy nie jest im obcy. Z drugiej strony monolith pokazał, że ubijają gry mimo potencjału, także będę się przyglądał. W tej cenie żal nie brać nawet jako fillerek i ciekawostkę, jeśli spotkam fana, lub kiedy ktoś spojrzy na półkę i powie "o, kocham typa, pokaż to" ;) Ale po cichu liczę na coś więcej.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: pcyzm »

Info z akcji Krewni Pyrkonu o minidodatku do zgarnięcia:

Ilość kart: 5 kart
(minidodatek Jakub Wędrowycz: Honorowy Krwiopijca)

Za przygotowanie kart odpowiada:
Joanna Kijanka

Opis/instrukcja użycia:

Ten minidodatek wprowadza nową, tematyczną wersję Drakuli – Przywódcy znanego z gry podstawowej. W trakcie przygotowania do gry odłóż zwykłe karty Przywócy i Ataku Drakuli do pudełka, a zamiast nich użyj kart z tego dodatku. Pozostałe zasady nie ulegają zmianie.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: sliff »

Mimo nidomagania z okładką na stronie portalu i ciszy w temacie jest potwierdzenie że dodatek będzie przed wakacjami. A pierwsze pokazowe egzemplarze do obczajenia już jutro na portalconie.

Będzie miał formę samodzielnej podstawki i oczywiście kompatybilny z podstawką. Mają też być jakieś nowe mechaniki.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: Gromb »

Obczajone, zagrane. Do wakacji droga wyboista ich czeka.
Dodatek w wersji prototypowej, niestety wciąż niedomaga mechanicznie i produkcyjnie i ma swoje za uszami. Zagraliśmy dwa razy w tym raz pod kontrolą wyjadaczy, dziękujemy za wytłumaczenie reguł i wyjaśnienie większości niejasności.
Słoiki jako rekwizyty pimpujace grę i poszerzające, doznania płynące z rozgrywki i obcowania z tytułem.
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: pcyzm »

Gromb pisze: 20 sty 2024, 19:59 niestety wciąż niedomaga mechanicznie i produkcyjnie i ma swoje za uszami.
To są jakieś zasadnicze różnice w mechanice względem pierwszej podstawki?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: Gromb »

Zasadniczych nie ma. Jest więcej lokacji, kilka scenariuszy i znaczniki rozruby, który wędruje po lokacjach.
Graliśmy w śląski scenariusz przeciwko królowi szczurów.
Z rozmów w kuluarach z ludźmi, którzy więcej grali w ten dodatek, problem może dotyczyć niezbalansowania scenariuszy i pewnych mankamentów związanych z czytelnością stołu. Aż prosi się o dodatkowe standee dla naszych bohaterów dla wskazania w której są lokacji, bo przy rozmiarze czcionki, jaki jest obecnie, czytanie zdolności naszych gierojow, to niezłe wyzwanie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: kuba32 »

Grałem w scenariusz drugi (wesele), określany był mianem hardcorowego, przy drugim podejściu wygraliśmy. Pod koniec rozgrywki nawet już nie chciało się nam dokładać znaczników na kartach. Odpalanie wszystkich tych efektów kart i zarządzenie tym wszystkim to jest jakaś katastrofa. To był wyścig o to, czy pierwsze zabiją nas poplecznicy (którzy mało nas interesowali w drodze do celu), czy my zabijemy bossa (północnice). Ogromne pole do developmentu na ten moment. Już raczej bym się na partię nie skusił.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: Gromb »

kuba32 pisze: 20 sty 2024, 20:50 Już raczej bym się na partię nie skusił.
My też nie. Mamy podobne odczucia. Nikomu się już nie chciało grać ponownie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: pcyzm »

Mam nadzieję, że feedback był zbierany. To finalnie chyba dobrze, że nie wyszło rok temu jak planowali pierwotnie.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: kuba32 »

pcyzm pisze: 21 sty 2024, 00:18 Mam nadzieję, że feedback był zbierany. To finalnie chyba dobrze, że nie wyszło rok temu jak planowali pierwotnie.
No właśnie raczej nie był zbierany. Tłumaczący mieli świadomość bolączek tej gry, i ponoć właśnie taki był pomysł...
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: sliff »

O :(

Niedobrze, mam nadzieję że albo wy przesadzacie, albo finalnie coś się jeszcze zmieni. Bo inaczej jeśli tak mała karcianka ma takie problemy to bardzo źle to wróży Portalowi na najbliższe lata w kwestii własnych gier.
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: K@mil »

sliff pisze: 21 sty 2024, 02:03 Niedobrze, mam nadzieję że albo wy przesadzacie, albo finalnie coś się jeszcze zmieni.
Tez mam taką nadzieję, bo wersja wczasowa mnie zainteresowała.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 704
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: Rigidigi »

Ja również jestem po jednej partycje na Portalconie.
I też niczego ta gra nie urywa. Po kilku ruchach już miałem ochotę zakończyć rozgrywkę. Ciekawe doświadczenie..
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: pcyzm »

No to smuteczek, tak właściwie nie wiem czy dodatek nie mógłby się ograniczyć do wyłącznie nowych kart i zachowując poprzednie mechaniki byłoby git.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: tomp »

na zdjęciach i materiale wideo widziałem dosyć spore pudełko. z drugiej strony z materiału wideo zrozumiałem, że dodatek to kilka nowych lokacji, potwory i nowi bosowie.
czy jest potrzeba takiego dużego pudełka? zakładam, że dałoby się to zmieścić do pudełka na karty, analogicznie do dodatków w takim formacie do 51 stanu.
Nie rozumiem po co takie duże pudełko. Fani gry na pewno kupią, ale zakładam, że przepakują zawartość do podstawki. Zresztą format podstawki też uważałem, że mogli skompresować. Wówczas była mowa, że nie wykluczają dodatku - rozumiałem tego typu wytłumaczenie i większe rozmiary pudełka niż zawartość.
Teraz wielkości pudełka zupełnie nie rozumiem... Czy ktoś ma jakieś podejrzenia? Będzie więcej zawartości niż było udostępnione publiczności?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: kuba32 »

To jest po prostu druga część gry, można grać w nią niezależnie, a można też mieszać z pierwszą częścią.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: pcyzm »

kuba32 pisze: 21 sty 2024, 23:26 To jest po prostu druga część gry, można grać w nią niezależnie, a można też mieszać z pierwszą częścią.
No ale jak domniemam na Portalconie wystawiona była ta druga podstawka (bez mieszania z jedynką) i ona sama, niezależnie, powinna się bronić.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Jakub Wędrowycz: Dziki Samogon (Joanna Kijanka)

Post autor: Gromb »

pcyzm pisze: 22 sty 2024, 09:26
kuba32 pisze: 21 sty 2024, 23:26 To jest po prostu druga część gry, można grać w nią niezależnie, a można też mieszać z pierwszą częścią.
No ale jak domniemam na Portalconie wystawiona była ta druga podstawka (bez mieszania z jedynką) i ona sama, niezależnie, powinna się bronić.
No właśnie była wersja prototypowa, powiedzmy późna Beta, ale wciąż nie produkt, który nazwalbyś skończonym i sprawdzonym mechanicznie. Słabe było, jak już wspomniano, że nikt nie zbierał od nas feedbacku, a tłumaczący od Portalu przydzielony do opieki nad stolikiem... Eh... Spuśćmy tutaj zasłonę milczenia...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ