Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Skywarden pisze: 19 sty 2024, 16:58 Co było warunkiem koniecznym do dostania tej karty promocyjnej? Jest ona tylko w części przesyłek.
Zakup BRW Duel Lex.
Chińczycy nie wysłali i teraz są dołączane do BRW:R.
Skywarden
Posty: 203
Rejestracja: 10 wrz 2013, 11:15
Been thanked: 6 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Skywarden »

Uff. Mam Lexa. Czyli przyjdzie z matą
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bartekb8 »

Późno dołączam do tematu, bo musiałem zagrać. Widzę że większość postów tradycyjnie już dotyczy narzekania na tłumaczenie. Na BGG ludzie narzekają na instrukcje w każdej wersji językowej, ale to Ludus Magnius pisze mało spójne i przejrzyste zasady, zamieniają też terminy, albo używają kilku różnych oznaczających to samo. W takim razie nie winiłbym tu Czachy.

Co do szkoły magii Hex, to ciekaw jestem co wy byście tu zaproponowali, bo to jedna z tych nazw którym ciężko jest zgrabnie oddać sens po polsku. I nie piszcie że można było nie tłumaczyć, bo u nas heksy kojarzą się chyba tylko z siatką, ewentualnie 6-kątnymi kaflami...
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: aeiou871 »

bartekb8 pisze: 22 sty 2024, 13:18
Ktoś już chyba wspominał, że w trakcie kampanii ta szkoła była tłumaczona jako "klątwa"
Obrazek
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

bartekb8 pisze: 22 sty 2024, 13:18 Późno dołączam do tematu, bo musiałem zagrać. Widzę że większość postów tradycyjnie już dotyczy narzekania na tłumaczenie. Na BGG ludzie narzekają na instrukcje w każdej wersji językowej, ale to Ludus Magnius pisze mało spójne i przejrzyste zasady, zamieniają też terminy, albo używają kilku różnych oznaczających to samo. W takim razie nie winiłbym tu Czachy.

Co do szkoły magii Hex, to ciekaw jestem co wy byście tu zaproponowali, bo to jedna z tych nazw którym ciężko jest zgrabnie oddać sens po polsku. I nie piszcie że można było nie tłumaczyć, bo u nas heksy kojarzą się chyba tylko z siatką, ewentualnie 6-kątnymi kaflami...
Osobiście pozostałbym przy szkole klątw czy innych uroków, bo z tym czarostwem to trochę masło maślane - taka szkoła magii magicznej.

Czacha jest dość znana z problemów z tłumaczeniem i składem tekstu - tu tego dużo nie ma, ale trochę literówek i bolących w oczy błędów interpunkcyjnych jak najbardziej można znaleźć. W kilku miejscach tłumaczenie też zgubiło sens pierwotnego tekstu.

Oryginalna instrukcja jest dość ciekawym tworem - z jednej strony dość dobrze tłumaczy te najbardziej zawiłe elementy, jak np. zagnieżdzanie się efektów na skutek pułapek, z drugiej przy bardzo prostych zagadnieniach rzuca jakieś straszne babole.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Baltig »

A ja to się dziwię tym co narzekają - za nami 4 partie i jakoś nigdy nie było dziwnych pytań co do kart, albo nieścisłości. Instrukcja jest o dziwo,moim zdaniem dobrze napisana, na kartach nie znalazłem żadnych literówek ani też nikt z grających nie zgłaszał - do podstawek na których stoją figurki można się doczepić, do figurek które nie pasują do tych podstawek podobnie - ale to wina fabryki w Chinach a nie Czachy, ot taki odlew mi się trafił.
Co jest skopane przez Czache to opis pudełek Rotasa, nagle 13 żetonów (jakich?) na odwrocie 2 mini boxów, źle wyliczona liczba magów w jednym boxie (jest 3, a wpisane na odwrocie 4) i tyle. Na prawdę sam jestem w szoku, że nie ma żadnych tragicznych tłumaczeń lub potworków językowych - czapki z głów.
Co do samej gry w wersji Rebirth - o jakie to dobre, jakie przyjemne, ile to ma w sobie głębi.. ale zauważylem, że graczy niebezpiecznie ciągnie w stronę szkoły Agonii.. czyżby wyszła z niektórych ich ukryta natura ? ^^, Nic tylko grać, grać i grać - bo to dobra gra jest.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Baltig pisze: 22 sty 2024, 15:22 A ja to się dziwię tym co narzekają - za nami 4 partie i jakoś nigdy nie było dziwnych pytań co do kart, albo nieścisłości. Instrukcja jest o dziwo,moim zdaniem dobrze napisana, na kartach nie znalazłem żadnych literówek ani też nikt z grających nie zgłaszał - do podstawek na których stoją figurki można się doczepić, do figurek które nie pasują do tych podstawek podobnie - ale to wina fabryki w Chinach a nie Czachy, ot taki odlew mi się trafił.
Co jest skopane przez Czache to opis pudełek Rotasa, nagle 13 żetonów (jakich?) na odwrocie 2 mini boxów, źle wyliczona liczba magów w jednym boxie (jest 3, a wpisane na odwrocie 4) i tyle. Na prawdę sam jestem w szoku, że nie ma żadnych tragicznych tłumaczeń lub potworków językowych - czapki z głów.
Co do samej gry w wersji Rebirth - o jakie to dobre, jakie przyjemne, ile to ma w sobie głębi.. ale zauważylem, że graczy niebezpiecznie ciągnie w stronę szkoły Agonii.. czyżby wyszła z niektórych ich ukryta natura ? ^^, Nic tylko grać, grać i grać - bo to dobra gra jest.
Nie zgodzę się z tym. Jest sporo błędów. Chociażby kłująca mnie w oko Ekowokacja w instrukcji. Mega zły opis szkoły Koszmar. Pomniejsze literówki ( łącznie z brakiem spacji po kropce na końcu zdania).
Z każdym czytaniem coś wyskakuje.
Ja mam zastrzeżenia spore co do wykonania i tyczy się to zarówno tego to Czachy i tlumaczeń, jak i LMS i takich niepotrzebnych niedoróbek. Ale to są zastrzeżenia maniakalnego pedanta - większości osób możliwe, że nie wpadły w oko.
Na pewno Rebirth wygląda biedniej w porównanie do BRW w moim odczuciu
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: bartekb8 »

No w sumie Klątwy brzmiałyby lepiej...Ale też pewnie znaleźliby się malkontenci, że klątwy po angielsku to przecież curses, a nie Hex🙂

Ogólnie przeprawa przez instrukcję była ciężka, ale bardziej przez to że nie miałem styczności wcześniej z BRW i pierwsze 2 godziny gry przesiedziałem z nosem w instrukcji. Za to opisy szkół na kartach są dokładniejsze niż te po angielsku (więcej zdań, dokładniejsze opisy). Może kwestia wersji gry.

Dużo tu mikrozasad i rzeczy do pilnowania/brania pod uwagę, ale to zarazem coś co przyciąga do tej gry.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Moonday »

Zmieniając temat, mata do BRW:R jest wielka i bardzo ładna. Zdecydowania najwyższa półka pod względem wykonania. Jeżeli ktoś jest fanem mat i zastanawia się na zakupem właśnie tej, to mogę śmiało polecić.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Diserve »

Pytanie laika - ROTAS box jest tylko w jakiejś limitowanej sprzedaży z BRW:R czy to bedzie dosrępne po przeds0rzedaży też?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: krecilapka »

Diserve pisze: 03 lut 2024, 13:03 Pytanie laika - ROTAS box jest tylko w jakiejś limitowanej sprzedaży z BRW:R czy to bedzie dosrępne po przeds0rzedaży też?

Obecnie jest w sklepie Czachy. Gdy kupujesz podstawkę automatycznie dostajesz z nim Rotas Box. Oddzielnie nie ma.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Diserve »

Tak, to wiem. Ale pytanie czy zestaw jest tylko w przedsprzedaży czy ma byc normalnie dostępny potem.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

Diserve pisze: 03 lut 2024, 14:03 Tak, to wiem. Ale pytanie czy zestaw jest tylko w przedsprzedaży czy ma byc normalnie dostępny potem.
Raczej tak jak przy pierwszej edycji - jest go o wiele mniej niż podstawek i będzie problem. Dlatego kosztuje to teraz 900zł.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

krecilapka pisze: 03 lut 2024, 13:35
Diserve pisze: 03 lut 2024, 13:03 Pytanie laika - ROTAS box jest tylko w jakiejś limitowanej sprzedaży z BRW:R czy to bedzie dosrępne po przeds0rzedaży też?

Obecnie jest w sklepie Czachy. Gdy kupujesz podstawkę automatycznie dostajesz z nim Rotas Box. Oddzielnie nie ma.
Jest też w sklepie aleplanszowki.pl
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Mendaks »

Black Rose Wars: Odrodzenie to rywalizacyjna gra strategiczna w klimacie fantasy oparta o mechanikę budowy talii, rozgrywająca się w niespokojnym uniwersum Nova Aetas we Włoszech dla 1-4 graczy. Black Rose Wars to walka pomiędzy najpotężniejszymi magami na świecie o tytuł Wielkiego Mistrza, która odbywa się w tajemnych pokojach Loży. Ta próba sił ma miejsce, co 10 lat … jednak podczas ostatniej wydarzyło się coś niewyjaśnionego. Od tego wydarzenia, przez ostatnie 25 lat Róża zamilkła, skryta pod gruzami Loży oczekuje swojego wielkiego powrotu.

Każdy z graczy wciela się we wszechmocnego maga Zakonu Czarnej Róży, aspirującego do tytułu Wielkiego Mistrza i pozyskania olbrzymiej potęgi Artefaktu Czarnej Róży i Zapomnianej Magii. Czarodzieje muszą podjąć walkę, spełnić oczekiwania Zakonu i wzmocnić się za pomocą czarów, aż do momentu kiedy ich moc osiągnie poziom jaki posiada więzienie, do którego zostali wygnani. Pozwoli im to się z niego oswobodzić. Każdy mag ma do swojej dyspozycji sześć szkół magii, cechujących się unikalnym zestawem czarów służących do pokonania przeciwników. Czarodzieje walczą ze sobą na arenie stworzonej z sześciokątnych pokoi. Wzywają silne istoty, rzucają niszczycielskie czary lub opracowują mroczne podstępy.

Unboxing -
https://youtu.be/OaXa7KYxw9A


Szkoły Magii -
https://youtu.be/fACj7VSj9QI
Awatar użytkownika
Ranaghar
Posty: 30
Rejestracja: 27 lut 2009, 21:54
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Ranaghar »

Błysk pisze: 03 lut 2024, 14:16
Diserve pisze: 03 lut 2024, 14:03 Tak, to wiem. Ale pytanie czy zestaw jest tylko w przedsprzedaży czy ma byc normalnie dostępny potem.
Raczej tak jak przy pierwszej edycji - jest go o wiele mniej niż podstawek i będzie problem. Dlatego kosztuje to teraz 900zł.
Czyli w przyszłości będzie można kupić samą podstawkę w niższej cenie? Pytam bo na początek wolałbym zapłacić mniej za grę, która nie wiadomo czy "siądzie" w mojej grupie.

Ile orientacyjnie trwa rozgrywka, kiedy zna się już zasady?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

Ranaghar pisze: 10 lut 2024, 00:56 Czyli w przyszłości będzie można kupić samą podstawkę w niższej cenie? Pytam bo na początek wolałbym zapłacić mniej za grę, która nie wiadomo czy "siądzie" w mojej grupie.

Ile orientacyjnie trwa rozgrywka, kiedy zna się już zasady?
Lepiej pytać Czachy, czy na bank tak będzie, ale z pierwszą edycja tak było, że po zbiórce wypuścili retail.

My jeszcze nie znamy świetnie zasad, ale sama gra bez rozkładania na 2 graczy i Awatar zajmuje chyba koło 3h.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Torquemada666 »

Błysk pisze: 10 lut 2024, 10:41
Ranaghar pisze: 10 lut 2024, 00:56 Czyli w przyszłości będzie można kupić samą podstawkę w niższej cenie? Pytam bo na początek wolałbym zapłacić mniej za grę, która nie wiadomo czy "siądzie" w mojej grupie.

Ile orientacyjnie trwa rozgrywka, kiedy zna się już zasady?
Lepiej pytać Czachy, czy na bank tak będzie, ale z pierwszą edycja tak było, że po zbiórce wypuścili retail.

My jeszcze nie znamy świetnie zasad, ale sama gra bez rozkładania na 2 graczy i Awatar zajmuje chyba koło 3h.
W przypadku pierwszej części była inna sytuacja, Czacha nie robiła kampanii z Sator boxem (nie był spolszczony), wydała podstawkę plus dodatki. W przypadku Odrodzenia brała udział w kampanii od początku i wydała wszystko.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: hamish »

Błysk pisze: 10 lut 2024, 10:41
Ranaghar pisze: 10 lut 2024, 00:56 Ile orientacyjnie trwa rozgrywka, kiedy zna się już zasady?
My jeszcze nie znamy świetnie zasad, ale sama gra bez rozkładania na 2 graczy i Awatar zajmuje chyba koło 3h.
Nasza grupa jest po dwóch rozgrywkach z przerwą trzytygodniową między nimi. Wczoraj, z setupem, odświeżeniem zasad i zaglądaniem do instrukcji w trakcie, wyszło nam około 4 godzin. Samej, surowej gry było około trzech godzin.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Ciekawe, że chyba nikt jeszcze o tym nie pisał. Przy tej właśnie grze spotkałem jeden z najdziwniejszych i najgłupszych pomysłów, jeśli chodzi o wykonanie gry planszówkowej, a konkretnie pudełek.

Mamy podstawkę, która pod pewnymi względami jest pchana w kierunku produktu premium - fancy pudło z nietypowym kształtem, jakieś nadruki UV (czy jakieś tam takie), mnóstwo całkiem fajnych insertów w środku itp. Potem przychodzi temat SG - dziwne, raczej mało praktyczne, pudło zbiorcze na małe dodatki. Małe dodatki, które przychodzą w strasznie tandetnych kartonikach. Kartonikach, które od byle czego się wgniatają, do których wcale nie tak łatwo z powrotem wsunąć plastikową wkładkę z zawartości. Kartoniki, w których pewnie dość szybko zaczną łamać się te listki od zamykania. Ba, w moim egzemplarzu jeden SG był fabrycznie tak zamknięty, że bez takiego połamania listka się tego wcale otworzyć nie dało. No ale, ok, z jakiegoś powodu takie opakowania wymyślili.

Potem przychodzi apokalipsa - ten dodatek ma akurat ok pudełko, co najwyżej strasznie nie pasuje wizualnie do reszty. Pozostałe "duże" dodatki - te same tandetne kartoniki co wcześniej.

I teraz przechodzimy do sedna - Deadly Masks, dodatek na 5/6 gracza. Dodatek, który pewnie będzie zalegał w sklepach najdłużej jak to było w przypadku BRW. I czemu tu kryje się sedno? Ten dodatek też przychodzi w porządnym pudełku. Tylko kurcze na wszystkie jego komponenty jest dedykowane miejsce w pudełku od podstawki xD kto to kurcze wymyślił, kto na to wpadł.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
ath3na
Posty: 219
Rejestracja: 03 lut 2017, 23:27
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 13 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: ath3na »

Seraphic_Seal pisze: 12 lut 2024, 07:54 [...]
I teraz przechodzimy do sedna - Deadly Masks, dodatek na 5/6 gracza. Dodatek, który pewnie będzie zalegał w sklepach najdłużej jak to było w przypadku BRW. I czemu tu kryje się sedno? Ten dodatek też przychodzi w porządnym pudełku. Tylko kurcze na wszystkie jego komponenty jest dedykowane miejsce w pudełku od podstawki xD kto to kurcze wymyślił, kto na to wpadł.
Zgadzam się z tym, że wypraska w Deadly Masks jest totalnie zbędna, bo przecież nikt nie kupuje dodatku na 5-6 graczy bez podstawki, a w podstawce jest miejsce na te wszystkie szpargały.
Chwalę sobie jednak to, że pudło z tego dodatku jest porządne, ponieważ trzymam tam szkoły magii z ROTASa.
Dlaczego?
Bo wypraski w SG są do bani i zakoszulkowane karty się w nich nie mieszczą.
Jeżeli bym miał inne dodatki, to pewnie w nich znalazłoby się miejsce na te dodatkowe szkoły magii.
DragonOmen
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2021, 16:08
Been thanked: 1 time

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: DragonOmen »

Dramat z tymi pudełkami z Rotas boxa. Ja kupiłem pudełko na figurki do bitweniaków i wrzuciłem tam wszystko z Rotas boxa i Apokalipsę. Dostęp jest o wiele lepszy. Szukanie figurek w oryginalnych pudełkach z Rotas boxa to jakiś żart. Czas gry skrócił się o jakieś 15 minut
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

DragonOmen pisze: 12 lut 2024, 11:35 Dramat z tymi pudełkami z Rotas boxa. Ja kupiłem pudełko na figurki do bitweniaków i wrzuciłem tam wszystko z Rotas boxa i Apokalipsę. Dostęp jest o wiele lepszy. Szukanie figurek w oryginalnych pudełkach z Rotas boxa to jakiś żart. Czas gry skrócił się o jakieś 15 minut
Z tym szukaniem się w pełni zgodzę. Natomiast Satora sprzedałem bo był brzydki. Nie wsadziłbym Rotasa do takiej skrzyni.
Za to gumki na szkołach - straszne.
Jest dużo lepsze rozwiązanie na szkoły. Deckboxy mieszące karty w koszulkach + ewokacje z danej szkoły.
Spoiler:
Spoiler:
A tak wyglądają szkoły z satora po oklejeni szablonem z BGG
Spoiler:
Spoiler:
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Karty są najmniejszym problemem. Figurki to już wyzwanie, żeby to jakoś sensownie upchać.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

Ja to na szybko zrobiłem tak, że karty osobiste czarów, karty zapomnianych czarów, ewokacji, pecha włożyłem do pudełka deadly mask.

Karty awatara, karty czarów szkół magii, figurki zostawiłem w ROTAS.

Kafle, karty szkół (te z zasadami i opisem szkoły), karty magów dałem do podstawki. Dzięki temu przy rozkładaniu podstawki decydujemy co gramy (przy wyborze maga, szkół, kafli), do maga i kafli jest łatwy dostęp. Szkoły i figurki przed grą bezpośrednio wyciągniemy. Karty w koszulkach dzięki wyekspediowaniu części mieszczą się w pudełkach z ROTAS.

Generalnie działa nieźle jak na rozwiązanie bez kosztów.

Chciałbym jedno pudło na wszystko, ale koszt insertu wtedy to pewnie ze 400zł, a pudło podstawki i ROTAS są tak ładne, że szkoda mi to ukrywać.
ODPOWIEDZ