Signorie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Signorie

Post autor: bukimi »

Interakcji w Signorie jest sporo. Ani przez chwilę nie czujesz "pasjansa" ;) Cały czas musisz czuwać nad tym co robią inni, w co zainwestowali, jakie zasoby mają, itd. Ruch o jedną rundę za późno i przeciwnik podbiera Ci wszystko co było warte Twojej uwagi.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: Quetzalcoatl »

Nie sądzę by w MP było więcej interakcji. Blokowanie pól nie jest nie wiadomo jak kłopotliwe, trzeba trochę zapłacić i już. Jest jeszcze wyścig, kto pierwszy weźmie bonus (jednorazowy dodajmy) z miasta. I chyba tyle. No może jeszcze podbieranie kontraktów, ale już taka naciągana interakcja.
W Signorie też nie ma jej szczególnie dużo, i na pewno nie wprost. Jest głównie na zasadzie wyścigu po cenniejsze żetony sojuszników, albo co korzystniejsze nominały kości. Można wprowadzić opcjonalna zasadę, że misje dyplomatyczne są jednorazowe na rundę, nie grałem z tym, ale też zwiększy interkację.
Ale na pewno akcje w Signorie bardziej się zazębiają, jest rozbudowa własnego silniczka. Po to są właśnie żetony pomocników, ze robiąc akcję główną z kości robisz przy tym dodatkowe czynności, czasem nawet tak samo istotne jak sama akcja główna. W MP akcje są kompletnie niezależne, tu dasz kostkę, potem tam, potem siam. W Signorie jest o wiele lepiej zrobione.
htomek
Posty: 131
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:20

Re: Signorie

Post autor: htomek »

Quetzalcoatl pisze: W Signorie jest o wiele lepiej zrobione.
.. mam podobne odczucie, jakos bardziej poukladane to Signiore wg mnie Marco Polo robi i sprzedaz i rozglos wlasnie tytulem gry "Marco Polo" i jest IMHO o wiele prostsza gra, gralemw MP i L&C jednoczesnie dla wielu MP jest lepsze a ja z mila checia gram w L&C 2 -3 partie pod rzad po MP jestm znudzony :D

Moze ktos mi jeszce powiedziec, czy tak jak w MP trafiaja sie sytuacje , ze jedna z graczy tak przypunktuje w pierwszej rundzie , ze potem dizeli go od drugigo oklo 20pkt i w sumie jest to nie do odrobienia??
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Signorie

Post autor: palladinus »

Dla tych co przypominają sobie zasady z karty pomocy, to jest tam błąd. Po pierwsze redakcyjny - na drugiej stronie jest nagłówek żetony sojuszu, a powinien być żetony zadania, a po drugie merytoryczny - w tymże akapicie jest napisane, że można wykonać od 1 do 2 zadań, a powinno być 1 z 2 zadań.

Ktoś grał z wariantem otwarte bramy, w którym można wysyłać ludzi do miast, ale bez otrzymywania bonusów?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Signorie

Post autor: Veridiana »

Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 10:05
Has thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: harnaś »

Hej, czy ktoś może wykonać zdjęcia planszetek graczy w dobrej jakości i mi je udostępnić.? Zarazem mam pytanie czy możecie polecić kogoś kto takie planszetki profesjonalnie wydrukuje.
Wojtek.k
Posty: 275
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 33 times

Re: Signorie

Post autor: Wojtek.k »

harnaś pisze: 24 sty 2024, 07:45 Hej, czy ktoś może wykonać zdjęcia planszetek graczy w dobrej jakości i mi je udostępnić.? Zarazem mam pytanie czy możecie polecić kogoś kto takie planszetki profesjonalnie wydrukuje.
Zobacz czy te są wystarczającej jakości - https://we.tl/t-kWaTDzxYpu
Awatar użytkownika
harnaś
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 10:05
Has thanked: 3 times

Re: Signorie

Post autor: harnaś »

Wojtek.k pisze: 23 lut 2024, 15:34
harnaś pisze: 24 sty 2024, 07:45 Hej, czy ktoś może wykonać zdjęcia planszetek graczy w dobrej jakości i mi je udostępnić.? Zarazem mam pytanie czy możecie polecić kogoś kto takie planszetki profesjonalnie wydrukuje.
Zobacz czy te są wystarczającej jakości - https://we.tl/t-kWaTDzxYpu
Super. Bardzo dziękuję
ODPOWIEDZ