20 Strong (Chip Theory Games)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

20 Strong (Chip Theory Games)

Post autor: maciejo »

Właśnie odebrałam swój egzemplarz wraz z dwoma dodatkami.
Gra pośmierdziała sobie przez noc ale jest już dobrze (tragedii nie było) :mrgreen:
Od wczoraj 3 partie, dwie wygrane ( oczywiście na najniższym stopniu trudności :wink: )
Na razie grałem tylko w Solar Sentinels.
Moim skromnym zdaniem gra świetna (pierwsze wrażenie), dużo kombinowania, zasady banalne, pięknie wykonana, każdy Set ma trochę inne zasady rozgrywki, poprzez świetny system manipulacji kośćmi losowość da się jak najbardziej ograniczyć.

To tak na początek, jestem ciekaw waszych opinii.

Obrazek
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: 20 Strong (Chip Theory Games)

Post autor: samuraj1369 »

Zakupiłem nówkę z allegrolokalnie (chyba nawet od kolegi z forum).
Gra kosztowała 300 zł.
Zagrałem jedną grę i sprzedałem. To nic innego jak One deck Dungeon, tylko 4 razy droższe.
Niestety serce mnie bolało, wiedząc ile ta gra kosztowała za taki gameplay. Poszła dalej w świat.
Jakiś napalony kupiec zgarnął od razu i po 2 dniach ponownie wylądowała na znanym portalu aukcyjnym.
W moi odczuciu, gra średnia. Lekkie rzucanie kostkami w cenie porządnych dużych tytułów.
Ode mnie mocne 2/10:
- horrendalnie wysoka cena (co totalnie zabija tę produkcję),
- miałki i płaski gameplay,
- pudełka nie mieszczą zakoszulkowanych kart (a karty wykonane naprawdę kozacko, co jest jedynym chyba plusem),
- zapach chemii przyprawiał o ból głowy, a śmierdziało wszystko od pudełka, przez karty, aż najmocniej po kości (wietrzyłem, ale mało to dawało),
- mało końcowych bossów,
- one deck dungeon robi dokładnie to samo, w dużo niższej cenie, dodatkowo można grać ze znajomymi.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: 20 Strong (Chip Theory Games)

Post autor: maciejo »

No cena rzeczywiście jest jaka jest, ja kupiłem w Niemczech cały nowy komplet z dodatkami KS za 45€ także jest ok.
Co do samej rozgrywki mam inne zdanie, diametralnie :wink:
Rozegrałem tylko trzy partie ale każda była inna i bardzo emocjonujące.
Być może ten "zapach" był dla ciebie nie do przyjęcia.
Rzeczywiście przy rozpakowaniu ja również byłem niemile zaskoczony ale tak jak wcześniej pisałem po jednym dniu już nic nie przeszkadza w grze.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ