Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
niwlak
Posty: 60
Rejestracja: 20 sty 2020, 14:08
Has thanked: 36 times
Been thanked: 30 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: niwlak »

Z plików wynika, że głównie będzie więcej tego samego(cele, klany, zasoby startowe, porty) i dodanie listwy z kontraktami jakie pojawia się w przyszłości co adresuje głównie problem losowych kontraktów pojawiający się w ostatniej rundzie.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: jacobPL »

Brać edycje wspieramto za 250 czy czekać na nowego KSa? Ile to może kosztować?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: autopaga »

Tanio już było.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: jacobPL »

Na Essen było za €40.. człowiek głupi ;)
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: maciejos91 »

Mam angielską wersję gry. Czy ktoś może powiedzieć czy to 1 czy 2 edycja?
Chcialbym dokupic plastikowe nakładki na planszetki graczy i w opisie na stronach sklepów są różne edycje tych nakładek 1- lub 2. Czy ktoś może powiedzieć jak to wygląda ?
Always Whyduck
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 51 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: Zerthin »

maciejos91 pisze: 02 sty 2024, 19:17 Mam angielską wersję gry. Czy ktoś może powiedzieć czy to 1 czy 2 edycja?
Chcialbym dokupic plastikowe nakładki na planszetki graczy i w opisie na stronach sklepów są różne edycje tych nakładek 1- lub 2. Czy ktoś może powiedzieć jak to wygląda ?
Spójrz na zboże/farmy na planszetkach. W wersji 1 było poziomo. W wersji 2 jest pionowo.
Leliw
Posty: 84
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: Leliw »

Ma ktoś polską instrukcję w PDF i mógłby podesłać?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: hipcio_stg »

U mnie KK ciągle w topie! Uwielbiam jak wiele gry jest w tak małym pudełku. Grę mam na full wypasku z metalowymi moneciakami, nakładkami insertami itd. Uwielbiam przede wszystkim za "pływający" rynek! Genialne rozwiązanie, które niszczy schematy. Wystarczy pograć z innymi osobami i okazuje się, że wełna z whiskey nic nie znaczy, za to chleb na wysokim poziomie. Mleczarz wcale nie jest taki mocny jak myślicie ;) Też na początku tak myślałem.

Powiem Wam szczerze, że tylko ubolewam nad zniknięciem aplikacji do setupu i liczenia punktów z appstora. Do dziś trzymam w szufladzie Iphona 5s z zainstalowaną aplikacją tylko pod KK :D

Dodatek jak wyjdzie to go łyknę jak szklankę mleka w niedzielny poranek!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: Gizmoo »

hipcio_stg pisze: 23 sty 2024, 19:03 Mleczarz wcale nie jest taki mocny jak myślicie ;) Też na początku tak myślałem.
A ja nadal tak uważam. :lol: Wygrałem 100% partii, w których grałem "gangiem mleczarzy", dwa razy zobaczyłem jak wygrywają mleczarzami inni gracze, w tym mój papa, po czym zdecydowałem się zbanować na zawsze gang mleczarzy i od dobrego pół roku nigdy nie wyciągnąłem ich z pudła. I gra mi się bez nich zdecydowanie lepiej.
hipcio_stg pisze: 23 sty 2024, 19:03 Powiem Wam szczerze, że tylko ubolewam nad zniknięciem aplikacji do setupu i liczenia punktów z appstora.
Hm... Ja nawet nie wiedziałem, że taka apka jest. Notatnik moim zdaniem spełnia swoje zadanie. Zresztą mam tych notatników do końca życia. Jak Czacha dosyłała poprawione komponenty, to dostałem jeszcze dwa takie notatniki, więc mam ich w sumie cztery. Musiałbym nie grać w nic innego, żeby je wszystkie zapełnić. ;)
hipcio_stg pisze: 23 sty 2024, 19:03 Dodatek jak wyjdzie to go łyknę jak szklankę mleka w niedzielny poranek!
Ja też wchodzę w ciemno, chociaż trochę obawiam się ceny. Szkoda, że na razie dodatek nie obiecuje niczego rewolucyjnego. Przydałyby się jakieś większe zmiany w kontraktach, bo te stają się po dłuższym czasie trochę nudne. No i przydałyby się jakieś bardziej "fikuśne" mapy. Brakuje mi takich pól z dodatkowymi bonusami, jak choćby w Terraformacji, coś, co uczyni rozgrywkę jeszcze ciekawszą. Przecież wyścig po takie pola, byłby jeszcze bardziej atrakcyjny i emocjonujący! :wink:
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Clans of Caledonia / Klany Kaledonii (Juma Al-JouJou)

Post autor: hipcio_stg »

Gizmoo pisze: 24 sty 2024, 14:43 Hm... Ja nawet nie wiedziałem, że taka apka jest. Notatnik moim zdaniem spełnia swoje zadanie. Zresztą mam tych notatników do końca życia. Jak Czacha dosyłała poprawione komponenty, to dostałem jeszcze dwa takie notatniki, więc mam ich w sumie cztery. Musiałbym nie grać w nic innego, żeby je wszystkie zapełnić. ;)
Apka była, bo zniknęła :( Została mi tylko na starym 5s i dopóki jej nie odinstaluję to mam. Samo liczenie punktów to pal licho, ale apka generowała losowo planszę z portami, oraz przygotowywała draft klanów wraz z surowcami startowymi. Mocno mi to skracało setup i wiedziałem, że mapa jest rozłożona prawidłowo.
ODPOWIEDZ