Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 469
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: the_ka »

litk pisze: 17 sty 2024, 20:03
the_ka pisze: 17 sty 2024, 18:54
litk pisze: 17 sty 2024, 18:36 Warto robić upgrade za pomocą metalowych monet, znaczników zasobów, budynków? Ktoś ma i się podzieli wrażeniami?
polecam surowce, świetnie się prezentują i zdecydowanie czuć jakość
Właśnie biję się z myślami o te znaczniki i monety, te drewienka trochę kiepsko mi się podobają do są zbyt grube, a czy monety i metal nie nieszczą planszy bo są zapewne ciężkie?
Ja ogólnie nie lubię metalowych monet w grach więc używałem Iron Clays z Brass. Zdecydowanie lepsza czytelność.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

litk pisze: 17 sty 2024, 18:36 Warto robić upgrade za pomocą metalowych monet, znaczników zasobów, budynków? Ktoś ma i się podzieli wrażeniami?
tak warto. Jak dla mnie taka zmiana naprawdę dodaje wartości do odbioru gry. Tym bardziej że zwycięstwo gry polega na zdobyciu największej kwoty monet. Więc ten metaliczny brzdęk i zimny dotyk powoduje zwiększoną imersję. U nas nikt nie rzuca monet na plansze, leżą zawsze obok.


Obrazek
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

Właśnie sobie uświadomiłem że tych metalowych monet już nie idzie nigdzie dostać :(
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Pomnik »

litk pisze: 18 sty 2024, 21:12 Właśnie sobie uświadomiłem że tych metalowych monet już nie idzie nigdzie dostać :(
Na stronie stonemaier są
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Irka »

@litk, są dostępne na amazon.pl w tej chwili.
A jeśli zależy Ci na lepszej cenie, to polecam ustawić sobie "Powiadom o dostępności" w kilku sklepach, bo jest duża szansa, że w ciągu kilku tygodni będą znowu :)

Edit: nie czytać, jeśli się ma FOMO:
Spoiler:
Pomnik
Posty: 308
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 103 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Pomnik »

Irka pisze: 18 sty 2024, 22:00 @litk, są dostępne na amazon.pl w tej chwili.
A jeśli zależy Ci na lepszej cenie, to polecam ustawić sobie "Powiadom o dostępności" w kilku sklepach, bo jest duża szansa, że w ciągu kilku tygodni będą znowu :)

Edit: nie czytać, jeśli się ma FOMO:
Spoiler:
Z fomo to są też ulepszone 5 (czerwono-srebrne) i 10 (niebiesko-srebrne) :D
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Irka »

Te średnio pasują moim zdaniem, więc można odpuścić ;)
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: sopel82 »

Irka pisze: 18 sty 2024, 22:00 to polecam ustawić sobie "Powiadom o dostępności" w kilku sklepach, bo jest duża szansa, że w ciągu kilku tygodni będą znowu
Skąd to info, że duża szansa? W polskich sklepach nie ma od dość dawna, w Stonemaier od jesieni wyprzedane.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Irka »

sopel82 pisze: 19 sty 2024, 00:14
Irka pisze: 18 sty 2024, 22:00 to polecam ustawić sobie "Powiadom o dostępności" w kilku sklepach, bo jest duża szansa, że w ciągu kilku tygodni będą znowu
Skąd to info, że duża szansa? W polskich sklepach nie ma od dość dawna, w Stonemaier od jesieni wyprzedane.
Intuicja, bo wydaje mi się, że w zeszłym roku kilka razy pojawiały się i wracały, jak się im przyglądałam - mam powiadomienie z ceneo z sierpnia z ceną 164 zł, wtedy zdecydowałam się kupić w Czechach, gdzie było taniej, i wyłączyłam obserwację.
Btw, Tlama czeka na dostawę (przedsprzedaż).

Na marginesie: czasem się zdarza tak, że ktoś zwróci do sklepu albo znajdzie się paczka pojedyncza w magazynie i wtedy już przychodzi powiadomienie, że wróciło do sprzedaży.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

litk pisze: 18 sty 2024, 21:12 Właśnie sobie uświadomiłem że tych metalowych monet już nie idzie nigdzie dostać :(
Spokojnie ja nie mam "oryginalnych" z Scythe. Kupowałem tutaj i to naprawdę dobra cena była:
https://www.tlamagames.com/en/accessori ... ych-minci/

Ta też nie jest zła, tym bardziej że te monety wykorzystuję w naprawdę wielu grach. Jeden wydatek a frajda na całego.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: sopel82 »

BOLLO pisze: 19 sty 2024, 07:37 Spokojnie ja nie mam "oryginalnych" z Scythe. Kupowałem tutaj i to naprawdę dobra cena była:
https://www.tlamagames.com/en/accessori ... ych-minci/

Ta też nie jest zła, tym bardziej że te monety wykorzystuję w naprawdę wielu grach. Jeden wydatek a frajda na całego.
Mi by w tym secie brakowało trochę pośrednich nominałów, zwłaszcza w grach gdzie dużo się mieli monetami. Scythe ma jednak przedział 1, 3, 5, 10, 20. W zestawie Scythe jest też 80 monet, tutaj 50, warto sobie z tego zdawać sprawę.

Na marginesie, ja tez nie kupuję monet do każdej gry, ale jako uniwersalnego setu używam... monet ze Scythe wzbogaconych o dwójki z https://www.bgextras.co.uk/scythe-promo ... -i1930.htm.

I druga uwaga jeszcze, przy okazji Expeditions wyszedł nowy set ze zmienionymi 5-tkami, które bardizej wyróżniają się od 10-tek (choć moim zdaniem przy gorszym świetle są podobne do trójek XD).
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

A czy ten zestaw 80 monet wystarczy do gry na 2 osoby, zwłaszcza z dodatkami w których były właśnie monety o nominalne 50?
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: sopel82 »

litk pisze: 19 sty 2024, 09:33 A czy ten zestaw 80 monet wystarczy do gry na 2 osoby, zwłaszcza z dodatkami w których były właśnie monety o nominalne 50?
Nominał 50 ma sens jak się gra na 6-7 osób (dla mniejszej liczny to szczegół estetyczny przy liczeniu). Na 2 osoby to połowa takiego zestawu to za dużo (w tych monetach jest prawie 500 punktów...).

Zauważyłem właśnie, że te monety są dostępne w australijskim sklepie SG (wydawca), więc pewnie prędzej czy później pojawią się też w sklepie w Europie (ale to czy ktoś to sprowadzi do PL to już inna sprawa, tego nowego zestawu w ogóle nigdzie nie widziałem w polskich sklepach nawet po premierze Ekspedycyji).
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Irka »

sopel82 pisze: 19 sty 2024, 09:00
BOLLO pisze: 19 sty 2024, 07:37 Spokojnie ja nie mam "oryginalnych" z Scythe. Kupowałem tutaj i to naprawdę dobra cena była:
https://www.tlamagames.com/en/accessori ... ych-minci/

Ta też nie jest zła, tym bardziej że te monety wykorzystuję w naprawdę wielu grach. Jeden wydatek a frajda na całego.
Mi by w tym secie brakowało trochę pośrednich nominałów, zwłaszcza w grach gdzie dużo się mieli monetami. Scythe ma jednak przedział 1, 3, 5, 10, 20. W zestawie Scythe jest też 80 monet, tutaj 50, warto sobie z tego zdawać sprawę.
To może warto dodać, że Tlama sprzedaje też te uniwersalne monety na sztuki. A dodatkowo ma nominał 10, więc spoko :)
Jedynym, czego mogłabym sobie jeszcze życzyć w tej cenie jest to, żeby były płaskie, bo niestety są wypukłe i trudno zrobić stosik. No i może jakiś inny rewers, ale to by już odejmowało uniwersalności.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

Jeden ze sklepów na pytanie o możliwość sprowadzenia odpisał mi że dodruk ma być w II kwartale.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

Ktoś ma i poleca?
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/1 ... zedaz.html

Wygląda ciekawie i cena nie zabija ale z drugiej strony te drewniane nie są złe i funkcję spełniają.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

BOLLO pisze: 25 sty 2024, 13:09 Ktoś ma i poleca?
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/1 ... zedaz.html

Wygląda ciekawie i cena nie zabija ale z drugiej strony te drewniane nie są złe i funkcję spełniają.
Gdyby były do wszystkich frakcji to jeszcze bym się zastanowił, a tak to bez sensu dla mnie.

Dostałem info że w planszomani po 10 lutego mają być monety jakby kogoś interesowało.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Diserve »

A propos upgrade'ów wizualnych, nowe znaczniki spotkań


Obrazek
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 227 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: gabens29 »

Spoiler:
Gdzie takie można kupić?
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 196
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 92 times
Been thanked: 67 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Diserve »

gabens29 pisze: 25 sty 2024, 22:43
Spoiler:
Gdzie takie można kupić?

Ja swoje akurat zrobiłem sam :) ale pewnie na etsy też jakieś są ;)

Ewentualnie pw ;)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 473
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 842 times
Been thanked: 200 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: JollyRoger90 »

co wpisać w google żeby zobaczyć jak się tworzy takie cos? :)
Evertsen
Posty: 7
Rejestracja: 17 paź 2021, 18:39
Been thanked: 2 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Evertsen »

litk pisze: 25 sty 2024, 14:21 Gdyby były do wszystkich frakcji to jeszcze bym się zastanowił, a tak to bez sensu dla mnie.
Na FB w komentarzach potwierdzali, że będą. I do frakcji z dodatku Najeźdźcy, jak i z Fenrisa.

https://www.facebook.com/grybezpradu.eu/?locale=pl_PL
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: BOLLO »

JollyRoger90 pisze: 25 sty 2024, 23:26 co wpisać w google żeby zobaczyć jak się tworzy takie cos? :)
kaboszon z żywicy epoksydowej
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: litk »

Phalanx zaraz będzie wysyłać zamówienia z Kompletną księgę zasad za 129 zł. Teraz zastanawiam się czy warto tyle kasy wydawać, za "księgę" w sprężynce, bo jak patrzę na filmach to angielska wersja to prawdziwa księga z grubą okładką, bo z tej od Phalanx to wcześniej czy później zrobi się szmata. Jak myślicie?
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Scythe (Jamey Stegmaier)

Post autor: Irr3versible »

Może nie będzie wyglądać tak ładnie jak książka dla dzieci w grubej oprawie, ale będzie za to w użytkowaniu zdecydowanie wygodniejsza. Zajmie mniej miejsca na stole, nie trzeba jej trzymać w dwóch rękach bo się składa lub strony się będą przekładać.
Dla mnie plus. Ale traktowałem to zawsze jako użytkową rzecz. Kupiłem ponad rok temu i grzecznie czekałem.
ODPOWIEDZ