(Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: Sir_Yaro »

olocop pisze: 12 wrz 2023, 20:43 Zastanowię się nad tym, choć nie widzę potrzeby dublowania informacji. Nie posiadam praw do oryginalnej instrukcji w jej formie i tłumaczeniu, dlatego nie brałem tego pod uwagę. Jeśli chcesz się tym zająć i nie jest to dla Ciebie problemem, to proszę.
Jak dostanę treść i jasną instrukcję co gdzie dodać/odjąć/zmienić to chętnie taki skład zrobię.
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: olocop »

Umieszczam tu link do przetłumaczonej instrukcji:

Ultimate Rework Instrukcja


Zmiany w stosunku do oryginalnej instrukcji oznaczone są na czerwono, na końcu znajduje się podsumowanie głównych zmian w zasadach. Wszelkie merytoryczne uwagi mile widziane.
Brakuje w niej jedynie przykładów kart w wersji PL (dodam jak przerobię karty).

Co do kart, to tekst mam przetłumaczony, pozostaje robota z jego wklejaniem (powinienem ogarnąć w przyszłych tygodniach).
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: Tijaczer »

olocop pisze: 19 sty 2024, 12:30 Umieszczam tu link do przetłumaczonej instrukcji:

Ultimate Rework Instrukcja


Zmiany w stosunku do oryginalnej instrukcji oznaczone są na czerwono, na końcu znajduje się podsumowanie głównych zmian w zasadach. Wszelkie merytoryczne uwagi mile widziane.
Brakuje w niej jedynie przykładów kart w wersji PL (dodam jak przerobię karty).

Co do kart, to tekst mam przetłumaczony, pozostaje robota z jego wklejaniem (powinienem ogarnąć w przyszłych tygodniach).
Trzeba to rozgłosić na różnych grupach fanowskich, niech wszyscy wiedzą :mrgreen:
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: olocop »

Jak będzie skończone, to o tym pomyślę.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
marc131
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2018, 00:52
Been thanked: 3 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: marc131 »

Jeśli podeślesz tekst przetłumaczony to mogr pomóc przenieść to na karty.
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: olocop »

Dziękuję, ale już ogarnę sam do końca, żeby projekt nie utknął znów gdzieś w niebycie i był graficznie spójny.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: olocop »

Skończyłem tłumaczenie Ultimate Rework.

Instrukcja
Karty
Kości

Ufam, że nie zrobiłem wiele błędów, jeśli jednak jakieś się znajdą to proszę o info.

EDIT: 26.01.24
Poprawiona została karta Grisznaka
W instrukcji na końcu dodałem opis kart
EDIT 04.03.24
Poprawiona karta Szagrata i Gorbaga
Ostatnio zmieniony 04 mar 2024, 10:34 przez olocop, łącznie zmieniany 4 razy.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
marc131
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2018, 00:52
Been thanked: 3 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: marc131 »

Super robota.
Ianixius
Posty: 81
Rejestracja: 06 lut 2021, 22:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: Ianixius »

@Tringa

Może chciałabyś zorganizować produkcję komponentów wraz z pudełkiem do tej wersji? :-)
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: Tringa »

W sumie to czemu nie. :D Do końca czerwca jesteśmy zawaleni, ale potem... Kto wie? ;) Nic nie obiecuję, muszę ogarnąć temat, bo nie znam WoP. Jak duży byłby nakład? Bo jeśli stosunkowo niewielki to wyjdzie mega drogo. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Tijaczer
Posty: 195
Rejestracja: 09 gru 2021, 09:34
Has thanked: 56 times
Been thanked: 17 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: Tijaczer »

Tringa pisze: 25 sty 2024, 18:32 W sumie to czemu nie. :D Do końca czerwca jesteśmy zawaleni, ale potem... Kto wie? ;) Nic nie obiecuję, muszę ogarnąć temat, bo nie znam WoP. Jak duży byłby nakład? Bo jeśli stosunkowo niewielki to wyjdzie mega drogo. :)
Ten mod może jeszcze ulec zmianom, jak wejdą np. maszyny oblężniczy.

Mam obawę, że będzie mało chętnych. Ten mod można rzec, że całkowicie zmienia WoP, totalna konwersja. Trzeba było by zrobić reklamę na różnych grupach od WoPu.
marc131
Posty: 20
Rejestracja: 24 lis 2018, 00:52
Been thanked: 3 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: marc131 »

Mam też dostępne pliki stl dla prawie wszystkie jednostki. Więc można zbudować całkiem nowa edycję
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1490
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 315 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: Tringa »

Tijaczer pisze: 25 sty 2024, 18:44
Tringa pisze: 25 sty 2024, 18:32 W sumie to czemu nie. :D Do końca czerwca jesteśmy zawaleni, ale potem... Kto wie? ;) Nic nie obiecuję, muszę ogarnąć temat, bo nie znam WoP. Jak duży byłby nakład? Bo jeśli stosunkowo niewielki to wyjdzie mega drogo. :)
Ten mod może jeszcze ulec zmianom, jak wejdą np. maszyny oblężniczy.

Mam obawę, że będzie mało chętnych. Ten mod można rzec, że całkowicie zmienia WoP, totalna konwersja. Trzeba było by zrobić reklamę na różnych grupach od WoPu.
Rozeznam temat jak będę miała trochę czasu. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: (Print & Play) spolszczenie War of the Ring Ultimate Rework

Post autor: olocop »

Poprawiłem kartę Grisznaka i dodałem na końcu instrukcji opis kart.
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
ODPOWIEDZ