Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Gun3R pisze: 23 sie 2023, 22:48 jaki zestaw wziąłeś i ile zapłaciłeś?
Od Ogrów - cały zestaw.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: kolosm »

Dzięki za pierwsze wrażenia, mało tego w sieci :( Ja również poszedłem w ALL IN i już mnie korci aby to wypróbować!
Z tego co widzę, jest tam zawarty dość obszerny tryb solo, wie ktoś czy i jak to działa?
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Urkeith »

Również się zastanawiałem nad kupnem po pozytywnej opinii. Ale jak zobaczyłem, że instrukcja liczy 40 stron to mi się trochę odechciało :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Gun3R »

Urkeith pisze: 24 sie 2023, 09:33 Również się zastanawiałem nad kupnem po pozytywnej opinii. Ale jak zobaczyłem, że instrukcja liczy 40 stron to mi się trochę odechciało :mrgreen:
Tak naprawdę to zasady zaczynają się od strony 6 i kończą się na 27, pozostałe strony to opis trybu solo. Instrukcja trochę przytłacza, ale w praktyce wystarczy kilka gier żeby sobie pewne elementy poprzypominać i okazuje się że to nie takie trudne :D

Nieintuicyjne jest kilka zasad:
np coś takiego "Złota zasada - Uderz za wszelką cenę", że zawsze w swojej turze dążysz do ataku. Więc jak np masz do wyboru 1a. ruch do przodu lub 1b. ruch do tyłu a potem 2. atak, to musisz wybrać tak, żeby móc zaatakować (o ile się da). Dzięki temu przeciwnik zagrywający w tej turze kartę obrony ma większe korzyści z tego że się broni niż tylko "przeczekanie" jednej tury. To samo jeśli musiałbyś wydać żeton skupienia żeby atak się udał, to musisz tak zrobić.

podobnie nieintuicyjne jest to, że jeśli jest remis w wartości inicjatywy na kartach to rozpatruje się je w takiej specjalnej kolejności: karta obrony > karta ataku > karta medytacji > karta główna,

Pewnie jeszcze kilka bym wymienił, no ale po kilku grach sie już to pamięta. Na początku traktowałem to jako minusy tej gry, że musieli łatać jakieś broken zagrania czy coś, ale finalnie uważam, że to dobre rozwiązania.
Michal.s
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Michal.s »

Mam pytanie - czy to co jest teraz w przedsprzedaży na stronie Ogry Games do Senjutsu będzie potem normalnie w sprzedaży ? Czy tylko np. podstawka a reszta tylko przedsprzedaż ? Bo nie wiem czy sens brać w ciemno czy lepiej trochę poczekać na opinie :D
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Wygląda na to, że zestaw będzie - jednakże "do dnia premiery do każdego zestawu: duża plansza oraz kampania solo wiatr zmian gratis" (za fb ogrygames). Czyli ew. analogiczny zestaw wyjdzie za dodatkowe 35(plansza)+39(solo)=74PLN.

Ostatnio gra zaczęła docierać do wspierających, więc jest już coraz więcej materiałów. Zapowiada się ciekawie :)
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Urkeith »

Z tego co się orientuję to będą w sprzedaży. Pytanie jak długo i w jakiej cenie.
Niemniej zawsze lepiej poczekać na opinie i nie karmić wewnętrznego fomo ;)
Awatar użytkownika
gotrek992
Posty: 93
Rejestracja: 16 cze 2018, 15:45
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: gotrek992 »

Czy w grze jest tryb rozgrywki 1vs1vs1?
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Gun3R »

gotrek992 pisze: 28 paź 2023, 09:31 Czy w grze jest tryb rozgrywki 1vs1vs1?
Tak, instrukcja wspomina o takiej możliwości, ale myślę że w takich grach to nigdy nie jest optymalne rozwiązanie, bo często może być syndrom "dwóch na jednego a potem 1vs1" :D chociaż tutaj dużo ataków atakuje kilka sąsiednich pól, więc wtedy można atakować czasem kilku przeciwników na raz
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: kolosm »

Czy wiadomo kiedy PL wersja będzie wysyłana?
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: Dhel »

Z tego co widzę, to na kickstarter były dostępne 2 kampanie. W zestawie na ogry jest tylko jedna kampania. Czy wiadomo może czy ta druga 'path of ronin' będzie również dostępna w sklepach?
Awatar użytkownika
eson83
Posty: 72
Rejestracja: 06 mar 2023, 15:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: eson83 »

Na stronie Ogrów (http://ogrygames.com/senjutsu) jest, że kampania Droga Ronina już jest w podstawce. Zatem kampania Wiatr zmian jest drugą. Przynajmniej, tak to rozumiem.
Mam wielką słabość do kosteczek na hexach ...
BGG: eson83
Aktualnie pozbywam się: tutaj info
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Senjutsu: Battle For Japan

Post autor: kolosm »

Niestety dalej nie wiemy kiedy gra będzie rozsyłana przez Ogry i czy się stanie jeszcze w 2023? Ktoś ma jakieś info, bo z ich FB kompletnie nic nie wynika....
mohdar
Posty: 12
Rejestracja: 07 maja 2013, 12:10
Has thanked: 2 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: mohdar »

04.12 przyjeżdża pociąg z grami, po 10.12 będzie rozsyłana.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: RUNner »

crazygandalf pisze: 23 lis 2023, 09:33 Nagraliśmy rozgrywkę dwuosobową. Może kogoś zainteresuje:
Senjutsu: Bitwa o Japonię
Dzięki za zaoszczędzenie mojej kasy. Dla mnie jednak pas po obejrzeniu gameplaya. Być może jeszcze pomyślę nad wariantem solo, który mógłby mnie przekonać do tej gry, ale muszę go gdzieś obejrzeć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: Gun3R »

RUNner pisze: 23 lis 2023, 10:27
crazygandalf pisze: 23 lis 2023, 09:33 Nagraliśmy rozgrywkę dwuosobową. Może kogoś zainteresuje:
Senjutsu: Bitwa o Japonię
Dzięki za zaoszczędzenie mojej kasy. Dla mnie jednak pas po obejrzeniu gameplaya. Być może jeszcze pomyślę nad wariantem solo, który mógłby mnie przekonać do tej gry, ale muszę go gdzieś obejrzeć.
Solo widziałem na kanałach anglojęzycznych, poszukaj na YouTube
Awatar użytkownika
Mark442
Posty: 83
Rejestracja: 25 wrz 2019, 11:11
Has thanked: 244 times
Been thanked: 63 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: Mark442 »

crazygandalf pisze: 23 lis 2023, 09:33 Nagraliśmy rozgrywkę dwuosobową. Może kogoś zainteresuje:
Senjutsu: Bitwa o Japonię
Niestety, ale w 2-osobowych grach bitewnych już niewiele gier jest w stanie kogokolwiek pozytywnie zaskoczyć...
Dla mnie totalny Meh... Dziwi chęć wydania tej gry w wersji PL przez Ogry. Oby to nie był strzał w stopę.
Mark
___________________________
Patchwork to nie moja bajka !!
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: MgK1989 »

Jestem mało socjalny jeśli chodzi o media społecznościowe więc może ktoś mi pomoże- czy wiadomo kiedy jest premiera gry? Miał być listopad…i w sumie mamy grudzień
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: khuba »

MgK1989 pisze: 01 gru 2023, 21:16 Jestem mało socjalny jeśli chodzi o media społecznościowe więc może ktoś mi pomoże- czy wiadomo kiedy jest premiera gry? Miał być listopad…i w sumie mamy grudzień
z fb: "6 grudnia gry będą w Polsce", niestety wspierający na Ks jeszcze poczekają :/
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
MgK1989
Posty: 320
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 125 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: MgK1989 »

Rozmawiałem z Ogrami na „WawaGra”- jeśli nie będzie żadnych niespodzianek na cle to w ciągu 2 tygodni „powinna” dotrzeć na stoły
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: Pompex »

Może ktoś opisać wrażenie z gry? Jestem ciekaw jak działa 1vs1 ale również solo, gdyż jestem bradzo zainteresowany tym tytułem
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: ShapooBah »

Czy wiadomo o jakichś babolach i błedach na kartach w związku z polską wersją gry? Mam ją w koszyku, ale ciągle się waham czy jest coś co zagubione w tłumaczeniu blokuje zabawę :)
Thanes
Posty: 74
Rejestracja: 28 gru 2016, 20:19
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: Thanes »

Zagrałem jedną grę 1 vs 1. Było dużo czajenia się i planowania z którego potem nic nie wychodziło bo np. przeciwnik ruszał pierwszy. Jest kilka zaawansowanych mechanik przerywania akcji do wgryzienia się na więcej gier. Jest też kilka klimatycznych momentów. Ogólnie spoko, chociaż żony nie porwało. Jak lubisz zbieractwo to są dodatki więc jest na co przepalać talar.
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Senjutsu: Bitwa o Japonię / Battle For Japan

Post autor: Pompex »

tomaszb69 pisze: 15 lut 2024, 15:14 Jedna z lepszych gier solo.
To naprawdę aż tak dobra gra? Zastanawiałem się między tym tytułem a Final Girl i padło na dziewczyny. Ale cały czas mam na liście życzeń
ODPOWIEDZ