Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: psia.kostka »

Zastanawiam sie, czy gra nie osiagnie predko bardzo przystepnych cen, skoro ma instrukcje eng/de, a polska w pdf. Nie sadze, aby anglojezyczni sie rzucili na czeskiego Zbyszka z Bogdanca :? ja bym ich wzial na przeczekanie :lol:

A do komentujacych, ze drogo, jak za gre gateway w zbieranie symboli z kosci, to pamietacie ile daliscie za nowego Wiedzmina w zbieranie symboli z kart? ;) a jak ktos bral Ronina, to kupil nawet dwa razy :mrgreen:

PS tez bym pokulal te kosci, nawet z maluchami

PS2
flissak pisze: 23 sty 2024, 15:35 jeśli rzeczywiście ścieżka przeznaczenia ma podobny gameplay loop, to żałuję, że nie wsparłem.
Tu wybacz, ale te wszelkie porownania do W:ŚP sa tylko moimi imaginacjami, na zasadzie ze "zbieramy mieczyki". Prosze sie nie sugerowac. A co do wsparcia, to mysle ze w pledge managerze moglbys sie dokleic do kogos, kto wsparl. Nic straconego
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: YoYo »

flissak pisze: 25 sty 2024, 22:23
Pompex pisze: 25 sty 2024, 22:01 Gra warta swojej ceny?
Po gameplayu to takie mocne 130zł bym dał. Może za te piękne kości bym dorzucił 20zł.
To pewnie musialaby byc bez figurek.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: flissak »

YoYo pisze: 26 sty 2024, 15:59
flissak pisze: 25 sty 2024, 22:23
Pompex pisze: 25 sty 2024, 22:01 Gra warta swojej ceny?
Po gameplayu to takie mocne 130zł bym dał. Może za te piękne kości bym dorzucił 20zł.
To pewnie musialaby byc bez figurek.
Te figurki, to tak średnio potrzebne, ale jako laikowi nie wydaje mi się, żeby one robiły te 50zł(Tak teraz chodzi za 200zł)
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: samuraj1369 »

Obrazek

Na to wychodzi, że już w piątek promocja na Janka Żiżke!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: YoYo »

Ciekawe po ile ;0. Ja kupiłem ale jeszcze nie grałem (dopiero w weekend będę miał towarzystwo do grania ;>, może ew. wcześniej spróbuje wariant solo). Wydanie ładne (chociaż kolorki są spaprane, dość ciemne wszystko i plansza też mogłaby mieć żywsze kolory), figurki są w większej skali niż zazwyczaj (ogólnie wszystko jest tu większe, łącznie z kośćmi), w sumie już pomalowałem nawet. :D. Największy minus za brak chociażby instrukcji PL na papierze. Zasady dość proste chociaż trzeba pamiętać o paru wyjątkach. Wydaje się ciekawa. Film oblukany w ten weekend, bez szału ale zobaczyć warto przed graniem dla wczucia się w klimat chociażby po części.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: psia.kostka »

Jak to mowil Jagiello wychodzac z lasu 15. lipca: "This is it!"

https://albipolska.pl/medieval-jan-zizka/
165zl +13paczkomat
(+kalendarz kieszonkowy w bonusie warty 22.50. : o taki)
darmo-paczka od 250zl

No jakos mnie z ciżemek nie wyrwala ta cena :roll: ale z scd=250 (obnizka -34%), to sam nie wiem na co liczylem, w koncu to nowosc, wiec -40% na 149zl i nizej, to chyba trzeba poczekac lub filowac na polskie sklepy z rabatami. Obecnie mala dostepnosc i ok 190 najnizej (https://i-szop.pl/szukaj:medieval,sortuj:cena.html)

Trzeba brac po dwa boxy, dla siebie i giermka, to paczkomat darmo :mrgreen:
Ale tylko jeden kalendarz, to Hlawa bedzie niepocieszony :P
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: samuraj1369 »

Dobra cena jak za tak świeży tytuł.
Szukam giermka z Białegostoku do darmowej wysyłki i jazda z tym!
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: flissak »

Bardzo dobrze, że dali taką cenę. Przynajmniej mnie nie kusi.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: psia.kostka »

Jeszcze mialem taka rozkmine, ze moze to tylko premiera w Polsce jest obecnie, a np na zachodzie juz wyszlo (a wtedy tendencje rynkowe by sie zbadalo ;)), ale na BGG dosc pusto. No i skoro to jest wydanie angielsko-niemieckie, to jakby sie nie sprzedawalo w Polsce, to latwo na inne rynki przeniesc akcenty, wiec moze takich zjazdow cenowych nie byc, jak przy typowo polskim druku, ktory nie chwycil za mocno.

Ja wzialem pakiet Czarny Rycerz & giermek. Jesli ktos z grodu stolecznego chce dolaczyc do druzyny, to slijcie poslanca :mrgreen: Ale tylko zdeprawowani! :twisted: (juz szwagier awansowal na giermka)
Ostatnio zmieniony 02 lut 2024, 11:37 przez psia.kostka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: YoYo »

Cena świetna: 165zł w tej promocji i to niecały miesiąc po premierze. :shock: Gra jest jak najbardziej spoko, mimo, że jest "bez językowa", jakoś czuje się klimat, zwłaszcza jak się w tle zapoda jakąś tawerniana muzyczkę ;). Jestem po kilku grach "solo" (to idzie dość szybko, Torok chyba za szybko łapie punkty zwycięstwa ;)) ale dziś/jutro będę miał już ekipę do grania. Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Zasady idzie dość łatwo ogarnąć (sądzę, że nawet dla dzieci). Rozgrywka mogłaby być tylko dłuższa, może przy większej ilości osób będzie już rozsądniej z czasem.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: psia.kostka »

Wyglada klawo i plansza wcale nie ciemna, chyba ze dobrze zdjecie zbalansowales ;)
YoYo pisze: 02 lut 2024, 09:34 mimo, że jest "bez językowa", jakoś czuje się klimat,
Ja tam byl polonizowal opowiastki :P bo husyckich trylogii nie czytalem, to dosc obce klimaty. Trzeba nadrobic. I dzieki za przypominajke, ze jest film na podkrecenie oczekiwania na dostawe 8)
zwłaszcza jak się w tle zapoda jakąś tawerniana muzyczkę ;)
Soundtrack do Conana, sprawdzony pod epickie sesje WH RPG na dywanie :lol:

Tez mysle, ze to pod dzieciaki byloby dobre, aby cos tam umialy dodawac symbole samemu, bo prawdopodobienstwo z kosci, to i dorosli mysle czesto pozostawiaja losowi ;)

PS instrukcja 8 stron, jest pdf na stronie produktu w sklepie albi, ale kwadratowy format, to marny pod druk domowy. Nie da sie jakiejs presji wymoc na Albi Polska, by dodawala PL kredowana instrukcje? :P
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: maciejos91 »

Na stronie Albi wskoczyła (tylko dziś -piątek) cena 165zl. Za tyle to warto brać.
Kupione. Polecam !
Always Whyduck
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: samuraj1369 »

Dziś odebrana gra zakupiona w promocji.
Jestem pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania.
Karta twarde, płótnowane, plansza gruba, od spodu podklejona takim "gumowym" czymś, więc nie wiem co byłoby trzeba z tym zrobić aby się rozerwała. Kafle postaci grube, tak samo jak złoto i inne tokeny.
Figurki duże, porządnie wykonane, brak jakiś delikatnych elementów i takie trochę gumowane. Podstawki pod figurki w kolorze gracza gumowe. Kości porządne i ciężkie.

Samo wykonanie to jest grube 10/10

Dziś zapewne pierwsza rozgrywka solo, dam znać.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: VivoBrezo »

Grałem w poniedziałek w składzie 4 osobowym. Tury idą bardzo szybko, nie ma downtime'u jak w Wiedźminie. Zresztą te porównania do niego całkiem zasadne. Podobne odczucie wyścigu, szukania optymalnej ścieżki. Nawet mamy pojedynki z innymi graczami. Oczywiście, nie mamy tutaj budowania decku, oraz rozbudowanej fabuły, za to wszystko wydaje się jakieś takie wygładzone i płynne w stosunku do Wiedźmina.
Mierzenie się z wydarzeniami podobne jak w Zewnętrznych Rubieżach. Proste, ale przyjemne budowanie drużyny, dające różne wspomagacze. Jak za 150 zł to solidny, przygodowy tytuł do poturlania w mniej ogranym towarzystwie. A jak ktoś lubi Bożych Bojowników, czy Kingdom Come to w ogóle na plus.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: samuraj1369 »

Zamiast solo to wczoraj dwie gry w dwie osoby.
Gra się szybko, tzn. jak komuś podejdą wydarzenia, to można szybko skończyć grę. Wydarzenia nie są równe, jedne są lepsze drugie słabsze dla naszej postaci. W grze dwuosobowej rozegraliśmy dwa turnieje rycerskie i nawet raz się pojedynkowaliśmy. Te dwa elementy są super, bo wprowadzają fajną interakcje między graczami.

Obcowanie z samymi elementami gry jest super wrażeniem.
Mechanika gry jest banalna, więc jak gateway czy do gry z dziećmi bardzo polecam.
Jak na grę opartą na kościach, to bardzo przyjemnie się w to turla, bo można wpływać na wyniki.

Na pewno, gra będzie lepiej działać w większym składzie, bo wtedy na mapie będziemy ze sobą rywalizować, będzie mniej wydarzeń wyłożonych oraz będzie walka o przychylność władców. Na dwie osoby, plansza jest za duża, trzeba by ją jakoś ograniczyć, aby nasze drogi częściej się przecinały. Moja propozycja jako home-rule do gry dwuosobowej:
Obrazek

Solo przetestuje na dniach, ale widzę, że po prostu będziemy ganiani przez automę z tego co przeczytałem.

Wykonanie 10/10
Prostota mechaniki 10/10
Grywalność 8/10 (nie działa super na dwie osoby, ale fajnie sobie pokulać kości)
Regrywalność Duża - mnóstwo kart drużynników, mnóstwo kafli eventów.

Ogólnie polecam bardzo, a szczególnie jak ktoś upoluje na promocji.
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: Luke555 »

o jakich promocjach mowa? gra jak widzę za min. 200 zł (może była jakaś promka wczesniej), ale obecnie nic takiego nie ma . a za 200 to nie jest jakaś mega okazja jak za turlankę familijną...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: psia.kostka »

Luke555 pisze: 08 lut 2024, 14:26 200 to nie jest jakaś mega okazja jak za turlankę familijną...
Moze 200 to nie okazja, ale za to nie ma polskiej instrukcji w pudelku ;)

Promo jednodniowe u wydawcy jest szeroko dyskutowane kilka postow wyzej, m in przez najwiekszego dusigrosza forum :mrgreen:

200 to 80% scd, not great, not terrible
Gra nie jest zbyt szeroko dostepna, porownajcie do Kutnej Hory.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: Torquemada666 »

Luke555 pisze: 08 lut 2024, 14:26 o jakich promocjach mowa? gra jak widzę za min. 200 zł (może była jakaś promka wczesniej), ale obecnie nic takiego nie ma . a za 200 to nie jest jakaś mega okazja jak za turlankę familijną...
Za 165 zł była w zeszłym tygodniu promka w sklepie Albi.
Awatar użytkownika
maciejos91
Posty: 62
Rejestracja: 29 mar 2021, 22:21
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: maciejos91 »

Chwycone na promce u Albi za 165zl. Jakość wykonania pierwsza klasa. Bardzo przyjemna turlanka. W naszym gronie jako gra na rozgrzewkę, na pewno zostaje w kolekcji.
Muszę wypróbować tryb solo :D
Always Whyduck
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: Gromb »

Ktoś wspominał wyżej, że można bez figurek... no można, ale ile się traci. Jak jeszcze ktoś zdążył przed grą zobaczyć film "Wojna królów" to już w ogóle imersja na pełnej petardzie. 8)

Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: Leser »

Nie chcę nikomu psuć immersji, ale ten kolo z prawej nie dość, że wygląda jak Arnold, to jeszcze ma falchion rodem z high fantasy (bo na pewno nie historii). Kolo obok niego też jakoś dziwnie dzierży ten buzdygan i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nosi jeansy ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Medieval. Jan Žižka (Peter Vojtech, Jindrich Pavlasek)

Post autor: Gromb »

Leser pisze: 08 mar 2024, 18:45 Nie chcę nikomu psuć immersji, ale ten kolo z prawej nie dość, że wygląda jak Arnold, to jeszcze ma falchion rodem z high fantasy (bo na pewno nie historii). Kolo obok niego też jakoś dziwnie dzierży ten buzdygan i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nosi jeansy ;)
Nie poradzisz, takie wdzianka i broń mieli w filmie, widać autor gry trzymał się pierwowzoru. Także, ten tego, imersja zachowana.


Obrazek
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ