Hands in the Sea (Daniel Berger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: vinnichi »

Ostatnio trudno dostępna ale jeśli komuś nie przeszkadza bieda wersja to może zamówić upgrade packa ze strony wydawcy.... I grać. Koszt takiego zestawu z wysyłką to 37$. Brakuje w nim pudełka i tekturowych znaczników które łatwo można zastąpić (większość z nich to po prostu monety). To jeden z ciekawszych card driven jakie znam dla mnie czołówka gier dwuosobowych i nie tylko.
Spoiler:
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: warlock »

pwoloszun i moja skromna osoba zrobiliśmy player aida, który jest w zasadzie skrótem instrukcji do gry, ale powinien uwzględniać wszystko co potrzebne ;). Oryginalny rulebook jest masakrycznie bałaganiarski i nieczytelny, a pudełkowa karta pomocy niestety nie zawiera masy kluczowych szczegółów.

Częstujcie się, nie wiem na ile będzie to dla Was przydatne, ale powinno ułatwić poruszanie się po grze - http://kawanaplansze.znadplanszy.pl/wp- ... er-aid.pdf

Upewnijcie się, że macie najnowszą wersję (oznaczoną na pierwszej stronie pliku), co jakiś czas aktualizuję tego player aida ;).
Ostatnio zmieniony 01 lut 2022, 18:05 przez warlock, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: warlock »

Obrazek

GENIALNA gra. Po latach wróciłem do niej z obawami, czy faktycznie jest tak dobra, jak to pamiętałem. I jest jeszcze lepsza ;). Jak dla mnie w każdym aspekcie ulepsza A Few Acres of Snow Martina Wallace'a. Jest dynamiczniejsza, intensywniejsza i pozwala na dużo bardziej kreatywne podejście do zarządzania swoją frakcją. Powiem szczerze, że Handsy są bardziej satysfakcjonujące niż Polis (która również jest niezwykle oryginalną dwuosobową hybrydą kilku gatunków), a okupują dokładnie tę samą niszę w kolekcji (całościowo Polis jest bardzo dobra, ale dużo bardziej statyczna i mimo wszystko dość żmudna).

Kurczę, rozgrywka jest tu naprawdę wielowymiarowa: musimy martwić się o ekonomię, logistykę transportu, zarządzanie flotą i jednostkami lądowymi, zabezpieczanie szlaków morskich, fortyfikowanie i rozwijanie miast, ochronę przed najazdami i próbami przekupstwa. A to wszystko zamknięte jest w talii kart, którą jak w każdym deckbuildingu musimy utrzymywać w sensownych ryzach, żeby tymi wszystkimi aspektami dało się efektywnie sterować ;). Przy czym gra daje nam mnóstwo narzędzi do zarządzania talią według naszego uznania - choć często będzie to kosztować czas albo pieniądze ;).

Uwielbiam system walki w tej grze wymuszający zaangażowanie (czyli tymczasowe usunięcie z talii) naszych kart, co pozwala powoli przeciągać linę na naszą stronę, ale spowalnia nas na innych frontach i umożliwia rywalowi niespodziewany atak w innym miejscu. Wojny są kosztowne, ciężkie i trzeba się do nich dobrze przygotować ;).

Znakomitym rozwiązaniem jest również wbudowany zegar gry - po każdym przetasowaniu talii kartagińczyków przechodzimy do fazy porządkowej i tor rund idzie do przodu. To gracze (a konkretnie jeden gracz) narzucają tutaj tempo i to, jak potoczy się cała partia w ogromnym stopniu zależy od indywidualnego stylu gry i przyjętej strategii.

Jestem naprawdę zachwycony tym tytułem. Strasznie ciężko to dostać, ale jeśli nie boicie się sięgać po złożone planszówki i macie zakupową cierpliwość polecam z całego serca się na to zaczaić ;).
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: khomaniac »

Trwają prace nad 3 edycją gry. Zmianie ulegnie warstwa wizualna.

www.kickstarter.com/projects/knightwork ... ts/3773263
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: Lehu89 »

Ale wyszukałeś ciekawostkę, czyli jednak dobrze, że ostatnio się pozbyłem 2 edycji :) Chociaż na tą nową pewnie i tak sporo trzeba będzie poczekać, ciekaw jestem co pozmieniają
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: warlock »

Ciekawi mnie czy mimo wszystko zmienią coś w mechanice a jeśli tak - czy będzie można to bezboleśnie zaimplementować do poprzedniej wersji ;).
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: SeekerKuba »

warlock pisze: 06 lip 2023, 12:26 Ciekawi mnie czy mimo wszystko zmienią coś w mechanice a jeśli tak - czy będzie można to bezboleśnie zaimplementować do poprzedniej wersji ;).
Pisałem do knightworksgames i okazało się że inna firma będzie robiła reprint Hands on the Sea i bedzie to w formie kampani KS i nie będzie to w najbliższym czasie... Ma się zmienić głównie szata graficzna i z tego co wiedzą to zmiany mają być raczej w formie FAQ lub erraty.
A tymczasem jako że treść ma się nie zmienić wrzucam spolszczenie całej instrukcji, kart i żetonów.
Trzymałem się słów kluczy i ogólnie powinno być spojnie i sensownie ale jakby ktoś coś znalazł to proszę o kontakt.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: mckil »

No to poleciała bomba, Phanalx zapowiedział polską wersję tej gry :shock: Dla nie to jak na razie najlepsza zapowiedź na ten (ale znając Phalanxów to raczej będzie obsuwa) rok. W każdym razie strasznie się jaram.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: karmazynowy »

Będzie także zaktualizowana graficznie co tej grze wyjdzie chyba bardzo na plus.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2447
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 271 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: Markus »

Tylko niech phanalxi NIE ULEPSZAJĄ tej gry w swoj tradycyjny sposób.
Po prostu jej nie przerabiajcie!
Wydajcie tak jak autor to zaprojektował

Co do zmian graficznych to wg mnie edycja z ok 2017/8 jest bardzo czytelna i nic jej nie brakuje,
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: mckil »

Markus pisze: 31 sty 2024, 12:29 Tylko niech phanalxi NIE ULEPSZAJĄ tej gry w swoj tradycyjny sposób.
Po prostu jej nie przerabiajcie!
Wydajcie tak jak autor to zaprojektował

Co do zmian graficznych to wg mnie edycja z ok 2017/8 jest bardzo czytelna i nic jej nie brakuje,
Z tego co zrozumiałem z wypowiedzi to zmian mechanicznych ma nie być. Chyba że jakieś kosmetyczne.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: vinnichi »

Ciekawe co w takim razie z 3 edycją tej gry o której autor przebąkuje na bgg. Czy wprowadzone będą jego pomysły które chciał tam umieścić czy tylko będzie doprecyzowanie niektórych niejasności (tak w sumie mówił Phalanx na lajwie)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Hands in the Sea (Daniel Berger)

Post autor: mckil »

vinnichi pisze: 31 sty 2024, 13:17 Ciekawe co w takim razie z 3 edycją tej gry o której autor przebąkuje na bgg. Czy wprowadzone będą jego pomysły które chciał tam umieścić czy tylko będzie doprecyzowanie niektórych niejasności (tak w sumie mówił Phalanx na lajwie)
A to właśnie nie Phalanx miałby robić tę trzecią edycję? W miarę by się to zgadzało, odświeżona szata graficzna, kickstarter z werją ang. i pl. ?
ODPOWIEDZ