Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: Qnnrad »

Nowy update dotyczący kampanii Arcs!

- po pierwsze, wysyłka do klientów będzie się odbywała od kwietnia 2024.
- po drugie, wiemy już jakie wymiary na półce przygotować.
Podstawowa gra pewnie będzie w pudełku wymiarów Roota (angielskie, oryginalne wydanie lub polskie dodatki).
Jednakże, dodatek do gry kampanijnej zaoferuje pudełko wielkości pudła do Oath, ale dwa razy wyższe! W środku zmieścimy komponenty podstawowe (więc pudełko podstawowej gry nie będzie potrzebne) oraz wszystkie komponenty kampanijne, z dodatkowym miejscem na ewentualne przyszłe dodatki.
Zapisywanie gry między odcinkami kampanii będzie odbywało się przez system tacek, których komory mają przypisane miejsca na elementy z mapy.

Kawał giery, aż szokujące, że tyle materiału i trudu poświęcają na ten tryb kampanijny. Zobaczymy, czy gra podstawowa dowiezie na tyle, aby podtrzymać zainteresowanie kampanią - wydają się być całkiem pewni siebie (i Arcsa).

Ja się nadal jaram i czekam na przesyłkę!

Źródło (po angielsku): https://www.kickstarter.com/projects/20 ... ts/3901462
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: Qnnrad »

Hejże ekipo!
Wygląda na to, że wiemy już jak wyglądać będzie ostatecznie plansza w Arcs!
I można czytać instrukcję z ostatniej prostej do drukarni!

Pasjonuje mnie to, jaką drogę - przynajmniej w kwestii projektu planszy - przeszedł ten projekt.
Nie mogę się też doczekać zawartości kampanijnych, skoro pudło rozmiarów Oath/Inis okazało się zbyt małe, aby pomieścić elementy.

Co sądzicie?

Instrukcja i karty pomocy:
https://www.dropbox.com/sh/13zei35gbfpd ... Zi2Ua?dl=0

Plansza:
Obrazek
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 51 times

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: Zerthin »

Qnnrad pisze: 12 paź 2023, 14:49 Plansza:
Obrazek
Musiałem dośc sporo trawić nową planszę. Chyba nieco tęsknię za prototypowymi heksami ale zdecydowanie ma swój styl i idzie się do niej przyzwyczaić :)

Muszę przyznać, że Arcs w fazie rozwoju miało dni kiedy mnie przekonywało jako super koncepcja i takie kiedy żałowałem wsparcia.
Świeżo wyszedł gameplay finalnej wersji z SpaceCatsPeaceTurtles i muszę przyznać - obecnie jestem pod wrażeniem i niesamowicie zajarany.
(jeśli kogoś interesuje sam gameplay - do znalazienia na twitchu i w spoilerze poniżej)
Spoiler:
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: salaba »

Przyznam, że się kompletnie pogubiłam w tych newsach o Arcs, ciężko mi cokolwiek śledzić, bo mam wrażenie, że co chwilę coś się zmienia. Czy istnieje jakiś film tłumaczący zasady gry, te finalne? Czy takie coś to dopiero po wydaniu będzie...
Awatar użytkownika
Zerthin
Posty: 34
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 51 times

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: Zerthin »

salaba pisze: 31 paź 2023, 18:28 Przyznam, że się kompletnie pogubiłam w tych newsach o Arcs, ciężko mi cokolwiek śledzić, bo mam wrażenie, że co chwilę coś się zmienia. Czy istnieje jakiś film tłumaczący zasady gry, te finalne? Czy takie coś to dopiero po wydaniu będzie...
Jest oficjalna instrukcja do podstawki.
Instrukcja do dodatku-kampanii jest ciągle w składzie.

https://www.dropbox.com/scl/fi/qnec4vfa ... 7v2h0&dl=0

Faktycznego filmiku omawiającego obecne zasady chyba brak - najlepsze na co możesz liczyć to podlinowany wyżej stream z rozgrywki
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: salaba »

A są jakieś przecieki czy wyjdzie po polsku? Myślałam, że Portal ogłosi, ale niestety. Ostatnio Galakta z Pax Pamir i John Company weszła na rynek, więc po cichu liczę na nich. Niemniej może ktoś coś wie czy ktoś to u nas może wydać?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: Galatolol »

Przecieków żadnych (chyba) nie było, ale jeśli gra się okaże hitem, to IMO na pewno będzie polska wersja. Oath uważam za bardziej ryzykowny wybór, a się pojawił.

Dwie rozgrywki w Arcs w starszych wersjach mnie zniechęciły, ale obserwuję rozmowy graczy na Discordzie Lederowym i zachęcają one do dania kolejnej szansy (inna sprawa, że rozmowy w takich miejscach to zazwyczaj klepanie się po pleckach; najlepsi są fani Oath, którzy jednocześnie próbują zaklinać rzeczywistość, że ta gra jest idealna i genialna oraz wymieniają rzeczy do poprawy w dodatku xD).
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: Qnnrad »

Przede wszystkim:
Pax Pamir i John Company = Wehrlegig Games -> Galakta
Root, Oath i Arcs = Leder Games -> Portal

Jak Arcs rozbije bank to na pewno. Jak nie rozbije - to i tak pewnie będzie, myślę, że będzie presja z Leder Games aby wydawać ich grę na lokalnych rynkach, i Portal - siłą przyjaźni lub zapisów umowy - może się na to zdecyduje.
O wszystkim zadecydują pieniądze, a z nimi to nie wiadomo.

Bardzo jestem ciekawy jaki będzie odbiór Arcs w najbliższych miesiącach i co wymyślą marketingowcy Leder Games. Mimo wysokich ocen, Oath przyjął się dość chłodno - myślę, że siłą rozpędu po Root - i sam do dyskusji w świecie nie rozgrzewał. Spodziewałem się zobaczyć malejący trend w popularności tytułów i dokładnie to zobaczyłem w statystykach od Google (w spojlerze).

Światełkiem w tunelu jest jednak to, że Leder Games mimo to pracuje nad dodatkiem do Oath, co znaczy, że hajs się zgadza.
Ja Arcs bardzo lubię, śledziłem zmiany jakie przchodził od ogłoszenia w Kickstarter i jestem rozentuzjazmowany. Na swój egzemplarz czekam z ogromną niecierpliwością! Oby nie było niespodzianek z logistyką i będzie cudownie <3

Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 217
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 185 times
Been thanked: 184 times
Kontakt:

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: Qnnrad »

Mocne info od Cola Wehrle nt. wielkości Arcs, które już się drukuje.

"Arcs to OGROMNY projekt. Nie wiem czy kiedykolwiek pracowałem nad czymkolwiek z taką ilością plików i tekstu (...) Myślę, że Arcs jest tak złożony (jako projekt - przyp. Q) jak Pax Pamir i John Company razem wzięte (...) Zaczęliśmy z założeniem, że Arcs będzie o podobnej skali co Oath, ale skończył prawie dwa razy większy od Oatha, zarówno jako produkt fizyczny jak i w skali złożoności projektu.
(...) Arcs będzie znacznie łatwiej rozbudowywać o kolejne dodatki niż Oath."
Spoiler:
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Arcs - Collapse and Conflict in the Void (Cole Wehrle, Patric Leder)

Post autor: salaba »

Qnnrad pisze: 09 lut 2024, 14:18 (...) Arcs będzie znacznie łatwiej rozbudowywać o kolejne dodatki niż Oath."
Spoiler:
Można zatem spokojnie założyć, że:

1. Arcs będzie niczym kosmiczny Root, przynajmniej z uwagi na łatwość rozbudowy
2. Portal nie powinien się wahać czy wydać w Polsce czy nie, bo może być maszynką generującą niemal stałe przychody, Prezes chyba lubi gry-cykle
ODPOWIEDZ