Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: bexolini »

Curiosity pisze: 12 kwie 2023, 15:12 Polskie nagranie z tłumaczeniem zasad i przykładowa rozgrywka.
Spoiler:
Mam nadzieje że komuś się przyda. Chcę by jak najwięcej osób poznało tą grę bo jest tego warta :D wszelkie uwagi do tego co mam poprawić piszczcie śmiało chcę ciągle szlifować swój warsztat :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Daetorian »

bexolini pisze: 12 kwie 2023, 16:04
Curiosity pisze: 12 kwie 2023, 15:12 Polskie nagranie z tłumaczeniem zasad i przykładowa rozgrywka.
Spoiler:
Mam nadzieje że komuś się przyda. Chcę by jak najwięcej osób poznało tą grę bo jest tego warta :D wszelkie uwagi do tego co mam poprawić piszczcie śmiało chcę ciągle szlifować swój warsztat :D
W 44 minucie ruszyłeś dzika dalej od atakowanej bazy ,którą obrałeś za cel a powinieneś najkrótszą drogą do bazy na dole. Mam rację?

Edit: na bieżąco oglądam i komentuje :) Sam się przyznałeś do błędu 3 minuty potem!
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: bexolini »

Dokładnie zauważyłem to dopiero później:D muszę się jeszcze nauczyć grania i komentowania na raz :D nie jest to takie łatwe jakby się mogło wydawać :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
robocik
Posty: 33
Rejestracja: 04 wrz 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: robocik »

Ostatnio zacząłem ogrywać scenariusze solo dla frakcji Uprising. Po przejściu scenariusza 1 ze wszystkimi celami, zacząłem grać w scenariusz nr 2 (I'm the vessel) i tutaj zderzyłem się ze ścianą. Nie jestem w stanie wymyśleć sposobu jak ten scenariusz przejść. Do tego stopnia utknąłem iż jedyną szansą na przejście scenariusza z jednym celem, który udało mi się wymyśleć to:
Spoiler:
Zakładam, że jest jakiś sposób, ale zupełnie go nie widzę. Może ktoś jest w stanie naprowadzić mnie na rozwiązanie tej łamigłówki?:)
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: miras23 »

Dwa dni pod rząd grałem w Cloudspire z dwoma różnymi osobami. Zauważyliśmy, że pomimo jakiejś tam znajomości angielskiego, to jednak uciążliwe jest korzystanie z kart pomocy (czy to frakcji, czy listy talentów). Moje pytania to:
1. Czy ktoś może przetłumaczył sobie na polski?
2. Czy ktoś doradzi jak wyczyścić te karty w tekstu, bądź pomoże mi w tym działaniu? Nie znam się na edycji pdf.
3. Jak ewentualnie usunę tekst, to w jakim programie najwygodniej nanieść polskie tłumaczenie?
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Robin Wood »

Wchodzisz tutaj:

https://www.deepl.com/pl/translator/

i tłumaczysz wszystko od ręki. Bije google translatora na głowę. Można spokojnie tłumaczyć instrukcje, teksty z kart, pomocy graczy.
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: qreqorek »

Mam przetłumaczone wszystkie umiejki w sposób ułatwiający tak granie z nowymi/nieadnglojęzycznymi osobami, jak i dla weteranów (alfabetyczny spis wszystkich umiejek z rozbiciem na dwie kolumny - player/AI). Potrzeuję chwili czasu, aby to sformatować i udostępnię przez BGG. Gdybym coś długo tego nie wrzucał (tygodnie), to możecie mnie przyatakować o tę obiecankę.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Ardel12 »

Dziś na FB CTG wrzuciło zapowiedź finalnego contentu dla Cloudspire. Nowe frakcje, kampanie/scenariusze i wersja 20 strong.

Link:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 985
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 619 times
Been thanked: 541 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Irr3versible »

Fantastyczna wiadomość :)
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: salaba »

Jak to było? Jaram się jak armia Stannisa?
To jest news roku! :)
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Probe9 »

Kurcze, z czego Wy się cieszycie ? Czy tylko u mnie finalny content do ich najlepszej gry budzi smutek a nie radość ? :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Ardel12 »

salaba pisze: 02 lut 2024, 01:24 Jak to było? Jaram się jak armia Stannisa?
To jest news roku! :)
Flota xD płonęły statki :)
Probe9 pisze: 02 lut 2024, 01:31 Kurcze, z czego Wy się cieszycie ? Czy tylko u mnie finalny content do ich najlepszej gry budzi smutek a nie radość ? :)
Mnie zastanawia gdzie to wcisnę, bo pudełko od podstawki jest już pełne. Dodatkowo co jeszcze zaoferują. Wiadomo, będzie reprint wszystkiego jak zawsze. Do tego nowe figurki wież, ale w komentarzach puszczaja oczko, że coś więcej. Wątpię by to miało być coś ala trove chest. Może metalowe figurki co wrzucają wszędzie...dla takich bohaterów jak znalazł(choć ja tam wielkim fanem tego nie jestem).

Do jesieni sporo czasu, to pewnie będą powoli odkrywać karty.

A co do smutku to bo ja wiem wiem. Jestem obecnie w 3/4 kampanii solo podstawki. Rozgrywalem ja dwukrotnie i czeka na mnie jeszcze sporo dodatków. Jak dla mnie jak to ma być finał to powinni wrzucić jeszcze jakąś nową kampanię, bo same scenariusze to mało. Sumarycznie tylko więcej misji solo wykorzystujących wszystkie nacje. Tego sobie życzę. PvP jest u mnie nietknięte, więc grania na lata jakbym dziś zaczął :D
kiniol1
Posty: 134
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:15
Has thanked: 220 times
Been thanked: 28 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: kiniol1 »

Ardel12 pisze: 02 lut 2024, 08:45
salaba pisze: 02 lut 2024, 01:24 Jak to było? Jaram się jak armia Stannisa?
To jest news roku! :)
Flota xD płonęły statki :)
Armia trochę też wtedy płonęła 😉

Myślicie że jest szansa na polską wersję od Portalu podczas kampanii?
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: bexolini »

Świetna wiadomość! Moim zdaniem to najlepsza gra CTG (na pewno pod solo).
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: pavel »

No świetna wiadomość. Jakiś czas temu czytałem, że szykują na finał serii Cloudspire dodatkowy content. Nie spodziewałem wiele, a tu scenariusze, nowa frakcja i coś jeszcze…No jestem bardzo ciekawy, szczególnie nowej frakcji. Jak myślicie w jakim kierunku pójdą z nową frakcją, jaka to będzie rasa?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Curiosity »

Ciekawe, czy należy się spodziewać się trzeciej edycji figurek...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
bexolini
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2020, 23:04
Has thanked: 61 times
Been thanked: 137 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: bexolini »

pavel pisze: 02 lut 2024, 09:53 No świetna wiadomość. Jakiś czas temu czytałem, że szykują na finał serii Cloudspire dodatkowy content. Nie spodziewałem wiele, a tu scenariusze, nowa frakcja i coś jeszcze…No jestem bardzo ciekawy, szczególnie nowej frakcji. Jak myślicie w jakim kierunku pójdą z nową frakcją, jaka to będzie rasa?
W jednym z tych mini dodatków (decki kart) karty nawiązywały do różnych frakcji ze świata CS i przewijała się tam jedna taka "ognista" frakcja której do tej pory w CS nie ma. Wszystkie pozostałe już istnieją więc podejrzewam że to może być coś w tym kierunku :D
Mój wątek sprzedażowy: viewtopic.php?f=65&t=66909
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 795
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: pavel »

Byłoby ciekawie i zamiast toxic flumes, zostawialiby liquid lava :D
No na pewno nową rasę muszą wepchnąć w istniejące tak żeby to zrównoważyć w miarę, no wiadomo jak balans w CS wygląda i jest to bardzo elastyczne stwierdzenie, w przypadku niektórych frakcji, ale jednak wciśnięcie ich w to co jest :roll:
Co do poprawionych figurek wież, osobiście nie mam, może bym sie zdecydował, pamietam, że coś tam nie pasowało pod żetony z figurek vol.2. Ja używam plastikowych podkładek z pudełek do pizzy :D
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: qreqorek »

qreqorek pisze: 27 lis 2023, 00:33 Mam przetłumaczone wszystkie umiejki w sposób ułatwiający tak granie z nowymi/nieadnglojęzycznymi osobami, jak i dla weteranów (alfabetyczny spis wszystkich umiejek z rozbiciem na dwie kolumny - player/AI). Potrzeuję chwili czasu, aby to sformatować i udostępnię przez BGG. Gdybym coś długo tego nie wrzucał (tygodnie), to możecie mnie przyatakować o tę obiecankę.
Temat się zrobił gorący, dostaję pytania na PW - spieszę z informacją. Dokument jest gotowy, w testach. Jeśli jest ktoś chętny go przetestować, czytaj zagrać jakąś gierkę solo/coop/PvP z użyciem jednego dokumentu w rodzimym języku, zamiast wertowania odpowiednich stron instrukcji, planszetki frakcji i pomagajki najemników - piszcie na PW.
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: miras23 »

To ja bym poprosił na maila miras23@poczta.onet.pl

qreqorek pisze: 02 lut 2024, 13:28
qreqorek pisze: 27 lis 2023, 00:33 Mam przetłumaczone wszystkie umiejki w sposób ułatwiający tak granie z nowymi/nieadnglojęzycznymi osobami, jak i dla weteranów (alfabetyczny spis wszystkich umiejek z rozbiciem na dwie kolumny - player/AI). Potrzeuję chwili czasu, aby to sformatować i udostępnię przez BGG. Gdybym coś długo tego nie wrzucał (tygodnie), to możecie mnie przyatakować o tę obiecankę.
Temat się zrobił gorący, dostaję pytania na PW - spieszę z informacją. Dokument jest gotowy, w testach. Jeśli jest ktoś chętny go przetestować, czytaj zagrać jakąś gierkę solo/coop/PvP z użyciem jednego dokumentu w rodzimym języku, zamiast wertowania odpowiednich stron instrukcji, planszetki frakcji i pomagajki najemników - piszcie na PW.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

No i by to tak, moje postanowienie by nic nie wspierać w tym roku pójdzie się gonić, nie ma mowy bym nie skompletował wszystkich frakcji.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: salaba »

Dhel pisze: 03 lut 2024, 21:42 No i by to tak, moje postanowienie by nic nie wspierać w tym roku pójdzie się gonić, nie ma mowy bym nie skompletował wszystkich frakcji.
Wszystko jest zawsze do kupienia w sklepie CTG, zamówienia zbiorowe z forum chyba wychodzą taniej niż kupowanie na wspieraczce? Poprawcie mnie jeśli się myle...
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Cloudspire (Josh J. Carlson, Adam Carlson, Josh Wielgus)

Post autor: Dhel »

salaba pisze: 04 lut 2024, 11:09
Dhel pisze: 03 lut 2024, 21:42 No i by to tak, moje postanowienie by nic nie wspierać w tym roku pójdzie się gonić, nie ma mowy bym nie skompletował wszystkich frakcji.
Wszystko jest zawsze do kupienia w sklepie CTG, zamówienia zbiorowe z forum chyba wychodzą taniej niż kupowanie na wspieraczce? Poprawcie mnie jeśli się myle...
Ostatnie kampanie trochę to zmieniły, na wspieraczce cena jest tańsza niż potem w sklepie, bo dostosowywali ceny dodatków po kampanii i delikatnie je podnosili. Plus darmowa wysyłka rozbiła bank.
ODPOWIEDZ