Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

Yuri pisze: 01 lut 2024, 05:34 Ile sa warte monety od Pamira?
W Polsce dużo, ale można po taniości sprowadzić z Czech pod 100zł, więc trochę drożej niż u nas były swego czasu.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

Zestaw Destinies:
Podstawka
Mity i Folklor
Morze Piasku
Monety

Całość za 260 zł :)
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: scraber »

Argue pisze: 04 lut 2024, 19:37 Zestaw Destinies:
Podstawka
Mity i Folklor
Morze Piasku
Monety

Całość za 260 zł :)
Gdzie takich cudów szukać
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Argue »

scraber pisze: 04 lut 2024, 20:36
Gdzie takich cudów szukać
Ma się swoje sposoby :)
W sumie może powinienem z jakąś dopłatą takie pakiety sprzedawać :D
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

Ostatnio kupilem...
The Edge: Dawnfall v1.6 KS +Warchest + wszystkie dodatki ENG
(z forumowej wrzutki z okazjami)

Bo...
Najwidoczniej, w skrytosci przed samym soba, pragnalem aby dostarczono mi jeden tytul w kartonie po lodowce :roll:

Obviously :mrgreen:
Obrazek
Pozdro dla zimowych rowerzystow! 8)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: hipcio_stg »

psia.kostka pisze: 05 lut 2024, 12:54 Ostatnio kupilem...
The Edge: Dawnfall v1.6 KS +Warchest + wszystkie dodatki ENG
(z forumowej wrzutki z okazjami)

Bo...
Najwidoczniej, w skrytosci przed samym soba, pragnalem aby dostarczono mi jeden tytul w kartonie po lodowce :roll:

Obviously :mrgreen:
Obrazek
Pozdro dla zimowych rowerzystow! 8)
Mój ty Panie... gra chyba zaczyna się od rozkładania tego potwora :D

Kupiłem sobie paczkę pre z nowego dodatku do MTG :D
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

psia.kostka pisze: 05 lut 2024, 12:54 Ostatnio kupilem...
The Edge: Dawnfall v1.6 KS +Warchest + wszystkie dodatki ENG
(z forumowej wrzutki z okazjami)

Bo...
Najwidoczniej, w skrytosci przed samym soba, pragnalem aby dostarczono mi jeden tytul w kartonie po lodowce :roll:

Obviously :mrgreen:
Obrazek
Pozdro dla zimowych rowerzystow! 8)
I ja zakupiłe tego molocha. Nie powiem, nie spodziewałem się, że za kafla dostanę pakę wielkości małej lodówki xD OGROMNE i porównując do obecnych KS to cena to wręcz kradzież. A karton jest wypełniony po brzegi. Prócz gamepleyowych dodatków są też upiększacze np. tereny 3D, ale i artbooki jak i jakaś książka z fabułką 50+ stron(WOW).

W sumie przed zakupem udało mi się obejrzeć recenzje DT i DTG, poczytać forum i BGG oraz przejrzeć stronkę kampanii. W sumie co mnie kupiło to oczywiście tryb solo i coop, że są, że działają i można fajnie dostawać bęcki, ale najbardziej zaciekawiły mnie 3 kampanie pvp pomiędzy różnymi stronami, gdzie osiągnięte cele i wydarzenia mają wpływ na kolejne misje. Na plus też uproszczony system bez tony wyjątków i zbawienny brak LOS, który zawsze sprawia mi w każdej grze problemy.

Oczywiście pojawiają się minusy, ale na każdy minus ktoś znajdywał odpowiedź(głównie względem balansu i strategii, a że zdania podzielone i zależne od grupy to sam będę musiał się przekonać).

Największy minus jaki znalazłem w moich poszukiwaniach to...nasze forum xD 13 stron o grze i 90% postów w stylu, o kampania startuje, o jak drogo, czemu funty, znowu się spóźnią, gra już jedzie! itd. W sumie na tych 13 stronach to znalazłem finalnie może 2-3 posty, które były jakąkolwiek wypowiedzią o grze po rozegraniu choćby 1 partii. Zero większych podsumowań czy opisów. Co najwyżej lakoniczne, że jest super i tyle xD

Ogólnie gra widać nie miała wielkiego rynku zbytu(patrząc choćby po liczbie ocen na BGG) jak i śmierci linii(acz AR prócz Nemesisa to raczej nie wracają do swoich gier z nowymi dodatkami obecnie - co w sumie patrząc na taki ISS czy Etherfieldsa z masą zawartości w pierwszej kampanii mnie nie dziwi). Do gry pewnie szybko nie siądę, ale po ograniu obiecuję naskrobać parę słów w wątku z grą.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2024, 19:34 przez Ardel12, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3376
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: psia.kostka »

hipcio_stg pisze: 05 lut 2024, 18:30 Mój ty Panie... gra chyba zaczyna się od rozkładania tego potwora :D
Wlasnie tez tego sie obawiam i przezornie nie odwijam strecza, bo moze to taki "Jack in a box", ze potem nie poskladam elementow do startowego gabarytu :lol: Wiec karton stoi dumnie zajmujac polowe otworu drzwiowego w korytarzu. Gdzie trafil stos kartonow, ktory do tej pory zajmowal polowe wejscia do mieszkania, nie chcecie wiedziec :twisted:
Jesli ktos ma/widzial unboxing tej lodowki, to podrzuccie link! Ale taki z otwieraniem pudla :D
Kupiłem sobie paczkę pre z nowego dodatku do MTG :D
O, to zglosze sie do Majstra w sprawie "MTG Fallout", albo podmalpkuje, jak juz stworze odpowiedni temat w dziale "co kupic". Milego odfoliowywania boosterkow! ;)

@Ardel12
Widac ekscytacje piszacego, bo poszedl emocjonalny strumien tekstu bez akapitow :mrgreen:
A chyba nie jestes beniaminkiem KSow, wiec tym wiekszy + dla gry.
Ardel12 pisze: 05 lut 2024, 20:39 na tych 13 stronach to znalazłem finalnie może 2-3 posty, które były jakąkolwiek wypowiedzią o grze po rozegraniu choćby 1 partii
Moze "w tamtych czasach", takie all-in w PL sie jeszcze nie sprzedawaly? Pamietam, ze byly momenty w historii, ze GBP/PLN ratio tez dawal w kosc.

W temacie wątku (dla odmiany :mrgreen: )
Ostatnio kupilem dosc sporo, bo 6 itemow od forumowiczow (a przed swietami tez z 6 bylo). Troche lokalnie, troche wysylkowo. I wiadomo, ludzie sa rozni, jeden cos przegapi przy opisie stanu gry, drugi da fajna znizke za multi-buy, trzeci (sam z siebie) obnizy cene, przez male pukniecie pudelka. Jak to w rodzinie, za zaslugi dziekujemy, wpadek nie wypominamy ;) generalnie fajne szwagry i super jest to uczucie, ze mozesz wyslac pieniadze w Polske, a znajomek z forum nie zniknie na Seszelach :lol:
Mam juz nawet "ulubionych sprzedajacych", gdzie zwykle chce kupic wszystko co maja w swiezym ogloszeniu :roll: Czasem odbierajac kupione gry dopowiadam, ze jak zatesknia za tytulami, to niech dzwonia, to pozycze na tydzien-dwa 8)

BONUS - Ogloszenie spoleczne:
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Ardel12 »

psia.kostka pisze: 06 lut 2024, 05:09 Widac ekscytacje piszacego, bo poszedl emocjonalny strumien tekstu bez akapitow
A chyba nie jestes beniaminkiem KSow, wiec tym wiekszy + dla gry.
Hehe, prawda. Nawet nie zauważyłem xD poprawione dla czytelności.

W tamtych czasach nie siedziałem w KS w ogóle, a też gra nie była w moim kręgu zainteresowań.
psia.kostka pisze: 06 lut 2024, 05:09 Moze "w tamtych czasach", takie all-in w PL sie jeszcze nie sprzedawaly? Pamietam, ze byly momenty w historii, ze GBP/PLN ratio tez dawal w kosc.
Nie no, The Edge miał dwie kampanie. Pierwsza nie oferowała aż tyle acz tak cena i zawartość wciąż były wielkie. Bardziej zwracam uwagę, że długość wątku powinna sygnalizować więcej merytorycznej rozmowy. Widać jednak,.że obecna moderacja szybciej ucina podobne wątki, a nie bierze w nich udział jak tam, więc tu na plus rozwój forum.

I ja dodam, że na wyprzedaży Marvel Championa udało mi się zakupić sporo brakujących dodatków. W sumie całą 6 fale czy 7 oraz duży dodatek Next. A za całość zapłaciłem jakieś śmieszne 150zl. A normalnie sam duży tyle wychodzi xD
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

Eldrith Horror Przedwieczna Groza. To mój powrót do tej gry. Kilka lat temu miałem w kolekcji, ale gra wyleciała, bo było zbyt ciężko wygrać na 2 badaczy. Poza tym mankamentem wszystko mi się w niej podobało. Cthulhu, rozmach, wykonanie elementów, a nawet fabuła, która z tych przypadkowych skrawków wydarzeń potrafiła sklecić ciekawe i niepowtarzalne historie. Teraz może się przełamiemy do gry na 4 badaczy, albo wprowadzimy homerule że badacz ma 3 akcje zamiast 2. No coś wymyślimy bo gra jest zacna, a w sensie przygodowym to moja topka. Oczywiście kupiłem z Zaginioną Wiedzą, bez której rozgrywka szybko staje się monotonna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: ZygfrydDeLowe »

RUNner pisze: 08 lut 2024, 11:10 Eldrith Horror Przedwieczna Groza. To mój powrót do tej gry. Kilka lat temu miałem w kolekcji, ale gra wyleciała, bo było zbyt ciężko wygrać na 2 badaczy. Poza tym mankamentem wszystko mi się w niej podobało. Cthulhu, rozmach, wykonanie elementów, a nawet fabuła, która z tych przypadkowych skrawków wydarzeń potrafiła sklecić ciekawe i niepowtarzalne historie. Teraz może się przełamiemy do gry na 4 badaczy, albo wprowadzimy homerule że badacz ma 3 akcje zamiast 2. No coś wymyślimy bo gra jest zacna, a w sensie przygodowym to moja topka. Oczywiście kupiłem z Zaginioną Wiedzą, bez której rozgrywka szybko staje się monotonna.
Ja bym grał po dwóch badaczy na osobę. Nie tylko można pokryć tak większy obszar planszy (bo bycie daleko od ważnych wydarzeń to chyba jedyna trudność w grze dwuosobowej), ale też unika się tur, kiedy ktoś jest unieruchomiony, lub z innego powodu stoi w miejscu i mieli eventy. Zawsze też można wybrać postać pokroju Charliego Kane'a i zostawić go w Tokio, czy innej lokacji, w której będzie mógł sobie stać i robić to co robi najlepiej.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

Jak już jesteśmy przy EH to pochwalę się, że nabyłem po raz 4. :lol: Raz miałem podstawkę z ZW, potem to samo z małymi dodatkami, potem komplet no i teraz też komplet. Ja gram solo, ale też na 4 badaczy. Inaczej tego nie widzę.

Kupiłem też komplet AH 3. Miała to być alternatywa dla EH, które i tak kupiłem później. Na razie leży i czeka w kolejce.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: RUNner »

KOSHI pisze: 08 lut 2024, 12:49 Jak już jesteśmy przy EH to pochwalę się, że nabyłem po raz 4. :lol: Raz miałem podstawkę z ZW, potem to samo z małymi dodatkami, potem komplet no i teraz też komplet. Ja gram solo, ale też na 4 badaczy. Inaczej tego nie widzę.
4 razy?? To musi być uczucie z pogranicza miłości i nienawiści? Co sprawiało że sprzedawałeś i wracałeś? (może odpisz w wątku z grą żeby nie rozmywać tego wątku)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: KOSHI »

E, no tak źle to nie było. :lol: Pierwszy raz grałem na 2 badaczy. Nie ma się co oszukiwać, bez dobrze dobranych jest ciężko ogarnąć grę. Drugi raz kupiłem bo mi się podobała i postanowiłem jej dać szansę. Dalej grałem 2 badaczami i doszedłem do tych samych wniosków. Za 3 razem grałem już na 4. Tyle, że brałem ich na pałę. Błąd. Skład trzeba brać tak, żeby był ktoś do walki, lupkowy i gate closer. Jako 4 badacz suport, magik, 2 walczak. W zależności jaki przedwieczny. Do tego próbowałem zbalansować talię mitów, ale się nie udało. Teraz badaczy dobieram jw. plus doszedłem jak składać tą talię, żeby mi poziom trudności pasował. To jest świetne ameri, ale uświadomienie sobie tego zajęło sporo czasu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

No nie tak miał ten rok wyglądać, nie tak....ale ze okazja pędzi za okazja to człek ma na to poradzić ? Nie skorzystać się nie godzi ;)
Tym razem wpadło:
-World of Warcraft: The Board game
-World of Warcraft The Burning Crusade
-World of Warcraft The Shadow War

A sprawdzę co to-to warte i o co tyle zachwytu ;) Troszkę mnie zaczyna przerażać backlog do pomalowania, no ale nie poddajemy się i każdego dnia kolejna mała, plastikowa duszyczka dostaje kolorowe szatki ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: scraber »

Yuri pisze: 08 lut 2024, 21:43 No nie tak miał ten rok wyglądać, nie tak....ale ze okazja pędzi za okazja to człek ma na to poradzić ? Nie skorzystać się nie godzi ;)
Tym razem wpadło:
-World of Warcraft: The Board game
-World of Warcraft The Burning Crusade
-World of Warcraft The Shadow War
1100zł na grupce FB? Widziałem to ogłoszenie z pół godziny po wstawieniu, gratki :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

scraber pisze: 08 lut 2024, 21:58 1100zł na grupce FB? Widziałem to ogłoszenie z pół godziny po wstawieniu, gratki :D
Nie do końca tyle, bo troszkę utargowalem z tego, ale tak to z grupki na FB ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 316
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 226 times
Been thanked: 97 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: scraber »

Odważnie, że jeszcze znalazłeś czas na targowanie i nikt nie wykupił :D
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Yuri »

scraber pisze: 08 lut 2024, 22:13 Odważnie, że jeszcze znalazłeś czas na targowanie i nikt nie wykupił :D
Nerdy też mają swoja wersję życia na krawędzi ;)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 796
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 407 times
Been thanked: 504 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: rav126 »

Dodatek do Fantastycznych światów - Przeklęte Skarby, bo podstawka to bardzo sprytny szybki filler no i chciałem urozmaicenia, a widzę, że coraz słabiej jest dostępny (na ceneo tylko w trzech sklepach). Jeszcze nie grałem bo... grę pożyczyłem kumplowi :)

Zuuupa, bo Planszowe Newsy wrzuciły linka do wersji demo na muduko i się spodobało, a i Gradanie też pozytywnie się o niej wypowiadało. https://muduko.com/zuuupa/ dziwne, u mnie teraz to nie działa...

Zombie Teenz, bo kończymy właśnie Zombie Kidz i starsza córka, która nie przepada za grami ( :( )sama zapytała kiedy kupię kolejną część. No to zamówiłem tego samego dnia :)

Koszulki do segregatora Ultra Pro - wchodzą do nich idealnie karty do wyprawy do El Dorado, nawet w koszulkach Sloyca!
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Sloth »

betrayal at house on the hill - W Empiku było w granicach 100 zł z wysyłka. Wprawdzie rzadko grywamy w 3-4 osoby, ale gierka już jakiś czas gdzieś tam się przewijała a za tyle to może leżeć i czekać na familijne spotkania.

Ptaki Europy - podstawka przyjęła się tak dobrze i została już na tyle mocno ograna że potrzeba zmian. Ten dodatek dosyć mocno to czyni.

Shadows of Brimstone: Jaguar Warrior Hero Pack - raz, brakowało mi różnorodności klas w zestawie bohaterów Valley od Serpent Kings. Dwa, dosłownie za 50 % ceny sklepowej.

Shadows of Brimstone: Feathered Serpents Enemy Pack - Wkręciłem się mocno w tytuł i jakże to nie mieć takich pięknych latających węży :)

SpeedPaint 2.0 - wprawdzie to nie gra ale, SoB tak mnie zainspirował do prób malowania że nakupwałem farbek, trochę staffu w rodzaju pilniczków itp. W sumie kupując trochę tego, trochę tamtego to kilkaset ładnych złociszy poszło a i tak za drugie tyle bym jeszcze dobrał :(
Awatar użytkownika
Lart
Posty: 50
Rejestracja: 11 kwie 2023, 12:27
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Lart »

The Edge Downfall 1.6 All-in - bo... nie czuję się w obowiązku tłumaczenia komukolwiek czegokolwiek :P A tak na serio, często z żoną grywamy we dwoje / zawsze chciałem mieć Edga ;) - no i cena wydawała się dość znośna (śmiech szaleństwa)

Return to Dark Tower All-in - bo... I tutaj w zasadzie mógłbym przepisać to co wyżej... z tym, że to nie tak, że chciałem mieć Edge'a więc kupiłem RtDT :P

Palec Boży + Kataklizm - żeby zrównoważyć ciężar i tematykę dwóch poprzednich tytułów :) ... no i żona strasznie chciała tę grę. Pierw będzie pstrykać w drewna... potem we mnie rzucać jak przegra, ale takie życie :D

Jest jeszcze kilka tytułów ale jeszcze nie dotarły to nie wliczam :P
Aleplanszówki: 3% / Planszostrefa: 10% / 3trolle: 6% | Moja półka
salut
Posty: 126
Rejestracja: 19 lis 2023, 08:06
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: salut »

Jestem świeżym planszówkowiczem więc tez się pochwalę. Zakupy z ostatnich paru mc, ale to początek kolekcji :)

Jak się u mnie zaczęło
Spoiler:
Zona nieco szybko sie zraza, wiec musze zaczac od prostszych tytulow, dzieciaki stosunkowo mlode.

Ogolnie duzo spedzam przy kompie i powiedzmy ze potrafie wykorzystac IT do przeszukiwania internetu (ustawiać alerty odnośnie stron, pisać scrapery danych itp.), a cebula we mnie mocno wiec szukalem i jak sie trafilo cos o czym myslalem, w dobrej cenie to bralem (najwyżej sie odsprzeda)
  1. World of Warcraft: Wrath of the Lich King - za ~100zl z amazona jeszcze z cashbackami (finalnie ok 85zł) - na razie czeka w folii.(Wiele godzin na kompie w Starcrafta i ogólnie lubię "uniwersum" gier blizzarda chociaż warcraft akurat jest na końcu listy - Small worlda mialem przez chwile ale niezbyt sie spodobal)
  2. Carcassone BigBox - kupiony na promocji za ~160zł - grane regularnie (na razie podstawka + rzeki + kupcy)
  3. Marvel Champions: The Card Game - ogólnie jestem fanem Marvela. Pojawiła się oferta na olx, po negocjacjach udało się wyrwać za 200zł podstawkę + Zielony goblin + Cpt. ameryka + Gamora + Dr strange
    Ostatnio dokupilem w promocji na aleplanszowki (Hulk + Thor + Wolverine + Mad Titans Shadow Expansion + MojoMania + NextEvolution) - całość za 220zł to był steal (na razie leza nierozpakowane zobaczymy jakie będa wrażenia po pierwszych rozgrywkach w zestaw z olx)
    + na olx mate winylowa do gry solo za 30 zl
    wieczorami sobie koszulkuje i pewnie niedlugo bedzie pierwsza partia solo
  4. Zaginiona Wyspa Arnak - Byla promocja z kuponem i wychodzilo bodajze 90zł. B. dobre opinie, wyglada fajnie chociaz po przeczytaniu instrukcji na głos, rodzinka na razie sie nieco zniechecila - wydawało sie nieco skompilkowane. Siade na spokojnie i przeczytam kilka razy tak zebysmy rozegrali pilotazowa partie.
  5. Karak 2 - mielismy chwile Karak (1). Nasz pierwszy dungeon crawler i wszystkim się podobało. Stwierdzilem ze jednak pierwsza czesc jest nudna i daje praktycznie 0 możliwości wyboru i zdecydowalem sie na zakup Karak 2. Obie te gry nie są zbytnio popularne w sklepach (przez kilka mc 0 promocji, do 1 wiecej dodatkow niz podstawek mozna znalezc), ale udalo sie znalezc na olx Karak 2 w stanie idealnym za 150zl. Grane regularnie i wszystkim sie b.podoba.
  6. Frostpunk - na 3 trollach bylo promo za ~295 zł wersja KS - na razie trochę przerazil mnie rozmiar i setup, ciezko znalezc wiecej czasu - ale mysle o niej cieplo
  7. Brass Birmingham - chcialem sprawdzic co prezentuje gra z Top 1 - za 250zl udalo sie kupic polska wersje, zakoszulkowana, z dodrukowanymi dodatkowymi instrukcjami automa itp. - na razie w kolejce
  8. Moje małe everdell - kupione za 120zł w folii - graliśmy w zwykłe Everdell - mi się podobało (lubie "wykręcać comba" z kart), rodzinka miała mieszane uczucia no i dzieci jeszcze słabo czytają - tutaj ponoć ten problem odpada. W folli ale w ten weekend spróbujemy
  9. Stratego Jumbo Travel edition albo właśiciwe Pole Bitwy (1992rok) - dostałem tą grę z odpustu jak byłem dzieckiem i miałem do niej spory sentyment. Kilka mc jej szukałem (bo jednak jest dosc stara, a aktualne Stratego na planszy jest strasznie bezpłciowa). Udało się w końcu znaleźć tą samą wersję (z plastikowym składanym zamkiem jako pudełko) za 30zł na olx nie mogłem przepuścić. Trzeba będzie tylko podkleić etykietki. W przyszłym tyg naucze młodych w to grać :)
  10. Małe epickie podziemia + Opowieści- spóźniłem się na wspieraczkę i nie bylem pewien czy nie zaczekać na polską wersję. Udało się kupić stan idealny zakoszulkowany od japanczyka z forum - dzięki!
  11. Tiny Epic Cthulthu - wspieraczka - czekam
  12. Nemesis Retailation - wspieraczka - czekam (wyglada na fajny dungeon crawler)
  13. Micro architects - wspieraczka 26eur- przyszlo wczoraj (gralem w Draftozaura i wydawal sie fajny, ale prosty tu wyglada to ciekawiej na grę w stylu "easy to learn, hard to master")
  14. Heroes III Grail Pledge - wspieraczka - w sumie druga gra którą "kupiłem", wieloletni fan komputerowej. Zbyt duże FOMO i na prawdę sporo emocji. Wiem, że gra ma mocno średnią instrukcję, ale sam gameplay wygląda ciekawie i zbiera dobre opinie. Myślałem nad BIG Box (ale niestety jest tylko w wersji Allin a nie widziałem sensu dopłacać ponad 200zł za plakat i artbooka). Poza tym te pojedyncze pudełka wyglądają ładniej (a w zasadzie wyglądały na grafikach bo to co finalnie wyprodukowali niestety się różni, chociaż nie jest źle). Przynajmniej będzie można sobie to podzielić i wziąć do kogoś/na stół np. podstawke + 2 dodatki zamiast wszystko na raz. (ogólnie myślę, że z Battlefield z racji czasu partii zrezygnuję o ile to możliwe)
Kupię: Link

Proszę nie wrzucać moich okazji na pepper.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Mr_Fisq »

Earthborne Rangers na Gamefound - bo to zachwalana alternatywa dla LoTR/AH: LCG, z sandboxową eksploracją świata. Na przełomie listopada/grudnia niby kupiłem egzemplarz w sklepie, ale do tej pory na niego czekam i trochę się poddałem; ;)

Stargrave Scavengers & Dead Man's Hand Gunfighters - bo w moim kosmosie brakowało obdartusów i rewolwerowców. Mam już stargrave Crew i Mercenaries, wiec będzie z czym mieszać.

Core Space Purge Reinforcements & Core Space Yamato Crew
- bo nie chcę swoich eksperymentów z malowaniem/wymianą podstawek w Core Space zaczynać od podstawki - za drogo by wyszła wymiana ;)

Vallejo Xpress Color - kilka buteleczek, bo wyszły z tej linii nowe kolory których mi brakowało.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 947
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 310 times
Been thanked: 201 times

Re: Ostatnio kupiliśmy...bo...

Post autor: Losiek »

Ark Nova: Wodny Świat - bo podstawka podeszła. Dodatek chwalony tu na forum a nie wiadomo jak długo utrzyma się w sprzedaży.

Concordia: Roma / Sicilia - grę lubię i FOMO zadziałało. Swoją drogą za mapę z żetonami zapłaciłem tyle ile wcześniej za dwie mapy :(

Clever hoch Drei: Challenge I - bo lubimy z małżonką porzucać kostkami. Niestety żona leje mnie we wszystkie wersje okrutnie.
ODPOWIEDZ