Etherfields - zasady, pytania

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields (Michał Oracz)

Post autor: Shodan »

Ostroslaw pisze: 03 paź 2023, 10:31 Cześć 😃Czy po rozpoczęciu kolejnej drzemki gracze rozpoczynają ją na portalach, czy na polach gdzie zakończyli poprzednią drzemkę?
Tam gdzie zakończyli poprzednią drzemkę.
Chyba, że w międzyczasie weszli w bramę snu i krajobraz drzemki został zresetowany do dwóch początkowych kafelków - wtedy startują na polu spawnu śniących.
Ostroslaw
Posty: 29
Rejestracja: 11 sty 2022, 18:52
Has thanked: 22 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Ostroslaw »

Hej. Czy karty wybawienia po wykorzystaniu wracają do naszej puli kart wybawienia czy trzeba odłożyć je do pudełka. Czy przy użyciu wybieramy kartę wybawienia losowo?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Shodan »

Ty wybierasz, której karty wybawienia użyć (jeśli opłacisz jej koszt). Karty są wielokrotnego użytku.
Ostroslaw
Posty: 29
Rejestracja: 11 sty 2022, 18:52
Has thanked: 22 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Ostroslaw »

Hej mam pytanie odnośnie jedynego z dziwactw,
Spoiler:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Shodan »

Można wchodzić na takie pole, tylko symbol schodów jest nieaktywny i ewentualnie wszelkie efekty z kart dotyczące symbolu schodów nie mogą być wtedy odpalane.
Ostroslaw
Posty: 29
Rejestracja: 11 sty 2022, 18:52
Has thanked: 22 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Ostroslaw »

Hej. Kiedy zdecyduje się usunąć drugą ścieżkę tajemnic, to czy też mi się należy jeden eter? Czy
Spoiler:
zwiększa koszty akcji stopniowych?
Ostroslaw
Posty: 29
Rejestracja: 11 sty 2022, 18:52
Has thanked: 22 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Ostroslaw »

Siemka, mam problem, w grze występują dwa znaczniki strażnika, duży i mały. Na kartach snu i drzemki pojawia sie postać strażnika, ale nie ma informacji którego wybrać.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Void »

Ostroslaw pisze: 13 paź 2023, 22:11 Siemka, mam problem, w grze występują dwa znaczniki strażnika, duży i mały. Na kartach snu i drzemki pojawia sie postać strażnika, ale nie ma informacji którego wybrać.
Wystarczy spojrzeć na poprzednią stronę wątku albo użyć funkcji szukaj...
SickMind pisze: 29 wrz 2023, 23:20
fgorczynski pisze: 25 wrz 2023, 18:50 Kolejna porcja pytań lub próśb o doprecyzowanie

W przypadku Wysokiego Faceta, jest sugestia aby użyć figurki Wartownika. W żetonach jest tylko Strażnik, zarówno mały jak i duży. Ale, nie wiem, której figurki użyć w rozgrywce. Warden? Sentinel?
Spoiler:
Strażnik to ten mały.
Wartownik duży
Awatar użytkownika
Mulczas
Posty: 89
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Mulczas »

Witam.
Zacząłem kontynuować grę po roku i stąd pytanie. Jaz zmienić ciemność na kafelkach mapy krajobrazu lub inne żetony terenu?
gabens29
Posty: 449
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 227 times
Been thanked: 12 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: gabens29 »

Spoiler:
Karty podstawowe u ducha(pewnie tez u innych śniących) pozwalają na zmianę nocy na dzień. Z rozwojem gry takie karty otrzymasz bezpośrednio ze snów/po ukończeniu snów/podczas zakupu kart z marketu za eter
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: maciejo »

Witam, właśnie rozpocząłem przygodę z grą, przeczytałem cały wątek i na razie mam dwa pytania.
1) Kiedy ustawiam Zegar a mianowicie:
a) tylko jeśli rozpatrzę kafelek Fazy Delta w Drzemce
b) czy również po zwycięskim zakończeniu Snu podczas gdy wracam na Mapę Snu i rozpatruje kartę Przebudzenia zaczynając od kroku Czwartego ?

2) Po zwycięskim zakończeniu Snu skrypt nakazał mi dodać dwa nowe kafelki Drzemki do talii Drzemki, to czy w takim wypadku dodaję je na spód talii Drzemek czy też mieszam je ze wszystkimi innymi a kafelek Fazy Delta ląduje na spodzie i rozpoczynam nową Fazę Drzemki ?

Nie wiem może kompletnie nie zrozumiałem jak ta gra działa ale kiedy wykonuję "Przygotowanie gry" , tylko po zapisaniu gry, chodzi mi o to kiedy rozpatruję Przebudzenie od kroku Czwartego ?

Posiadam wersję gry 2.0

Czy dostępne jest gdzieś FAQ po polsku ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Nidhogg »

maciejo pisze: 14 gru 2023, 15:08 Witam, właśnie rozpocząłem przygodę z grą, przeczytałem cały wątek i na razie mam dwa pytania.
1) Kiedy ustawiam Zegar a mianowicie:
a) tylko jeśli rozpatrzę kafelek Fazy Delta w Drzemce
b) czy również po zwycięskim zakończeniu Snu podczas gdy wracam na Mapę Snu i rozpatruje kartę Przebudzenia zaczynając od kroku Czwartego ?

2) Po zwycięskim zakończeniu Snu skrypt nakazał mi dodać dwa nowe kafelki Drzemki do talii Drzemki, to czy w takim wypadku dodaję je na spód talii Drzemek czy też mieszam je ze wszystkimi innymi a kafelek Fazy Delta ląduje na spodzie i rozpoczynam nową Fazę Drzemki ?

Nie wiem może kompletnie nie zrozumiałem jak ta gra działa ale kiedy wykonuję "Przygotowanie gry" , tylko po zapisaniu gry, chodzi mi o to kiedy rozpatruję Przebudzenie od kroku Czwartego ?

Posiadam wersję gry 2.0

Czy dostępne jest gdzieś FAQ po polsku ?

Z góry dziękuję za pomoc.
1) zegar ustawiasz tylko w fazie delta. Jest też parę kart które pozwolą ci dodać godziny na zegarze
2) wszystkie karty które masz dodać odkładasz na spód deków. Czy to kafelki snów czy defektów czy też w sklepie.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Void »

maciejo pisze: 14 gru 2023, 15:08 ...
b) czy również po zwycięskim zakończeniu Snu podczas gdy wracam na Mapę Snu i rozpatruje kartę Przebudzenia zaczynając od kroku Czwartego ?

...
Nie wiem może kompletnie nie zrozumiałem jak ta gra działa ale kiedy wykonuję "Przygotowanie gry" , tylko po zapisaniu gry, chodzi mi o to kiedy rozpatruję Przebudzenie od kroku Czwartego ?

Przebudzenie nie rozpatrujesz po każdym śnie, jedynie po pierwszym tutorialowym śnie wykonujesz przebudzenie (chyba że gdzieś w skrypcie gra napisze jasno po którymś śnie aby je rozpatrzeć). Potem w dowolnej chwili będąc na mapie snu (nie podczas drzemki bądź snu) możesz wykonać Przebudzenie.

Przygotowanie gry wykonujesz w momencie wyjęcia gry na stół z pudełka, po wcześniejszym zapisaniu i schowaniu wszystkiego do pudła :wink:
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: grymir »

Czy są jakieś podpowiedzi gdzieś w sieci najlepiej pl. gdybyśmy się zablokowali i nie dali rady przejść jakiegoś snu
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Shodan »

grymir pisze: 05 lut 2024, 20:57 Czy są jakieś podpowiedzi gdzieś w sieci najlepiej pl. gdybyśmy się zablokowali i nie dali rady przejść jakiegoś snu
Możesz zajrzeć tutaj: https://www.etherfields-secrets.com/forum oficjalna stronka pomocowa prowadzona przez AR, niestety po angielsku.
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: Reloxart14 »

Przedmiot ścigacz -
Spoiler:
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Etherfields - zasady, pytania

Post autor: grymir »

Ścigacz
Spoiler:
Tak wiele gier a tak mało czasu
ODPOWIEDZ