Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: RUNner »

Rok temu kupiłem, rozpakowałem, włożyłem karty w koszulki. Przedstawiłem żonie, ale niestety stwierdziła, że te karty mają za dużo informacji na sobie ;] Dla geeka nie jest to wielkim problemem, ale taki niecodzienny gracz może się faktycznie od tej gry odbić. Podejrzewam że największym problemem może być brak regularnych potyczek z innymi maniakami MW. Grę na razie wystawiłem na handel, ale póki nikt nie kupi będę jeszcze nad nią się zastanawiał. Widzę w niej duży potencjał, ale wiem że są jeszcze inne gry w kolekcji i MW nie będę mógł poświęcić odpowiednio dużo czasu, a bez tego wg mnie ciężko o odpowiednie wkręcenie w ten tytuł.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
D3jviD
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2011, 21:03

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: D3jviD »

Kupiłem core set w wersji PL i gra bardzo siadła, więc zastanawiam się nad dodatkami, ale żadnego nie widzę po polsku. Na oficjalnej stronie jest kilka w wersji angielskiej. Żadnego z nich nie przetłumaczono? W polskiej wersji można dostać tylko podstawowy zestaw?
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Torquemada666 »

Tak, żadnego dodatku nie ma w PL. Ewentualnie można dokupić Mage Wars Akademia, są kompatybilne, ale podobno tylko część kart z Akademii jest wystarczająco "mocna", żeby wykorzystywać je w Arenie. Drugą opcją jest zakup promocyjnych kart (to chyba 67 sztuk było), mnie swego czasu udało się cztery takie pakiety w dobrej cenie na allegro zakupić.
D3jviD
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2011, 21:03

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: D3jviD »

Torquemada666 pisze: 28 gru 2021, 23:42 Tak, żadnego dodatku nie ma w PL. Ewentualnie można dokupić Mage Wars Akademia, są kompatybilne, ale podobno tylko część kart z Akademii jest wystarczająco "mocna", żeby wykorzystywać je w Arenie. Drugą opcją jest zakup promocyjnych kart (to chyba 67 sztuk było), mnie swego czasu udało się cztery takie pakiety w dobrej cenie na allegro zakupić.
Ja kupiłem właśnie core set Akademii ;) Nie znalazłem dedykowanego tematu tej gry, więc zapostowałem tutaj.
Rozumiem, że Twoja odpowiedź też tyczy się mojej gry?
Wiadomo, czy kiedyś planowane są dodatki po polsku?
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Torquemada666 »

Nie liczyłbym na to. Polskie wydawnictwo chyba zbankrutowało i raczej nikt się już tego nie podejmie.
Arena to bardziej rozbudowana/zaawansowana Akademia, więc może być kolejnym etapem :D
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Grellenort »

Obecnie w testowaniu jest ostatni (fakt ten jest tajemnicą poliszynela) dodatek do Mage Wars Areny i MW ogólnie. Potem respirator będzie odłączony i Arcane Wonders skupi się na koncepcjach wersji 2.0. Bardzo szkoda, bo gra jest wyśmienita, jednak z uwagi na niesamowitą złożoność reguł w porównaniu do podobnych gier, musiało to w końcu nastąpić. Może jeśli solidnie wyczyszczą w kolejnej edycji zasady ze wszystkich zbędnych mikroreguł (a jest ich spora szufla), to jakieś polskie wydawnictwo przyjrzy się tematowi ponownie. Ale to pieśń dalekiej i niekoniecznie prawdopodobnej przyszłości :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: rastula »

dziś odfoliowałem grę... potężna fala nekromancji biła z pudełka... ale synek podrósł i ogarnęliśmy zasady... oczywiście dużo wątpliwości, błędów do poprawy etc...ale nawet siadło;)...


ale ja w sprawie tej nieszczęsnej erraty...


może ktoś wrzucić na rastula@gmail.com

dziękuję z góry
Awatar użytkownika
Gun3R
Posty: 127
Rejestracja: 13 wrz 2020, 23:10
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 34 times
Been thanked: 44 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: Gun3R »

rastula pisze: 05 lut 2024, 23:55 dziś odfoliowałem grę... potężna fala nekromancji biła z pudełka... ale synek podrósł i ogarnęliśmy zasady... oczywiście dużo wątpliwości, błędów do poprawy etc...ale nawet siadło;)...


ale ja w sprawie tej nieszczęsnej erraty...


może ktoś wrzucić na rastula@gmail.com

dziękuję z góry
to weź potem wrzuć gdzieś na bgg do plików :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: rastula »

ponoć nie można bo "prawa autorskie"...bgg nie przyjmie...ale wrzucę takiego linka


https://www.dropbox.com/scl/fi/a1wie82a ... f476n&dl=0
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Mage Wars / Mage Wars Arena (Bryan Pope, Benjamin Pope)

Post autor: EsperanzaDMV »

rastula pisze: 06 lut 2024, 01:16 ponoć nie można bo "prawa autorskie"...bgg nie przyjmie...ale wrzucę takiego linka


https://www.dropbox.com/scl/fi/a1wie82a ... f476n&dl=0
Potwierdzam, sam chciałem wrzucić na BGG i dostałem zwrotkę że trzeba mieć prawa autorskie i BGG nie obchodziło, ze wydawnictwo już nie istnieje (na zasadzie "ktoś te prawa musiał przejąć") :roll:
ODPOWIEDZ