Deck Construction. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Deck Construction. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: arturmarek »

Pociągne pytanie z wątku, bo chyba źle tam zacząłem.

Sam nie jestem wielkim fanem deckbuilderów, ale syn ma potencjał na fana. Jednak przez kolizję nazewnictwa ciężko się szuka gier z konkretnym deckbuildingiem. Nie szukam gier typu Star Realms czy Aeon's End tylko coś jak CCG/LCG gdzie budujemy talie przed grą. CCG i inne kolekcjonerskie z boosterami w ciemno mnie nie interesują. LCG mam przepatrzone i mam wyrobione zdanie. Także pytanie, jak w temacie: są jakieś godne uwagi gry z deckbuildingiem przed partią? W pierwszej kolejności myśę o typowej karciance, ale może macie jakąś alternatywę w stylu Dice Masters?

Może być wersja angielska chyba, że gra ma istotne elementy fabularne, wtedy lepiej PL.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2024, 14:03 przez arturmarek, łącznie zmieniany 3 razy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Mr_Fisq »

Musi być PL? Jak nie, to może Mage Wars.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: toblakai »

Mage Wars: Arena lub jego młodsza siostra Mage Wars: Academy. Tylko trzeba polować na używki, bo dostać nówki jest ciężko. Po polsku wyszedł tylko podzbiór całości - w oryginale trochę tego jest i linia jest już w zasadzie zamknięta oraz porzucona.

EDIT:
Wyprzedzony, ale zostawiam jako +1 :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Mr_Fisq »

toblakai pisze: 05 lut 2024, 15:08 Mage Wars: Arena lub jego młodsza siostra Mage Wars: Academy. Tylko trzeba polować na używki, bo dostać nówki jest ciężko. Po polsku wyszedł tylko podzbiór całości - w oryginale trochę tego jest i linia jest już w zasadzie zamknięta oraz porzucona.
Nie jest tak źle, sprawdzałem przed poleceniem. W planszomanii mają podstawkę Academy i opcję zamówienia Areny.

Tylko Gambit w ostatnim nagraniu coś przebąkiwał, że każdy gracz powinien mieć własny egzemplarz, więc to może być utrudnienia/podbicie kosztów.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Seraphic_Seal »

Tryb turniejowy do niedawno wydanego Black Rose Wars: Rebrith. Konkretnie opisany w dodatku Apokalipsa, ale nie jest raczej wymagany. Jest jeden problem - teoretycznie każdy gracz powinien mieć własny egzemplarz gry, ale przy pewnych ustępstwach (i może jakimś drafcie) uda się bez tego zagrać.

PS. To czego szukasz nazywa się chyba Deck Construction, Deck Building to typowo rozwijanie talii startowej podczas jednej gry i całkowity reset między grami
https://boardgamegeek.com/boardgamemech ... memechanic
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Neoptolemos »

Dice Masters jest rewelacyjną grą, natomiast:
a) dostępność jest obecnie słaba
b) to jest totalnie CCG. Choć śmiało można kupić jakąś kolekcję gotową i potraktować jako zamknięty produkt.
tak czy inaczej, średnio będzie z dokupywaniem boosterów.

Jak masz pytania na temat systemu lub co kupić, to chętnie odpowiem.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: arturmarek »

Mr_Fisq pisze: 05 lut 2024, 15:05 Musi być PL? Jak nie, to może Mage Wars.
Czy Arena i Akademia są kompatybilne i jak kupię te dwa pudełka to się z tego coś ciekawego poskleja? Widzę, że jakieś używki jednej i drugiej, nawet po poslu, można znaleźć. Jakby siadło to się można przesiąść na wersję angielską.

Czy to wymaganie, żeby każdy miał swoje, to twarda wymaganie czy po prostu tak jest wygodniej. U mnie dość szczególna sytuacja, bo mieszkam razem ze współgraczem, także mamy jednakowy dostęp do gry.
Neoptolemos pisze: 05 lut 2024, 15:20 Dice Masters jest rewelacyjną grą, natomiast:
a) dostępność jest obecnie słaba
b) to jest totalnie CCG. Choć śmiało można kupić jakąś kolekcję gotową i potraktować jako zamknięty produkt.
tak czy inaczej, średnio będzie z dokupywaniem boosterów.

Jak masz pytania na temat systemu lub co kupić, to chętnie odpowiem.
Miałem kiedyś trochę tego. Nie jestem zaintresowany wchodzeniem od nowa. Podałem tę grę jako przykład gry, do której trzeba sie przygotować przed rozgrywką, ale nie jest karcianką.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: arturmarek »

Seraphic_Seal pisze: 05 lut 2024, 15:12 Tryb turniejowy do niedawno wydanego Black Rose Wars: Rebrith. Konkretnie opisany w dodatku Apokalipsa, ale nie jest raczej wymagany. Jest jeden problem - teoretycznie każdy gracz powinien mieć własny egzemplarz gry, ale przy pewnych ustępstwach (i może jakimś drafcie) uda się bez tego zagrać.

PS. To czego szukasz nazywa się chyba Deck Construction, Deck Building to typowo rozwijanie talii startowej podczas jednej gry i całkowity reset między grami
https://boardgamegeek.com/boardgamemech ... memechanic
Ten deck construction trochę zmienia postać rzeczy. Tak na szybko widzę, że jest jeszcze

Summoner Wars - druga edycja wydana po polsku, co sądzicie?
Chellengers - to nie jakaś mała karcianka?

Ten BRW to jakaś kobyła. Wielkich pudeł mam chyba już dość nieogranych na półce...
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Mr_Fisq »

arturmarek pisze: 05 lut 2024, 15:26 Czy Arena i Akademia są kompatybilne i jak kupię te dwa pudełka to się z tego coś ciekawego poskleja? Widzę, że jakieś używki jednej i drugiej, nawet po poslu, można znaleźć. Jakby siadło to się można przesiąść na wersję angielską.
Nie ma pełnej kompatybilności bo w Arenie są elementy przestrzenne (akcja dzieje się "na planszy") których nie da się przenieść do Akademii (gdzie tej planszy już nie ma).

Jeszcze w kwestii PL to nie wszystko zostało u nas wydane (+ raczej już nic więcej nie zostanie wydane), także ja bym nie szedł tą drogą.
arturmarek pisze: 05 lut 2024, 15:26 Czy to wymaganie, żeby każdy miał swoje, to twarda wymaganie czy po prostu tak jest wygodniej. U mnie dość szczególna sytuacja, bo mieszkam razem ze współgraczem, także mamy jednakowy dostęp do gry.
Trzeba pytać w temacie z grą. Ja zakończyłem swoją przygodę z grą jeszcze w czasach wydawania polskiej edycji.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: psia.kostka »

arturmarek pisze: 05 lut 2024, 15:28 Summoner Wars - druga edycja wydana po polsku, co sądzicie?
To wydal Cube (Factory of Ideas). Oni tak troszke sie pojawiaja i znikaja jak splawik, wiec w prezna scene turniejowa bym nie wierzyl :? chyba ze celujesz w tanie kupienie martwego systemu, to predzej ;)
Nie chce szkalowac, sprawdz daty druku dodatkow i sam ocen czy to odpowiada. Lub co sie dzieje na ich fanpejdzu. Ostatnio wrocili z dodrukiem Century. Ale ludzie od Summoner cos marudzili w komentach.
Ja tam im kibicuje, bo dali nam Myszy PL, ale lajf is lajf... SW nie znam.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Maze
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2023, 17:50
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Maze »

Może Gwint z gry Wiedźmin? Talie wciąż są dostępne do kupienia, jednak przez te lata ceny mocno wzrosły.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: arturmarek »

Maze pisze: 05 lut 2024, 16:02 Może Gwint z gry Wiedźmin? Talie wciąż są dostępne do kupienia, jednak przez te lata ceny mocno wzrosły.
Ceny są dość absurdalne jak na, powiedzmy sobie szczerze, dość prymitywną karciankę.
Torquemada666
Posty: 787
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Torquemada666 »

Akademia to uproszczona wersja Mage Wars, więc jeśli kupisz to raczej tylko dla kart, które (jak najbardziej) możesz wykorzystać w Arenie. Grywamy z kumplem posiadając (każdy z nas) Arenę plus Akademię plus pakiet kart promocyjnych, który był przy wydaniu wersji PL dodawany. Wydaje mi się, że na dłuższą metę, warto mieć dwie Areny (podstawki) szczególnie gdybyście chcieli mieć więcej niż jeden deck na stałe złożony.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: tomb »

Osadnicy Narodziny Imperium
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: arturmarek »

tomb pisze: 05 lut 2024, 16:14 Osadnicy Narodziny Imperium
Grałem kiedyś w podstawkę i nie pamiętam konstrukcji talii. Żle pamiętam czy trzeba mieć dodatki, żeby ten element uruchomić?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Neoptolemos »

Trzeba mieć dodatki. Przy czym nawet z dodatkami deck construction jest mocno upośledzony, można albo wrzucać karty na hurra (nie polecam) albo mieszać podstawkę tylko z jednym dodatkiem, inaczej mechaniki się niezbyt combią.
Piszę to jako wielki fan gry - ale nie wydaje mi się, żeby spełniała twoje potrzeby.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: tomb »

Jak powyżej - ale nie mam wszystkiego, więc kategorycznych sądów nie wydaję. Niestety faktem jest, że najlepiej podmieniać zestawami kart z danego dodatku, bo mechaniki są specyficzne dla konkretnego pudełka i mają słabe wsparcie w kartach z innego dodatku.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Seraphic_Seal »

arturmarek pisze: 05 lut 2024, 15:28
Spoiler:
Ten BRW to jakaś kobyła. Wielkich pudeł mam chyba już dość nieogranych na półce...
Zawsze można jeszcze rozważyć mniejszą wersje duel (na dwóch graczy), ale ma różne opinie
arturmarek pisze: 05 lut 2024, 15:28 Chellengers - to nie jakaś mała karcianka?
To typowy deck building, nie deck construction. Plus imo co najwyżej przeciętny
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
gameosx
Posty: 63
Rejestracja: 31 paź 2019, 21:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: gameosx »

W Skytear Horde masz możliwość budowy swojej talii przed rozgrywką - lub możesz grać gotowymi taliami. Dodatkowo jest strona na którą ludzie wrzucają swoje przykładowe talie.

Earthborne Rangers - ale to tylko widziałem, nie grałem, aktualnie jest zbiórka na drugi druk + dodatek na gamefound (chyba się skuszę). Pierwszy druk chyba tylko z drugiej ręki teraz dostaniesz.
Pompex
Posty: 40
Rejestracja: 02 paź 2023, 20:10
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: Pompex »

gameosx pisze: 07 lut 2024, 10:10 W Skytear Horde masz możliwość budowy swojej talii przed rozgrywką - lub możesz grać gotowymi taliami. Dodatkowo jest strona na którą ludzie wrzucają swoje przykładowe talie.

Earthborne Rangers - ale to tylko widziałem, nie grałem, aktualnie jest zbiórka na drugi druk + dodatek na gamefound (chyba się skuszę). Pierwszy druk chyba tylko z drugiej ręki teraz dostaniesz.
Czy na Gamefound jest wybór polskiego języka?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: arturmarek »

Pompex pisze: 07 lut 2024, 11:20
gameosx pisze: 07 lut 2024, 10:10 W Skytear Horde masz możliwość budowy swojej talii przed rozgrywką - lub możesz grać gotowymi taliami. Dodatkowo jest strona na którą ludzie wrzucają swoje przykładowe talie.

Earthborne Rangers - ale to tylko widziałem, nie grałem, aktualnie jest zbiórka na drugi druk + dodatek na gamefound (chyba się skuszę). Pierwszy druk chyba tylko z drugiej ręki teraz dostaniesz.
Czy na Gamefound jest wybór polskiego języka?
Wygląda, że nie ma. Na BGG też w wersjach nie ma polskiego, więc wcześniej też nie był dostępny.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: mat_eyo »

Pagan z dodatkami spełnia założenia.
Awatar użytkownika
hejcz
Posty: 131
Rejestracja: 07 lut 2020, 12:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 11 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: hejcz »

Summoner wars 2 jeśli chcesz coś więcej niż 6 frakcji podstawowych to tylko po angielsku. A tam są zasady mieszania tych kart i deck construction w samej podstawce chyba nie istnieje
Ostatnio zmieniony 07 lut 2024, 13:06 przez hejcz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3377
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Budowanie talii przed rozgrywką. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: psia.kostka »

Pomysl racjonalizatorski:
Wnioskuje o dodanie hasla "deck construction" do tytulu tematu.
Fajnie tu wyplynelo podczas burzy mozgow, ubogacajac slownik i ukierunkowujac dyskusje [me like!]
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
strzewka
Posty: 24
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Deck Construction. Nie kolekcjonerskie, nie LCG

Post autor: strzewka »

Z takich gier jak szukasz to fajną było star wars przeznaczenie (Destinies) ale to już umarło i nie wiem co jest dostępne choć obniżki były niesamowite na to. Inna taka gra w którą można pograć nawet turniejowo jak zaskoczy to Flesh and blood ale ona jest po angielsku choć dużo nie ma tam na kartach. No i Star Wars gra karciana ale tu nie do dostania podstawka.
ODPOWIEDZ