Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Michal.s
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Michal.s »

malpka pisze: 07 lut 2024, 09:33 To znaczy że jak ostro wspierałem pierwszą edycję na WT, ale nie wsparłem dodruku, to przepadła mi możliwość otrzymania wydrukowanej poprawionej instrukcji za symboliczny grosz + kw?
Czuję się jakby ktoś po raz kolejny się na mnie wypiął ...
To jest taki motyw przewodni działalności Koliby- cały czas się wypinają xd
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: japanczyk »

malpka pisze: 07 lut 2024, 09:33 To znaczy że jak ostro wspierałem pierwszą edycję na WT, ale nie wsparłem dodruku, to przepadła mi możliwość otrzymania wydrukowanej poprawionej instrukcji za symboliczny grosz + kw?
Czuję się jakby ktoś po raz kolejny się na mnie wypiął ...
A od kiedy ktos ci oferuje upgrade pack za symboliczny grosz? :)
Przeciez koszt wydruku 50-stronnicowej isntrukcji nawet w duzym nakladzie to nie 2 zl/szt
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: MowMiStefan »

Michal.s pisze: 07 lut 2024, 12:52 To jest taki motyw przewodni działalności Koliby- cały czas się wypinają xd
Myślę, że jednak jest to mentalność wspierających. Przyzwyczailiśmy się do "Przedsprzedaży" na platformie crowdfundingowej. Duzi wydawcy stosują ją, by sobie poprawić płynność i jednocześnie uciąć jakiekolwiek wymogi gwarancyjne. A my na to pozwoliliśmy i i tak przy ich wpadkach robimy gównoburze.

Tutaj, moim skromnym zdaniem, mamy właśnie małego wydawcę, który użył platformy jak mi się wydaje do tego, do czego została stworzona - do "kickstartowania" swojego pomysłu. Nie wszystko idzie tak jak by chciał - nie ma zaplecza, nie ma doświadczenia. Na pewno ma dość ciągłego słuchania niezadowolonych.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
grik81
Posty: 40
Rejestracja: 21 lis 2023, 10:22
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: grik81 »

MowMiStefan pisze: 07 lut 2024, 13:33
Michal.s pisze: 07 lut 2024, 12:52 To jest taki motyw przewodni działalności Koliby- cały czas się wypinają xd
Myślę, że jednak jest to mentalność wspierających. Przyzwyczailiśmy się do "Przedsprzedaży" na platformie crowdfundingowej. Duzi wydawcy stosują ją, by sobie poprawić płynność i jednocześnie uciąć jakiekolwiek wymogi gwarancyjne. A my na to pozwoliliśmy i i tak przy ich wpadkach robimy gównoburze.

Tutaj, moim skromnym zdaniem, mamy właśnie małego wydawcę, który użył platformy jak mi się wydaje do tego, do czego została stworzona - do "kickstartowania" swojego pomysłu. Nie wszystko idzie tak jak by chciał - nie ma zaplecza, nie ma doświadczenia. Na pewno ma dość ciągłego słuchania niezadowolonych.
Wiesz, ja myślę, że większość osób to rozumie. Problemem jest kompletny brak komunikacji z ludźmi. Ludzie się dopytują co jest grane i cisza. Dominik zamiast skończyć jedne projekt zaczyna kolejne. A potem jest tak, że wszystko się opóźnia.
Kupiłem grę w obecnej promocji na stronie Koliby - była informacja, że poprawiona księga scenariuszy będzie w styczniu. Miały być też kolejne filmy. I nic z tego nie ma.
Zobacz co się dzieje w sekcji komentarzy na gamefund. A wydawca zamiast odpowiadać składa życzenia noworoczne :) Sam jestem bliski sprzedania swojego egzemplarza.
Michal.s
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2020, 15:39
Has thanked: 15 times
Been thanked: 45 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Michal.s »

MowMiStefan pisze: 07 lut 2024, 13:33
Michal.s pisze: 07 lut 2024, 12:52 To jest taki motyw przewodni działalności Koliby- cały czas się wypinają xd
Myślę, że jednak jest to mentalność wspierających. Przyzwyczailiśmy się do "Przedsprzedaży" na platformie crowdfundingowej. Duzi wydawcy stosują ją, by sobie poprawić płynność i jednocześnie uciąć jakiekolwiek wymogi gwarancyjne. A my na to pozwoliliśmy i i tak przy ich wpadkach robimy gównoburze.

Tutaj, moim skromnym zdaniem, mamy właśnie małego wydawcę, który użył platformy jak mi się wydaje do tego, do czego została stworzona - do "kickstartowania" swojego pomysłu. Nie wszystko idzie tak jak by chciał - nie ma zaplecza, nie ma doświadczenia. Na pewno ma dość ciągłego słuchania niezadowolonych.
Zgodziłbym się z tym gdyby zostało to zrobione w dobrym stylu, z odpowiednią komunikacją. Parafrazując "Chłopaków z Baraków" - ludzie mówią, że nie można popełniać błędów i nie dowieźć pewnych rzeczy. Można, tylko trzeba to uzasadnić, przeprosić i mówić prawdę o tym jak jest. Na tym właśnie polega odpowiedzialność. A tutaj komunikacja była praktycznie żadna. I rzeczywiście można moim zdaniem było odnieść wrażenie "wypięcia się" na wspierających.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: MowMiStefan »

grik81 pisze: 07 lut 2024, 13:41 ...
Michal.s pisze: 07 lut 2024, 13:47 ...
Ja absolutnie was rozumiem i oczywiscie macie rację i macie prawo być poirytowani i zawiedzeni. Jednak nadal nie zmienia to, a wręcz potwierdza, tezy o braku doświadczenia i zaplecza.

Nie szukając daleko popatrzcie na naszym podwórku, ile Dawid (Fulgrim) musi się tłumaczyć, wyjaśniać, updatować i jakie czasem dyskusje emocjonalne (cough 8janek8) przy tym się podnoszą.
Popatrzcie na irytację Wiki, która 217 raz w tym samym wątku odpowiada na to samo pytanie, które jest wyjaśnione w pierwszym poście.

Tak więc nie dziwię się, że chłopak ma to już w d*** i składa życzenia noworoczne. Po co ma tracić energię na komunikację - jak dowiezie, to będzie, wyżej nie podskoczy.

EDIT: Żeby było jasne i przejrzysto: ja też mam pledge i też czekam na fulfillment i pewnie sobie poczekam, a może nigdy nie dostane. Życie.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

malpka pisze: 07 lut 2024, 09:33 To znaczy że jak ostro wspierałem pierwszą edycję na WT, ale nie wsparłem dodruku, to przepadła mi możliwość otrzymania wydrukowanej poprawionej instrukcji za symboliczny grosz + kw?
Czuję się jakby ktoś po raz kolejny się na mnie wypiął ...
To znaczy, że jak dojdzie mi zamówiony upgrade pack to odstąpię Ci moja instrukcje za friko. Stoi umowa ? Tylko mi przypomnij się wtedy proszę, bo ja mam doskonała pamięć, ale diablo krótka ;)

Ja również wsparłem i również czekam pokornie. Jak pisał Kolega przede mną, ona jest "robiona" naprawdę w niewielkim składzie, który na palcach jednej ręki policzysz i jeszcze Ci wolne zostaną. To niesie ze sobą pewne ograniczenia, ale jak dla mnie gra jest warta i czekania i ryzyka. Ktoś ma inne podejście ? Jasne, wszak wspieranie nie jest obowiązkowe.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: malpka »

japanczyk pisze: 07 lut 2024, 12:55
malpka pisze: 07 lut 2024, 09:33 To znaczy że jak ostro wspierałem pierwszą edycję na WT, ale nie wsparłem dodruku, to przepadła mi możliwość otrzymania wydrukowanej poprawionej instrukcji za symboliczny grosz + kw?
Czuję się jakby ktoś po raz kolejny się na mnie wypiął ...
A od kiedy ktos ci oferuje upgrade pack za symboliczny grosz? :)
Przeciez koszt wydruku 50-stronnicowej isntrukcji nawet w duzym nakladzie to nie 2 zl/szt
Że koszty produkcji są większe niż wspomniany grosz to wiadomo, natomiast chodzi mi o podejście. Ostatnio trochę byłem poza siecią, a dopiero wertując ten wątek dowiedziałem, okazuje się że po fakcie, się że wreszcie coś zostało wydane.
Nie dostałem żadnej oficjalnej informacji, na aktualizacji wspieram.to, mailu, itp

Prosta informacja: "Słuchaj, cieszymy się że nas wsparłeś, mam nadzieję że gra Ci się podoba! Przy okazji nowego dodruku poprawiliśmy instrukcję, oraz wydaliśmy jakiś dodatek, masz tu linka i zerknij"

Obniżona cena to też miły gest w kierunku osób które pomogły wystartować z pomysłem.

Dla porównania w innych projektach:
Great Wall - upgrade pack - instrukcja + karty = 3 EUR
Mythic Battles: Pantheon Upgrade pack MBP 1.5 = $10

Wiem że to trochę inna sprawa - errata, ale też wspomnę:
- https://wspieram.to/ptaszki?pokaz_proje ... acje#a3453
- Nemesis
- BRW od Czachy
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Wszystko efekt skali. Twoje przykłady to zawstydziłyby skala Henryego Forda, a Zerka to manufaktura od A do Ź nawet ;)

Brak maila o którym piszesz to też g mnie efekt skali, a raczej jej braku i skromnego zespołu. Tam nie ma gościa od PR i komunikacji. To i wieeeele innych robi jeden gość. Lepiej, lub gorzej, no jak umie tak się stara. Ja pomny na tę kwestię dzielnie czekam ;)

Z instrukcją pisałem serio, chętnie Ci ja przekaże, bo rozumiem że nie każdy śledzi wątki wspieraczek co tydzień.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: xilk »

Yuri pisze: 07 lut 2024, 15:42 Wszystko efekt skali. Twoje przykłady to zawstydziłyby skala Henryego Forda, a Zerka to manufaktura od A do Ź nawet ;)
Kiedyś efekt skali w komunikacji bym zrozumiał. Jednak wysłanie maila do wszystkich wspierających z bazy pierwszej kampanii to nie wielki wyczyn w obecnych czasach, a jednak buduje pozytywny wizerunek.

Niestety zgodzę się z tym, że komunikacja u Dominika leży. A wręcz zamiast uczciwie powiedzieć, jak stoją sprawy, to kręci i liczy na przeczekanie.

I serio widzę rzecz zupełnie odwrotną u Stinger Press, gdzie gość od razu poszedł w otwartą komunikację i ludzie wspierający podręczniki od jego wydawnictwa jakoś czekają, choć opóźnienia są dość spore.

Zatem komunikacja w zbiórce jest często dużo ważniejsza, niż sam produkt, który chce się sprzedać.
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Golin »

Edycja obecnie sprzedawana na ich stronie to jest ta pierwsza edycja z błędami czy już nowy druk?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Hardkor »

Golin pisze: 09 kwie 2024, 08:53 Edycja obecnie sprzedawana na ich stronie to jest ta pierwsza edycja z błędami czy już nowy druk?
Z tego co mi wiadomo to nowy druk.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: loaru »

To jest stara edycja z odrębnymi kafelkami jako mapa, ale dołożyli poprawioną instrukcję.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: Yuri »

Na KS trafił update z osią czasu dla projektu. Niestety nie da się skopiować tekstu, więc w formie linku:

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Zerywia (Dominik Kasprzycki, Przemysław Zub)

Post autor: SeekerKuba »

Pierwsza część poprawionej księgi scenariuszy
https://drive.google.com/file/d/1QzBsOz ... sp=sharing
ODPOWIEDZ