ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: raj »

Wiecie już, że gry przyjeżdżają i wkrótce wszyscy zaczną je dostawać.
Rozumiem, że jesteście podekscytowani, ale wystarczy już tych postów typu "A Heniek już dostał a ja nie, czy moją grę zjadły krokodyle?"
Możecie śledzić wątki kilku konkretnych zbiórek, tam na pewno znajdziecie więcej informacji na temat tego, że doszły, że nie doszły, że może czas żeby się upomnieć...
Przede wszystkim jednak, jeżeli czujecie się pominięci, powinniście kontaktować się z wydawcą/dystrybutorem. Pisanie o tym na forum wam nie pomoże.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Kiedy jezyk polski w apce??
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Beerior
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 136 times
Been thanked: 25 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Beerior »

Z tego co kojarzę nie będzie języka polskiego w apce i było to wyraźnie zaznaczone od samego początku.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Nie sledzilem tego od poczatku z tad moje pytanie.
Dzieki
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Strud
Posty: 314
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 41 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Strud »

Z tego, co kojarzę, to apka miała być spolszczona, ale bez polskiego lektora.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

Goldberg pisze: 07 lut 2024, 16:15 Kiedy jezyk polski w apce??
A wystarczyło przeczytać wątek, dwie strony temu .
Void pisze: 18 sty 2024, 08:50
Z komentarzy na GF znalazłem niepotwierdzone info że tekstowe tłumaczenie apki planowane jest pomiędzy Q1 i Q2 tego roku, czyli coś koło marzec kwiecień. "Asked the same AR support and they replied - language updates (adding non-eng languages) will be delivered between Q1 & Q2 2024."
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: jediwolf »

Beerior pisze: 07 lut 2024, 16:18 Z tego co kojarzę nie będzie języka polskiego w apce i było to wyraźnie zaznaczone od samego początku.
To źle kojarzysz. Apka miała mieć polskie napisy, lektor miał zostać angielski. Ale znając AR mogą się z tego wycofać.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2024, 21:23 przez jediwolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Beerior pisze: 07 lut 2024, 16:18 Z tego co kojarzę nie będzie języka polskiego w apce i było to wyraźnie zaznaczone od samego początku.
Od samego początku była mowa, że tekst będzie przetłumaczony, lektor tylko po angielsku dla podstawki. Niedawno AR dało się przekonać i będzie dla kampanii z 2 fali również lektor w języku angielskim, bo stał pod dużym znakiem zapytania.
Beerior
Posty: 70
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 136 times
Been thanked: 25 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Beerior »

A to przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Klapouchy
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:26
Been thanked: 1 time

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Klapouchy »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja już wystartowałem z synem od 3 dni młucimy kampanię na razie Hype jest duży a ilość komponentów robi wrażenie :)
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: shuji »

Klapouchy pisze: 10 lut 2024, 11:58 Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja już wystartowałem z synem od 3 dni młucimy kampanię na razie Hype jest duży a ilość komponentów robi wrażenie :)
Ile syn ma lat ?
Klapouchy
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:26
Been thanked: 1 time

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Klapouchy »

13lat ale sporo już ogrywaliśmy ciężkich tytułów mage knight gloomhaven sw:rebelia ogólnie gra jest mechanicznie banalna festiwal kulania kośćmi i ew. modyfikowanie kartami. Jestem ciekawy czy fabuła będzie na tyle go angażować żeby przejść całą kampanię
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: waadimch »

Klapouchy pisze: 10 lut 2024, 19:56 13lat ale sporo już ogrywaliśmy ciężkich tytułów mage knight gloomhaven sw:rebelia ogólnie gra jest mechanicznie banalna festiwal kulania kośćmi i ew. modyfikowanie kartami. Jestem ciekawy czy fabuła będzie na tyle go angażować żeby przejść całą kampanię
Możesz napisać ile partii iss macie za sobą?
Klapouchy
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:26
Been thanked: 1 time

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Klapouchy »

Na zdjęciach masz rozłożoną planetę na 5 lądowanie wliczając tutorial
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: shuji »

Klapouchy pisze: 10 lut 2024, 19:56 13lat ale sporo już ogrywaliśmy ciężkich tytułów mage knight gloomhaven sw:rebelia ogólnie gra jest mechanicznie banalna festiwal kulania kośćmi i ew. modyfikowanie kartami. Jestem ciekawy czy fabuła będzie na tyle go angażować żeby przejść całą kampanię
A kiedy zaczął grać w "dorosłe" gry ? :)
McNab
Posty: 221
Rejestracja: 19 paź 2015, 20:32
Has thanked: 43 times
Been thanked: 139 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: McNab »

Słyszał ktoś może gdzieś o czymś na temat dodruku/powrotu do sklepów chociaż samego core?
Zaspałem z kupnem, a chętnie bym dołożył kolejne duże pudło na mają półkę wstydu.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2024, 21:48 przez McNab, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dyskutuj z trolem, bo najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a później pobije doświadczeniem.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

McNab pisze: 11 lut 2024, 18:57 Słyszał ktoś może gdzieś o czymś na temat dodruku/powrotu do sklepów chociaż samego core?
Zaspałem z kupnem, a chętnie bym dołożył kolejne doże pudło na mają półkę wstydu.
Będzie w sklepach, jak inne gry AR. Na stronie wydawnictwa można podejrzeć SCD poszczególnych rzeczy z ISS.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

McNab pisze: 11 lut 2024, 18:57 Słyszał ktoś może gdzieś o czymś na temat dodruku/powrotu do sklepów chociaż samego core?
Zaspałem z kupnem, a chętnie bym dołożył kolejne duże pudło na mają półkę wstydu.
szukajcie w okolicy czwartku w wiekszych sklepach planszówkowych
Ostatnio zmieniony 12 lut 2024, 18:17 przez Goldberg, łącznie zmieniany 1 raz.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Super »

Ze swojego nieogarnięcia wrzuciłem tego posta do wątku o kampanii ISS Vanguarda, zamiast do wątku o grze. Dlatego przeklejam poniżej:

Ja się pokuszę o pierwsze wrażenia po 2 rozgrywkach. Sama podstawka w PL wersji.

Po 1: zastanawiam się czy tam była jakaś korekta, bo bez specjalnego skupienia trafiam ciągle na literówki. Szczególnie w księdze statku są irytujące.

Po 2: klimatycznie zapowiada się fajnie. Na razie nic jeszcze nie wiem, bo to początek przygody, ale fabuła sprawia wrażenie mocno inspirowanej wszelkiej maści serialami/grami SF. I to fajne, bo liczę na inspirującą, ciekawą opowieść, ale niezbyt ciężką.

Po 3: niezbyt ciężka jest też mechaniką. Ot turlanka. Wolałbym silniejszy element optymalizacyjny, który ogranicza się przede wszystkim do bieżącego reagowania na to czy akurat dobrze rzucamy kośćmi i jak te wyniki odpowiednio zmodyfikować/zadbać o to żeby niezależnie od tego co wyrzucimy udało się zrealizować co trzeba.

Po 4: fajne są historie rekrutów - znowu takie nie do końca poważne i krociutkie. Pozwalają pobudzić wyobraźnię a dzięki lekkiej konwencji nie wpadaja w taką pompatyczność. Za bardzo się nie przejmujesz tą historią i nie przywiazujesz do postaci ale karta jednak przestaje być tylko zbiorem statystyk a staje się w Twoim umyśle bohaterem, członkiem załogi.

Po 5: zarządzanie statkiem daje nadzieję na jakieś ciekawe planowanie, co najlepiej rozwinąć przy ograniczonych zasobach. Do tego obcowanie z segregatorem do którego są powkładane spersonalizowane strony (przez wkładanie kart do przegródek) jest w praktyce przyjemnjejsze niż się wydaje na podstawie samej idei.

Po 6: to mój pierwszy kontakt z figurkami w sundropie i wg mnie są bardzo ładne. Ale widziałem zdjęcia w sieci, na których wyglądają słabo więc może mam jakiś szczęśliwszy egzemplarz :) Ogółem jakość wykonania komponentów jest całkiem wysoką. Niezłe kości, w porządku karty.

Ogółem, póki co takie 6/10 więc nie ma szaleństwa, ale z drugiej strony jestem zaciekawiony i chcę eksplorować grę dalej. Mam poważne obawy o regrywalność, ale to się zobaczy w praktyce. Mam nadzieję że ciekawość odnośnie rozwoju fabuły będzie ciągnąć grę, nawet jak z biegiem czasu zrobi się bardziej powtarzalna.
W sumie to zróżnicowanie kości jest dość niewielkie, a szkoda, bo budowanie puli kości dla poszczególnych sekcji ma potencjał na ciekawą zabawę (ale to może zawyżone oczekiwania po TMB :D).
Powtórzę jeszcze, że to takie zupełnie wstępne wrażenia po 2 rozgrywkach więc powyższe przemyślenia mogą nie znaleźć potwierdzenia po kolejnych partiach.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: nolify »

Czy w ISS Vanguard sterujemy zawsze dokładnie tą samą ilością postaci? Generalnie pytam o to, czy występuje tutaj myk jak w Uśpionych Bogach czy ATO.
Jak to wygląda, wcielamy się w jakiegoś załoganta, czy sterujemy z góry statkiem i załogą, a solo od multi różni to, że musimy obgadać z innymi podejmowane decyzje?
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Super »

Sterujemy statkiem, na którym załoga jest liczniejsza niż ilość graczy. W fazie zarzadzania statkiem wspólnie decydujemy kogo posłać do jakiej pracy. A na misję eksploracji planety możemy wysłać wybranych przez siebie członków załogi o odpowiednich specjalizacjach. Instrukcja wskazuje żeby brać po jednym bohaterze z każdej sekcji na każdego gracza (więc przy 4 graczach na misję idzie 4 członków załogi, po 1 z każdej sekcji, w 3 osoby - 3 bohaterów, w 2 osoby - 2, no i solo też 2). Nie widzę jednak powodu (innego niż to że nie da się sprawiedliwie podzielić 4 bohaterów pomiędzy 3 osoby), dla którego nie moglibyśmy np. w dwie osoby wziąć po 2 sekcje na głowę i robić misję "pełnym" składem. Członków załogi można rekrutować, mogą też zginąć na misji i w ten sposób z załogi wylecieć.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: nolify »

Co determinuje
Super pisze: 12 lut 2024, 19:20 Sterujemy statkiem, na którym załoga jest liczniejsza niż ilość graczy.
Czy ilość dostępnej załogi statku również jest zdeterminowana przez ilość graczy? Czy powyższe określa, nie wiem, setup danego scenariusza itp.?
Super
Posty: 405
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 218 times
Been thanked: 120 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Super »

Mamy na statku pulę członków załogi, którą w ramach zarządzania statkiem możemy powiększać. Każdy z nich przypisany jest do jednej z 4 sekcji, które różnią się dostępnymi kośćmi (a fabularnie są to sekcje bezpieczeństwa, nauki, zwiadu i inżynierii). I potem idąc na misję eksploracji planetarnej, wybieramy z tej puli, kogo bierzemy (wg wcześniej wytłumaczonej zasady, w uproszczeniu - po 1 zawodniku na każdego gracza).
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Dhel »

nolify pisze: 12 lut 2024, 19:38 Co determinuje
Super pisze: 12 lut 2024, 19:20 Sterujemy statkiem, na którym załoga jest liczniejsza niż ilość graczy.
Czy ilość dostępnej załogi statku również jest zdeterminowana przez ilość graczy? Czy powyższe określa, nie wiem, setup danego scenariusza itp.?
Musisz sterować co najmniej 2 ‚sekcjami’ podczas eksploracji planety. Każdą planetę możesz podejść w dowolnej kombinacji co umożliwia zagrać planetę x w 2 graczy a w następny dzień planetę y w 3. Fazę statku wykonuje się jednocześnie.
Klapouchy
Posty: 7
Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:26
Been thanked: 1 time

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Klapouchy »

nolify pisze: 12 lut 2024, 19:38 Co determinuje
Super pisze: 12 lut 2024, 19:20 Sterujemy statkiem, na którym załoga jest liczniejsza niż ilość graczy.
Czy ilość dostępnej załogi statku również jest zdeterminowana przez ilość graczy? Czy powyższe określa, nie wiem, setup danego scenariusza itp.?
Nie jest generalnie startujemy z 8 członkami załogi a pomiędzy eksploracją planety w fazie zarządzania statkiem możemy zrekrutować nowych 4 tylko że na początku żetonów dowodzenia które aktywują poszczególne sekcję statku mamy 2-3 a miejsc 4, więc jeśli odwiedzisz baraki to nie aktywujesz badań albo produkcji
ODPOWIEDZ