Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Gizmoo »

nidhog pisze: 14 lut 2023, 20:05 ma prawo uważać HoLAS za kasztan.
Bądźmy precyzyjni. Nie uważam tej gry za "kasztan". Uważam, że jest to (dla mnie) średniak. Na pewno ta gra może się podobać, ale moim zdaniem, nie jest to gra, która łatwo wszystkim "wejdzie". Potrzeba do niej stałej ekipy, z którą będzie się ten tytuł ogrywało do porzygu. O co może nie być łatwo, bo jest to gra bardzo specyficzna. I moim zdaniem zebranie takiej czwórki, która się grze odda nie będzie łatwe. A nie jest to tytuł na tyle przyjemny, z elegancką mechaniką, że da się w niego wejść z marszu i zagrać z przyjemnością raz. Dodatkowo ja strasznie nie lubię losowości i losowych efektów na żetonach eksploracji. Wkurza mnie, jak ktoś może po odkryciu żetonu wstawić dwie jednostki, albo dostać cenne surowce, a ty odkrywasz taki żeton i tylko tracisz. Karty też mają super losowe efekty. ;)
nidhog pisze: 14 lut 2023, 20:05 4x trzeba tłumaczyć 30 minut ;)
Clash of Cultures, którego również nie jestem miłośnikiem, tłumaczy się tyle samo czasu, a jest bardziej głęboką grą, przy podobnym stopniu skomplikowania zasad. I łatwo śledzić, kto jakie ma technologie, bo widać kto co ma odblokowane, a umiejętności masz przed nosem, a nie po drugiej stronie stołu, zapisane maczkiem. ;)
nidhog pisze: 14 lut 2023, 20:05 Po prostu jak będziesz miał okazję zagraj i wtedy zobaczysz czy się gra podoba.
Ja również polecam zagrać! PRZED zakupem. :D I tak, gusta są różne. Nie powinno to nikogo dziwić. Może dla kogoś ta gra to będzie planszówkowy Graal?
Moonday pisze: 14 lut 2023, 17:56 czyli budowy jednostek za surowce z możliwością ich ulepszania i pojedynkowaniem się ale bez nadmiernej ekonomii i dyplomacji? Tylko coś, co jest dostępne i po polsku.
Dla mnie język jest nieistotny. Zresztą HoLAS nadal NIE jest dostępny "po polsku", więc nie rozumiem utyskiwania w tej kwestii. . ;)

I może rzeczywiście, nad Wisłą takich gier za dużo nie ma. Ale jest np. taki Brazil, Cry Havoc, Kemet, Tytani, Lord of Hellas, Northgard. A za chwile pojawią się kapitalne D.E.I. i Wonderland's War. Gier w języku Szekspira - to chyba do jutra bym wymieniał. :wink:
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

Gizmoo pisze: 14 lut 2023, 23:31 I może rzeczywiście, nad Wisłą takich gier za dużo nie ma. Ale jest np. taki Brazil, Cry Havoc, Kemet, Tytani, Lord of Hellas, Northgard. A za chwile pojawią się kapitalne D.E.I. i Wonderland's War. Gier w języku Szekspira - to chyba do jutra bym wymieniał. :wink:
No widzisz tyle wymieniłeś i dla mnie osobiście wszystkie z nich są gorsze od Holasa :) Nie wiem tylko jak Dei i WW, bo nie grałem (ale planuję). LoH gorszy dla mnie tylko i wyłącznie z powodu braku balansu i liczę, że LoR to naprawi.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: CrossSleet »

Jak widać kwestia gustu - dla mnie HOLAS to mocne top, jedna z moich ulubionych gier i zawsze będę chętny do zagrania.

Ja czuję mocno Warcrafta, ale to też kwestia indywidualna. Dla mnie to gra fajna, przyjemna, zasady proste i szybkie do wytłumaczenia. Ja grałem po 1 filmiku z instrukcją na YouTube + szybkim przewertowaniu instrukcji.

Nikogo przekonywać na siłę nie ma sensu - lepiej ten czas wykorzystać, żeby zagrać w HOLAS 😁
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

CrossSleet pisze: 15 lut 2023, 11:27 Ja czuję mocno Warcrafta, ale to też kwestia indywidualna.
Każda osoba, która ze mną grała od razu porównywała grę do Warcrafta. Ci co tego nie robili to osoby, które nigdy nie grały w Warcrafta xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 168 times
Been thanked: 207 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Tachion »

Nie wiem o co te kłótnie. Wiadomo, że Gizmoo ma rację odnośnie Legends of Void, ale tragicznie się myli w przypadku HoLAS i Thunderstone Quest i bodajze Ruination ^^
Dla mnie gra trochę spadła w rankingu, bo ma swoje bolaczki, o których wspominałem jak Hardkor zastanawiał się na zakupem. Ta asymetrycznosc tutaj nie jest wystarczająco przejrzysta dla przeciwników i wypada znać plansze każdej grającej planszy i rozumiem narzekanie, bo się o tym zapomina. Dla mnie to bardziej nawalanka/skirmisher 4X gdzie mam poczucie większej kontroli niż w innych DoaM. Za mało aspektu zarządzania cywilizacja jak na moje obecne gusta.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Moonday »

Gizmoo pisze: 14 lut 2023, 23:31
Dla mnie język jest nieistotny. Zresztą HoLAS nadal NIE jest dostępny "po polsku", więc nie rozumiem utyskiwania w tej kwestii. . ;)

I może rzeczywiście, nad Wisłą takich gier za dużo nie ma. Ale jest np. taki Brazil, Cry Havoc, Kemet, Tytani, Lord of Hellas, Northgard. A za chwile pojawią się kapitalne D.E.I. i Wonderland's War. Gier w języku Szekspira - to chyba do jutra bym wymieniał.
Obstawiam, że dla znakomitej większości forumowiczów istotne jest to, czy gra jest wydana w ojczystym języku. HoLAS za chwilę będzie po polsku, więc gracze bardziej zainteresowali się tym tytułem.
Z gier, które wymieniłeś, to nie bardzo widzę możliwość ich konkurowania z HoLAS, w kontekście porównywania mechaniki tak, aby była możliwie blisko komputerowych RTS w stylu Warcraft. Może Cry Havoc, ale tej gry już nie ma i nie będzie.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: CrossSleet »

Hardkor pisze: 15 lut 2023, 13:51
CrossSleet pisze: 15 lut 2023, 11:27 Ja czuję mocno Warcrafta, ale to też kwestia indywidualna.
Każda osoba, która ze mną grała od razu porównywała grę do Warcrafta. Ci co tego nie robili to osoby, które nigdy nie grały w Warcrafta xD
No bo klimat Warcrafta jest i tyle, nie wiem jak można grać w Warcrafta i nie czuć tu tego klimatu. Chociaż zgodzę się, że to właśnie w klimacie jest to porównanie, bo w mechanice niekoniecznie :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

zdecydownie przy tytule co do którego nie jestem pewien lepiej wcześniej zagrać na czyimś egzemplarzu. Zdania widać są podzielone . Ja sam ma swój rozum i żadna opinia nie jest w stanie mnie przekonać/zniechęcić (może co jedynie spróbować spojrzeć szerzej) . Ale na tę chwilę znając TEKingdoms i widzać tyle podobieństw gra mnie nie przekonuje do siebie. No i czas rozgrywki + ekipa min 3graczy.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: esubotowicz »

Ewa
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Moonday »

esubotowicz pisze: 20 lis 2023, 07:51 Jutro rusza kampania gamefound:
https://gamefound.com/en/projects/gamel ... ject-story
Domyślam się, że to, co planuje wydać u nas Galakta będzie związane z tą kampanią, czyli druk gdzieś w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

Moonday pisze: 20 lis 2023, 08:24
esubotowicz pisze: 20 lis 2023, 07:51 Jutro rusza kampania gamefound:
https://gamefound.com/en/projects/gamel ... ject-story
Domyślam się, że to, co planuje wydać u nas Galakta będzie związane z tą kampanią, czyli druk gdzieś w przyszłym roku.
Galakta z tego co słyszałem drukuje z nimi, ale samą podstawkę.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: qreqorek »

Hardkor pisze: 20 lis 2023, 09:36 Galakta z tego co słyszałem drukuje z nimi, ale samą podstawkę.
Gamelyn miało kampanię HLASa w 2017 i wtedy było już dostępne 8 frakcji.
https://www.kickstarter.com/projects/co ... escription

W 2018 był 2nd print, trochę zmian (na kartach i planszetkach frakcji) oraz doszły dwie nowe frrakcje + małe dodatki.
https://www.kickstarter.com/projects/co ... escription

Teraz mamy po 5 latach reprint wersji deluxe, zmieni się i dojdzie naprawdę niewiele. https://gamefound.com/en/projects/gamelyngames/hlas

Moim zdaniem Galakta dostała ultimatum w stylu - chcecie dalej wydawać nasze Tiny Epic - musicie też wydać HLAS. Czy tak jest, czy nie, to jeśli teraz wyjdzie w PL tylko podstawka, to moim zdaniem można zapomnieć o dodatkach w rodzimym języku.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1625
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: nidhog »

qreqorek pisze: 20 lis 2023, 09:59
Hardkor pisze: 20 lis 2023, 09:36 Galakta z tego co słyszałem drukuje z nimi, ale samą podstawkę.
Gamelyn miało kampanię HLASa w 2017 i wtedy było już dostępne 8 frakcji.
https://www.kickstarter.com/projects/co ... escription

W 2018 był 2nd print, trochę zmian (na kartach i planszetkach frakcji) oraz doszły dwie nowe frrakcje + małe dodatki.
https://www.kickstarter.com/projects/co ... escription

Teraz mamy po 5 latach reprint wersji deluxe, zmieni się i dojdzie naprawdę niewiele. https://gamefound.com/en/projects/gamelyngames/hlas

Moim zdaniem Galakta dostała ultimatum w stylu - chcecie dalej wydawać nasze Tiny Epic - musicie też wydać HLAS. Czy tak jest, czy nie, to jeśli teraz wyjdzie w PL tylko podstawka, to moim zdaniem można zapomnieć o dodatkach w rodzimym języku.
Ja dlatego nawet nie planuję zmiany. Mam wszystko co wyszło w Eng do tej pory
Zakupię resztę i sprzedam mate jednostronna, a kupię dwustronna.
Moim zdaniem nie ma sensu czekac na Galaktę jesli komuś zalezy na all-in
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: AkitaInu »

Według mnie popularność tej gry jest tak mała ze w ogóle dziwie się że galakta ją wydaje. Ale całkiem prawdopodobne jest to że tak jak wspomniałeś - dostali ultimatum przy wydwaniu tiny epików.

IMHO - nie ma szans już teraz na dodatki w PL.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: walkingdead »

Czy grywa ktoś solo? Jak to się sprawuje w rozgrywce jednoosobowej?
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: qreqorek »

walkingdead pisze: 13 gru 2023, 21:03 Czy grywa ktoś solo? Jak to się sprawuje w rozgrywce jednoosobowej?
W oryginalnym wydaniu słabo.
Po skorzystaniu z linku w stopce mojego posta sytuacja mocno się zmienia, acz dalej wolę grywać drużynowo w wydaniu 2 vs 2.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: StanleyStone »

Czyli szanse na wydanie po polsku dodatków znikome? Czy ktoś ma jakieś inne info?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

StanleyStone pisze: 14 lut 2024, 13:14 Czyli szanse na wydanie po polsku dodatków znikome? Czy ktoś ma jakieś inne info?
Na początek podstawka. Reszta zależnie od tego jak się przyjmie.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

Hmmm.. jak bawimy się w proroków to obstawiam że Podstawka+2 dodatki PL i reszta ENG. :wink:
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Moonday »

BOLLO pisze: 15 lut 2024, 12:35 Hmmm.. jak bawimy się w proroków to obstawiam że Podstawka+2 dodatki PL i reszta ENG. :wink:
A ja obstawiam, że Galakta wyda całość, no chyba że gracze nie będą w ogóle zainteresowani tytułem. Póki co Galakta tłumaczy dodatki do gier, które wydaje i nie wiem skąd ten pesymizm.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: AkitaInu »

Moonday pisze: 15 lut 2024, 13:03
BOLLO pisze: 15 lut 2024, 12:35 Hmmm.. jak bawimy się w proroków to obstawiam że Podstawka+2 dodatki PL i reszta ENG. :wink:
A ja obstawiam, że Galakta wyda całość, no chyba że gracze nie będą w ogóle zainteresowani tytułem. Póki co Galakta tłumaczy dodatki do gier, które wydaje i nie wiem skąd ten pesymizm.
Imho z tego że:

A) gra sie dosc kiepsko przyjęła - chodzi mi o ilość gier które się przewijają w sklepach, na bazarach itp. Pozytywnych opinii tez jest malo a zainteresowanie kupnem dość niskie.
B) gra jest mało popularna
C) gra ma juz swoje lata, miała kilka kicków i ludzie pewnie mają juz w większości pokupowane

Mozliwe ze sie myle, ale dla mnie to jest gra ktora raczej bedzie zalegac na polkach sklepowych, jedyny powód imho jest takji ze galakta ma umowe na wszystko z gamelyn, inaczej by pewnie tego nie wydali :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5217
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1683 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
D) Cena.....
Ostatnio zmieniony 15 lut 2024, 20:18 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: walkingdead »

Spoiler:
A wiadomo już jaka będzie cena?
Czekając na podstawkę kupiłam wszystkie dodatki jakie udało mi się zdobyć i nie wydaje mi się, aby cena za te pudła była jakaś wybitnie przerażająca. A trochę tam zawartości jest w tych pudłach.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2024, 20:18 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4473
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: Hardkor »

Spoiler:
Nie. Znając politykę Galakty tanio nie będzie
Ostatnio zmieniony 15 lut 2024, 20:18 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
GapcioMaluszek
Posty: 150
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 37 times

Re: Heroes of Land, Air & Sea (Scott Almes)

Post autor: GapcioMaluszek »

Hardkor pisze: 15 lut 2024, 19:33
Spoiler:
Nie. Znając politykę Galakty tanio nie będzie

Patrząc na ostatnie premiery Galakty, czyli Pax Ren czy Mityczny Wiatr chyba nie można narzekać na cenę.
ODPOWIEDZ