ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: aspo »

Które karty warto zakoszulkować, które jakoś często się przetasowuje? mam wrażenie, że w pudełku nie ma zbyt dużo miejsca na koszulki...
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: jediwolf »

aspo pisze: 14 lut 2024, 10:29 Które karty warto zakoszulkować, które jakoś często się przetasowuje? mam wrażenie, że w pudełku nie ma zbyt dużo miejsca na koszulki...
Na moje oko nie ma szans zakoszulkować wszystkiego i wcisnąć w ten ich insert. Jest stanowczo za ciasny.
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

jediwolf pisze: 14 lut 2024, 12:11
aspo pisze: 14 lut 2024, 10:29 Które karty warto zakoszulkować, które jakoś często się przetasowuje? mam wrażenie, że w pudełku nie ma zbyt dużo miejsca na koszulki...
Na moje oko nie ma szans zakoszulkować wszystkiego i wcisnąć w ten ich insert. Jest stanowczo za ciasny.
W czasie kampanii można było dokupić koszulki AR i przyszło z nimi dodatkowe pudło, więc wszystko powinno się zmieścić wtedy.
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: aspo »

Hrosskar pisze: 14 lut 2024, 12:12W czasie kampanii można było dokupić koszulki AR i przyszło z nimi dodatkowe pudło, więc wszystko powinno się zmieścić wtedy.
Nie kupiłem, więc wracam z pierwotnym pytaniem: czy któraś talia jest tasowana na tyle często, by wymagała koszulek? Nawet przy gołych kartach w pudełku jest ciasno, więc na pewno nie da się zakoszulkować wszystkiego (bez dodatkowego pudła, którego tu nie rozważamy).
Polo15
Posty: 118
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 42 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Polo15 »

aspo pisze: 14 lut 2024, 12:22 Nie kupiłem, więc wracam z pierwotnym pytaniem: czy któraś talia jest tasowana na tyle często, by wymagała koszulek? Nawet przy gołych kartach w pudełku jest ciasno, więc na pewno nie da się zakoszulkować wszystkiego (bez dodatkowego pudła, którego tu nie rozważamy).
Warto zakoszulkować karty sekcji (120 szt., standard CCG, karty w koszulkach premium mieszczą się w pudełkach sekcji), oraz wydarzenia (małe karty, nie pamiętam ile, tych już nie zmieściłem w wyprasce, trzymam w woreczku). Te karty najczęściej się tasuje.
Niektórzy polecają też koszulkowanie małych kart odkryć i urazów oraz dużych kart sytuacji i ekwipunku.
Void
Posty: 221
Rejestracja: 09 sie 2019, 13:18
Has thanked: 11 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Void »

Ja na chwilę obecną poza kartami sekcji zakoszulkowałem w sleevekingi standard karty wydarzeń, karty awansu oraz karty zdarzeń pokładowych. Mieści się to w pudle ale karty awansu przełożyłem na chwilę obecną do drugiego pudełka (z tego białego do tego czarnego) bo tam faktycznie za ciasno było. Karty sekcji trzymam poza pudłem głównym w tych fancy pudełkach na magnesy natomiast w tych sekcyjnych plastikowych kolorowych pudełkach trzymam drugi zestaw kości i karty akt personalnych.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: nolify »

McNab pisze: 11 lut 2024, 18:57 Słyszał ktoś może gdzieś o czymś na temat dodruku/powrotu do sklepów chociaż samego core?
Zaspałem z kupnem, a chętnie bym dołożył kolejne duże pudło na mają półkę wstydu.
Pojawiła się opcja w sklepie Aleplanszowki.pl. Planowana wysyłka, połowa marca.
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/1 ... 70417.html
Nie wiem czy to dobra cena, nie wiem czym dokładnie się to to różni od wersji crowdfundingowej. Ale jak ktoś ma ochotę wejść na pokład, to ma możliwość w każdej chwili :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: kaimada »

A to nie core pledge? W kwietniu core pledge u nich kosztował 485 zł.
nolify
Posty: 242
Rejestracja: 03 cze 2023, 20:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 100 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: nolify »

To chyba będzie w końcu wersja retailowa czyli bez SG. No bo wspierający już dostają, więc teraz AR wersję sklepową będzie sprzedawał. Ale co tam dokładnie siedzi, nie wiem. Nie wchodziłem w ten tytuł, nie mam go na radarze.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 85 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Reku_ »

kaimada pisze: 14 lut 2024, 20:51 A to nie core pledge? W kwietniu core pledge u nich kosztował 485 zł.
Nie wiem czy to core plade, ale jak u nich brałem w kwietniu to faktycznie kosztował te ~480. Szkoda tylko że personal files kosztowało 95 a teraz 75
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Ayaram »

Na 90% nie. Aleplanszówki zawsze dają w nazwie gry dopisek "+SG"
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

nolify pisze: 14 lut 2024, 20:07
McNab pisze: 11 lut 2024, 18:57 Słyszał ktoś może gdzieś o czymś na temat dodruku/powrotu do sklepów chociaż samego core?
Zaspałem z kupnem, a chętnie bym dołożył kolejne duże pudło na mają półkę wstydu.
Pojawiła się opcja w sklepie Aleplanszowki.pl. Planowana wysyłka, połowa marca.
https://aleplanszowki.pl/strategiczne/1 ... 70417.html
Nie wiem czy to dobra cena, nie wiem czym dokładnie się to to różni od wersji crowdfundingowej. Ale jak ktoś ma ochotę wejść na pokład, to ma możliwość w każdej chwili :)
To wersja sklepowa, czyli tylko core box. Kilka innych sklepów też dzisiaj rozpoczęło przedsprzedaż.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

kaimada pisze: 14 lut 2024, 20:51 A to nie core pledge? W kwietniu core pledge u nich kosztował 485 zł.
To nawet nie core pledge, a sama podstawka bez SG
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: niwgnip »

Ktoś się orientuje które sklepy wysyłają wersje z gamefound w dwóch falach? W tym tygodniu dowiedziałem się że moja wersja z 3trolli zostanie wysłana dopiero jak będą mieć wszystko :D
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 92
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: shahiye »

A jest sens zaczynac granie bez stretch goalsow?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3357 times
Been thanked: 3217 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: japanczyk »

shahiye pisze: 15 lut 2024, 09:08 A jest sens zaczynac granie bez stretch goalsow?
Jest
niwgnip pisze: 15 lut 2024, 09:03 Ktoś się orientuje które sklepy wysyłają wersje z gamefound w dwóch falach? W tym tygodniu dowiedziałem się że moja wersja z 3trolli zostanie wysłana dopiero jak będą mieć wszystko :D
Aleplanszowki na pewno i vanheim
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

shahiye pisze: 15 lut 2024, 09:08 A jest sens zaczynac granie bez stretch goalsow?
SG to jest nowa kampania, rozgrywająca się ileś lat po kampanii ISS Vanguard plus chyba tam są chyba jeszcze pojedyncze misje.
Awatar użytkownika
shahiye
Posty: 92
Rejestracja: 27 sty 2021, 17:01
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: shahiye »

japanczyk pisze: 15 lut 2024, 09:11
shahiye pisze: 15 lut 2024, 09:08 A jest sens zaczynac granie bez stretch goalsow?
Jest
A moglbys prosze rozwinac?
W SG jest po prostu kontunuacja kampanii? Czy raczej w gre wchodzi reset podstawki i gra od nowa?
I czy w SG jest dodatek personal files?

Dzieki :)
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: tomekmani3k »

Personal files są dostępne z 1 falą.
jediwolf
Posty: 401
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 80 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: jediwolf »

shahiye pisze: 15 lut 2024, 09:16
A moglbys prosze rozwinac?
W SG jest po prostu kontunuacja kampanii? Czy raczej w gre wchodzi reset podstawki i gra od nowa?
I czy w SG jest dodatek personal files?

Dzieki :)
Jak dobrze pamiętam kampania ze SG rozgrywa się po ukończeniu podstawki, jest to dalsza część. Personal files od razu z pierwszą falą przyszły. To nie SG a osobny dodatek, który można sobie dokupić (i uważam, że warto to zrobić).
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Vanaheim rzucil wczoraj 10 sztuk corpladge + sg (5 sundrop, piec zwyklych)
Udalo mi sie kupic za 699 base+sg , dzis juz wyslana
Teraz w kazdym sklepie widze w polowie marca ma byc wersja retail za 500+
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Wakabayashi
Posty: 125
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 18 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Wakabayashi »

Czy ktoś mógłby mnie oświecić odnośnie do wersji retail? Czy wystarczy mi ona żeby w pełni cieszyć się grą? Czy niezbędne są dodatki? Zaznaczam, że nie potrzebuje ozdób, figurek itp.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Goldberg »

Tak wersja retail to....po prostu gra ISS VANGUARD
A dodatki, to dodatki....dodatkowe :) ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: Hrosskar »

Wakabayashi pisze: 15 lut 2024, 17:54 Czy ktoś mógłby mnie oświecić odnośnie do wersji retail? Czy wystarczy mi ona żeby w pełni cieszyć się grą? Czy niezbędne są dodatki? Zaznaczam, że nie potrzebuje ozdób, figurek itp.
Wersja retail podstawki jest wystarczająca. Można dokupić dodatek Personel files, która rozszerza info o bohaterach, którymi grasz w grze, ale z tego co kojarzę, nie jest to konieczne. W 2 fali, czyli może pod koniec tego roku, będą 2 dodatki (2 kampanie, nieco krótsze niż ta w podstawce), które można również dokupić, jeżeli chcesz więcej historii z tego świata. Reszta to dodatki czysto kosmetyczne.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: ISS Vanguard (M. Oracz, K. Piskorski, P. Samborski, M. Świerkot)

Post autor: uyco »

W pierwszym projekcie produkcyjnym - Narzędzia sekcji, instrukcja na drugiej stronie karty mówi, żeby dodać 2 apteczki, niestety w moim egzemplarzu gry jest tylko jedna apteczka. czy to jest błąd, czy faktycznie powinny być 2 apteczki?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
ODPOWIEDZ