Sky Team / Halo wieża (Luc Rémond)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Sky Team / Halo wieża (Luc Rémond)

Post autor: Coen »

Obrazek

Sky Team is a co-operative game, exclusively for two players, in which you play a pilot and co-pilot at the controls of an airliner. Your goal is to work together as a team to land your airplane in different airports around the world.

To land your plane, you need to silently assign your dice to the correct spaces in your cockpit to balance the axis of your plane, control its speed, deploy the flaps, extend the landing gear, contact the control tower to clear your path, and even have a little coffee to improve your concentration enough to change the value of your dice.

If the aircraft tilts too much and stalls, overshoots the airport, or collides with another aircraft, you lose the game...and your pilot's license...and probably your life.

From Montreal to Tokyo, each airport offers its own set of challenges. Watch out for the turbulence as this could end up being bumpy ride!

—description from the publisher


https://boardgamegeek.com/boardgame/373106/sky-team

Obejrzałem już kilka recenzji / gameplayów, ciekawy temat, tylko dla 2 graczy, gra dość mnie zainteresowała.
Ciekawy, czy jakiś polski wydawca zdecydowałby się na wydanie tego u nas?


Ostatnio zmieniony 18 lut 2024, 21:46 przez Coen, łącznie zmieniany 1 raz.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Veridiana »

Tez mnie zaciekawiła, aczkolwiek boję się, czy nie będzie to takie beznamietne pykanie typu tam trochę zwiększyć, tam zmniejszyc, a potem kłótnia kto się nie domyślił i zawalił 😉
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: pingus »

Grę można przetestować na BGA.
Fajne tematyczne pomysły, ale dla mnie replayability dość niskie pomimo wielu scenariuszy.
Do grania na żywo z myślą, że się zagra 10 gier myślę, że spoko. Polecam najpierw sprawdzić.
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Platan »

Czy ktoś wie gdzie można kupić na polskim rynku Sky Team?
Najchętniej poczekałbym na polskie wydanie.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: sopel82 »

Platan pisze: 25 lis 2023, 19:24 Czy ktoś wie gdzie można kupić na polskim rynku Sky Team?
U nas z reguły Planszostrefa ściąga angielskie tytuły, mają też Sky Team: https://planszostrefa.pl/pl/p/Sky-Team- ... lska/15512
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Atk »

Prezes na AleGramy mówił, że ci co wydadzą ta grę rozbija bank.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1738
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Leser »

Atk pisze: 19 gru 2023, 20:07 Prezes na AleGramy mówił, że ci co wydadzą ta grę rozbija bank.
Prezes jak wiadomo lubi dużo mówić 😉

Miałem styczność na Essen i przyznaję, że to projekt bardzo przyjemny, interesujący i fajnie spasowany z tematem. I przynajmniej na papierze sensownie regrywalny.

Jeżeli jakaś kooperacja dla WYŁĄCZNIE dwóch graczy na rozbić bank, to rzeczywiście ta. Ale i tak będę potężnie zdziwiony, jeśli tak się stanie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Atk »

Leser pisze: 19 gru 2023, 22:32
Atk pisze: 19 gru 2023, 20:07 Prezes na AleGramy mówił, że ci co wydadzą ta grę rozbija bank.
Prezes jak wiadomo lubi dużo mówić 😉

Miałem styczność na Essen i przyznaję, że to projekt bardzo przyjemny, interesujący i fajnie spasowany z tematem. I przynajmniej na papierze sensownie regrywalny.

Jeżeli jakaś kooperacja dla WYŁĄCZNIE dwóch graczy na rozbić bank, to rzeczywiście ta. Ale i tak będę potężnie zdziwiony, jeśli tak się stanie.
A to wiadomo, ale bardzo dobrze się wypowiadał o tej grze. Pamięć ma słaba ale chyba żałował, że mu sie nie udało tego dopiąć.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: sopel82 »

Miałem dzisiaj okazję pograć w Sky Team (sam core, jedno lotnisko, bez dodatkowych modułów). Grało się naprawdę przyjemnie, zasady wchodzą szybko, tury lecą sprawnie i co więcej rzeczywiście czuć klimat lądowania (szacun, że udało się to osiągnąć w 20-to minutowej grze). Na pewno będzie wracać na stół.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
MarioWiśnia
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: MarioWiśnia »

Leser pisze: 19 gru 2023, 22:32
Atk pisze: 19 gru 2023, 20:07 Prezes na AleGramy mówił, że ci co wydadzą ta grę rozbija bank.
Prezes jak wiadomo lubi dużo mówić 😉

Miałem styczność na Essen i przyznaję, że to projekt bardzo przyjemny, interesujący i fajnie spasowany z tematem. I przynajmniej na papierze sensownie regrywalny.

Jeżeli jakaś kooperacja dla WYŁĄCZNIE dwóch graczy na rozbić bank, to rzeczywiście ta. Ale i tak będę potężnie zdziwiony, jeśli tak się stanie.
Myślę, że powiedzenie, ROZBIJĄ BANK, było specjalnie wyolbrzymione, ale może to być CZARNY KOŃ tego roku wydawniczego. Polski wydawca klepnięty i pozostaje czekać. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: waadimch »

Proszę o wymiary planszetki głównej długośćxszerokość? Dzięki
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: sopel82 »

waadimch pisze: 28 sty 2024, 10:16 Proszę o wymiary planszetki głównej długośćxszerokość?
ok 17.5cm (szer) x 24.5 (długość)

ale ma stole zajmować moze 40cm i więcej na długość (ze względu na 2 wysuwane tory)
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Bruno »

Wreszcie planszówka (nie karcianka) dla dwojga, która zmieści się na stoliku kawowym! :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: szmajchel »

Spoiler:
Coś więcej wiadomo na temat polskiej edycji? Bo nie wiem czy czekać czy brać ang
Ostatnio zmieniony 28 sty 2024, 15:59 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: waadimch »

Dzięki za odpowiedz:
Jeszcze jedną prośbę mam:

Zdjęcie prosze pasków co sie wklada do planszy z lewej strony:
HND - Haneda i LHR Heathrow -- zielone .
MarioWiśnia
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: MarioWiśnia »

szmajchel pisze: 28 sty 2024, 15:45
Spoiler:
Coś więcej wiadomo na temat polskiej edycji? Bo nie wiem czy czekać czy brać ang
Mógłbym udawać przekumatego i napisać, wiem, ale nie powiem, ale prawda taka, że co do terminu, nic nie wiem. Co wpisuje się w pewną tendencję, że wydawnictwa już tak chętnie nie rzucają datami, bo później są z tego rozliczane przez graczy. Tak jak napisałem wcześniej - trzeba uzbroić się w cierpliwość, czekać i mieć nadzieję, że na ostatniej prostej coś się nie wydarzy. Z doświaczenia podchodzę do dat w ten sposób, że dopóki nie ma na półkach gry, to nic nigdy nie jest pewne. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Coen »

Coen pisze: 24 paź 2023, 21:07 Ciekawy, czy jakiś polski wydawca zdecydowałby się na wydanie tego u nas?
:D

Dla mnie to pewny zakup, czekam w takim razie grzecznie na jakieś dokładniejsze informacje o polskim wydaniu.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: kasiul3k »

Jeśli ktoś chciałby obejrzeć rozgrywkę w podstawowy scenariusz, to zapraszam serdecznie na mój kanał, gdzie nagrałam gameplay z tłumaczeniem zasad i krótką opinią o grze po kilkunastu rozegranych partiach :)

Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1523
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: mikeyoski »

Będzie polska wersja od Kaczek :-)
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Neoptolemos »

Dla osób, które nie śledziły streamu z zapowiedziami z NewsConu:
wszystkie wydawnictwa lokalizujące Sky Team dostały propozycję zaprojektowania w formie promek własnych, bonusowych lotnisk/scenariuszy i LDG Polska zgłosiło awaryjne lądowanie Boeinga 767-300ER w Warszawie w 2011 roku. Pomysł się bardzo spodobał i scenariusz zostanie dołączony do "booster packa", który dostępny będzie w tym roku, jak zakładam - we wszystkich językach (ale czy równolegle z premierą podstawki - tego nie wiem).
Nie wiem też, jak scenariusz będzie wyglądał mechanicznie, bo zaproponowaliśmy (miałem przyjemność konsultować design) własną wersję, w której nie działa podwozie (tak jak faktycznie miało to miejsce) - czy zostanie wykorzystany, nie wiadomo. Ale mam nadzieję ;)

Tak czy inaczej w związku z tym bonusowym scenariuszem miałem okazję pożyczyć na trochę firmowy egzemplarz i poogrywać; powiem tak - imho to już teraz murowany kandydat do mojej osobistej topki za 2024 rok (gdybym zagrał jeszcze w 2023, załapałby się wówczas bez problemu). Gra jest szybka, emocjonująca, faktycznie wymaga kooperacji (komunikacja jest ograniczona) i świetnie wiąże mechanikę z tematem. I wiem, że mogę być zbiasowany, ale jakby co, to na Sky Team namierzałem się ZANIM się dowiedziałem, że LDG Polska to wyda ;)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: yrq »

shuji pisze: 18 lut 2024, 20:29
Spoiler:
Jest to gra kooperacyjna, w której naprzemiennie dokładamy po 4 kostki w odpowiednie miejsca na planszy.
Co turę samolot obniża lot, a naszym celem jest bezpieczne posadzenie go na ziemi. Aby do tego doszło musimy:
- oczyścić pas z innych samolotów,
- dolecieć na miejsce, co wiąże się z odpowiednim zarządzaniem mocą silników,
- wyrównać lot,
- otworzyć wszystkie klapy, wysunąć podwozie i przygotować hamulce.
O tych efektach decydują kości, np.
- wychylenie jest wyznaczane przez różnicę na kości mojej i drugiego pilota, jak będzie za duża to koniec gry,
- to ile pół lecimy zależy od sumy kości mojej i drugiego pilota oraz położenia klap i podwozia, jak za szybko je wysuniemy, to możemy nie dolecieć.
Do tego w grze mamy z 8? dodatkowych modułów, takich jak wyciek paliwa, zakręty, hamowanie na lodzie, które utrudnią nam przydzielanie kostek.

No i najważniejsze - w czasie przydzielania kostek nie rozmawiamy ;)

Jest napięcie, jest stresik, musimy wypracować sobie zalążek komunikacji (ja położę kostkę na silniki, nie musisz dokładać swojej od razu).
W przypadku przegranej mamy ochotę się odegrać, szczególnie gdy zabrakło jednego oczka ;) Zmieniamy strategię i może się uda tym razem.

Moduły zwiększają regrywalność, wydawca też już 5 kolejnych scenariuszy dodał do samodzielnego druku.

Jedyną uwagę mam tylko do małych komponentów, a tak to super gra.

Zależność językowa jest tylko na 6 kartach zdolności specjalnych.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Coen »

Neoptolemos pisze: 18 lut 2024, 20:46 wszystkie wydawnictwa lokalizujące Sky Team dostały propozycję zaprojektowania w formie promek własnych, bonusowych lotnisk/scenariuszy i LDG Polska zgłosiło awaryjne lądowanie Boeinga 767-300ER w Warszawie w 2011 roku. Pomysł się bardzo spodobał i scenariusz zostanie dołączony do "booster packa", który dostępny będzie w tym roku, jak zakładam - we wszystkich językach (ale czy równolegle z premierą podstawki - tego nie wiem).
Nie wiem też, jak scenariusz będzie wyglądał mechanicznie, bo zaproponowaliśmy (miałem przyjemność konsultować design) własną wersję, w której nie działa podwozie (tak jak faktycznie miało to miejsce) - czy zostanie wykorzystany, nie wiadomo. Ale mam nadzieję ;)
Wow, rewelacyjny pomysł :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: K@mil »

yrq pisze: 18 lut 2024, 20:51 No i najważniejsze - w czasie przydzielania kostek nie rozmawiamy ;)
To mi trochę przypomina grę Fudżi.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Sky Team (Luc Rémond)

Post autor: Neoptolemos »

Neoptolemos pisze: 18 lut 2024, 20:46 wszystkie wydawnictwa lokalizujące Sky Team dostały propozycję zaprojektowania w formie promek własnych, bonusowych lotnisk/scenariuszy i LDG Polska zgłosiło awaryjne lądowanie Boeinga 767-300ER w Warszawie w 2011 roku. Pomysł się bardzo spodobał i scenariusz zostanie dołączony do "booster packa", który dostępny będzie w tym roku, jak zakładam - we wszystkich językach (ale czy równolegle z premierą podstawki - tego nie wiem).
Nie wiem też, jak scenariusz będzie wyglądał mechanicznie, bo zaproponowaliśmy (miałem przyjemność konsultować design) własną wersję, w której nie działa podwozie (tak jak faktycznie miało to miejsce) - czy zostanie wykorzystany, nie wiadomo. Ale mam nadzieję ;)
Jednak napisałem bzdurę. Jak to Michał zapowiedział na NewsConie (timestamp), booster pack swoją drogą, a Okęcie ma być w "pełnoprawnym" dodatku.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Sky Team / Halo wieża (Luc Rémond)

Post autor: Kal-El83 »

Ja się zagrywam na bga. Świetny chwiler z ciekawymi (wbrew pozorom) decyzjami (co zasygnalizować układając kość w danym miejscu w danej kolejności i czy druga steona to odczyta).
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ