Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1624
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

raj pisze: 18 lut 2024, 21:21
nidhog pisze: 18 lut 2024, 21:04 Ja od reki, wiem, że z Odrodzenia. Bo dotyczy szkół z Odrodzenia. A Ty byś wiedział od ręki, gdyby obie gry miałe osobne tematy ;)
Te gry mają osobne tematy już od dwóch tygodni a mimo to, ten wpis odrodzeniowy trafił tutaj, a w wątku o Odrodzeniu nie ma żadnego wpisu poza pierwszym.
Chciałem napisać to co napisał Błysk, ale mnie ubiegł.
Próby stworzenia nowego wątku byłya, ale kończyły się moderatorskim ciach :) i dyskusja zaczęła się w starym wątku.
W zasadzie fajnie by było, gdyby któryś moderator przeniósł cała dyskusję do prawidłowego wątku z adnotacją/informacja "jest od tego watek) i wtedy ludzie będą kontynuować tam gdzie trzeba.
Plus, gdyby ludzie zawsze pisali w prawidłowym wątku - moderatorzy nie mieliby roboty ;)
Gun3R pisze: 18 lut 2024, 22:16 a czy uważacie że cena tej gry jest adekwatna do zawartości lub chociaż frajdy z rozgrywki? mówię o cenie około 950 zł za podstawkę + SG

dla porównania podstawka + SG gier takich jak nemesis (czy nawet nemesis lockdown), wiedźmin stary świat, frostpunk, itd.. była czy to na kampanii czy teraz w sklepach o połowę tańsza. Zatem pytanie co w tej grze tak bardzo podbija jej cene i czy jest to "uzasadnione"? :D Czy po prostu taką cene dyktuje trudna dostępność bo już jest po kampanii itp a sama gra jest realnie warta tyle ile była wyceniona na kampanii?
Jako mega fan gry mówię CI - nie jest adekwatna.
Moim zdaniem BRW + Sator bije na głowę BRW:R + Rotas jeśłi chodzi o zawartość. Mając obie gry mam odczucie, że druga część to taka biedniejsza wersja :)
Aczkolwiek mówię o zawartości, bo nie sposób mi ocenić w pełni różnicy grywalności na tą chwilę - za mało rozgrywek póki co.

Natomiast z perspektywy miodnośći gry - warto kupić pierwsza lub drugą część po to by mieć i patrząć przez pryzmat liczenia nie cena do zawartość, a cena do frajda - warto tyle wydać zmaiast kupić 4-5 gier, które zagrasz i sprzedasz :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 18 lut 2024, 22:26
Spoiler:
Jakby była możliwość kupienia podstawki za około 400zł/470zł (bez tego ROTASA) + dodatku Apokalipsa to pewnie byłby bardzo optymalny zestaw.
Oj tak, bardzo wyraźnie się pod tym podpisuje. Rotas to wielkie, nieporęczne pudło, które tak naprawdę niewiele wnosi a winduje cenę niesamowicie.
Błysk pisze: 18 lut 2024, 22:26 Tak samo moim zdaniem zdecydowanie za wysoko zostały wycenione dodatki: Mag Irene, Jukas, Feniks i generalnie wszystkie dodatki, poza Apokalipsą (chociaż też moim zdaniem trochę droga).
Zwłaszcza Irene i Jukas to zupełny absurd cenowy xDDD ale im więcej się zastanawiam - najchętniej wziąłbym samą podstawkę+apokalipse, bez rotasa i wszystkich pozostałych dodatków, bo nie wiem kiedy ja to niby ogram.

Spoiler:
No obecna cena sklepowa to zupełnie z czapy. Z przedsprzedaży była jeszcze ok, chociaż gdybym miał wybór to brałbym samą podstawkę bez pudła SG.

Co do porównania Sator+Rotas. Sator to była chyba przede wszystkim ilość, w Rotasie chcieli chyba skupić się bardziej na jakości (przynajmniej próbowali, te kartonowe pudełka to jakiś absurd xD)
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

nidhog pisze: 18 lut 2024, 22:36
Moim zdaniem BRW + Sator bije na głowę BRW:R + Rotas jeśłi chodzi o zawartość. Mając obie gry mam odczucie, że druga część to taka biedniejsza wersja :)
Aczkolwiek mówię o zawartości, bo nie sposób mi ocenić w pełni różnicy grywalności na tą chwilę - za mało rozgrywek póki co.

Natomiast z perspektywy miodnośći gry - warto kupić pierwsza lub drugą część po to by mieć i patrząć przez pryzmat liczenia nie cena do zawartość, a cena do frajda - warto tyle wydać zmaiast kupić 4-5 gier, które zagrasz i sprzedasz :)
Chętnie poczytam jak pograsz więcej jak to wychodzi pod względem regrywalności i generalnej frajdy z gry. Ja nie grałem w pierwsze BRW, czytałem tylko, że ludzie twierdzą, że szkoły z Odrodzenia wydają się ciekawsze/ bardziej charakterystyczne niż to co prezentowało BRW.

Natomiast jak porównywałem podstawki zawartością (bez SATORa i ROTASa), to generalnie pierwszy BRW miał więcej rzeczy/ elementów. W SG nawet nie wiem jak to wyglądało, ale chyba też pamiętam, że np. figurek w SATORze było więcej niż teraz jest w ROTASie. Dlatego przez pewien czas zastanawiałem się czy nie wyrwać starego BRW z SATORem, zamiast wspierać "nowy".

Co do ceny - ta z pierwszej przedsprzedaży to była serio świetna cena (z pierwszej zbiórki), Late Pledge, to dla mnie była cena "maks ile bym dał" i zresztą dałem... Jak zobaczyłem ile teraz to stoi w sklepie to się mocno zdziwiłem i zastanawiam się, czy to zejdzie. :D
Ostatnio zmieniony 18 lut 2024, 23:02 przez Błysk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 18 lut 2024, 22:43 Chętnie poczytam jak pograsz więcej jak to wychodzi pod względem regrywalności. Ja nie grałem w pierwsze BRW, czytałem tylko, że ludzie twierdzą, że szkoły z Odrodzenia wydają się ciekawsze/ bardziej charakterystyczne niż to co prezentowało BRW.
Oj to zdecydowanie. Ale to może być też trochę wadą, bo zniechęca do mieszania talii w czasie gry.
Zwłaszcza talie z dodatku apokalipsa wydają się bardzo tematycznie spójne i ciekawe.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Herman666
Posty: 63
Rejestracja: 28 mar 2020, 00:57
Has thanked: 45 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Herman666 »

Czy ktoś już ogarnął w jakiś fajny sposób odrodzenie? Jak to przechowywać? Generalnie sama podstawka z 5/6 graczem ok, problem pojawia się - gdy chcemy rotować dodatkami - kiedy chcemy dodawać nowe ewokacje, szkoły magii. Grę transportuje, a zabieranie tych wszystkich pudeł jest zdecydowanie problematyczne. Jak sobie z tym poradziliście?

Wszystko co znalazłem dostępnego (inserty) ma jakieś wady, jak fajnie wygląda, to część figurek luzem, co absolutnie u mnie w grę nie wchodzi... albo czegoś nie mieści. Jakieś pomysły?
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Baltig »

Pianka, nóż do cięcia i odrobina wyobraźni.
A na serio - kończę przymiarki do zmieszczenia wszystkiego w Rotas + podstawka. Ile tam jest wolnego miejsca..
Figurki magów na samym dole, cały syf plastikowy powyżej - na samej górze szkoły magii i tylko wyciąć posklejać i grać!
Gorzej, że trochę praca przystopowała z powodu poprawiania 5 kart i zapowiedzenia nowej szkoły (totentaz i void) a dobrze by było to mieć w jednym miejscu. Jak tak dalej pójdzie to będziemy co pół roku dostawać nowa szkołę..
Awatar użytkownika
jazzy
Posty: 35
Rejestracja: 09 sty 2022, 14:09
Been thanked: 5 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: jazzy »

Offtopic trochę - ale skąd te szkoły? Void o ile się orientuję już jest (chyba z satora do BRW) a o drugiej nie słyszałem.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Herman666 pisze: 15 kwie 2024, 17:45 Czy ktoś już ogarnął w jakiś fajny sposób odrodzenie? Jak to przechowywać? Generalnie sama podstawka z 5/6 graczem ok, problem pojawia się - gdy chcemy rotować dodatkami - kiedy chcemy dodawać nowe ewokacje, szkoły magii. Grę transportuje, a zabieranie tych wszystkich pudeł jest zdecydowanie problematyczne. Jak sobie z tym poradziliście?

Wszystko co znalazłem dostępnego (inserty) ma jakieś wady, jak fajnie wygląda, to część figurek luzem, co absolutnie u mnie w grę nie wchodzi... albo czegoś nie mieści. Jakieś pomysły?
"Black Rose Wars: Rebirth ALL IN Insert / Organizer" do wydruku jest na thingiverse.com
Link:
https://www.thingiverse.com/thing:6496856
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: Baltig »

jazzy pisze: 17 kwie 2024, 14:45 Offtopic trochę - ale skąd te szkoły? Void o ile się orientuję już jest (chyba z satora do BRW) a o drugiej nie słyszałem.
Void ma dostać rewizję w postaci kolejnej wersji duela. Smignelo na FB Ludus Magnus, wystarczy poszukać po ich postach - nawet magów gracze chyba wybierali jacy będą.
Totentanz jest nowa szkoła (cholera wie w sumie pod co idącą - ale jeślibym miał zgadywać to kruki :mrgreen: ) która można zakupić jako dodatek na kampanii requiem (w tym u nas u czachy - koszt szkoły + chyba mag 80PLN, ALE! Bez figurek. Figurki to inny dodatek - 160 PLN.

Także tego, jak ktoś myślał, że jak weźmie all-in na kampanii róży to będzie miał wszystko no to to duel lex pokazał, że FOMO nie będzie zaspokojone. A coś czuję w kościach, że tych crossoverów będzie więcej - do Nova Aetas chyba też coś było, mag zdaje się ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Black Rose Wars Rebirth/Odrodzenie (Designer Andrea Colletti, Diego Fonseca, Marco Montanaro)

Post autor: japanczyk »

Do Nova Aetas byl caly duzy dodatek - Hyperion
ODPOWIEDZ