Adrenaline / Adrenalina (Filip Neduk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: mat_eyo »

StanleyStone pisze:Z Waszych wypowiedzi wynika, że gra jest dobra, ale szału nie ma - dobrze rozumiem?
Tak bym powiedział. Grę robi temat, sama mechanika jest dosyć prosta
StanleyStone pisze:A jak z regrywalnością? Chce się siadać kolejny raz do stołu czy z każdą kolejną partią czuje się, że gra już nie zaskoczy?
Z jednej strony W każdej partii robisz to samo - biegasz, podnosisz amunicję i strzelasz. Z drugiej masz 3 tryby gry, a każda rozgrywka, nawet w tym samym trybie, jest trochę inna, bo korzystasz z innych broni.
Dla każdego inny poziom regrywalności jest satysfakcjonujący, więc ciężko to ocenić. Na pewno nie jest to gra, w którą rozegrasz kilkadziesiąt partii bez znudzenia i będziesz ciągle odkrywał nowe niuanse. Jednak te ~15-20 partii można spokojnie wycisnąć.
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: StanleyStone »

Dzięki, prawie uległem magii tematu...
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: mat_eyo »

StanleyStone pisze:Dzięki, prawie uległem magii tematu...
To absolutnie nie jest zła gra! Mam, na razie nie planuję się pozbywać. Tutaj poza mechaniką nie ma nic innowacyjnego, jednak gra się przyjemnie i człowiek ma ochotę na jeszcze. Polecam spróbować.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: janekbossko »

A ja bylem pełen obaw i troche żałowałem zakupy puki nie zagrałem :)
Grupie 4 osob bardzo sie podoba i potrafimy zagrac nawet 2 razy pod rząd co rzadko sie u nas zdarza ;)
Ja gre polecam, szybka bez przestojów czego sie obawiałem bo to przeciez ojro :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Veridiana »

Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Ascalogan »

Dzisiaj udało się w końcu zagrać w 4 osoby (bardzo zróżnicowane grono pod względem preferencji planszówkowych) i wszystkim się bardzo podobało. Bez większych przestojów, większość tur rozgrywana z nastawieniem na przyłożenie komuś, a nie obliczaniu komu się bardziej opłaca (poza nagłą śmiercią ;-)).
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Yavi »

Recenzja Adrenaliny na Planszówkach we dwoje. W skrócie: spoko, ale szału nie zrobiła ;)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: mauserem »

Yavi pisze:Recenzja Adrenaliny na Planszówkach we dwoje. W skrócie: spoko, ale szału nie zrobiła ;)
o wielkie dzięki za skrót! bo już myślałem, że będę musiał przeczytać :mrgreen:
ale najlepiej jakbyście się zdecydowali: albo spoko, albo szału nie ma
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Yavi »

mauserem pisze:
Yavi pisze:Recenzja Adrenaliny na Planszówkach we dwoje. W skrócie: spoko, ale szału nie zrobiła ;)
o wielkie dzięki za skrót! bo już myślałem, że będę musiał przeczytać :mrgreen:
ale najlepiej jakbyście się zdecydowali: albo spoko, albo szału nie ma
Wiedziałem, że ten skrót to strzał w stopę i wyświetlenia :P
Ale przecież spoko łączy się właśnie idealnie z szału nie ma. Gdybym napisał, że gra to rewelacja i miazga, ale szału nie ma, to byłoby podejrzane ;)
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: mauserem »

Yavi pisze:
mauserem pisze:
Yavi pisze:Recenzja Adrenaliny na Planszówkach we dwoje. W skrócie: spoko, ale szału nie zrobiła ;)
o wielkie dzięki za skrót! bo już myślałem, że będę musiał przeczytać :mrgreen:
ale najlepiej jakbyście się zdecydowali: albo spoko, albo szału nie ma
Wiedziałem, że ten skrót to strzał w stopę i wyświetlenia :P
Ale przecież spoko łączy się właśnie idealnie z szału nie ma. Gdybym napisał, że gra to rewelacja i miazga, ale szału nie ma, to byłoby podejrzane ;)
taki niewinny żarcik. :mrgreen:
Osobiście jestem pod wrażeniem Adrenaliny i polecam gorąco. Dla mnie to taki rozrywkowy tytuł, jakby party game z pretensjami do grubszej rozkminy. (ostatecznie to euro - area control, jeśli ktoś tego jeszcze nie dostrzegł).
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Gizmoo »

Yavi pisze:Ale przecież spoko łączy się właśnie idealnie z szału nie ma.
Moje DOSŁOWNE odczucia z tej gry to:

"Ujdzie. Szału nie ma."

Zagrałem cztery razy i chyba mi wystarczy. Gdy zagrałem pierwszy raz - wydawała mi się lepsza, ale niestety po każdej kolejnej rozgrywce mój zapał stygł jak shotgun bez amunicji. Ostatnio jak znajomi zaproponowali, to wolałem zrezygnować z gry zająć się czymś innym. Nie jest to złe, jest tam fura ciekawych smaczków dla graczy pamiętających złote czasy Q3 i UT, ale brakuje mi zarówno emocji, jak i móżdżenia. W skali BGG przyznałbym 5.5
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: rattkin »

Problemem wielu gier, które chcą uchodzić za tematyczne, jest to, że ten ich temat nie manifestuje się w rozgrywce (niesławne naklejenie). W konsekwencji gracz odczuwa dysonans między tym co widzi, a tym co robi i zaczyna kwestionować, czy temat nie jest aby pozorny. W przypadku gdy temat jest poboczny lub nie taki wyrazisty, ów dysonans nie jest tak dotkliwy. Ale nie w przypadku tematu tak silnie zarysowanego i stanowiącego oś reklamy - tu potrafi zirytować.

Adrenaline cierpi na tę chorobę: próbuje się sprzedać jako swawolny FPS, będąc w istocie grą w przydzielanie sobie punktów poprzez zagrywanie kart. I sama w sobie ta mechanika jest całkiem sprawnie zrealizowana. Ale ponieważ wokół niej namalowane są bronie, strzelanie i bieganie, to czuć, że czegoś tam brakuje. Ja to nazwałem brakiem przeniesienia elementu zręcznościowego/umiejętnościowego z FPS na planszę, braku odzwierciedlenia dynamiki arena shooterów. Niestety, z tego co udało mi się dowiedzieć, zapowiedziany dodatek nie wygląda, jakby miał rozpoznać ten problem i jakoś go naprawić. Najwidoczniej dla autora to od początku nie był problem, tylko założenie. Trochę szkoda, bo rzeczywiście, wyszła z tego gra poprawna, ale nic ponadto. A była szansa na coś nowego.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: kaimada »

Mi akurat klimat tej gry pasuje i ja osobiście czuję się jakbym grał w tego Quake'a na planszy. Zapraszam na moją recenzję Adrenaliny na ZnadPlanszy.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: Rykas »

Czy ktoś posiada dodatek i może coś o nim powiedzieć?
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Adrenaline - nowy tytuł CGE

Post autor: dawciu »

Rykas pisze: 28 kwie 2019, 09:45 Czy ktoś posiada dodatek i może coś o nim powiedzieć?
ograłem ostatnio adrenalinke z dodatkiem w wariancie na dwie osoby 3vs3 - i niestety nie jestem pewien czy bede chciał znowu znim grać. W moim odczuciu o wiele bardziej rozwlekł rozgrywke i wydłużył downtime, a nie pogłębił esencji czyli strzelania się na planszy.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Adrenaline / Adrenalina (Filip Neduk)

Post autor: mordajeza »

Czaiłem się na Adrenalinę od dość dawna, bo za dzieciaka zagrywałem się w Queke 3 na kompie. Ale w sumie mała popularność plus kiepskie opinie o Sanctum (tego samego autora) jakoś tak studziły mój entuzjazm. W końcu trafiła mi się okazja (70zl?), więc myślę sobie "dooobra, sprawdźmy to w końcu".

No i jestem po dwóch partiach - jaki to jest czysty fun! Słyszałem te wszystkie uwagi, że to tak naprawdę euro, że policzalne, że bla bla bla. Pewnie na rozum tak, ale ja grałem swoim sentymentalnym sercem i dla mnie to czyste ameri i dosłownie Queke 3 czy Unreal Tournament na planszy!

Jak ktoś ma sentyment do wesołych strzelanek z kineskopowych monitorów, to koniecznie musi spróbować Adrenaliny :)
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Adrenaline / Adrenalina (Filip Neduk)

Post autor: Haloon »

Pamiętam jak swego czasu wielbiono planszowego Dooma i jechano po Adrenalinie. Grałem w obie gry i osobiście lepiej bawiłem się przy Adrenalinie. Tak jak powyżej napisano, czysty Quake na planszy.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 723 times
Been thanked: 1078 times

Re: Adrenaline / Adrenalina (Filip Neduk)

Post autor: ave.crux »

mordajeza pisze: 18 lut 2024, 17:36 Jak ktoś ma sentyment do wesołych strzelanek z kineskopowych monitorów, to koniecznie musi spróbować Adrenaliny :)
Jako giga fan quake'a, który masterował timing rakiet i niejednego lana przegrałem latając po Q3DM17/Q3DM6 czy tnąc w unreala, usłyszałem podobne zdanie o adrenalinie. Rozgrywka ogóle nie zaspokaja chęci zagrania jak za dawnych lat, w żadnym stopniu i reklamowanie tak tej gry to moim zdaniem scam. Gra jest drętwa, policzalna i nie opłaca się zabijać. Już lepiej ściągnąć darmowe Quake Champions na steamie niż udawać, że tam jest jakiś duch strzelanek arenowych.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Adrenaline / Adrenalina (Filip Neduk)

Post autor: mordajeza »

ave.crux pisze: 18 lut 2024, 18:53
mordajeza pisze: 18 lut 2024, 17:36 Jak ktoś ma sentyment do wesołych strzelanek z kineskopowych monitorów, to koniecznie musi spróbować Adrenaliny :)
reklamowanie tak tej gry to moim zdaniem scam.
W końcu po to jest to forum, żeby opinie odmienne od opinii użytkownika Ave.Crux były nazywane - wprost! - cyberprzestępstwem.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Adrenaline / Adrenalina (Filip Neduk)

Post autor: AkitaInu »

ave.crux pisze: 18 lut 2024, 18:53
mordajeza pisze: 18 lut 2024, 17:36 Jak ktoś ma sentyment do wesołych strzelanek z kineskopowych monitorów, to koniecznie musi spróbować Adrenaliny :)
Jako giga fan quake'a, który masterował timing rakiet i niejednego lana przegrałem latając po Q3DM17/Q3DM6 czy tnąc w unreala, usłyszałem podobne zdanie o adrenalinie. Rozgrywka ogóle nie zaspokaja chęci zagrania jak za dawnych lat, w żadnym stopniu i reklamowanie tak tej gry to moim zdaniem scam. Gra jest drętwa, policzalna i nie opłaca się zabijać. Już lepiej ściągnąć darmowe Quake Champions na steamie niż udawać, że tam jest jakiś duch strzelanek arenowych.
Adrenalina nie zagrzala u mnie miejsca ale geenralnie to calkiem przyjemna gra. Oplacac sie zawsze prawue oplaca a wykrecenie doublekilla daje mase frajdy. Moze cos zle grales? W koncu zabijajacy ma bonus a lepiej samemu go zgarnac niz dac komus innemu, nawet jak masz mniej kropel. Tutaj liczy sie overpower czy jak mu tam, ze krople przy killu te ponadto tez sie licza :) ale to cbyba byla opcja.
ODPOWIEDZ