Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Ardel12 »

garg pisze: 23 mar 2023, 14:23 A ja właśnie przechodzę podstawkę i miałem sprzedać po skończeniu obydwu dodatków. Chyba nie dostanę za całość zbyt wysokiej ceny :lol: .
U mnie gra przeleżała w sumie 4 lata nie grana. Dodatki w folii. Biłem się z myślami czy sprzedać czy nie(brak ekipy, ale gra mi się wybitnie podoba), no i polska wersja się pojawiła, no to cyk dziś wystawiłem. Może w końcu będzie mi dane ograć chociaż podstawkę.

Niestety poziom angielskiego wymagany do grania jest na wysokim poziomie. Jedna grupa dałaby rade to nie chce, a drugo co chce to niestety angielskiego nie zna na wymaganym ech...
Awatar użytkownika
ZygfrydDeLowe
Posty: 489
Rejestracja: 17 sty 2017, 13:47
Has thanked: 935 times
Been thanked: 210 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: ZygfrydDeLowe »

O proszę, kampania na nowy dodatek już wkrótce:

Obrazek
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Confidential »

Ruszyła kampania z nowym dodatkiem:
https://gamefound.com/projects/van-ryde ... JHxiNq9YsA
Czy jest organizowana jakaś zbiórka grupowa?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Pynio »

Kilka pytań:

- wiadomo kiedy ma być polska wersja?
- Jaki poziom języka angielskiego jest wymagany? Radzimy sobie całkiem dobrze, ale czytanie historii w gloomhaven przeszło nasze możliwości. Pewnie z Tainted grail też byśmy sobie nie poradzili. Natomiast instrukcję do gloom + samą grę - bez problemu.
- i chyba najważniejsze - jak z regrywalnością? Wiem, że jest dużo scenariuszy, ale zakładając, że mamy 1 scenariusz. Czy są jakieś zmienne (narzędzie zbrodni, zabójca, lokalizacja itp). Czy po zagraniu scenariusza jest po temacie?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: garg »

Pynio pisze: 30 maja 2023, 00:50 Kilka pytań:

- wiadomo kiedy ma być polska wersja?
- Jaki poziom języka angielskiego jest wymagany? Radzimy sobie całkiem dobrze, ale czytanie historii w gloomhaven przeszło nasze możliwości. Pewnie z Tainted grail też byśmy sobie nie poradzili. Natomiast instrukcję do gloom + samą grę - bez problemu.
- i chyba najważniejsze - jak z regrywalnością? Wiem, że jest dużo scenariuszy, ale zakładając, że mamy 1 scenariusz. Czy są jakieś zmienne (narzędzie zbrodni, zabójca, lokalizacja itp). Czy po zagraniu scenariusza jest po temacie?
Ad 2) Zdecydowanie trudny i jeśli TG Was pokonał, to tutaj też nie dacie rady. Jest bardzo dużo idiomatycznych i slangowych zwrotów i wyrażeń.

Ad 3) Brak. Świetne historie, ale tylko na raz. Chyba, że najpierw grasz jako detektyw, a potem z nowymi graczami już jako Chisel. Ma to sens i działa. Ale - poza nowymi sprawami z dodatków - to jest jedyna regrywalność.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: Pynio »

#Garg

Jeszcze dopytam odnośnie regrywalności. Jak rozumiem - jeśli będę zaczynał 5 razy pierwszy scenariusz, to 5 razy będzie ten sam morderca, narzędzie zbrodni i miejsce zbrodni (tak teoretyzuję). Natomiast różnice w grze mogą pojawiać się w sposobie działania "czizela" i w jaki sposób rozgrywają gracze? Typu, wszyscy wiemy gdzie jest morderca, ale ktoś podprowadził narzędzie zbrodni, ktoś komuś zapłacił łapówkę?
Pytanie to dotyczy także sposobu rozwiązywania tych "opcji dialogowych" w kopertach. Np. wszyscy wiedzą, że prawidłowa jest opcja 3, ale musisz się do niej w pierwszej kolejności dostać, czy po rozpoczęciu gry, znając założenia scenariusza można ten element gry kompletnie pomijać?
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: garg »

Pynio pisze: 30 maja 2023, 12:35 #Garg

Jeszcze dopytam odnośnie regrywalności. Jak rozumiem - jeśli będę zaczynał 5 razy pierwszy scenariusz, to 5 razy będzie ten sam morderca, narzędzie zbrodni i miejsce zbrodni (tak teoretyzuję). Natomiast różnice w grze mogą pojawiać się w sposobie działania "czizela" i w jaki sposób rozgrywają gracze? Typu, wszyscy wiemy gdzie jest morderca, ale ktoś podprowadził narzędzie zbrodni, ktoś komuś zapłacił łapówkę?
Pytanie to dotyczy także sposobu rozwiązywania tych "opcji dialogowych" w kopertach. Np. wszyscy wiedzą, że prawidłowa jest opcja 3, ale musisz się do niej w pierwszej kolejności dostać, czy po rozpoczęciu gry, znając założenia scenariusza można ten element gry kompletnie pomijać?
Dokładnie tak - rozwiązanie sprawy jest zawsze takie samo
Spoiler:
,
ale można do niego zwykle dojść na kilka sposobów.

I tak - do niektórych opcji dopiero musisz dotrzeć, "odblokowując je" np. poprzez odnalezienie nowego dowodu w innej lokacji.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: waadimch »

Kiedy wersja pl jakieś nowe info?
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: shuji »

Grał ktoś w to ? Czy to jest takiego jak portalowy detektyw ?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10922
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: japanczyk »

shuji pisze: 19 lut 2024, 08:13 Grał ktoś w to ? Czy to jest takiego jak portalowy detektyw ?
Nie, to zdecydowanie bardziej zlozona gra
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: shuji »

japanczyk pisze: 19 lut 2024, 10:23
shuji pisze: 19 lut 2024, 08:13 Grał ktoś w to ? Czy to jest takiego jak portalowy detektyw ?
Nie, to zdecydowanie bardziej zlozona gra
A wiadomo kiedy ma wyjść ? Było chyba zapowiedziane na jesień 2023
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Detective: City of Angels (Evan Derrick)

Post autor: KQuest »

Albi godzinę temu wrzuciło post mówiący o jesieni, ale 2024. Tak, wcześniej była mowa o jesieni 2023.
ODPOWIEDZ