Western Legends (Hervé Lemaître)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Propi »

chrislion73 pisze: 28 lip 2023, 23:02 Jakiś czas temu zrobiłem taki dodatek - Western Legends: Nowe Karty Opowieści
Opis tu: viewtopic.php?f=19&t=67019&hilit=Dodatek#p1424242
A karty do ściągnięcia tu: http://autorskie.eu/expansions-games/western-legends/
Test nr 1 - brak polskiej czcionki ;)
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: chrislion73 »

Propi pisze: 28 lip 2023, 23:09
chrislion73 pisze: 28 lip 2023, 23:02 Jakiś czas temu zrobiłem taki dodatek - Western Legends: Nowe Karty Opowieści
Opis tu: viewtopic.php?f=19&t=67019&hilit=Dodatek#p1424242
A karty do ściągnięcia tu: http://autorskie.eu/expansions-games/western-legends/
Test nr 1 - brak polskiej czcionki ;)
Dzięki za info. Sprawdź proszę na autorskie.eu (ten drugi link). Tam karty mają polskie litery
Na BGG coś się posypało...
Duch123
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2022, 19:46

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Duch123 »

A mógłbys doradzic bo nie orientuje sie w temacie, czy można gdzies w internecie zlecic wydruk tych kart w podobnej jakości jak przy oryginale ?
chrislion73
Posty: 37
Rejestracja: 08 lip 2018, 21:56
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: chrislion73 »

Duch123 pisze: 16 paź 2023, 14:29 A mógłbys doradzic bo nie orientuje sie w temacie, czy można gdzies w internecie zlecic wydruk tych kart w podobnej jakości jak przy oryginale ?
Szczerze nie wiem. Pewnie kazda drukarnia może to zrobić ale to kosztuje. Jak kupiłem zwykle karty do np. Remika, wydrukowałem te pilki na zwykłej a4 i zakoszulkowalem. Z jednej strony zwykla karta a na drugiej wydrukowany tekst.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Yuri »

Duch123 pisze: 16 paź 2023, 14:29 A mógłbys doradzic bo nie orientuje sie w temacie, czy można gdzies w internecie zlecic wydruk tych kart w podobnej jakości jak przy oryginale ?
www.printerstudio.de
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: SeekerKuba »

Czy mogłbym kogos prosić o skan/zdjęcie Legendarnej karty opowieści 16B z dodatku Blood Money?
Artoast
Posty: 12
Rejestracja: 21 lut 2021, 02:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Artoast »

SeekerKuba pisze: 28 sty 2024, 16:58 Czy mogłbym kogos prosić o skan/zdjęcie Legendarnej karty opowieści 16B z dodatku Blood Money?
Podesłałem Ci zdjęcia na PW.
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Gamleer »

Można wykorzystać karty nie mając dodatku Blood money
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024, 16:18 przez Gamleer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Propi »

Czy dodatek Ante Up jest wart ścigania za takie pieniądze?
Qardasowsky
Posty: 70
Rejestracja: 31 sty 2021, 22:43
Has thanked: 77 times
Been thanked: 96 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Qardasowsky »

Propi pisze: 30 sty 2024, 13:01 Czy dodatek Ante Up jest wart ścigania za takie pieniądze?
That depends. Jak siadła podstawka to ja bym już raczej próbował iść od razu w Ante Up i Blood Money. Główny problem to ten, że bez Ante Up, Blood Money niby nie jest kompatybilne ale można to łatwo homerulować. Upierdliwy jest też upkeep bo nikt nigdy nie pamięta żeby ruszać pociąg co swoją turę i potem są problemy że trzeba ruszyć go o kilka miejsc na raz, albo dogadać się gdzie aktualnie się znajduje. No i Faro w które nikt nie gra i zajmuje plansze, chyba że ktoś chce grać wyłącznie jako gamlber. Chociaż są strategie na BGG jak można to lekko abuseować. Ale oprócz tego, to imo must have jeśli chodzi o replay value. Napady na pociąg, druga mapa, prospecting na niej, kolejny żeton bydła, nowy sklep, itemy, postaci, rework czy bardziej upgrade roleplayowania jako gambler to jest to czego brakowało w podstawce. Dodatkowo Blood Money reworkuje imo najgorszą część gry czyli te nudne jak flaki z olejem karty opowieści gdzie są tylko chyba cztery lub pięć uwarunkowań kiedy położyć dysk. Nawet myślałem, żeby zrobić DIY rework tych kart, żeby tych warunków było co najmniej 2/3 razy tyle, ale ostatnio nie gram inaczej niż solo, więc używam już wyłącznie kart z Blood Money. Akty własności wszystkich lokacji są fajnymi oneshotami i dodatkową punktacją, Travelling Trader to też jedna z lepszych rzeczy w całej serii, rany dostały fajny upgrade, gdzie nie tylko ograniczają hand size to mają inne negatywne efekty, a tych kart to jest chyba z 30 i wciąz nie widziałem wszystkich. Jedynie tych kart opowieści znowu mogłoby być chociaż ze dwa razy więcej, a nie na zasadzie dwóch setów z takim samym flavour textem. Myślę, że Ante Up jest warte kasy, a czy Blood Money to już zależy czy będziecie grać na tyle dużo żeby inwestować dalej. Mając dwa duże dodatki to żadnego nie wymienił na drugi, ani bym nie zagrał już bez nich w ogóle. Wyjątkiem byłaby pierwsza gra, gdzie bym dodał tylko Ante Up.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Coin22 »

Hej czy ktos wie, czy Western Legends dodatki beda jeszcze jakos w ogole dostepne do kupienia czy to juz zawsze bedzie polowanie na nie po swiecie?

Czy bylibyscie w stanie uszeregowac dodatki od 1 must have do najnizszego numeru, ktory zwyczajnie mozna olac?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1151
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Propi »

Należy sobie uczciwie powiedzieć, że gra hitem nie była, a finalnie wyprzedawała się za kilkadziesiąt złotych - i dodatki za 20zł. Tego eksperymentu nikt nie powtórzy, a przynajmniej nie za szybko - musi napłynąć nowe pokolenie graczy ;)

Pozostają zakupy z drugiej ręki i mathandel - chyba na każdej z ostatnich edycji był przynajmniej jeden egzemplarz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Seraphic_Seal »

Propi pisze: 20 lut 2024, 09:54 Należy sobie uczciwie powiedzieć, że gra hitem nie była, a finalnie wyprzedawała się za kilkadziesiąt złotych - i dodatki za 20zł. Tego eksperymentu nikt nie powtórzy, a przynajmniej nie za szybko - musi napłynąć nowe pokolenie graczy ;)

Pozostają zakupy z drugiej ręki i mathandel - chyba na każdej z ostatnich edycji był przynajmniej jeden egzemplarz.
A ile taka podstawka w folii może być w sumie obecnie warta? Wiesz może za co się wymieniała na mh?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: Coin22 »

Kupiłem podstawkę w folii za 180, a na olx chodzą po 200-300

Ale czy ktoś wie czy dodatki będą jeszcze w normalnej sprzedaży ?
Awatar użytkownika
vektor
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2020, 18:36
Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: vektor »

Coin22 pisze: 20 lut 2024, 10:36 Kupiłem podstawkę w folii za 180, a na olx chodzą po 200-300

Ale czy ktoś wie czy dodatki będą jeszcze w normalnej sprzedaży ?


Nie będzie dodatków w normalnej sprzedaży gdyż wydawnictwo Funiverse spadło z rowerka. Można liczyć tylko na to ze ktos to weźmie pod swoje skrzydła. Ale gra się jakoś super nie przyjęła więc wątpię.
wrxxx@o2.pl
Posty: 23
Rejestracja: 07 kwie 2024, 22:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Western Legends ponowne wydanie

Post autor: wrxxx@o2.pl »

Czy jakieś wydawnictwo ma zamiar ponownie wydać Western Legends wraz z dodatkami?
Ktoś coś wspomniał o takich planach?
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: Western Legends (Hervé Lemaître)

Post autor: K@mil »

Coin22 pisze: 20 lut 2024, 10:36 Kupiłem podstawkę w folii za 180, a na olx chodzą po 200-300

Ale czy ktoś wie czy dodatki będą jeszcze w normalnej sprzedaży ?
Nikt nie będzie wydawał tego tytułu, bo się mu nie opłaci.
Na wyprzedaży podstawka była bodajże za 80 zł, dodatki po 20 zł.
Szkoda, że Funiverse najpierw wystawiło grę w zbyt wysokiej SCD, a potem za szybko wyprzedało cały nakład po taniości, co spowodowało nakręcenie bańki spekulacyjnej, a tym samym zarżnęło całkiem niezłą grę.
ODPOWIEDZ