Assassin's Creed: Brotherhood of Venice (Thibaud de la Touanne, F. Lamidey, M. Rozoy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Assassin's Creed: Brotherhood of Venice (Thibaud de la Touanne, F. Lamidey, M. Rozoy)

Post autor: Probe9 »

Seraphic_Seal pisze: 20 lut 2024, 12:23 Dwa szybkie pytanka:
1. Pod względem treści - jak bardzo nie nadaje się do grania z dziećmi? Zabijanie itp to ok, wątpliwości głównie stąd, że już w spisie treści się jakieś kurtyzany pojawiają xD
2. Rozłożone zajmuje dużo miejsca? Edit: Zerknąłem na jakiś filmik powyżej i chyba dość kompaktowo?
Nie no zabijanie luzik ale kurtyzany to już nie dla dzieci ;)

Ja tam żadnych treści wybitnie nie dla dzieci (no poza tym zabijaniem ;p) nie zauważyłem (no ale mógłbyś podpowiedzieć o jaki dokładnie wiek chodzi).

Standardowy stół powinien być ok, rozkładasz kafle terenu, planszetki graczy i HQ (no i przeciwników). Ja grałem chyba na 120x90 i się mieściłem.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Assassin's Creed: Brotherhood of Venice (Thibaud de la Touanne, F. Lamidey, M. Rozoy)

Post autor: The Fifth Horseman »

Seraphic_Seal pisze: 20 lut 2024, 12:23 1. Pod względem treści - jak bardzo nie nadaje się do grania z dziećmi? Zabijanie itp to ok, wątpliwości głównie stąd, że już w spisie treści się jakieś kurtyzany pojawiają xD
Kurtyzany funkcjonowały w grach jako sposób odwracania uwagi strażników przez zagadywanie ich (plus w sensie fabularnym jako siatka szpiegowska), tutaj jest jeszcze mniej sugestywnie.
Natomiast kwestia relacji pomiędzy Lucrezią i Cesare Borgiami może być nieodpowiednia ale nie wiem czy tu akurat jest gdzieś w fabule poruszana.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Assassin's Creed: Brotherhood of Venice (Thibaud de la Touanne, F. Lamidey, M. Rozoy)

Post autor: Seraphic_Seal »

Cenzura przebiegła w sposób bardzo naturalny... Młoda wzięła do ręki figurkę kurtyzany, i zapytana kto to, odpowiedziała "tancerka". No to teraz mamy kwaterę pełną tancerek xD

Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości takiej natury - w tej grze w kilku miejscach podejmuje się pewne decyzje, a ich skutki są wzajemnie wykluczające. I w razie czego tych kurtyzan, w nawet tak bardzo uproszczonej wersji, można się chyba całkowicie z gry pozbyć.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
kasiul3k
Posty: 99
Rejestracja: 17 wrz 2016, 07:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 50 times
Been thanked: 90 times
Kontakt:

Re: Assassin's Creed: Brotherhood of Venice (Thibaud de la Touanne, F. Lamidey, M. Rozoy)

Post autor: kasiul3k »

27 rozgrywek w 26 scenariuszy na przestrzeni dwóch miesięcy. Istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że kto już grę chciał sprawdzić, to sprawdził, ale i tak chciałabym się podzielić swoimi wrażeniami z tego tytułu (bez spoilerów) - a nuż ktoś się jeszcze waha :)

ODPOWIEDZ