The Old King's Crown (Pablo Clark)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: salaba »

Myślę, że sam twórca gry nie do końca potrafi sprzedać ją mechanicznie, stąd pewnie takie wątpliwości u ludzi. Twórca jest artystą profesjonalnie pracującym przy concept artach do różnych gier komputerowych (tak się chwalił) a ludzie ostatnio przywykli, że na KS to wygląd się liczy i mechanicznie nie zawsze jest dobrze i wydaje mi się, że stąd ten sceptycyzm.

Niemniej muszę zagrać by sobie w pełni wyrobić opinię ;)
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: AnlAir »

Informacyjnie wspomnę, że organizujemy zbiórkę na grę z rabatem od wydawcy.
Cena gry podstawowej to 280zł z vat i przesyłką do polski.

https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 5#p1620655
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: salaba »

AnlAir pisze: 23 sty 2024, 10:06 Informacyjnie wspomnę, że organizujemy zbiórkę na grę z rabatem od wydawcy.
Cena gry podstawowej to 280zł z vat i przesyłką do polski.

https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic ... 5#p1620655
O, dobrze wiedzieć, dzięki za info :)

Muszę jednak przyznać, że miałam okazję zagrać na egzemplarzu recenzenckim i choć wykonanie i grafiki powalają, to jednak gra nie wzbudziła we mnie w zasadzie żadnych emocji.

Nie jest to zła gra, ale to, co sobą prezentuje nie przemówiło do mnie bym chciała ją mieć w kolekcji. Nawet nie chce mi się ponownie w nią zagrać. Nie potrafię powiedzieć dlaczego - może gra na dwie osoby mi nie przypasowała. Może to karty ze ścieżki, które były OP i ogólnie fakt, że wygrałam?

Lubię nietypowe gry, piękne grafiki, doceniam dobre karcianki, gry z ukrytymi informacjami, nie mam nic przeciwko licytacjom. Ta gra miała wszystko czym mogła mnie przyciągnąć do siebie, ale kompletnie nie zatrybiło.

Wstyd się przyznać, bo sama założyłam wątek i jeszcze broniłam gry, niestety rozgrywka sprawiła, że kompletnie zmieniłam zdanie.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: AnlAir »

salaba pisze: 23 sty 2024, 10:55
Muszę jednak przyznać, że miałam okazję zagrać na egzemplarzu recenzenckim i choć wykonanie i grafiki powalają, to jednak gra nie wzbudziła we mnie w zasadzie żadnych emocji.
A ile razy udało się Tobie zagrać?
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: salaba »

AnlAir pisze: 24 sty 2024, 13:39 A ile razy udało się Tobie zagrać?
Niestety tylko raz, ale w 99% przypadków po jednej rozgrywce już wiem czy gra jest dla mnie czy nie. Wiele tytułów, które mam na półce zostały kupione po jednej rozgrywce, czasem zanim jeszcze gra się skończyła już przeszukiwałam internet gdzie nabyć swój egzemplarz :D

Wiadomo, są gry, które rozwijają skrzydła przy kolejnych rozgrywkach, ale najpierw muszą mieć dla mnie to coś, co mnie zachęca by ponownie sięgnąć po ten tytuł. Niestety w tym przypadku były by to grafiki, ale to ma być gra a nie obrazek na ścianę.

Jeśli będzie okazja, może zagram raz jeszcze, ale nie zaryzykuję kupna by się o tym przekonać czy pierwsze wrażenie było błędne czy nie :)
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: Propi »

salaba pisze: 23 sty 2024, 10:55 gra nie wzbudziła we mnie w zasadzie żadnych emocji.
Jak możesz!
A ja tak się starałem... A nawet dałem Ci wygrać...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: Muad'Dib »

salaba pisze: 23 sty 2024, 10:55 (...)

Muszę jednak przyznać, że miałam okazję zagrać na egzemplarzu recenzenckim (...)
Czy to oznacza, że jakoś niedługo można gdzieś się spodziewać rodzimej recenzji?
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: AnlAir »

Muad'Dib pisze: 27 sty 2024, 20:27 Czy to oznacza, że jakoś niedługo można gdzieś się spodziewać rodzimej recenzji?
Ale przecież świetna recenzja Piotra się pojawiła, jeszcze przed kampanią o ile się nie mylę…

https://www.gamesfanatic.pl/2023/10/23 ... ej-glowie/
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1150
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 504 times
Been thanked: 333 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: Propi »

Muad'Dib pisze: 27 sty 2024, 20:27 Czy to oznacza, że jakoś niedługo można gdzieś się spodziewać rodzimej recenzji?
Rodzima recenzja już była i co prawda pisałem ją pod lekką (kom)presją czasową, żeby zdążyć do kampanii, to nadal obstaję przy mojej opinii :) A prototypem naturalnie służę na terenach okołopoznańskich!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2546 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: Gizmoo »

Gizmoo pisze: 26 paź 2023, 00:13 Liczę więc na polskie wydanie i polską cenę. :lol:
No to pierwsza połowa zdania zaliczona. Teraz pozostaje czekać na polską cenę. :wink:
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 364 times
Been thanked: 250 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: Deem »

Gizmoo pisze: 21 lut 2024, 16:57
Gizmoo pisze: 26 paź 2023, 00:13 Liczę więc na polskie wydanie i polską cenę. :lol:
No to pierwsza połowa zdania zaliczona. Teraz pozostaje czekać na polską cenę. :wink:
Wgapiam sie w fb, ale nie widzę - ktoś zapowiedzial?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: shuji »

Deem pisze: 21 lut 2024, 21:49
Gizmoo pisze: 21 lut 2024, 16:57
Gizmoo pisze: 26 paź 2023, 00:13 Liczę więc na polskie wydanie i polską cenę. :lol:
No to pierwsza połowa zdania zaliczona. Teraz pozostaje czekać na polską cenę. :wink:
Wgapiam sie w fb, ale nie widzę - ktoś zapowiedzial?
Galakta
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: TOMEQ »

Gra wskoczyła na radar, fakt po ogłoszeniu, a nie przed. Natomiast wątek i kilka opinii bardzo ciekawy.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: Mr_Fisq »

Deem pisze: 21 lut 2024, 21:49 Wgapiam sie w fb, ale nie widzę - ktoś zapowiedzial?
Pro forma wrzucam link do zapowiedzi: FB Galakty
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 253
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: TOMEQ »

Gra jest od 1 do 4 graczy. Skoro jest mega dużo interakcji to musi być jakiś mega mechanizm w takim razie na tryb solo. Ktoś coś?
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: The Old King's Crown (Pablo Clark)

Post autor: flissak »

TOMEQ pisze: 28 lut 2024, 16:52 Gra jest od 1 do 4 graczy. Skoro jest mega dużo interakcji to musi być jakiś mega mechanizm w takim razie na tryb solo. Ktoś coś?
David Turczi.
ODPOWIEDZ