Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Zmij pisze: 24 sty 2024, 13:00
Stanleyy pisze: 24 sty 2024, 11:01 Mam jeszcze pytanie odnośnie dodatków, czy rozszerzają grę o elementy uniwersalne? To znaczy czy rozszerzają grę o elementy których używa się nie dodając samego Gorma(czy innego potwora) do gry? Czy jednak wszystkie karty przedmiotów(lub jakieś inne) wchodzą tylko i wyłącznie z danym potworem bo bez niego nie ma przedmiotów do wytwarzania -> nie wytworzysz nowych przedmiotów z dodatku -> Nie potrzebujesz budować nowego budynku dla tych przedmiotów? Czy na takiej samej zasadzie działa Gambler's Chest?
Tak jak piszesz, nie wytworzysz nic w gormowni bez ubijania gorma🙂małe dodatki dodaje się w całości do kampanii. Gambler jest wyjątkiem, są mechaniki które można dodać do kampanii z podstawki
Ale dodam jeszcze, że częstokroć wraz z potworem do kampanii dochodzą jego elementy, nie będące ekwipunkiem.
Tak jak pisze Żmij: budynek pozwalający tworzyć ekwipunek powiązany z danym potworem zyskuje się, zabijając go po raz pierwszy. I także by produkować wyposażenie powiązane z potworem, musimy mieć części ciała konkretnie tego potwora, a nie ogólnie dowolne.

Ale są takie elementy gry jak zaburzenia psychiczne, sztuki walki, które po prostu wtasowuje się do ogólnych talii. Dzięki temu np. można nie polować na Gorma, ale jeśli go dołączamy do rozgrywki, to musimy wszystkie te jego karty dodać do ogólnie dostępnych. Jak najbardziej można więc wylosować zaburzenie czy sztukę walki powiązaną z tym rozszerzeniem gry, mimo tego, że na potwora nigdy nie polowaliśmy i nie zamierzamy tego robić ;). Koniec końców to gracz decyduje na co chce polować. I tutaj faktycznie nie ma żadnego przymusu i jest pełna dowolność. Piaskownica co się zowie:).
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Jeśli ktoś chciałby mieć swój wkład w polskim tłumaczeniu Gambler Chesta to zapraszam na priv. Mile widziana osoba chętna do wykonania korekty jako, że tłumaczenie jest już zrobione.
Reloxart14
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2021, 17:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Reloxart14 »

Rozumiem, że jeśli chciałbym kupić core, to najlepiej poczekać do zniżki? Czy raczej nie ma co więcej liczyć na obniżkę podstawki?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

Reloxart14 pisze: 21 lut 2024, 22:03 Rozumiem, że jeśli chciałbym kupić core, to najlepiej poczekać do zniżki? Czy raczej nie ma co więcej liczyć na obniżkę podstawki?
Na Black Friday zawsze zniżki były, więc możesz czekać, ale widuję tu i tam oferty na podstawkę albo podstawkę z dodatkami, więc porozglądaj się na FB/OLX albo czekaj na BF :)

Black Knight czyli dodatek z w sumie ostatniej fali będzie niedługo rozsyłany do wspierających. Sprawdźcie swoje zamówienia czy nie doliczyli Wam kosztów dostawy i Vatu. Ja obecnie mam 0, a zamawiałem Blackest Bundle parę lat wstecz.

Niestety, ale proponowany system wstrzymania wysyłek i bundlowania kilku dodatków(nadchodzi Frogdog) jest w powijakach i nie ma co liczyć by szybko powstał.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: mmag »

Ciekawy news w temacie KDM:
Kingdom Death pisze: General Kickstarter Fulfillment Update:
We are planning on finishing this kickstarter over the course of the next 3 years, with a total of 4 - 6 more rounds of shipping.

We hear and understand the tension point that increased shipping rates (due to an ever changing and challenging climate of logistics and global supply chains issues) and are working towards ways we can ease this in the future.

Thank you in advance for your understanding.
Czyli optymistycznie zakładają, że wyrobią się z dostarczeniem wszystkiego z KS przed rokiem 2030... Chyba jednak, nie uwierzę, dopóki nie zobaczę :wink: Choć kolejne 200-300$ dopłaty na dostawy tego to już lekkie przegięcie :?
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2009 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Ardel12 »

mmag pisze: 22 lut 2024, 18:16 Ciekawy news w temacie KDM:
Kingdom Death pisze: General Kickstarter Fulfillment Update:
We are planning on finishing this kickstarter over the course of the next 3 years, with a total of 4 - 6 more rounds of shipping.

We hear and understand the tension point that increased shipping rates (due to an ever changing and challenging climate of logistics and global supply chains issues) and are working towards ways we can ease this in the future.

Thank you in advance for your understanding.
Czyli optymistycznie zakładają, że wyrobią się z dostarczeniem wszystkiego z KS przed rokiem 2030... Chyba jednak, nie uwierzę, dopóki nie zobaczę :wink: Choć kolejne 200-300$ dopłaty na dostawy tego to już lekkie przegięcie :?
Elegancko. za 6 lat będę miał komplet :D akurat tyle czasu by jeszcze dorzucić brakujące dodatki.

Bądźmy szczerzy, mało jest osób, które ograły podstawkę i pierwsze 12 dodatków. Dopiero wyszedł GCE, a już dosyłają kolejne stworki. W sumie można grać przez te 6 lat i pewnie dalej nie ograć całego contentu xD to już się zrobił taki potwór.

Ja wczoraj skleiłem ostatnie figurki z KDM jakie mam. Teraz idzie to na malowanie i muszę myśleć o odpaleniu kampanii. Grałbym solo, ale ogarnianie 4 postaci tutaj raczej jest ponad moje siły. Może muszę poszukać ekipy...hmm :D
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Dhel »

Ardel12 pisze: 22 lut 2024, 20:32 Może muszę poszukać ekipy...hmm :D
No I dlaczego kolego mieszkasz tak daleko od Rzeszowa, no dlaczego??? :wink:
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yuri »

Dhel pisze: 23 lut 2024, 08:46
Ardel12 pisze: 22 lut 2024, 20:32 Może muszę poszukać ekipy...hmm :D
No I dlaczego kolego mieszkasz tak daleko od Rzeszowa, no dlaczego??? :wink:
Z Rzeszowa to wszędzie mamy daleko ;) Jak nic po prostu musisz kupić swój zestaw KDM i wtedy ja się wprosze <lol>
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Ardel12 pisze: 22 lut 2024, 20:32 Grałbym solo, ale ogarnianie 4 postaci tutaj raczej jest ponad moje siły. Może muszę poszukać ekipy...hmm :D

Właśnie kończę kampanię Ludzi Gwiazd z kumplem i mam na celowniku Kampanie Strażnika Snów z Gamblera ale już solo. Tylko no właśnie 4 postaci... W podręczniku Gamblera dodali skale skomplikowania w dorzucaniu nowych elementów i to co mnie najbardziej ciekawi czyli Folozofie ma najwyższy 3 poziom :P. Chce się w nie pobawić, ale na oko wygląda, że grając solo to jest po prostu niegrywalne / trudno grywalne to jednoczesne śledzenie 4 postaciom spostrzeżeń co który i kiedy może i ma zrobić żeby się doskonalić. Spróbuję, ale trochę wygląda mi to na bardzo trudno do spamiętania w rozgrywkach jednoosobowych. Ciekaw jestem wrażeń właśnie z takich rozgrywek.
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yorvell »

krecilapka pisze: 23 lut 2024, 21:54
Ardel12 pisze: 22 lut 2024, 20:32 Grałbym solo, ale ogarnianie 4 postaci tutaj raczej jest ponad moje siły. Może muszę poszukać ekipy...hmm :D

Właśnie kończę kampanię Ludzi Gwiazd z kumplem i mam na celowniku Kampanie Strażnika Snów z Gamblera ale już solo. Tylko no właśnie 4 postaci... W podręczniku Gamblera dodali skale skomplikowania w dorzucaniu nowych elementów i to co mnie najbardziej ciekawi czyli Folozofie ma najwyższy 3 poziom :P. Chce się w nie pobawić, ale na oko wygląda, że grając solo to jest po prostu niegrywalne / trudno grywalne to jednoczesne śledzenie 4 postaciom spostrzeżeń co który i kiedy może i ma zrobić żeby się doskonalić. Spróbuję, ale trochę wygląda mi to na bardzo trudno do spamiętania w rozgrywkach jednoosobowych. Ciekaw jestem wrażeń właśnie z takich rozgrywek.
Ja gram solo (Olkusz jak już się pojawił temat gdzie kto) i jest to już dość upierdliwe na poziomie core’u. Wciąż próbuje ogarnąć jakiś system śledzenia rzeczy które śledzone być powinny ale nie mam jeszcze realnego rozwiązania. Trochę kombinowałem z drukowaniem dodatkowych tabel, w których śledziło by się wpisane informacje w zależności od stanu i momentu gry (np. tabela z rzeczami do rozpatrzenia przy ataku potwora, czy tabela do rozpatrzenia po zakończeniu tury postaci). Jeszcze jednak nie czuję się komfortowo z tym rozwiązaniem. Elektronika u mnie odpada, bo po prostu zapomina się sprawdzić konkretną zakładkę w aplikacji i potrafię zagrać całą walkę bez uwzględnienia jakiejś zasady wynikającej np. z odniesionych kontuzji
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Tu Kraków!

A nie drukowałeś tych arkuszy skrótów informacji z BGG? Takie 6 tabel, kazda do innej fazy rozgrywki.
Wiem, że to nadal nie wystarczająco do całości ogromu gry, ale zawsze coś.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 561
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 109 times
Been thanked: 202 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Zmij »

Na pewno na późniejszym etapie bardzo pomagają żetony do akcji przetrwania, to chyba najbardziej problematyczne do pamiętania jak dla mnie. Jak już się ma odblokowane wszystkie 4 to jest bardzo pomocne, oznacza się czy w danej rundzie ocalały wykorzystał unik, sprint itp jako że tylko raz na rundę można z tych akcji skorzystac
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Robin Wood »

Cześć,

też mam problem z ogrywaniem tego tytułu solo. Stworzyłem coś takiego na szybko dla siebie jak poniżej na zdjęciu. Jest mega pomocne, znacznik wykorzystania tury po prawej i po lewej czy w danej rundzie była wykorzystana już jakaś cecha. Sprawdza się świetnie.

Jak macie pomysł co by tu dodać to dajcie znać, zaprojektuję coś i wykonam. Od razu napiszę, że widziałem różne rozwiązania z pokrętłami itp, ale staram się tego unikać, zależy mi generalnie na prostocie rozwiązania i niewielkim rozmiarze na stole.
Korzystam też generalnie z poprawionych plików na BGG. Programy mi nie podeszły.

Obrazek
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Yorvell »

Robin Wood pisze: 24 lut 2024, 17:20 Cześć,

też mam problem z ogrywaniem tego tytułu solo. Stworzyłem coś takiego na szybko dla siebie jak poniżej na zdjęciu. Jest mega pomocne, znacznik wykorzystania tury po prawej i po lewej czy w danej rundzie była wykorzystana już jakaś cecha. Sprawdza się świetnie.

Jak macie pomysł co by tu dodać to dajcie znać, zaprojektuję coś i wykonam. Od razu napiszę, że widziałem różne rozwiązania z pokrętłami itp, ale staram się tego unikać, zależy mi generalnie na prostocie rozwiązania i niewielkim rozmiarze na stole.
Korzystam też generalnie z poprawionych plików na BGG. Programy mi nie podeszły.

Obrazek
To już by się pewnie przydała jakaś część dla hit locations. Osobiście punktów armora, poczytalności i survivalu nie notuję, tylko używam starych, okrągłych żetonów z lotr lcg i drewnianych kosteczek. Zapisuje tylko przy zapisywaniu statusu postaci.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Miesiąc temu zakupiłem od jednego chlopaka z grupy Międzynarodowej. Drogie w ciul, ale jest ekstra pod względem wykonania i funkcjonalności

Obrazek
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Robin Wood »

Jak ma działać ta tabelka pośrodku, nie za bardzo ją rozumiem? Jak rozumiem w zestawie miałeś jakieś "wtykacze" w te dziurki? Czym się po tym pisze?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: krecilapka »

Gość ten pomysł udoskonala:

Obrazek



Obrazek

Cały zamysł mi się bardzo podoba, i na coś takiego myślę się przerzucić bo póki co jestem team KARTKA+OŁÓWEK Z GUMKĄ. A mażę sobie po kartkach o takich:


Obrazek

Muszę sobie jakiś taki pomocnik przygotować dla mojej wersji. Bo największą bolączką w tych planszetkach jest brak miejsca na notatki. Dla mnie w miarę łatwe było ogarnianie 4 postaci gdy ich karty leżą obok siebie.
Żetony przetrwania to wg mnie powinien być standard w grze. Wręcz nie wyobrażam sobie gry bez nich prawdę mówiąc na tę chwilę. Ale najważniejsze dla mnie, żebym miał postać OPISANĄ. Czyli mam jej wszystkie zaburzenia, sztuki walki upośledzenia zawarte na tej karcie i jest to dla mnie o wiele ważniejsze niż punkty pancerza czy obłędu które dość łatwo mi się gumką kontroluje ;).
A i tka dodatkowo sobie czasem naklejałem taki mały żółty sticker przypominający o czym istotnym, jakiś bonus za perfekcyjne trafienie czy coś takiego. Dla mnie większą trudnością niż pancerz/przetrwanie są te wszelkie zdolności ekwipunków, sztuk walki, biegłości w broni, zaburzeń, upośledzeń itd.
QuBek
Posty: 221
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: QuBek »

Robin Wood pisze: 24 lut 2024, 20:48 Jak ma działać ta tabelka pośrodku, nie za bardzo ją rozumiem? Jak rozumiem w zestawie miałeś jakieś "wtykacze" w te dziurki? Czym się po tym pisze?
Krecilapka pokazał zdjęcia z pinami, które się w nie wklada.

Tak, gość to udoskonala i wydaje mi się, że mam najnowsza oficjalna wersję ale być może już jest w trakcie rozwijania kolejnej.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: awawa »

Czy komuś udało się zapakować z powrotem Gamblera po tym jak już się go zakoszulkowało? Gdyż na razie mam wrażenie, że będzie musiał zagościć na stole na stałe. Jakieś rozwiązania poza wyciąganiem kilkuset kart z koszulek?
Granie na Bemowie
MisioKret
Posty: 176
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: MisioKret »

Czytałem (bo swojego jeszcze nie otworzyłem), że wypraska z gamblera nie nadaje się na koszulki. Pozostaje zakup zewnętrznego insertu.
Awatar użytkownika
Robin Wood
Posty: 78
Rejestracja: 06 lis 2021, 17:10
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Robin Wood »

Pojawiły się zdjęcia pudełka do Black Knight'a. Okazuje się, że jest... częściowo kolorowe! ;)
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: bosik111 »

Robin Wood pisze: 29 lut 2024, 15:04 Pojawiły się zdjęcia pudełka do Black Knight'a. Okazuje się, że jest... częściowo kolorowe! ;)
Znaczy nie białe tylko brązowe?
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sever »

Udało mi się dorwać kilka dodatków do KDMa, mianowicie gorm, sunstalker, dung beetle knight i slenderman. Zastanawiam się nad integracją kart z tych dodatków bez korzystania z samych potworów i jestem ciekaw waszej opinii czy to dobry pomysł by pododawac fighting arts, disordery i inne karty jeśli przykładowo nie brałbym dbk w danej kampanii?

Tak samo jestem ciekaw ile dodatkowych potworów warto dodawać jednocześnie. Załóżmy że kupiłbym jeszcze manhuntera i flower knighta. Czy można ich wszystkich dodać razem czy lepiej selekcjonować?
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
Awatar użytkownika
Lopek43
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 13:01
Has thanked: 66 times
Been thanked: 40 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Lopek43 »

Czy ktoś z szanownych forumowiczów może poratować skanem karty : Leather Worker Settlement?
Człowiek w końcu się zabrał za granie a tutaj braki..ech
P.s
Ciekawe czy mam szansę na otrzymanie jednej karty (pewnie nie) może ktos ma doświadczenia z supportem . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sever
Posty: 124
Rejestracja: 16 sie 2014, 18:22
Has thanked: 37 times
Been thanked: 31 times

Re: Kingdom Death: Monster (Adam Poots)

Post autor: Sever »

Lopek43 pisze: 03 mar 2024, 19:06 Czy ktoś z szanownych forumowiczów może poratować skanem karty : Leather Worker Settlement?
Człowiek w końcu się zabrał za granie a tutaj braki..ech
P.s
Ciekawe czy mam szansę na otrzymanie jednej karty (pewnie nie) może ktos ma doświadczenia z supportem . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnie supportu to dam Ci znać, sam w październiku kupiłem upgrade pack do 1.6 i teraz widzę że karty są źle przycięte i przykładowo jedna karta ma na sobie fragment kolejnej i tak dalej, napisałem ticket i zobaczymy co wyjdzie.
Terry Pratchett - Smok to metafora całej przeklętej ludzkiej egzystencji. Jakby sam w sobie nie był paskudny, to jeszcze jest wielki, gorący i lata.
ODPOWIEDZ