Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Moje 3 grosze: Riffle nie sprawdza się dobrze przy dłuższych scenariuszach, bo ma mniej umiejek do wykupienia. Miałem kiedyś rozgrywkę, w której wykupiłem wszystkie skille i na maksa HP i DEX, a kolejne punkty treningu mi się marnowały, bo przy próbie podniesienia DEF lub ATK, na kostkach miałem gnaty.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Pojedynczy scenariusz czy to element kampanii? Bo taka ilość punktów doświadczenia wydaje mi się nie do osiągniecia z tymi wrogrami, z którymi grałem.
Licząc 6 (dex), 6 (zdrowie) 3 (łącznie atak i obrona, a nie wiem czy więcej nie miales), 9 kostek skilli = 24 punkty wydane, a jeszcze kolejne Ci przeadały. Nie wiem ile jest średnio punktów doświadczenia na wygrane spotkanie, ale nawet jak za każdym razem były 2 to wychodzi na to, że trzynaście dni zagrałeś przed walką z bossem. Czy coś mylę z tą postacią?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Wystarczy pojedynczy scenariusz, ale długi. Zobacz:

Wymaksowanie HP + DEX = 12
Przy trybie rozgrywki łatwym lub normalnym, 2 kości dostajesz na start, consumable masz z Discovery Cookies, czyli z 10 koniecznych do wydania punktów treningu, zostaje 7.

Do zdobycia masz 19 PT, co nie jest niczym niezwykłym przy scenariuszach na 11/12 dni. 2 PT na spotkanie to zwykle norma, a są Encountery, która dają nawet i 3 PT. Niestety nie przypomnę sobie, przeciwko komu wtedy graliśmy.

EDIT: już mi się nie chciało za bardzo kreślić, ale tryb normalny to będą 2 PT na start, z tym że jeden idzie do HP a drugi na umiejki, przy łatwym to już 3PT (1 na HP i dwie w umiejki), czyli do wymaksowania skilli, HP i DEX potrzeba już tylko 18PT.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2047
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 337 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: walkingdead »

Info dla tych, którzy czekają na wersję z Portalu: nieoficjalnie mówili, że jeśli nic się już po drodze nie wysypie to na Majówkę będzie juz w rękach graczy. :wink:
theKarol
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2021, 22:19
Been thanked: 1 time

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: theKarol »

Czy dobrze zrozumiałem, że TMB od Portalu jedzie transportem kolejowym?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Nilis »

Ja mam informację że płynie dwoma barkami przez Sibron
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: ScorpZero »

Ja słyszałem, że tragarze z pudłami TMB na plecach właśnie Ural mijają.

:mrgreen:
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Moonz »

Powiem wam, że mocno ciekawi mnie w jakim stopniu skorzystali z pomocy forumowych tłumaczy i jak to będzie oficjalnie wyglądać

Ja swoich Anglików sprzedałem więc...
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Nilis »

Drodzy Gearlocy. Przekopywalem wczoraj wątek bo nie lubię zaśmiecać go wtórnym pytaniami a gdzieś takie widziałem ale nie znalazłem.

Czy warto zmieszać złolców z Core set razem z Unbreakable np. Trolle albo Orki i używać ich razem w podstawce? Czy taki wariant nie jest polecany.

P.S Gra jest fantastyczna
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 418
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 191 times
Been thanked: 521 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: qreqorek »

Nilis pisze: 04 kwie 2024, 12:32 Drodzy Gearlocy. Przekopywalem wczoraj wątek bo nie lubię zaśmiecać go wtórnym pytaniami a gdzieś takie widziałem ale nie znalazłem.

Czy warto zmieszać złolców z Core set razem z Unbreakable np. Trolle albo Orki i używać ich razem w podstawce? Czy taki wariant nie jest polecany.

P.S Gra jest fantastyczna
To pytanie z serii kura czy jajko. Jedni mówią że mieszają, inni że się nie powinno. Autorzy gry zaś uchylają się od odpowiedzi i mówią "twoja gra, graj jak chcesz".
Od siebie powiem że nie mieszam, mam wszystko i wolę mieć inne doświadczenie grając każdą z podstawek. Nie chcę żeby mi się Złolce powtarzały i na lądzie i na tratwie i w podziemiach. Używam za to różnych Gearloków na różnych matach. Niech sobie Boomer i Carcas popływają na tratwie, a co :)
Natomiast nie powinno się raczej mieszać między matami kart spotkań. Podstawka jest inaczej skalowana (ma 3 karty predefiniowane) a Undertow i Unbreakable mają po dwie karty i są na nich mechaniki, które są ściśle związane z terenem (tratwa, podziemia).
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Ja akurat mieszam złoli, ale nie mam Unbreakable, jedynie podstawkę oraz Undertow. Tutaj nie było większych problemów. Nie pamiętam żadnej umiejętności, która by tutaj sprawiała problemy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

Mieszam, a jakże. Trzeba uważać tylko z Unbreakable, bo część mechaniki Złoli odnosi się do lawy, więc przy graniu w podstawkę jest lipa.
Do puli dokładam także "multiklasowców", ale pod warunkiem, że obydwa symbole się zgadzają.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Nilis »

Dzięki za rychłe odpowiedzi. Dzięki wam wiem że nie wiem czy mieszać czy nie :D zagram ze zmieszanymi, zobaczę jak to wyjdzie!
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Przynajmniej wiesz, że nie popełniasz oczywistego błędu ;)
Curiosity pisze: 04 kwie 2024, 13:30 Do puli dokładam także "multiklasowców"
Jak oni działają? Po prostu liczą się do obu typów złoli czy jest z tym związane coś więcej?
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Dhel »

Spokojnie można zmieszać, ale w sumie ja to zrobiłem jak miałem ponad 100 rozgrywek, wcześniej nie czułem potrzeby.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: salaba »

Nilis pisze: 04 kwie 2024, 13:42 Dzięki za rychłe odpowiedzi. Dzięki wam wiem że nie wiem czy mieszać czy nie :D zagram ze zmieszanymi, zobaczę jak to wyjdzie!
A ja bym właśnie nie mieszała. Trochę zabijesz tym tematyczność. Dla mnie różnorodność rozgrywki ogromnie podniosło dodanie 40 days (jeśli chodzi o core) i kampanii. Jak wszystko wymieszasz z innych podstawek to frajdy z odkrywania innych obszarów Dealore nie będzie, wszystko spłycisz...

Oczywiście to moja opinia ;)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2652 times
Been thanked: 2332 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Curiosity »

venomik pisze: 04 kwie 2024, 14:09 ak oni działają? Po prostu liczą się do obu typów złoli czy jest z tym związane coś więcej?
To tylko symbole na żetonie. Skoro np. zrobili smoka ziejącego trucizną, to czemu nie dać go i do dragonscale i do posion? 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10923
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3356 times
Been thanked: 3217 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 04 kwie 2024, 16:38 To tylko symbole na żetonie. Skoro np. zrobili smoka ziejącego trucizną, to czemu nie dać go i do dragonscale i do posion? 8)
Balans? ;)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

Gra jest mocno losowa, balansem bym się w tym tytule nie przejmował. Ja nie mieszam ani przygód ani złolców ze względu na tematyczność. To co salaba napisała, z tym się w pełni zgadzam. Przygód i złolców jest bardzo dużo, o różnorodność nie trzeba się martwić. Przygody są jednak mocno powiązane z krainą jaką bohaterzy przemierzają.
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

seki pisze: 04 kwie 2024, 21:42 Przygód i złolców jest bardzo dużo, o różnorodność nie trzeba się martwić. Przygody są jednak mocno powiązane z krainą jaką bohaterzy przemierzają.
Ja bym tak nie szalał. Jeśli dobrze kojarzę to podstawka ma koło 20 unikalnych złoli z jednym punktem i jakieś 15 z pięcioma punktami. Ja bym powiedział, że to śmiesznie mało jak na grę z taką ceną. W jednej dłuższej partii możesz poznać większość zloli 1pkt.
Podobnie karty spotkań. Podstawka to ledwie 12 kart solo. Ubreakable podobnie. Ciężko korzystając z kart z podstawki po kilku partiach nie znać wszystkich spotkań solo na pamięć.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: seki »

venomik pisze: 05 kwie 2024, 00:33 Ja bym tak nie szalał. Jeśli dobrze kojarzę to podstawka ma koło 20 unikalnych złoli z jednym punktem i jakieś 15 z pięcioma punktami. Ja bym powiedział, że to śmiesznie mało jak na grę z taką ceną. W jednej dłuższej partii możesz poznać większość zloli 1pkt.
Podobnie karty spotkań. Podstawka to ledwie 12 kart solo. Ubreakable podobnie. Ciężko korzystając z kart z podstawki po kilku partiach nie znać wszystkich spotkań solo na pamięć.
No to moje spojrzenie jest nieco zwichrowane tym, że mam dodatki z przygodami i chyba też w którymś były dodatkowe zlolce. Chyba nigdy nie przerobiłem całego stosu złolców. A przygody gram rotacyjnie, czasami true solo, czasami w parze z kimś lub na dwie ręce a to inne zestawy kart.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Nilis »

Spoiler:
Ta gra stoi dodatkami i chyba każdy kto wchodzi w tytuł robiąc rozeznanie od razu zauważy że trzeba słono zapłacić. 40 Days i Age Of Tyranny wystarczy aby bardzo ubogacić podstawkę.
Złole się powtarzają, to prawda ale dużo uznanych gier przygodowych ma taki system. W planszowej Posiadłość szaleństwa czy komputerowym Darkest Dungeon ciągle wychodzą Ci sami przeciwnicy A ludzie świetnie się bawią.

Jeżeli ktoś chce ciągle nieznanych przygód i niepowtarzających się przeciwników to zostaje mu chyba tylko system RPG
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

Bez 40 Days in Daelore to dluższy Tyrant jest chyba nawet gwarancją przemielenia wszystich złoli 1pkt w solo. Bo takich żetonów w grze jest 28, jak wrzucamy 3 typy złoli z 6 dostępmych to wrzucamy 14 żetonów. W grze solo w dniu 9 wchodzi do gry chyba siedemnasty żeton z jedym punktem. Plus wszelkie złole z umiejką Signal też sprawiają, że pula żetonów 1pkt szybciej się kurczy.
To wlasnie było dość smutne w samej podstawce, że jeśli chciało się grać w true solo, to po kilku partach znało się niemal wszystko, co gra ma do zaoferowania pod kątem kart spoktań oraz wrogów. Dlatego też się szybko zaopatrzyłem w dodatki.
I nawet nie chodzi tylko o sam fakt różnorodności, ale też o większe szanse, że jakiś konkretny złol, który jest w kolejce, jednak nie wejdzie do gry. Na czym by mi bardzo zależało na przykład. Taki mischief przy graniu Stanzą solo bywa straszny ;]

A tak btw: czym są krainy w TMB? :D
Nilis pisze: 05 kwie 2024, 09:57 Złole się powtarzają, to prawda ale dużo uznanych gier przygodowych ma taki system. W planszowej Posiadłość szaleństwa czy komputerowym Darkest Dungeon ciągle wychodzą Ci sami przeciwnicy A ludzie świetnie się bawią.
Ja się też świetnie bawiłem w podstawkę ;)
Mała ilość złoli nie jest wadą dyskwalifikującą tę grę, ale jednak jest wadą. Porównanie do Posiadłości jest takie sobie, bo przecież tamta gra stoi bardziej fabułą i klimatem, a walka jest doklejona, natomiast TMB to rozwój postaci + walka.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 637
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 243 times
Been thanked: 355 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: Nilis »

Ale klimat też jest :D Nie czujesz go?
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
venomik
Posty: 542
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 236 times
Been thanked: 252 times

Re: Too Many Bones (Josh J. Carlson, Adam Carlson)

Post autor: venomik »

W TMB?
No, większy niż w Sagradzie, to na pewno ;)
ODPOWIEDZ