The King Is Dead (Peer Sylvester)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4105
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 2547 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Gizmoo »

zawias pisze: 10 lip 2022, 19:51 karty w polskiej edycji nie mają tego złotego, metalicznego wykończenia.
Obejrzałem kilka unboxingów na YT, żeby porównać polską edycję do oryginalnej i żadnych "złoceń" w
angielskiej nie zauważyłem. O co kaman? Może wersja z "metalicznym wykończeniem" to był jakiś limited print run? BGG o tym milczy w każdym razie i na załączonych zdjęciach też żadnego wykończenia nie widzę. :?
bisk
Posty: 50
Rejestracja: 03 sty 2016, 21:11
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: bisk »

Gizmoo pisze: 20 paź 2022, 14:42
zawias pisze: 10 lip 2022, 19:51 karty w polskiej edycji nie mają tego złotego, metalicznego wykończenia.
żadnych "złoceń" w
angielskiej nie zauważyłem...
złote a skromne! :lol: :wink: ale coś chyba jest na rzeczy bo ostatnio miałem okazję w sklepie porównać wydanie org i polskie i w oryginalnym pudełko jest na oko 2x grubsze niż w polskim. Napchali tam tego złota... :D
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Lolas »

Z tego co pamiętam, wydanie oryginalne miało metaliczną farbę, a w polskiej wersji z niej zrezygnowano. Nie ma to większego znaczenia w odbiorze gry, za to o połowę mniejsze pudełko jest godną pochwały reakcją wydawnictwa na prośby graczy.
Vanatox
Posty: 156
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 32 times
Been thanked: 46 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Vanatox »

orzeh pisze: 06 lip 2022, 09:13 [dziękuje kapitanie] to wymyśliłem ale wersja z kartami prowincji + żetony jest jeszcze bardziej kompaktowa, dodatkowo na bgg takie coś jest:
Spoiler:
Ale to już PnP całosciowe
Czy to PnP zostało usunięte? Bo nie widzę na bgg
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: orzeh »

Vanatox pisze: 23 paź 2022, 10:05
orzeh pisze: 06 lip 2022, 09:13 [dziękuje kapitanie] to wymyśliłem ale wersja z kartami prowincji + żetony jest jeszcze bardziej kompaktowa, dodatkowo na bgg takie coś jest:
Spoiler:
Ale to już PnP całosciowe
Czy to PnP zostało usunięte? Bo nie widzę na bgg
To ze zdjęcia dotyczy poprzednika - faktycznie nie widzę nigdzie
rootedmanatee
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2019, 21:42
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: rootedmanatee »

Cześć,
wczoraj znalazłem czas, żeby wypróbować grę w wariancie dla jednego gracza stworzonego przez Rickyego Royala (dostępne na BGG). Jestem pod ogromnym wrażeniem, jak dobrze on działa. "Automa" została tak zaprojektowana, że co rusz psuje szyki i dąży do realizacji swojego celu zwycięstwa- przepuszczenia inwazji Francji na wyspy brytyjskie. Próby uniemożliwienia tego są wyjątkowo trudne. Wymagają kontroli sytuacji na planszy i szacowania ryzyka. Miałem wrażenie, że podczas rozgrywki gram z żywym przeciwnikiem. Zaskoczyło mnie, jak przyjemnie mi się grało z "automatem".
Próbowaliście zagrac solo? Jakie są wasze odczucia? Moje są bardzo pozytywne. Aż dziwne, że ten wariat nie jest domyślnie wpisany w podstawowa wersję gry. :)
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Leinadus »

wajwa pisze: 17 paź 2022, 16:12 Ma ktoś może instrukcję PL w pdf. ?
Na BGG nie widzę ...
Udało się komuś wyczarować taką instrukcję?
wajwa
Posty: 2223
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 252 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: wajwa »

Leinadus pisze: 28 lis 2023, 10:09
wajwa pisze: 17 paź 2022, 16:12 Ma ktoś może instrukcję PL w pdf. ?
Na BGG nie widzę ...
Udało się komuś wyczarować taką instrukcję?
Heh, ja już grę zdążyłem sprzedać :lol:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Moonday »

Zagrane dwie partie, trzech a potem dwóch graczy. Przy pierwszej grze wszyscy grali pierwszy raz a przy drugiej mieliśmy jedną partię za sobą. Zasady przyswaja się bardzo szybko. We 3 nie przekroczyliśmy 1,5h a we dwóch, już mając pewne doświadczenie, zagraliśmy 40 min. Wszystkim się spodobało. Grę zabrałem na wyjazd integracyjny, gdzie był mało czasu wolnego i w takiej sytuacji sprawdziła się idealnie. Zasady rozgrywki to zaledwie dwie strony ale są one na tyle zgrabne i przemyślane, że czas przy grze mija bardzo szybko. Rozgrywka jest typowo taktyczna, bo sytuacja na planszy zmienia się cały czas. Ograniczona ilość akcji (do max 8 w czasie całej gry) potrafi wywołać spory paraliż decyzyjny, więc trzeba umieć się samo zdyscyplinować. Do samego końca nie wiadomo kto wygra, w naszych dwóch grach zwycięzcę udało się wyłonić dopiero w ostatnim ruchu. Gra jest oczywiście sucha, ale mi to w ogóle nie przeszkadza, choć lubię gry z klimatem. W naszych grach były emocje i nawet próby podpuszczania się nawzajem. Losowości brak. Z wad, to rozgrywka mocno przypomina szachy i jeżeli ktoś nie lubi tego typu gier, to się odbije, niemniej warto spróbować. Jak dla mnie, to do szybkiej ale też satysfakcjonującej rozgrywki nadaje się idealnie.
Ps. Specjalnie wydłużyliśmy powrót z integracji, bo jeden z graczy koniecznie chciał się szybko odegrać, więc zamiast jechać do domu, to na koniec usiedliśmy i zagraliśmy jeszcze jedną grę (odegrał się :)). To chyba wystarczy jako polecajka :)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 912 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Galatolol »

Próba dla tej gry dopiero nadejdzie, bo o ile na początku niemal wszystkim się podoba, to z kolejnymi partiami może wystąpić tendencja spadkowa ;) Ja tak miałem i zaobserwowałem to też u paru innych osób.

Ale przynajmniej kilka dobrych rozgrywek faktycznie powinno być.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Lolas »

Wystarczy nie grać za często, aby się nie przejadło :mrgreen:
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 754
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 111 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: pingus »

Galatolol pisze: 05 gru 2023, 21:22 Próba dla tej gry dopiero nadejdzie, bo o ile na początku niemal wszystkim się podoba, to z kolejnymi partiami może wystąpić tendencja spadkowa ;) Ja tak miałem i zaobserwowałem to też u paru innych osób.

Ale przynajmniej kilka dobrych rozgrywek faktycznie powinno być.
Potwierdzam, dla mnie to taka gra co niby wszystko super, ale jakoś nie widzę powodu, żeby do niej wracać. Bardzo dobre pierwsze wrażenie, ale mało apetytu na więcej.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Moonday »

Galatolol pisze: 05 gru 2023, 21:22 Próba dla tej gry dopiero nadejdzie, bo o ile na początku niemal wszystkim się podoba, to z kolejnymi partiami może wystąpić tendencja spadkowa ;) Ja tak miałem i zaobserwowałem to też u paru innych osób.

Ale przynajmniej kilka dobrych rozgrywek faktycznie powinno być.
Możliwe że tak będzie, ale ja nie mam zamiaru tej gry jakoś mocno katować. Kupiłem z myślą o sporadycznych i szybkich grach.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 863
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 304 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: konradstpn »

Zaangażowanie zaawansowanych kart akcji znacznie przedłuży żywotność gry.
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Moonday »

konradstpn pisze: 06 gru 2023, 07:44 Zaangażowanie zaawansowanych kart akcji znacznie przedłuży żywotność gry.
O, dobrze, że mi przypomniałeś. Zapomniałem wspomnieć, że graliśmy w wariant podstawowy i w tym wariancie każdy ma takie same karty. Sprawia to, że osoby z dobrą pamięcią mają przewagę, bo w końcowej fazie gry warto pamiętać kto jakie zagrał karty. Wariant zaawansowany dodaje każdemu z graczy 3 tajne karty z osobnej puli, więc tym samy każdy gracz ma po 3 karty z akcjami, o których inni nie wiedzą. Dzięki temu możemy zachować sobie asa w rękawie, o którym nikt nie będzie wiedział. Na pewno, przy następnej okazji wypróbuję ten tryb.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: charlie »

Cześć. Ma ktoś może dostęp do polskiej instrukcji. W Mathandlu dostałem wersję angielską (Second Edition), przekopałem bgg, sprawdzałem na stronie Ogrów, na google, w tymże wątku (widziałem że inni o nią pytali), no można rzec wszędzie :) Może się ktoś podzielić skanem? Mam do takich gier specyficzne grono, które niby angielskiego nie bardzo zna, ale o zasady to od razu się wykłócają :P
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Leinadus »

charlie pisze: 26 lut 2024, 13:59 Cześć. Ma ktoś może dostęp do polskiej instrukcji. W Mathandlu dostałem wersję angielską (Second Edition), przekopałem bgg, sprawdzałem na stronie Ogrów, na google, w tymże wątku (widziałem że inni o nią pytali), no można rzec wszędzie :) Może się ktoś podzielić skanem? Mam do takich gier specyficzne grono, które niby angielskiego nie bardzo zna, ale o zasady to od razu się wykłócają :P
Nawet wiem od kogo ;) Gra w zasadach prosta, sam nie znalazłem polskiej instrukcji i z tego co tu czytałem inni też polegli.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: oduck »

Nigdy nie zrozumiem faktu niezamieszczania w sieci przez wydawcę instrukcji dla jakiejkolwiek wersji językowej. Przecież to jest potencjalnie bardzo ważna karta przetargowa do decyzji o zakupie.


BTW (OT trochę, wiem :( ) - czy w Mathandlu nie zaznacza się oczekiwanej wersji językowej? Trochę to dziwne, bo gdybym dostał np. włoską albo fińską, to bym się raczej zirytował.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Atk »

charlie pisze: 26 lut 2024, 13:59 Cześć. Ma ktoś może dostęp do polskiej instrukcji. W Mathandlu dostałem wersję angielską (Second Edition), przekopałem bgg, sprawdzałem na stronie Ogrów, na google, w tymże wątku (widziałem że inni o nią pytali), no można rzec wszędzie :) Może się ktoś podzielić skanem? Mam do takich gier specyficzne grono, które niby angielskiego nie bardzo zna, ale o zasady to od razu się wykłócają :P
Jutro w nocy wrócę z delegacji, więc jak do środy nikt ci tego nie da to się przypomnij. Jak mam grę na półce, a nie u ziomka z ekipy to ci zrobię skan.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 999
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 49 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: charlie »

Leinadus pisze: 26 lut 2024, 14:40 Nawet wiem od kogo ;) Gra w zasadach prosta, sam nie znalazłem polskiej instrukcji i z tego co tu czytałem inni też polegli.
:wink:
oduck pisze: 26 lut 2024, 17:35 Nigdy nie zrozumiem faktu niezamieszczania w sieci przez wydawcę instrukcji dla jakiejkolwiek wersji językowej. Przecież to jest potencjalnie bardzo ważna karta przetargowa do decyzji o zakupie.

BTW (OT trochę, wiem :( ) - czy w Mathandlu nie zaznacza się oczekiwanej wersji językowej? Trochę to dziwne, bo gdybym dostał np. włoską albo fińską, to bym się raczej zirytował.
Też tego nie rozumiem, może ktoś z takiego wydawnictwa nam wyjaśni. Co ciekawe, Ogry mają na swojej stronie instrukcje do własnych gier, ale akurat nie do tej ¯\_(ツ)_/¯
Jeżeli chodzi o Mathandel każda oferta jest opisana m.in. wersja/wydanie też, a ja wiedziałem, że gra jest niezależna językowo, więc na mojej liście preferencji był angielski egzemplarz Leinadusa i szczerze nie spodziewałem się, że nie znajdę polskiej instrukcji, bo dawno mi się taka sytuacja nie zdarzyła.
Atk pisze: 26 lut 2024, 17:57 Jutro w nocy wrócę z delegacji, więc jak do środy nikt ci tego nie da to się przypomnij. Jak mam grę na półce, a nie u ziomka z ekipy to ci zrobię skan.

O, dzięki, dobry człowieku, polać mu! Jeżeli nie stanowi to dla Ciebie problemu, poproszę. Niemniej, do Ogrów też napisałem z prośbą.
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 494 times
Been thanked: 284 times

Re: The King Is Dead (Peer Sylvester)

Post autor: Atk »

Pochwaliłem dzień przed zachodem słońca, klient przedłużył delegacje wracam w weekend.
ODPOWIEDZ