Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: XLR8 »

Obrazek

https://boardgamegeek.com/boardgame/381 ... rst-empire

In 221 B.C., all the so-called Warring States are brought together. This is the birth of the vast Chinese empire, ruled by Qin Shi Huangdi. A skilled and determined strategist, but also a shrewd governor, he undertakes actions aimed at standardizing all the elements at the basis of Chinese society and culture; he imposes a single script and a single currency, then he establishes a new system of laws equal for all. He also builds palaces, installs local governors, and above all, starts the works for the construction of the greatest building in the history of mankind: the Great Wall.

A single life cannot suffice for such a vast empire. He sends ships to distant lands in search of the legendary elixir of life, and he builds a huge mausoleum containing the scale reconstruction of his empire. In defense of it for eternity, he deploys an impressive terracotta army...

In Zhanguo: The First Empire, you go along with the Emperor's plans to offer your family a place in the terracotta army. To help you in this challenging task, six cards will be at your disposal every round. They will give you permanent support during the rest of the game or will obtain the Emperor's approval for your actions.

At the end of the game, the player who made the greatest contribution to the Emperor's cause by scoring the most points wins!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy po 9 latach i świetnie się ta gra zestarzała!
Jest ciągły kryzys, wieśniacy się buntują, trzeba mądrze zarządzać naszą ręką i patrzeć na ręce innym czyli wszystko to co definiuje dobre euro. Najlepsze jednak jest tutaj cudowne zazębianie się punktacji. Wszystko ma efekt domina i jak robimy punktowanie X to od razu mamy spełnioną jakąś część punktowania Y więc w sumie możemy zboczyć z toru i je zrobić, ale gdy robimy Y to faktycznie jesteśmy od krok od Z i tak dalej. Co jest wspaniałe, ale jednocześnie ciągle chcemy WIĘCEJ I WIĘCEJ, ale brakuje nam odpowiednich kart, akcji czy bonusów i zaczyna się wyrywanie włosów z głowy co by odpuścić.

Dla nas gra wieczoru, a konkurencję miała w postaci Sankore i Nucleum.
SeekerKuba
Posty: 149
Rejestracja: 12 wrz 2022, 11:36
Has thanked: 31 times
Been thanked: 93 times

Re: Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: SeekerKuba »

Wczoraj rozpakowałem swoja kopię i warto jeszcze dadać że prezencja gry jest naprawde dobra;) Graficzny styl przypomina trochę Ian otoola, tylko że ładniej a przynajmniej w mojej ocenie ;) Po powyższym wpisie chyba dostanie wyższy priorytet na półce wstydu.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: siepu »

Graliście w nowa wersję? Myślicie ze ma szansę sensownie działać na 2 osoby, czy tylko 3+?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: XLR8 »

siepu pisze: 29 sty 2024, 14:04 Graliście w nowa wersję? Myślicie ze ma szansę sensownie działać na 2 osoby, czy tylko 3+?
Tak w nowa. Tor alchemii to fajne uzupełnienie dające pewne karty jako upgrady. Na dwóch jest spoko ale jest jeden problem czyli majority za gubernatorów. Jest trochę za luźno w tym aspekcie, ale sama mechanika jest na tyle świetna że warto zagrać.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: pvdel »

Ja mam stara wersje i gra mi sie calkiem podoba. Czy nowa wersja zmienia cos na tyle mocno, ze warto wymeinic, czy jak mam stara to szkoda zachodu i lepiej sobie darowac?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: XLR8 »

pvdel pisze: 29 sty 2024, 17:59 Ja mam stara wersje i gra mi sie calkiem podoba. Czy nowa wersja zmienia cos na tyle mocno, ze warto wymeinic, czy jak mam stara to szkoda zachodu i lepiej sobie darowac?
Piękna grafika i figurki drewniane ora tor i karty alchemii
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Zhanguo: The First Empire (Marco Canetta, Stefania Niccolini)

Post autor: adalbert »

Tego chyba nie da się obecnie kupić. Wiadomo coś na temat ewentualnej polskiej wersji?
ODPOWIEDZ